Autor Wątek:  A może zachęcanie modelarzy z innych symulatorów/gier  (Przeczytany 18403 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5630
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 562
Odp: A może zachęcanie modelarzy z innych symulatorów/gier
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Września 2012, 08:54:10 »
Spokojnie, wszystko pod kontrola ;) Do TRSa poszla kabina miedzy i­nnymi kabina SU45 oraz zrodla kabiny skody i 6Dg.
« Ostatnia zmiana: 18 Września 2012, 17:24:08 wysłana przez szogun »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: A może zachęcanie modelarzy z innych symulatorów/gier
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Września 2012, 09:14:38 »
4.   Użyteczne byłoby stworzenie kilku prostych tutoriali w punktach do kolejnych etapów konwertowania, a dalej idąc: zespołu ludzi, którzy zajęliby się przetwarzaniem (najczęściej problemem nie jest skomplikowanie, ale żmudność, co z powodzeniem rozwiązałby zespół ‘specjalistów’) – byłaby to miara zaangażowania społeczności w tworzenie symulatora.

Kolega @hanys ma problemy ze znalezieniem pojedynczych osób do pomocy, a ty piszesz o całych zespołach. To takie luźne przemyślenia, czy zamierzasz coś robić w tym kierunku? Bo fakt, że dziesięciu ludzi robi więcej niż jedna osoba to znamy chyba wszyscy.
Poza tym nie bardzo rozumiem. Wiesz, to nie jest tak, że mamy "zarząd" MaSzyny, który miałby nawiązać relację z "zarządem" community Trainza (przykładowo) oraz współpracę w zakresie wymiany materiałów. To są pojedynczy ludzie - twórcy (zarówno u nas, jak i u nich), którzy robią modele, tekstury, dźwięki, etc, a którzy proszeni są o udostępnienie swoich wytworów. Co chcesz im dawać w zamian? Poza tym, by cokolwiek ofiarować z naszych zasobów, wypadałoby najpierw uzgodnić to z ich twórcą.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: A może zachęcanie modelarzy z innych symulatorów/gier
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Września 2012, 11:40:41 »
Cytat: Tolein
Poza tym, by cokolwiek ofiarować z naszych zasobów, wypadałoby najpierw uzgodnić to z ich twórcą.

Cytat: pol102
Ja nie widzę przeciwwskazań by udostępniać naszą infrastrukturę. Przynajmniej tą, którą sam zrobiłem. Za innych się nie wypowiem ale jeśli zostanie utrzymane info o autorze, to niech się dzieje wola nieba... z nią się zawsze zgadzać trzeba. :)

Jeden już jest.

Kolega @Sivert napisał kilka propozycji. Są jasne i rzeczowe. Zamiast wyjeżdżać od razu z tekstem:
Kolega @hanys ma problemy ze znalezieniem pojedynczych osób do pomocy, a ty piszesz o całych zespołach. To takie luźne przemyślenia, czy zamierzasz coś robić w tym kierunku? Bo fakt, że dziesięciu ludzi robi więcej niż jedna osoba to znamy chyba wszyscy.
może zapytaj co potrafi. Takim podejściem tylko odstrasza się osoby które potrafią i chcą coś zrobić dla MaSzyny lub nie potrafią ale chcą się czegoś nauczyć i zacząć pomagać. A zapytałeś siebie zanim napisałeś tego posta co ty robisz dla symulatora.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Sivert

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: A może zachęcanie modelarzy z innych symulatorów/gier
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Września 2012, 13:18:40 »
Kolego Tolein,
Twoje podejście jest niczym innym, jak przykładem, dlaczego takie przedsięwzięcia mają problemy już na starcie. Nie przeczytałeś nawet dokładnie tego, co cytujesz, a pełen bezsensownej krytyki atakujesz mnie (i siebie, bo pisałeś o czymś podobnym kilka postów wyżej - kuriozum...), bo inaczej nie nazwę pisanie do mnie 'ty' etc.
Nastawienie oczekiwania na ruchy z zewnątrz przy własnym strącaniu pomysłów i 'co chcesz im dawać w zamian' (np. materiały na fototekstury, które masowo są wykorzystywane w TRS) nie jest IMO kluczem do sukcesu. Najbardziej intrygujące jest to, co pisałeś m.in. w temacie "Projekt WW", a co jest zbieżne z moimi propozycjami. Nagle zmieniłeś zdanie w kluczowych kwestiach?
Na zakończenie mały cytat z archiwalnego postu:
Cytat: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,21736.msg301128.html#msg301128
Jeśli chcesz coś zrobić, to po prostu zacznij to robić. Zacznij robić cokolwiek. Wykaż inicjatywę. W miarę postępów stwierdzisz sam, czy jesteś w stanie poradzić sobie ze wszystkimi przeszkodami, a jeśli nie, to na jakim polu radzisz sobie lepiej niż na innych, wtedy będziesz wiedział w czym jesteś dobry i czym możesz się przysłużyć rozwojowi MaSzyny.

Pozdrawiam, dobrego dnia!

Śledzę TRS/MaSzynę od ~7lat, nie jest tak, że nie wiem, jak to jest zorganizowane i na jakie bolączki cierpi ta społeczność, więc oszczędźcie niepotrzebnych wykładów.

Reg. Zakazy: 7
Poprawiłem
Rozi
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2012, 09:43:27 wysłana przez Rozi »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2475
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1091
Odp: A może zachęcanie modelarzy z innych symulatorów/gier
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Września 2012, 15:18:48 »
Powili ze tematu robi się ściek. Trochę na luz. Odnośnie pomagierów. Kolega matek123 zaoferował mi pomoc, jak i sam parę modeli przygarnął. Więc jest nas dwóch. Jak wcześniej pisałem, czekam z otwartymi rękami na chętnych do pomocy, ale owe osoby muszą wiedzieć jak to przenieść. A więc modeli mam dość sporo aby podzielić się z innymi ;) Padło co w zamian od Maszyny, otóż już kilka osób mi napisało iż są chętni na udostępnienie modeli dla Trainza, więc wymiana takowa nastąpi. A kolega Qdaty wyraził chęć na ich przeniesienie. A więc jak coś to pisać na PW bądź zapodawać linki downloadu do pliku .gmax / .max i teksturek ;) Zalecam każdy model do osobnego folderu żeby się nie pomieszało. A ja idę dalej do przenosin modeli ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Września 2012, 15:22:45 wysłana przez hanys »

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: A może zachęcanie modelarzy z innych symulatorów/gier
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Września 2012, 15:39:41 »
Ja widzę to na takiej zasadzie: plik max, plik info txt + tekstura w tga. Ja wiem, że część forum to fanatycy ale jeśli ktoś mi pomoże, to ja mu również. Pomógłbym przy przenoszeniu ale jako zwolennik modelowania obiektów realistycznych - robię to :)