Autor Wątek:  Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor  (Przeczytany 17232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maxiu

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« dnia: 22 Listopada 2012, 21:34:01 »
Pociąg z Krakowa do Szczecina wjechał w Trzebini na zły tor - poinformowało radio RMF FM. Skład pojechał w kierunku Chrzanowa zamiast Jaworzna-Szczakowej. Po kilkuset metrach maszynista zauważył pomyłkę i zatrzymał pociąg. Trwa sprawdzanie, dlaczego doszło do pomyłki.

Poprawka tytułu.
ABu
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada 2012, 23:27:11 wysłana przez ABu »

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły to
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopada 2012, 21:44:02 »
Oczywiscie maszynista zle skrecil :)

Offline Lukasy

  • Wiadomości: 55
  • Rób co lubisz, a nigdy nie będziesz pracował.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły to
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopada 2012, 22:19:32 »
Albo droznik zle przelozyl zwrotnice ;)
Pozdrawiam, Lukasy
http://lukasy.kolej.org.pl/
Za nastawnikiem poza symulatorem - 6517456676591 km

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły to
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopada 2012, 22:55:23 »
Cytuj
Najprawdopodobniej pani zagapiła się i źle przestawiła semafor - relacjonował Kubacki.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły to
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopada 2012, 23:06:31 »
Mnie rozwala coś innego. Mianowicie ten Pan, który tam zadzwonił sam potwierdził że nie wie czy jakiś drugi pociąg faktycznie był na tym samym torze. I nikt jeszcze tego nie potwierdził, ale już tytuł brzmi "Dwa pociągi skierowane na jeden tor". I skoro cynk dostali od kolesia, który nie wspominał o drugim składzie, to skąd wiedzą? Szklana kula?

Offline Lukasy

  • Wiadomości: 55
  • Rób co lubisz, a nigdy nie będziesz pracował.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły to
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopada 2012, 23:19:24 »
Sensacji szukaja i tyle...
Pozdrawiam, Lukasy
http://lukasy.kolej.org.pl/
Za nastawnikiem poza symulatorem - 6517456676591 km

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Listopada 2012, 11:15:47 »
"Tory były złe"...
Pozdrawiam

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6090
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2066
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Listopada 2012, 11:30:46 »
"...podwozia też były złe".
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline czakulec1825

  • Wiadomości: 152
  • Koleje Dolnośląskie S.A.
    • Zobacz profil
    • Legnicka Galeria Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Listopada 2012, 13:06:26 »
''Zwrotnice tez były złe''.
Koleje Dolnośląskie S.A

Windows 8 32bit, 2GB RAM, Nvidia Geforce GT220 1GB.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Listopada 2012, 18:50:19 »
"I w ogóle cała polska kolej jest zła."
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline stone

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Listopada 2012, 19:52:17 »
"...lub maszynista przejechał obok opuszczonego semafora"

Autentyczny tekst odnośnie dzisiejszego incydentu. To świadczy o naszej kolei. Taka duża stacja i semaforki sobie na pastwę losu zostawione. Biedne, wyblakłe, opuszczone...

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Grudnia 2012, 16:29:40 »
Odkopuję temat. Instruktor mówił, że dyżurnej nie postawili zarzutów (w końcu nie było zagrożenia żadnego). Pociąg chcieli cofnąć, ale kierpoć zadzwonił do TVN i dodatkowo zażądał komisji (mech też).

W odpowiedzi PLK wystosowało list do IC z nakazaniem przeprowadzenia badań psychologicznych na kierowniku pociągu + egzaminu weryfikacyjnego dla niego i maszynisty.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Grudnia 2012, 16:42:52 »
Cytuj
W odpowiedzi PLK wystosowało list do IC z nakazaniem przeprowadzenia badań psychologicznych na kierowniku pociągu + egzaminu weryfikacyjnego dla niego i maszynisty.
Nie pochwalam telefonu do TVN-u, ale ciekaw jestem co powiesz, po Raporcie szczekocińskim. Katastrofy mają zawsze źródło w rzeczach, które uznajemy za mało istotne.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudnia 2012, 16:44:11 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Grudnia 2012, 16:43:10 »
W odpowiedzi PLK wystosowało list do IC z nakazaniem przeprowadzenia badań psychologicznych na kierowniku pociągu + egzaminu weryfikacyjnego dla niego i maszynisty.

Nakazem? To PLK to teraz jakiś szeryf? Jakby w Starzynach wezwano komisję, pewnie do wypadku pod Szczekocinami by nie doszło...
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline KormaK

  • Wiadomości: 152
  • pizzapizzapizza
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Grudnia 2012, 17:37:11 »
Hm, ale jak jechałem kiedyś do Krakowa pociągiem REGIO i zamiast zajechać na Jaworzno Szczakową to trafiłem na Sosnowiec Maczki to nikt o tym nie powiedział. :D Fajnie się dzieje.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudnia 2012, 17:40:45 wysłana przez KormaK »
everybody lies

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Grudnia 2012, 18:43:54 »
[...] ale kierpoć zadzwonił do TVN i dodatkowo zażądał komisji (mech też).[...]
Fajne ma koleś priorytety. $$ się liczy. Jeżeli chciał gieroj to mógł żądać komisji, a w razie oporu dzwonić na 997.
Solo oración!

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Grudnia 2012, 19:11:31 »
Cytuj
W odpowiedzi PLK wystosowało list do IC z nakazaniem przeprowadzenia badań psychologicznych na kierowniku pociągu + egzaminu weryfikacyjnego dla niego i maszynisty.
Nie pochwalam telefonu do TVN-u, ale ciekaw jestem co powiesz, po Raporcie szczekocińskim. Katastrofy mają zawsze źródło w rzeczach, które uznajemy za mało istotne.

Nic nie powiem, bo wiem jak raport wstępnie wygląda. Zacznijmy od tego, że tu nie było zagrożenia. Pociąg jechał na semafor po utwierdzonej drodze i włączonej blokadzie. Więc weź tu też nie pisz jak TVN ;)

W odpowiedzi PLK wystosowało list do IC z nakazaniem przeprowadzenia badań psychologicznych na kierowniku pociągu + egzaminu weryfikacyjnego dla niego i maszynisty.

Nakazem? To PLK to teraz jakiś szeryf? Jakby w Starzynach wezwano komisję, pewnie do wypadku pod Szczekocinami by nie doszło...

Nie do mnie to pytanie, skąd mam wiedzieć. Powiedział mi to instruktor ruchu. W Starzynach to niby kiedy mieli wezwać komisję? Bo pociąg stał pod wjazdem?
Ja tylko piszę, co się dowiedziałem w sprawie, a jak masz jakieś problemy na linii IC-PLK to Twój problem.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Grudnia 2012, 19:14:05 »
W Starzynach to niby kiedy mieli wezwać komisję? Bo pociąg stał pod wjazdem?
W Starzynach nie było przypadkiem sytuacji gdzie dzień czy dwa przed katastrofą pociąg też został skierowany na tor lewy?
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Grudnia 2012, 19:26:03 »
Cytuj
Nic nie powiem, bo wiem jak raport wstępnie wygląda. Zacznijmy od tego, że tu nie było zagrożenia. Pociąg jechał na semafor po utwierdzonej drodze i włączonej blokadzie. Więc weź tu też nie pisz jak TVN ;)
Nie wiesz o raporcie, bo jest w trakcie pisania..Plotki wszędy krążą. Zagrożenie było:
W tym przypadku incydent C43
Wyprawienie, przyjęcie lub jazda pojazdu kolejowego po niewłaściwie ułożonej, niezabezpieczonej
drodze przebiegu albo niewłaściwa obsługa urzàdzeń sterowania ruchem
kolejowym

Źródło:
http://www.transport.gov.pl/files/0/1794779/dzu89593.pdf
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Grudnia 2012, 19:28:16 »
W Starzynach to niby kiedy mieli wezwać komisję? Bo pociąg stał pod wjazdem?
W Starzynach nie było przypadkiem sytuacji gdzie dzień czy dwa przed katastrofą pociąg też został skierowany na tor lewy?

Chyba miał prosto jazdę do Koniecpola zamiast w bok na CMK

Nie wiesz o raporcie, bo jest w trakcie pisania..Plotki wszędy krążą.

Nie będę się kłócić, ale rozmawiałem z przewodniczącym PKBWK m.in na zajęciach itp. Wiem co wiem i skąd.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline maciejgrzywna

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Grudnia 2012, 19:34:50 »
Tak jak pisze @jageer, droga była utwierdzona i na semaforze wyjazdowym (drogowskazowym na TSA) był podany sygnał sygnał S10, blokada liniowa na Chrzanów również była obsłużona poprawnie. Zresztą, na tym filmiku wszystko widać: [ Invalid YouTube link ]hy5Jg#t=46s (patrz sygnalizator powtarzający)

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Grudnia 2012, 19:53:53 »
Cytuj
Nie będę się kłócić, ale rozmawiałem z przewodniczącym PKBWK m.in na zajęciach itp. Wiem co wiem i skąd.]Nie będę się kłócić, ale rozmawiałem z przewodniczącym PKBWK m.in na zajęciach itp. Wiem co wiem i skąd.
No to dowiedziałeś się coś na temat okoliczności powstania wypadku, a nie o protokole. Jednakże Przewodniczący PKBWK raportu nie pisze, tylko wyznaczona z jego ramienia komisja. Swoją drogą - bardzo mądry z Przewodniczącego facet. Bardzo ciekawie słucha się jego wykładów.
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Grudnia 2012, 19:59:58 »
Cytuj
Nie będę się kłócić, ale rozmawiałem z przewodniczącym PKBWK m.in na zajęciach itp. Wiem co wiem i skąd.]Nie będę się kłócić, ale rozmawiałem z przewodniczącym PKBWK m.in na zajęciach itp. Wiem co wiem i skąd.
No to dowiedziałeś się coś na temat okoliczności powstania wypadku, a nie o protokole. Jednakże Przewodniczący PKBWK raportu nie pisze, tylko wyznaczona z jego ramienia komisja. Swoją drogą - bardzo mądry z Przewodniczącego facet. Bardzo ciekawie słucha się jego wykładów.

No w sumie tak ;) Gość ciekawy, jedyny konkretny, w końcu ma nawet uprawnienia do budowania i projektowania SRK. Dobry gość na "swoim" stanowisku. I tak podsumował, że raport zaskoczy ludzi.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Grudnia 2012, 00:08:20 »
Chyba miał prosto jazdę do Koniecpola zamiast w bok na CMK
No akurat było odwrotnie.

Tak jak pisze @jageer, droga była utwierdzona i na semaforze wyjazdowym (drogowskazowym na TSA) był podany sygnał sygnał S10, blokada liniowa na Chrzanów również była obsłużona poprawnie. Zresztą, na tym filmiku wszystko widać: [ Invalid YouTube link ]hy5Jg#t=46s (patrz sygnalizator powtarzający)

Zaczynijmy od tego jakim prawem dyżurny w Chrzanowie chciał brać pociąg, który przez jego stację rozkładowo nie jedzie. Po drugie to co jest na filmiku to TSB, a nie TSA.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Grudnia 2012, 08:59:08 »
Zaczynijmy od tego jakim prawem dyżurny w Chrzanowie chciał brać pociąg, który przez jego stację rozkładowo nie jedzie. Po drugie to co jest na filmiku to TSB, a nie TSA.

Normalnie. Standardowa sytuacja, dyżurny podał drogę i zadzwonił z nr pociągu do Chrzanowa, a on nie patrząc w SWDR-a wpisał w dziennik ruchu, o ile zdążył ;) i po sprawie. Jak jest duży ruch to nie szukam po SWDR, czy ten pociąg to mój, nie mój "Czekaj sprawdzę, czy ma jechać do mnie". Współpraca z nastawniami obok też się liczy - skoro puszcza nam to jest pociąg do nas.

To był mały błąd, a maszynista w Babach czemu jechał 113 na 40? Jego błąd, każdy się może pomylić: maszynista, dyżurny itp.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Grudnia 2012, 11:00:29 »
W odpowiedzi PLK wystosowało list do IC z nakazaniem przeprowadzenia badań psychologicznych na kierowniku pociągu + egzaminu weryfikacyjnego dla niego i maszynisty.
Co z tym zrobi IC. Wyrzuci do kosza?
Zaczynijmy od tego jakim prawem dyżurny w Chrzanowie chciał brać pociąg, który przez jego stację rozkładowo nie jedzie.
Normalnie. Standardowa sytuacja, dyżurny podał drogę i zadzwonił z nr pociągu do Chrzanowa, a on nie patrząc w SWDR-a wpisał w dziennik ruchu, o ile zdążył ;) i po sprawie. Jak jest duży ruch to nie szukam po SWDR, czy ten pociąg to mój, nie mój "Czekaj sprawdzę, czy ma jechać do mnie". Współpraca z nastawniami obok też się liczy - skoro puszcza nam to jest pociąg do nas.
SWDR to coś takiego http://eu07.pl/userfiles/10774/priv-Dokumentacja_SWDR.pdf

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Grudnia 2012, 13:40:18 »
W odpowiedzi PLK wystosowało list do IC z nakazaniem przeprowadzenia badań psychologicznych na kierowniku pociągu + egzaminu weryfikacyjnego dla niego i maszynisty.
Co z tym zrobi IC. Wyrzuci do kosza?

Sama PLK moim zdaniem nic nie może nakazywać, ale komisja (nie wiem, czy się zebrała) jak najbardziej...

Offline maciejgrzywna

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Grudnia 2012, 18:18:42 »
Chyba miał prosto jazdę do Koniecpola zamiast w bok na CMK
No akurat było odwrotnie.

Tak jak pisze @jageer, droga była utwierdzona i na semaforze wyjazdowym (drogowskazowym na TSA) był podany sygnał sygnał S10, blokada liniowa na Chrzanów również była obsłużona poprawnie. Zresztą, na tym filmiku wszystko widać: [ Invalid YouTube link ]hy5Jg#t=46s (patrz sygnalizator powtarzający)

Zaczynijmy od tego jakim prawem dyżurny w Chrzanowie chciał brać pociąg, który przez jego stację rozkładowo nie jedzie. Po drugie to co jest na filmiku to TSB, a nie TSA.

Tak jak @jageer napisał, dyżurna najprawdopodobniej podała wyjazd (tam jest jednokierunkowa blokada, czyli TSB ma cały czas pozwolenie) a dopiero później zadzwoniła (dyżurny z Chrzanowa zapewne nie zerknął do SWDRa). Poza tym ja dokładnie wiem, że to jest rejon TSB, czytaj ze zrozumieniem. Napisałem "drogowskazowy na TSA" tj. pełni funkcję drogowskazowego przy przebiegu na rejon TSA, a przy przebiegu na blokadę liniową na Chrzanów pełni funkcję wyjazdowego.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Grudnia 2012, 23:46:56 »
Poza tym ja dokładnie wiem, że to jest rejon TSB, czytaj ze zrozumieniem. Napisałem "drogowskazowy na TSA" tj. pełni funkcję drogowskazowego przy przebiegu na rejon TSA, a przy przebiegu na blokadę liniową na Chrzanów pełni funkcję wyjazdowego.
Czyli cała akcja miała miejsce na TSB. TSA nie brało udziału w tej zabawie. No i rodzi się pytanie - kto zawalił. No bo przecież nie mechanik z 38204. A wszyscy tutaj uznają, że brak spojrzenia w stacyjny RJ to tylko chwila nieuwagi. No a w całej sprawie problemem jest to, że żaden dyżurny nie miał czasu w owy RJ spojrzeć.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Trzebinia: pociąg z Krakowa wjechał na zły tor
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Grudnia 2012, 00:02:49 »
Rutyna, rutyna i jeszcze raz rutyna. Na dużym posterunku przy dużym ruchu na powiedzmy 1000 wyprawianych pociągów za tym tysiąc pierwszym nawet najlepszemu ISDR-owi może się zdarzyć pomyłka, ot podanie wyjazdu nie tam gdzie trzeba. To raczej nie był nawet incydent kolejowy, bo urządzenia działały prawidłowo. Takie rzeczy zdarzają się na sieci na porządku dziennym, ale akurat w tym wypadku po nagonce na kolej spowodowanej Starzynami trzeba było podkreślić jaka kolej jest be.