Autor Wątek:  Forum i znajomości  (Przeczytany 12512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Forum i znajomości
« dnia: 08 Listopada 2004, 01:38:57 »
Witam! Piszę tego posta w nietypowej sprawie. Otóz: Czy w związku z pojawieniem się Symulatora poznaliście kogoś, kto ma także "fioła" na punkcie symka i utrzymujecie z tą osobą stały kontakt? Bo ja poznałem dzięki temu projektowi kilku ludzi, którzy tak jak ja, są miłośnikami kolei i będę się starał utrzymywać z nimi kontakt. Nie będę wymieniał osób z imienia ani ksywki z tej przyczyny, że może nie życzą sobie, abym je tu umieszczał? ;)

Jak będę chcieli to sami się umieszczą.... :)

Pozdrawiam Wszystkich z Was zapaleńców kolei jakim się sam uważam.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Forum i znajomości
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopada 2004, 03:21:33 »
Mnie to symualtor wlasnie sprowadzil na wlasciwa droge zycia ;-) - czyli MK-owanie. Od dziecka mialem jakis pociag do kolei, ale nie zdawalem sobie z tego wiekszej sprawy poza tym, iz jako dzieciak bardziej cieszylem sie z faktu jazdy pociagiem w wakacje niz z tego ze rodzine jedziemy odwiedzic.

Pare lat temu z nudow zaczalem sobie szukac symulatorow kolejowych po sieci. Trafilem na strone kolej.pl, potem na strone McZapkiego, a niej na strone projektu... Od tego dnia zaden tor w zasiegu mojego wzroku nie ujdzie mojej uwadze.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Forum i znajomości
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopada 2004, 03:48:17 »
Bo ja zacząłem zabawę z koleją jak zacząłem w wieku 10 lat SAM jeździć do rodzinki w Kluczborku.... Wsiadałem w pociąg do Wrocławia Głównego i tam miałem przesiadkę na Kluczbork. Patrzałem wtedy jak podstawiali En57 na peron 2 i lookałem, czy skład nie był z lokomotywowni Kluczbork (teraz zlikwodowana :( a szkoda) i zawsze oglądałem, kto jest jako maszynista... I co się okazywało? Jeździł mój wujaszek... No to zamiast do przedziału zawsze wsiadałem do przedziału dla maszynisty.... Za Oleśnicą, gdy wysiadali "dygnitarze" siedziałem juz za wajchami.. wujaszek mówił co i gdzie nacisnąć, co i jak zrobić, a on w tym czasie pisał rozkład służby czy jak to się tam nazywało... Minęło ładnych parę lat (a nadal jeżdżę do rodzinki w Kluczborku) i nie ma juz składów z Kluczborka, tylko z Wrocławia. Ech... Wtedy chociaż kupowałem bilet tylko do Wrocka, bo stamtąd miałem za darmo... :) A teraz wujaszek jeździ na śląsku... Katowice - Ostrów Wielkopolski (prowadzi m.in. pośpiechy).

Raz trafiła mi się z nim służba z Kluczborka do Wrocławia, Wrocław-Rawicz, Rawicz-Wrocław-Opole, Opole-Wrocław-Kluczbork.... 12h bitej jazdy... Ech.. to dopiero była jazda En57. Teraz żadziej podróżuję, bo praca, praca i jeszcze raz praca. Ale jak mam wolne, to wpadam do Kluczborka i jak mogę oczywiście to wsiadam z wujaszkeim i jedziemy... Wtedy zacząłem się interesowac koleją, bo zawsze mnie to interesowało... A tutaj czyli na forum znów zaczynam "chorować" na PKP...

A wracając do mojego posta to muszę powiedzieć, że niespodziewałem się aż tak dużej liczby użytkowników forum. Widać po wypowiedziach, że jest nas nawet cała masa (zapaleńców, a nawet "fanatyków" :) kolei)... Możeby tak zorganizowac kiedyś jakiś zlot czy coś w tym stylu?

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Forum i znajomości
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopada 2004, 04:02:44 »
Cytat: "Mutopompka"
A wracając do mojego posta to muszę powiedzieć, że niespodziewałem się aż tak dużej liczby użytkowników forum. Widać po wypowiedziach, że jest nas nawet cała masa (zapaleńców, a nawet "fanatyków" :) kolei)... Możeby tak zorganizowac kiedyś jakiś zlot czy coś w tym stylu?


Osoby zwiazane z symulatorem to zaledwie wierzcholek gory lodowej. Sa setki milosnikow kolei w Polsce, czesc z nich nie zdaje sobie w pelni sprawy ze swoich zainteresowan, moze im sie wydawac ze to 'dziwne' hobby.

Zloty byly juz organizowane, i zapewne jeszcze beda.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Forum i znajomości
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopada 2004, 09:47:47 »
Cytat: "Winger"

Zloty byly juz organizowane, i zapewne jeszcze beda.


Zloty popieram jak najbardziej bo to zbliza do siebie te MaSzynowa spolecznosc. Takie spotkanie Devs&Users :d

Ambro

  • Gość
Forum i znajomości
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Listopada 2004, 10:01:34 »
Niop....ja wsumie z symulatora tutaj nikogo nie poznałem...

A koleją interesuje sie od dzieciństwa..spacery nad tory ze starymi itp :)

POtem trafilem na Mechanika En57 a potem na Maszyne....

Spoty super...nawet takie lokalne... wybrac sie gdzies do Lokomotywowni czy cos :)

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Forum i znajomości
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Listopada 2004, 10:36:41 »
Cytat: "Kakish"
Zloty popieram jak najbardziej bo to zbliza do siebie te MaSzynowa spolecznosc. Takie spotkanie Devs&Users :d


Najblizsza okazja - Dni Otwarte Węzła Lublin
Ja jeszcze nie wiem czy uda mi się zamienić w robocie, ale postaram się być.

Dla przypomnienia - odbywa się to 20go w Lublinie ;-)
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Forum i znajomości
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Listopada 2004, 11:00:01 »
Cytat: "iwan"
Cytat: "Kakish"
Zloty popieram jak najbardziej bo to zbliza do siebie te MaSzynowa spolecznosc. Takie spotkanie Devs&Users :d


Najblizsza okazja - Dni Otwarte Węzła Lublin
Ja jeszcze nie wiem czy uda mi się zamienić w robocie, ale postaram się być.

Dla przypomnienia - odbywa się to 20go w Lublinie ;-)

:( niestety do 28 - noga w gipsie :( wiec sie nie da, a pozatym jak zwykle za malo urlopu

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Forum i znajomości
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Listopada 2004, 14:45:48 »
Cytat: "Winger"
Osoby zwiazane z symulatorem to zaledwie wierzcholek gory lodowej. Sa setki milosnikow kolei w Polsce, czesc z nich nie zdaje sobie w pelni sprawy ze swoich zainteresowan, moze im sie wydawac ze to 'dziwne' hobby.


Nie jest tak źle. W PL istnieje 39 Stowarzyszeń Prawnych w tym 15 zrzeszonych w PZMKiMK. Poza tym jest jeszcze 7 Stowarzyszeń Zwykłych. Oczywiscie wszystkie one lub niektóre z nich wyłącznie zajmują się np. tylko tramwajami lub tylko wąskimi torami. Tak czy inaczej wygląda to dobrze, bo jak nie wszyscy pamiętają jeszcze 10 - 15 lat temu było tylko max 8 Stowarzyszeń/Klubów. Prawda jest taka: ceny biletów, brak sensownych połączeń kolejowych, znikanie ciekawych serii taboru oraz rozwój internetu spowodowały, że spore gorno MK uciekło do "podziemia", a młode pokolenie w szczególności zaczęło nadużywać internetu w celu rozwijania hobby. OK - to i dobry sposób, ale chyba obcowania live z koleją (nie tylko PKP) nie zastąpi PC...? Wielokrotnie siedzenie godzinami przed monitorem spowodowało, że coraz mniej potencjalnych MK zapisuje się do Stowarzyszeń/Klubów. Oczywiście nic nie przeszkadza temu, żeby być "wolnym strzelcem", ale wiemy, że grupa potrafi wiele załatwić i zorganizować (choć dzisiejsze ceny organizacji pociągów to tragedia - lata 90 to był czas!).
Na koniec chciałbym napisać, że to nie MK wydaje się, że mają "dziwne hobby", ale jeszcze (niestety) wielokrotnie wielu pracownikom sektora trakcji PKP (dawniej grozili ręką...).
To jest niby wolny kraj, a że społeczeństwo reaguje czasem dziwnie na to hobby to ich problem.
Fakt, MK jest może kilkuset w PL (małą część łączy często jakieś forum), ale ten fakt trzeba wykorzystać obcując z koleją live. Niech coraz więcej osób związanych z hobby zacznie robić to także czynnie, bo jeśli nie to niby deklarowany MK dalej będzie mówił np. o projekcie MaSzyna - GRA..., co dla mnie jest zgrozą!

Pozdrawiam!
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Forum i znajomości
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Listopada 2004, 19:34:44 »
Ja nie należę do żadnego stowarzyszenia Mk (za młody jestem), ale dobzre pamiętam lata 90te. Jak ciągle przez wiadukt nad Grzegórzkami przejeżdżały SM42 z platformami, cysternami itp - nieraz jeździły po dwie w składzie.. Teraz to ciągle tylko EN57, EN71, ED72, czasem Eu07/EP07/EU06 i rzadko SM42 i ET22.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Wojtek M

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Forum i znajomości
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Listopada 2004, 23:27:23 »
Cytat: "Mutopompka"
Witam! Piszę tego posta w nietypowej sprawie. Otóz: Czy w związku z pojawieniem się Symulatora poznaliście kogoś, kto ma także "fioła" na punkcie symka i utrzymujecie z tą osobą stały kontakt? .


Witam

Motopompka ty mnie lepiej nie denerwuj! ;) Pisałem do Ciebie kilka razy na priv, że będę w moim ukochanym Głogowie (cudowne wakacje tak w młodości) a Ty ani razu nie odpisałeś. A w Głogowie masz jeszcze jednego maniaka. Występuje czasami na pl.misc.kolej
Byłem u Rafała Herona w skelpie rowerowym obok zielonego rynku. W skłądnicy harcerskiej na Ul. Buczka i w wieeelu miejscach do których czuję sentyment i miałem łzy w oczach widząc ten burdel jaki tam teraz jest... Moja babcia mieszkała w tej kamienicy za placem cukrowni. Ul. Na uroczysku. No ale więcje to na priv... pod warunkiem, że odpiszesz.
Pozdrawiam
Wojtek z Krakowa

Offline Piter

  • Wiadomości: 104
  • We8, mordo ty moja!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Forum i znajomości
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Listopada 2004, 10:09:49 »
Cytat: "iwan"
Najblizsza okazja - Dni Otwarte Węzła Lublin
Ja jeszcze nie wiem czy uda mi się zamienić w robocie, ale postaram się być.

Dla przypomnienia - odbywa się to 20go w Lublinie ;-)
Moze bede, ale 16 w szkole zebranie, kasy malo, a Lublin daleko... :(

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Forum i znajomości
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Listopada 2004, 11:25:40 »
Ja juz nie moge sie doczekać... przegapiłem rok temu a wcześniej takie imprezy robione były, ale sie skończyły w połowie lat '90 :( teraz czekam m.in. dlatego że kilka osób już sie zapowiedziało: Sir_M (modeller z TrainZ), CTL (chyba nie musze mówić kto to) i kilka innych osób.
Żeby podgrzać atmosfere podaje link do dokładnego info:

http://www.pzlublin.pkp.pl/web/dowpl.html

W programie jest oglądanie rozrządu wagonów i zwiedzanie nastawni... no i każdy może zrobić sobie zdjęcie za nastawnikiem... może dzięki temu powstanie przedział maszynowy do siódemki?? :))

Zapraszam wszystkich :D
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Forum i znajomości
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Listopada 2004, 22:51:33 »
Witajcie.

Hmm... dawno mnie tu nie było - a tu prosze (osoba zainteresowana, wie o co chodzi ;-).

Ja od małego coś zawsze miałem z koleją. Aż do "starego byka" bawiłem się kolejką elektryczną (TT kupiona jeszcze w Görlitz), którą potem trzeba było oddać komuś, bo nie było na nią miejsca :-(. Kiedy byłem mały, (już nieżyjący) Dziadek zabierał mnie w Jeleniej Górze na taki stary dworzec, na którym przetaczane były wagony i przejeżdżały różne pociągi. Na kartkach rysowałem wymyślone przez siebie, skomplikowane torowiska (na podstawie obserwacji dworców np. Gdańska, Kołobrzegu czy innych).

Później, gdy byłem w piątej klasie podstawówki, zacząłem interesować się komputerami, a potem informatyką w szeroko rozumianym pojęciu. Niestety, dzieciństwo przeżyłem tylko z Mamą - nie bardzo miała Ona jak rozbudzać w dziecku takich zainteresowań, jak koleje - o informatykę "ocierałem się" w szkole i w Młodzieżowym Domu Kultury, więc było łatwiej. Koleje nieco "poszły w odstawkę". Całkiem niedawno zacząłem się interesować telefonami komórkowymi od strony ich działania i software'u (a właściwie firmware'u).

Ale... któregoś dnia, korzystając z faktu, że wreszcie mam już dostęp do internetu, w Google wpisałem zapytanie: "Sygnalizacja kolejowa". Tak trafiłem na grupę dyskusyjną news:pl.misc.kolej. Potem słyszałem coś o "jakiejś" MaSzynie, ale nie zainteresowało mnie to zbytnio: za dużo ściągania na dysk, trochę bałagan z różnymi wersjami symulatora...

W międzyczasie moja Przyjaciółka załatwiła mi "E1 - Przepisy sygnalizacji na Polskich Kolejach Państwowych". No, z tego to się bardzo ucieszyłem!

Ale, kurczę, jednak bakcyl był silniejszy. Zaparłem się w sobie i ściągnąłem wszystko co potrzeba, ładnie uporządkowałem w katalogach i uruchomiłem.

Jasny gwint! To działa! :-)))

Normalnie Jaras prowadzi lokomotywę i ciągnie sobie wagony :-).

Patrzę dalej... a tutaj forum. Eee... no Jaras lubi dyskusje na forum :-). Zapisałem się i zacząłem się nawet udzielać. Nie wiem, czy moje, czasami przydługie posty cokolwiek wnoszą do symulatora i jego rozwoju, ale ja również poznałem tu Kolegę o podobnych zainteresowaniach.

Dziękuję Kolego ;-). (Jak wspomniałem, On wie, o kogo chodzi ;-)

Ale przede wszystkim dziękuję Wam, Drodzy Autorzy MaSzyny - jest wspaniała!

Pozdrawiam Ciebie Tomku i całą pozostałą "społeczność symulatorową" :-).
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Forum i znajomości
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Listopada 2004, 20:11:17 »
Witam !
Najprawdopodobniej 4 i 5 grudnia PKP Cargo uruchomi pociag retro z parowozem w relacji Kraków Główny - Kraków Nowa Huta - Kraków Główny, moze to być okazja do spotkania sympatyków MaSzyny :)
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Forum i znajomości
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Listopada 2004, 10:18:22 »
Cytat: "EU07-483"
Witam !
Najprawdopodobniej 4 i 5 grudnia PKP Cargo uruchomi pociag retro z parowozem w relacji Kraków Główny - Kraków Nowa Huta - Kraków Główny, moze to być okazja do spotkania sympatyków MaSzyny :)


No wspaniale dluga relacja tego pociagu ;-).

Do Lublina na pewno nie pojade (nie udalo mi sie zalatwic zastepstwa w robocie a na 2h to raczej nie ma sensu)...
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Forum i znajomości
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Listopada 2004, 14:54:58 »
Cytat: "iwan"
No wspaniale


To wolno na forum używać takich słów bez cenzury??

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Forum i znajomości
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Listopada 2004, 17:39:53 »
Cytat: "hejnal"
To wolno na forum używać takich słów bez cenzury??

Podobno slowo 'wspaniale' nie jest juz uznawane za wulgarne

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Forum i znajomości
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Listopada 2004, 17:47:02 »
Cytat: "kruger"
Podobno slowo 'wspaniale' nie jest juz uznawane za wulgarne


A czy to ma jakieś znaczenie w poruszonym temacie (temacie wątku, a nie w czepialskim wątku Hejnała)? Słówko do Hejnała: zanim zaczniesz pouczać sam musisz być w porządku. A IMO nie do końca jesteś w porządku (ortografia), więc wyluzuj troche...

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Forum i znajomości
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Listopada 2004, 18:33:08 »
Cytat: "hejnal"
To wolno na forum używać takich słów bez cenzury??


No coz - nikt nie jest doskonaly, ale niektorym ludziom z pewnych powodow uchodzi to plazem ;-)
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Forum i znajomości
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Listopada 2004, 19:56:33 »
kruger, ja podobnie jak wiele innych ludzi nie uważam tego słowa za wulgarne ale są ludzie, którzy sobie nie życzą tego słowa więc wolałem spytać.

|andy|, nie pouczam Ivana tylko spytałem o zasady panujące na forum. I przestań się czepiać ortografii, bo staram się nie robić błędów. Ważniejsza jest treść (za to możesz mnie opieprzyć:P ), znaczenie słów a nie pisownia.

Ivan, masz racje. Nikt nie jest doskonały :/

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Forum i znajomości
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Listopada 2004, 20:41:23 »
Cytat: "hejnal"
kruger, ja podobnie jak wiele innych ludzi nie uważam tego słowa za wulgarne ale są ludzie, którzy sobie nie życzą tego słowa więc wolałem spytać.


Jak wiadomo sa rozne poziomy wrazliwosci, sam sie zastanawiam teraz czy powinienem uzyc takiego wyrazu ;-)

Cytuj
|andy|, nie pouczam Ivana tylko spytałem o zasady panujące na forum. I przestań się czepiać ortografii, bo staram się nie robić błędów. Ważniejsza jest treść (za to możesz mnie opieprzyć:P ), znaczenie słów a nie pisownia.


No siac ortami tez nie powinienes

Cytuj
Ivan, masz racje. Nikt nie jest doskonały :/


iWan ;-)
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********