Autor Wątek:  Nowy dworzec w Katowicach  (Przeczytany 4947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Nowy dworzec w Katowicach
« dnia: 26 Września 2012, 22:06:21 »
Panie i panowie, jak dobrze wiemy dworzec ten powstaje od zera i podobno prace idą naprzód pełną parą. W necie znalazłem wizualizacje, jak to ma wyglądać
Jak to oceniacie? Czy ktoś z Was wie coś więcej na ten temat? Proszę o konkrety.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nowy dworzec w Katowicach
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Września 2012, 22:12:45 »
Nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać na dzień 30 października kiedy to hala główna dworca zostanie oddana do użytku publicznego :) http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/9866/Katowice-30-pazdziernika-otwarcie-dworca.html
Cytat: kurier kolejowy
Hala nowego dworca kolejowego w Katowicach, będącego częścią zintegrowanego kompleksu komunikacyjno-handlowo-biurowego, zostanie otwarta 30 października. Od tego dnia podróżni będą mogli korzystać m.in. z poczekalni i kas biletowych oraz oferty 31 punktów handlowo-usługowych. Otwarcie dworcowej hali odbędzie się po 17 miesiącach od rozpoczęcia budowy na Placu Szewczyka.
Ogromnym plusem dworca według mnie będzie zadaszenie całych peronów i części torowiska, zapowiedzi będą bardziej słyszalne.
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline niemiec

  • Wiadomości: 160
  • Główny nierob
    • Zobacz profil
    • Moje zdjęcia
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Nowy dworzec w Katowicach
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Września 2012, 22:16:04 »
Od października ma ruszyć remont 4 peronu. Pierwszy jest zamknięty - robią zadaszenie i ogólne poprawki. Na razie wygląda to tak:

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Nowy dworzec w Katowicach
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Września 2012, 22:25:59 »
Czyli mam rozumieć, że część peronów jest już gotowa do użytku i normalnie tamtędy przez ten dworzec przejeżdżają jakieś pociągi?

  Dodano: 26 Września 2012, 22:27:17
Na Twoim zdjęciu widać, że tory wyglądają na zdatne do użytku.
« Ostatnia zmiana: 26 Września 2012, 22:27:17 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Nowy dworzec w Katowicach
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Września 2012, 22:33:55 »
Przez Katowice cały czas jeżdżą pociągi, nawet nie ma którędy tego objechać. Perony robiono po etapami prowadząc ruch przy pozostałych. Najpierw pierwszy potem drugi następnie trzeci a teraz robią wiatę nad pierwszym peronem.

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nowy dworzec w Katowicach
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Września 2012, 23:19:02 »
No ale muszę przyznać, że wiata mi się tam podoba. Nie te dziwactwa co odwalają np na Gdyni Głównej typu 100m małej wiaty, 150m przerwy i znowu 100m wiaty.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Nowy dworzec w Katowicach
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Września 2012, 19:03:08 »
Nareszcie stolica Górnego Śląska będzie miała dworzec piękny i nowoczesny he he, ale chyba nie ma co porównywać z dworcem w Przemyślu:) Choć nigdy tam nie byłem, to aż chce się tam pojechać żeby zobaczyć tylko ten dworzec:)

http://kwejk.pl/obrazek/797554/dworzec-pkp-w-przemy%C5%9Blu.html
.

Offline Pawel205

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowy dworzec w Katowicach
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Września 2012, 19:17:45 »
Jakieś 3 miesiące temu ostatni raz byłem w Katowicach i wtedy rozebrali 3 peron. Nieźle im to idzie. Ruch cały czas trwa, perony były pojedynczo rozbierane i odbudowywane na nowo. Wykorzystywano dodatkowo "mityczny" peron 5 - ktoś wie czy po remoncie zostanie on w użytku czy będzie zlikwidowany?
PS: Powiem, że tabor KŚ, składy z EP09+takie dworce (Zawiercie też wygląda zacnie) - naprawdę mamy się czym chwalić.

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Nowy dworzec w Katowicach
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Września 2012, 21:04:18 »
Peron 5 to najstarszy peron na dworcu. To pozostałość po starym dworcu (tym sprzed Gierka). Potem był wykorzystywany jako bagażowy a podczas remontu Wystawia się i ściąga z niego pociągi zaczynające i kończące bieg w Katowicach ale jest ich stosunkowo mało.

Offline niemiec

  • Wiadomości: 160
  • Główny nierob
    • Zobacz profil
    • Moje zdjęcia
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Nowy dworzec w Katowicach
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Września 2012, 21:06:06 »
Tylko jedna TLKa rusza i kończy na 5 peronie.

Offline Pawel205

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowy dworzec w Katowicach
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Września 2012, 22:28:11 »
Nie wiem jak jest obecnie ale jeszcze przed wakacjami to niektóre składy KŚ przyjeżdżały na 5 - nie raz musiałem się z dworca wracać.