Autor Wątek:  Zwierzyniec - Transport  (Przeczytany 9007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Zwierzyniec - Transport
« dnia: 13 Listopada 2012, 20:26:28 »
Witam, mam problem z misją zwierzyniec - transport, polega on na tym, że nie można odhamować pojazdów podczepionych pod lokomotywę. Manometr wskazuje "0" natomiast skład zachowuje się jak by był ciągle zahamowany. Z wszystkimi podczepionymi pojazdami nie jestem w stanie wystartować, odczepiłem pozostawiając tylko 3. Lokomotywa ledwie z nimi ruszyła, Koła zauważalnie się kręcą, ale słychać pisk i zgrzyt, jak przy zahamowanym składzie. Można jechać bardzo powoli na niedużym gazie. Jeżeli dodam więcej mocy koła loka wpadają w poślizg i skład staje. Nie pomaga nawet podsypywanie piaskiem. Jaka może być tego przyczyna?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopada 2012, 20:28:51 »
Czytałeś opis misji i plik informacyjny?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopada 2012, 20:53:13 »
Czytałem, przeinstalowałem ponownie teksturę, bo myślałem że coś może źle się zainstalowało. Odpaliłem symulator, odhamowałem i dojechałem tym razem całym składem do pierwszego semafora, bez zgrzytów i problemów. Poczym skład zatrzymał się ze zgrzytem. Nie rozumiem o co chodzi z tym odhamowywaniem, może tu coś robię nie tak
Cytuj
Podczas luzowania ST45 proszę nie używać FALI, tylko ustawić kran w pozycję JAZDA.
   O co chodzi z tym kranem i z "FALĄ" nie rozumiem tego.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2012, 20:54:51 wysłana przez selsyn »

Offline SWR

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopada 2012, 20:54:20 »
Kolego... to proste, ja też tak mam... jak skład Ci zahamuje to wyjdź z lokomotywy (F4) wciśnij F2 i przeleć nad składem, jak zobaczysz że coś jest zahamowane (a tam hamują tylko lokomotywy) to wciśnij nad każdą zahamowaną lokomotywą num del i lokomotywa się odhamuje... mam nadzieję że zrozumiesz to co napisałem;)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopada 2012, 20:54:58 »
Jest już wątek poruszający ten problem. Trzeba tylko go poszukać.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopada 2012, 20:57:43 »
To zamknijcie, jakoś sobie poradzę. Ostatecznie, nie będę korzystał z tej misji.

Wątek do zamkniecia
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2012, 21:00:11 wysłana przez selsyn »

Offline prusio98

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 15
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopada 2012, 21:02:47 »
Czytałem, przeinstalowałem ponownie teksturę, bo myślałem że coś może źle się zainstalowało. Odpaliłem symulator, odhamowałem i dojechałem tym razem całym składem do pierwszego semafora, bez zgrzytów i problemów. Poczym skład zatrzymał się ze zgrzytem. Nie rozumiem o co chodzi z tym odhamowywaniem, może tu coś robię nie tak
Cytuj
Podczas luzowania ST45 proszę nie używać FALI, tylko ustawić kran w pozycję JAZDA.
   O co chodzi z tym kranem i z "FALĄ" nie rozumiem tego.

FALA - napełnianie uderzeniowe. Klawisz Del/"," na klawiaturze numerycznej.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwietnia 2022, 16:58:09 wysłana przez prusio98 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopada 2012, 21:03:58 »
To zamknijcie, jakoś sobie poradzę. Ostatecznie, nie będę korzystał z tej misji.

Wątek do zamkniecia
Chwila Mój błąd, bo ten wątek trafił na bocznice, czyli tak jakby go nie ma. Szukaj na bocznicy.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Listopada 2012, 21:24:27 »
Ok, już opanowałem problem. Hamowała druga lokomotywa. Podszedłem do niej z boku i odhamowałem używając "6" z numerycznej. Skład ruszył z kopyta :). Teraz to już naprawdę do zamknięcia (a może by zostawić jeszcze trochę, bo komuś się przyda ten temat). Dzięki Wam wszystkim za wyjaśnienia.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2012, 21:28:40 wysłana przez selsyn »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Listopada 2012, 21:32:57 »
@selsyn tak w ramach wyjaśnienia ten wątek miałem na myśli.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2012, 21:34:06 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Listopada 2012, 22:04:21 »
No tam tego nie szukałem, myślałem że coś znajdę w Pomoc Doraźna. U mnie hamowała jedna lokomotywa, reszta była ok. Czekałem cierpliwie aż się odhamuje cały skład, nie stosowałem "napełniania uderzeniowego", nie ruszyłem jak"narwaniec" :), a jednak jeden z loków hamował. No ale dobra, sprawa opanowana, w zasadzie naprowadził mnie kolega @SWR... Dzięki.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2012, 22:06:29 wysłana przez selsyn »

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Listopada 2012, 22:28:12 »
Niech zgadnę: Gagarin?

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Listopada 2012, 18:55:59 »
No właśnie, to ciekawe, bo w innym wątku na Bocznicy też wyczytałem, że gagarin stwarzał problemy. Czy to jakiś błąd czy zamierzone zdarzenie losowe? Czasem fajnie jest czegoś takiego szukać i podyskutować nawet na forum, ostatecznie po to jest żebyśmy się razem wspierali i dzielili doświadczeniami. Ale jak ktoś gdzieś napisał, dla nowych to może być mur nie do przejścia. No cóż, takie życie. Pozdrowienia dla twórców. Każda nowa misja jest wyzwaniem :)

  Dodano: 15 Listopada 2012, 16:50:01
No i mam problem, znikły wszystkie funkcje klawiszowe F1, F2, F8, F9, F10. F4 działa. Prawdopodobnie nastąpiło to po zainstalowaniu tej wymaganej tekstury. Co z tym zrobić?
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2012, 16:50:01 wysłana przez selsyn »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Listopada 2012, 17:02:07 »
To jest raczej niemożliwe by z powodu uzupełnienia paczki brakująca teksturą zniknęły te funkcje. Czy przypadkiem nie aktualizowałeś sobie startera?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Listopada 2012, 17:05:44 »
Tak, aktualizowałem, ale na innych misjach wszystko działa. Właśnie sprawdziłem. Jeszcze dodam że mam straszne trzaski w głośnikach, co na innych misjach nie występuje.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Listopada 2012, 17:10:16 »
Ok bo myślałem, że przyczyna może tkwić w tym  ale skoro na innych sceneriach jest to, to odpada. Trzaski znaczy się szumy tak? Bo nie bardzo rozumiem.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2012, 17:17:52 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Listopada 2012, 17:20:06 »
Słychać to tak, jak trzaski ze starej płyty na adapterze igłowym. Nie jest to szum otoczenia ani pracujacych maszyn czy urządzeń.

  Dodano: 20 Listopada 2012, 18:53:50
Trzeba zapodać logi czy jakieś inne dodatkowe informacje? Czy to tak ma być? (chodzi o dźwięk, bo o klawiszologię to wiem, że gdzieś jest błąd)
« Ostatnia zmiana: 20 Listopada 2012, 18:53:50 wysłana przez selsyn »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Zwierzyniec - Transport
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Listopada 2012, 22:52:56 »
Skoro nikt poza Tobą o tym nie wspomniał, to oznacza iż nie jest to żaden krytyczny błąd.
EDIT:
Na nagraniach często słychać szumy, trzaski itp. Więc jest ok.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopada 2012, 23:01:37 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".