Autor Wątek:  Jazda SM42 - ulepszanie i pytanie  (Przeczytany 4215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Jazda SM42 - ulepszanie i pytanie
« dnia: 11 Stycznia 2005, 19:12:58 »
Kombinuję z jazdą SM42, coby lepiej jeździło i mam pytanie, jak MaSzyna zinterpretuje coś takiego;



Engine: EngineType=DieselEngine Trans=Generator nmin=700 nmax=1200 nmax_cutoff=1000 AIM=100

Power: Engine2Power=Generator GeneratorEngine=Engine MaxVoltage=3600 MaxCurrent=1200

Engine2: EngineType=ElectricSeriesMotor Volt=1500 Trans=18:79 WindingRes=0.15 nmax=1000



i taki zapis:



Engine: EngineType=DieselEngine Trans=Engine2 nmin=700 nmax=1200 nmax_cutoff=1000 AIM=100

Engine2: EngineType=Generator Trans=Engine3 MaxVoltage=3600 MaxCurrent=1200

Engine3: EngineType=ElectricSeriesMotor Volt=1500 Trans=18:79 WindingRes=0.15 nmax=1000



Ma ktoś kody źródłowe MaSzyny, bo chce pokombinować ze spalinówkami
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline pkp.

  • Wiadomości: 144
  • ECCO RAIL Maszynista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Jazda SM42 - ulepszanie i pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Stycznia 2005, 17:05:56 »
Kolego pomogłeś mi bardzo głowiłem się od wielu dni jak zrobić prodnice a jeżeli chodzi o to to lepsze jest to pierwsze

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Jazda SM42 - ulepszanie i pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Stycznia 2005, 19:31:34 »
tylko, że nie ma boczników, a jedynie skrzynia biegów, bo sterowanie jest jak silnikiem spalinowym. toretycznie działa(debugmode) a wpraktyce nie sprawdzałem. doszedłem do wniosku, że bocznikowanie(lub "osłabianie strumienia uzwojenia wzbudzenia"-żeby nie było że się nie znam) trzeba będzie zrobić skrzynią biegów. a co prądnicy - nie chce pokazywać natężenia prądu i zastanawiam się czy to jest już przekładnia elektryczna, czy jeszcze przekładnia mechaniczna z niepotrzebnymi paramatrami

próbuję dojść do czegoś takiego:
mainctrl - dawkowanie paliwa
scndcntrl - boczniki
rozruch niski/wysoki - jazda manewrowa/normalna

jakby ktoś wiedział jak to zrobić to byłbym wdzięczny

w drugim kodzie jest błąd, zamiast "trans=generator" ma być "trans=Engine2"
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.