Autor Wątek:  Strajk na kolei  (Przeczytany 3009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Strajk na kolei
« dnia: 23 Listopada 2012, 22:28:01 »
Pytanie mam do pracowników PKP.  Czy braliście udział w referendum w sprawie strajku? Nam, czyli w PLK, wręczono kartkę do podpisu w sprawie utrzymania ulg przejazdowych z roku 2009 Utworzono  na PKP tyle spółek przewozowych, że normalnie człowiek głupieje od ofert, danego przewoźnika. Na terenie Wrocławia PR, proponuje nam 56% ulgi. Czy spółki Cargo i IC, też dostały jakieś propozycje ulg przejazdowych? i ile proponuje za swoje usługi IC?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Strajk na kolei
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopada 2012, 22:33:29 »
Pytanie mam do pracowników PKP.  Czy braliście udział w referendum w sprawie strajku? Nam, czyli w PLK, wręczono kartkę do podpisu w sprawie utrzymania ulg przejazdowych z roku 2009 Utworzono  na PKP tyle spółek przewozowych, że normalnie człowiek głupieje od ofert, danego przewoźnika. Na terenie Wrocławia PR, proponuje nam 56% ulgi. Czy spółki Cargo i IC, też dostały jakieś propozycje ulg przejazdowych? i ile proponuje za swoje usługi IC?
Weź się ogarnij. IC i inni przewoźnicy zrzeszeni w ZPK dalej będą honorować ulgi. Problemem są PR, które z ZPK wystąpiły i nie bardzo chcą się dogadywać (w tym mają akurat trochę racji).

O jakiej kartce mówisz? Obecnie związki prowadzą referendum wśród pracowników, czy chcą utrzymania ulg, oraz czy w razie braku podtrzymania ulg gotowi są do strajku.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Strajk na kolei
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopada 2012, 22:50:47 »

O jakiej kartce mówisz? Obecnie związki prowadzą referendum wśród pracowników, czy chcą utrzymania ulg, oraz czy w razie braku podtrzymania ulg gotowi są do strajku.

Sam się człowieku ogarnij. na każdy temat masz dużo do powiedzenia. Zadałem pytanie w sprawie referendum, czy każda spółka kolejowa dostała propozycję ulg przejazdowych w wysokości 56%, jak zaproponowano dla PLK! Jeśli Ci chodzi o kartkę, to były dwa! dosłownie DWA pytania: Czy, jesteś za utrzymaniem ulg przejazdowych z roku 2009 i drugie pytanie: Czy jesteś za strajkiem. Proste? Czy mam tą kartkę  na zdjęciu dostarczyć?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Strajk na kolei
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Listopada 2012, 23:36:05 »
Sam się człowieku ogarnij.
Jesteś wodą na mój młyn, więc jedziemy.
na każdy temat masz dużo do powiedzenia.
Bo mam szerokie horyzonty.

Zadałem pytanie w sprawie referendum, czy każda spółka kolejowa dostała propozycję ulg przejazdowych w wysokości 56%, jak zaproponowano dla PLK!
Teraz doczytaj u jakich przewoźników owe 56% dostaniesz. Pewnie nie doczytasz, bo przecież głupio tak się przyznawać do błędu, nie?

Jeśli Ci chodzi o kartkę, to były dwa! dosłownie DWA pytania: Czy, jesteś za utrzymaniem ulg przejazdowych z roku 2009 i drugie pytanie: Czy jesteś za strajkiem. Proste? Czy mam tą kartkę  na zdjęciu dostarczyć?

Ta, brawo - to udało Ci się przyswoić w całości. Porozumienie z 2009 r. zakłada ulgę w wysokości 99% dla wszystkich pracowników (+jeszcze emeryci, ale tego tematu nie ogarniam, więc się nie wypowiadam) u przewoźników zrzeszonych wówczas w ZPK (czyli wszystko to co dziś + PR). Na dzień dzisiejszy Przewozy Regionalne do ZPK nie należą - stąd problem.

W czym mam się ogarniać?

Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Strajk na kolei
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Listopada 2012, 02:17:35 »
I to, że PR oferują 56% to jest to oferta PR (Handlowa - dla wszelkich pracodawców, a nie tylko kolejarzy. Jak PLK chce mieć 56% w PR, to podpisuje z PR osobną umowę, niezależną od ZPK. Jak piekarnia będzie chciała mieć 56% w PR, to podpisze umowę).

Na IC/KM/SKM3M (czyli to, co jest w ramach ZPK) dalej będzie obowiązywać 99% dla pracownika, renciści i emeryci tracą obecne 99% na rzecz 80%, a rodzinie można będzie wziąć pakiet jednorazowych biletów.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Strajk na kolei
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Listopada 2012, 02:32:57 »
Tradycyjnie zbliża się okres przewozowy świąteczno-noworoczny. To związki zawodowe na kolei  szykują strajk.
Kto będzie korzystał z usług kolei, jak nie będzie pewny, że pociąg pojedzie.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Strajk na kolei
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Listopada 2012, 10:00:27 »
A czy zauważyłeś, że kolejarze w takich sezonach nie strajkują? Tu nie chodzi o akcję strajkową, ale o odwieczne prawo kolejarzy, które zresztą jest przestrzegane w całej Europie, poza naszą piękną krainą POkemonów.
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2012, 10:03:27 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Strajk na kolei
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Listopada 2012, 10:10:12 »
...poza naszą piękną krainą POkemonów.
Poziom tej dyskusji właśnie schodzi do poziomu dzieciaków z WP.pl... Nie mogłeś tego chociaż po ludzku napisać?
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Strajk na kolei
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Listopada 2012, 10:52:20 »
Sam się człowieku ogarnij.
Jesteś wodą na mój młyn, więc jedziemy.
Przepraszam bardzo że nie jestem wodą , napędzającą młyn. Ja jestem tylko wodą spuszczaną z WC. I takie .... sam sobie dopisz. Proszę o przeniesienie tego tematu na bocznicę.

Bocznica.
Rozi