Autor Wątek:  Poprawki modelu EP09.  (Przeczytany 16182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Poprawki modelu EP09.
« dnia: 09 Marca 2014, 23:23:45 »
Jutro coś z tym pokombinuje. A tymczasem odchudzona epoczka ( było 236 submodeli. Obecnie 110. Z Freespotami będzie 118) i patyki na swoim miejscu :). Poprawiłem też te poręcze, które właziły w kabiny oraz obudowy górnych lamp. Mapowanie wszystkiego zrobione i hierachia ustawiona. Zostało tylko wyeksportować i poprawić Ambient i Diffuse. To już zabawa na jutro, bo trza zmykać.

Wydzielam dyskusję o EP09 do osobnego wątku.
adsim
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2014, 20:13:18 wysłana przez adsim »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 319
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marca 2014, 23:52:37 »
Sawi, nie chcesz popracować nad zmianą mapowania? Chodzi mi głównie o czoło (żeby zastosować, rozwiązanie z większości modeli: 4E, 303E etc) bo czasem spasować kolory i jasność jest pierońsko trudno.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marca 2014, 00:36:11 »
Bez przesady. Mapowanie w EP09 jest dobre i nie ma co kombinować, lepiej nie będzie. Czoło zawsze będzie miało nieco inne odcienie przez swój kształt.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline szogun

  • Wiadomości: 5630
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 561
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Marca 2014, 05:12:39 »
Popraw od razu wysrodkowanie modelu, bo ztcp byl przesuniety i zderzaki sie nie zgrywaly z reszta taboru.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Marca 2014, 09:06:38 »
A może jest ktoś w posiadaniu skp od EP09? Bo te jest brzydkie, a przydało by się nowe.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Marca 2014, 21:20:00 »
Popraw od razu wysrodkowanie modelu, bo ztcp byl przesuniety i zderzaki sie nie zgrywaly z reszta taboru.
Przyjrzę się temu. Ogólnie to wychodziły jajaca z tym modelem. Bo jak wszystko przyparentowałem do banana, to wysypywało błędami. Dopiero jak zrobiłem jak poprzednio, czyli banan<main i reszta, wczytywało model normalnie. Jedynie pod tego banana jest dane mocowanie 1 i 2.
EDIT:
Tam ogólnie ze zderzakami było ciekawie. W sumie były jakieś 4 submodele, które je tworzyły. Podobnie też było z wózkami, żaluzjami, izolatorami itd. Się nie dziwię, że modelu się składał z tylu submodeli. Dam w main pivot po środku, to to powinno załatwić temat.
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2014, 21:28:19 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Marca 2014, 21:47:42 »
Sawi, żaluzje są na osobnej teksturze, jak połączysz ich submodel z pudłem, to posypie się model.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Marca 2014, 21:49:22 »
@adsim to wiem, bo zauważyłem to podczas prac przy tym modelu, także spokojnie. Nadal stanowią oddzielny submodel. Podobnie jak i submodel z mapowaniem literek i ten tworzący podesty. A i tak w ogóle to pantograf nie jest jeszcze skończony ;). Wczoraj obgadaliśmy to z @Q. Brakuje tam czegoś. Niby nic, ale jednak. Domodeluję to i szafa gra, drzwiczki tańczą.
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2014, 22:01:51 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marca 2014, 22:10:37 »
Piotrek mistrzu znalazłem ładniejsze SKP do dziewiątki. Chyba, że może ktoś coś jeszcze fajniejszego posiada.
http://losanusiakos.flog.pl/wpis/7604460/pociag-bez-czola
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2014, 22:34:09 wysłana przez klimczok_mk »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Marca 2014, 22:18:45 »
Zaiste daleko mi do tego tytułu. A masz może foto ogólnie lampy z bliska? Jestem ciekaw jak to faktycznie powinno wyglądać.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Marca 2014, 22:19:37 »
No nie sądzę, zbyt niska rozdzielczość, a Ty pewnie zgody autora zdjęcia nie masz, żeby je wykorzystać. To jest zwykłe SKP jak w siódemce z zezem. Nie ma co się rozpisywać na 5 stron, bo znowu będzie lament:). Jak co PW.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Marca 2014, 22:22:48 »
No to ok bierzemy ze siódemki zez i tyle.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Marca 2014, 22:24:49 »
Mnie lament średnio obchodzi. Nie mam pewności, więc proszę o foto z bliska lamp dolnych i tej górnej jakby dało radę. Chcę zobaczyć czy to wygląda tak jak w rzeczywistości.
EDIT:
Wątpliwości rozwiązane jest OK.
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2014, 23:01:59 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Marca 2014, 15:11:04 »
No nie sądzę, zbyt niska rozdzielczość, a Ty pewnie zgody autora zdjęcia nie masz, żeby je wykorzystać.
Spokojnie, jak trzeba to zgoda autora (konkretnie autorki) się znajdzie, może nawet zdjęcie w full-resie.
EDIT: http://eu07.pl/userfiles/1064/foto-DSC_0293.JPG - proszę bardzo, tylko bez dalszego rozpowszechniania.
« Ostatnia zmiana: 13 Marca 2014, 06:08:49 wysłana przez Mati_An »
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Maja 2014, 12:03:28 »
Temat nie umarł. Na razie mam to dość rozgrzebane. Prace idą pomaleńku do przodu. Proszę o foto zapalonego górnego reflektora.
EDIT:
A najlepiej to niech ktoś dostarczy komplet, czyli wszystkie zgaszone i zapalone refleketory wraz z skp.
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2014, 12:14:53 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Maja 2014, 12:41:43 »
Nie rozumiem co ma na celu robienie każdego reflektora z osobnej tekstury? Wszystkie są przecież takie same, świecą tak samo i zgaszone wyglądają tak samo. Szkoda miejsca na teksturze na dublowanie identycznych elementów. Brnąc dalej w tę stronę, za chwilę każdy zderzak, syrenę, poręcz, koło, wężyk, lusterko i inne drobne "duperele" będziemy robić z osobnych tekstur 4096x4096 a to co najbardziej widoczne, czyli nadwozie lokomotywy będzie na teksturze 512x512. Pamiętaj o zachowaniu proporcji między teksturami poszczególnych elementów, w końcu na lokomotywę patrzymy jako na całokształt, a nie oglądamy pod lupą każdego detalu, czy ma teksturę hd i różni się od drugiego identycznego kilkoma pikselami. Co jest bardziej widoczne: bok lokomotywy, czy reflektor, co zauważysz pierwsze?
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2014, 12:42:47 wysłana przez adsim »
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Maja 2014, 12:47:25 »
Pracując teraz przy teksturach tych loków, wydaje mi się, że to jak jest to rozwiązane teraz, jest dobrym rozwiązaniem, wygląda okej i nie ma przy tym dużo zabawy. Ale zobaczymy co z tego będzie.

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Maja 2014, 13:20:20 »
Ja tylko proponowałem wymianę pantografu na ten nowszy, bo jest ładniejszy i bardziej odwzorowany. No i SKP przydałoby się wymienić na ładniejsze. Już gdzieś Mateusz dawał SKP, bo te które ja wrzuciłem było słabej jakości.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Maja 2014, 13:35:20 »
Nie rozumiem co ma na celu robienie każdego reflektora z osobnej tekstury?
Jakiego każdego? Ja mam na myśli górny i jeden z dolnych to tak wiele? Nie powiedziałbym. Tym bardziej, że siódemki mają tak w układzie i jakoś do teraz nikt się tego nie doczepił. Dzięki uprzejmości @R4CH3T prezentuje screen tego co chciałem uzyskać. Porównałem sobie z fotkami i nie świeci wszystko dookoła, tylko żarówka wraz z lampą obudowy.
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2014, 13:56:00 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Maja 2014, 14:05:38 »
Jakiego każdego?...

...niech ktoś dostarczy komplet, czyli wszystkie zgaszone i zapalone refleketory wraz z skp.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Poprawki modelu EP09.
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Maja 2014, 14:14:57 »
W porządku. Wskaż mi jeszcze miejsce gdzie napisałem, że wykonam wszystkie reflektory zapalone jak i skp. Komplet był mi potrzeby do porównania, a nie do umieszczenia na układzie ;).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".