Autor Wątek:  Przeniesione modele z innych symulatorów. Prezentacja oraz uwagi.  (Przeczytany 12696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Tworzę ten wątek aby osoby, które zajmują się przenoszeniem modeli z innych symulatorów, prezentowały tutaj tok prac. tutaj prezentowali w toku prac osoby, które zajmują się przenoszeniem modeli z innych symulatorów. Stwierdziłem, iż w tym wątku ->http://eu07.pl/forum/index.php/topic,22065.0.html <- nie ma sensu pokazywać modeli, ponieważ dział pomoc nie służy do prezentowania a do udzielenia jakichkolwiek pomocy. A tutaj możemy zaprezentować jakie modele przenosimy do naszego symulatora. Na dzień dobry prezentuję 3 modele, które już przeniosłem do Maszyny z Trainza. Autorem poniższych modeli jest kolega Wujek 082 z Trainza, który wyraził chęć do współpracy odnośnie wymiany oraz udostępnienia modeli. Będę tutaj prezentował modele, które przenoszę do Maszyny. I jeszcze raz apeluję. Jeżeli ktoś by chciał przyłączyć się do projektu, którego jestem pomysłodawcą, to niech się zgłosi. Osoby, które chciały i mają czas odnośnie przenosin modeli do Maszyny powinne umieć modelować, tworzyć tekstury oraz prawidłowo wrzucać i tworzyć pliki .t3d oraz .inc maszyny aby model poprawnie się wyświetlał w Maszynie. Niech się zgłoszą, to udostępnię kilka modeli do przeniesienia. Byłbym wdzięczny, ponieważ modeli jest dużo, a ja jestem jak na razie sam ;)

Staraj się pisać powoli i czytać jeszcze raz przed wysłaniem. Pierwsze zdanie nie miało sensu.
Rozi



  Dodano: 17 Września 2012, 18:16:30
Kolejna pierdółka do kolekcji. Tym razem kwietnik. Autor 3D: Wujek 082 jak i zarówno wszystkich dotychczas pokazanych modeli.

  Dodano: 18 Września 2012, 15:50:30
Siemka. Dzisiaj przedstawiam kolejne modele. Tym razem od kolegi Qdat*ego z Trainz. W załączniku przedstawiam sklepspozywczak_qdaty.jpg oraz wiatasmietnikowa1_qdaty.jpg . Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 18 Września 2012, 15:50:33 wysłana przez hanys »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Przeniesione modele z innych symulatorów. Prezentacja oraz uwagi.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Października 2012, 18:25:45 »
Siemka. Po krótkiej przerwie i oczekiwaniu na nowe modele, przedstawiam wam kolejny model, zapewne przyda się do nowo powstających scenerii, bądź do tych co są gruntownie modernizowane. A zatem, przedstawiam wam Zejście ze stacji Falenica. Autorem modelu jest samplaire. Co do innych modeli Wujka 082, to koledzy są jeszcze w toku prac nad ich przenosinami i niebawem powinny bądź i znajdują się w dziale testów. Pozdrawiam

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Przeniesione modele z innych symulatorów. Prezentacja oraz uwagi.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Października 2012, 18:39:58 »
Jaka szerokość?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Przeniesione modele z innych symulatorów. Prezentacja oraz uwagi.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Października 2012, 19:41:08 »
Jaka szerokość?
Pytanie niekompletne. Szerokość czego? Tekstury? Boku lewego, prawego, wnętrza, może szerokość dachu? Albo szerokość ogólna?
A ja bym zapytał: ile lat to ma?
Kolejne pytanie niekompletne. Ile to ma? Co, ile lat ma ten budynek? Rozmiaru?

256x512 tekstury, 58 polygonów a co będę sie srał.:

Summary Info for zejscie18.gmax (at Frame 0)

Objects:
  Cast Receive Motion
  Name Type Verts Faces Shadows Shadows Blur Hidden Frozen Material (Type)
  ------------------------ ------------ ------------ ------------ ------------ ------------ ------------ ------------ ------------ ------------------------
  zejscie_falenica Editable 82 58 Yes Yes No No No Material #7 (Standard)


Scene Totals:
  Objects: 1
  Shapes: 0
  Cameras: 0
  Lights: 0
  Helpers: 0
  Total: 1

Mesh Totals:

  Verts: 82
  Faces: 58
Materials:

  Material #7  ( Standard )
         C:\Users\Patryk\Desktop\hanys2\hanys2\przermod\zejscie falenica\zejscie_falenica.tga



Rozmiar pliku .t3d : 6,37 KB
Rozmiar pliku .inc : 321 bajtów
Rozmiar pliku .dds : 85,4 KB
Rozmiar pliku .tga : 512 KB
W sumie: 604 KB (bez obrazka oraz pliku info.txt)
Jeszcze coś ?
« Ostatnia zmiana: 03 Października 2012, 19:52:40 wysłana przez hanys »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Przeniesione modele z innych symulatorów. Prezentacja oraz uwagi.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Października 2012, 20:01:53 »
A tak apropo, to jaki to ma sens zadawania takich bez sensownych pytań ile to waży czy jaki ma rozmiar tekstura. Na chłopski rozum idzie wywnioskować jeżeli jest to model z Trainza, to jest to model w porównaniu do Maszyny o skąpej ilości polygonów oraz o optymalnym rozmiarze tekstur, no ej, sory. Ale w porównaniu z modelami z Trainza a z modelami z Maszyny to Trainzowskie modele są chude w stosunku do Maszynynowych, gdzie zaś nie ma znaczenia czy model ma 5 polygonów czy 55 polygonów. A w Trainz jest to różnica kolosalna ponieważ każdy polygon się liczy, po to aby zoptymalizować oraz upłynnić symulację gry, żeby na słabszych nie co kompach z mało wydajną grafiką mógł każdy sobie pyknąć...
Dodam jeszcze : Zejście peronowe z Warszawy Falenicy.
« Ostatnia zmiana: 03 Października 2012, 20:04:10 wysłana przez hanys »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Przeniesione modele z innych symulatorów. Prezentacja oraz uwagi.
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Października 2012, 20:10:30 »
Cytuj
Pytanie niekompletne. Szerokość czego? Tekstury? Boku lewego, prawego, wnętrza, może szerokość dachu? Albo szerokość ogólna?
Jakbyś mógł podać mi te wymiary.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Przeniesione modele z innych symulatorów. Prezentacja oraz uwagi.
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Października 2012, 20:15:06 »
2: 5 metrów; 1: 4 metry
Ja nie mam wpływu na wymiary modelu, ja tylko wymieniam mapowanie tekstury. Nie do mnie pretensje czy model jest o 2 cm za szeroki czy za wąski. To proszę już pisać do autora modelu 3D. Ja nie mam zamiaru bawić się w jakieś tam modyfikowanie, bo komuś się tak podoba. Autor modelu 3D zdecydował że to będzie jak najlepszy wymiar mniej więcej podobny +- do oryginału i już.
Podam ci jeszcze wysokość. Wysokość masz 3,17 metra, do szczytu dachu od podłoża. Długość gabarytowa 13 metrów a szerokość gabarytowa 5 metrów.

  Dodano: 03 Października 2012, 21:50:05
Kolejny model przeniesiony.
Nazwa: budynek_industrialny
Wymiary gabarytowe modelu:
Szerokość: 14,5 metra; długość: 12,05 metra oraz wysokość: 8,8 metra.
Wymiar tekstury: 512x512
Rozmiar tekstury TGA: 1 Mb
Rozmiar tekstury DDS: 170 KB
Rozmiar pliku .t3d : 7,09 KB
Rozmiar pliku .inc : 301 bajtów
Razem: 1,17 Mb (bez obrazka oraz pliku info.txt)
« Ostatnia zmiana: 03 Października 2012, 21:50:06 wysłana przez hanys »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Przeniesione modele z innych symulatorów. Prezentacja oraz uwagi.
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Października 2012, 21:44:10 »
Witam. Przedstawiam wam kolejny model od kolegi Qdat*ego. Jest to obiekt budki stróża przejazdowego.
Model ma tylko 38 polygonów.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Przeniesione modele z innych symulatorów. Prezentacja oraz uwagi.
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Września 2014, 13:24:59 »
Dzięki @Matkowi123 ogarnąłem proces konwersji i chętnie pomogę. Z którymi panami została zawiązana współpraca? Z tego co od Wuja znalazłem, to wiele ciekawych obiektów nie zostało. Masz jakąś większą bazę jego modeli niż publikacje na trainzart? Byłbym zwłaszcza zainteresowany obiektami przemysłowymi i magazynowymi, bo z tym u nas krucho.
Mój kanał youtube

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Przeniesione modele z innych symulatorów. Prezentacja oraz uwagi.
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Września 2014, 23:11:56 »
@Stele, @hanys posiada licencję od Wujka 082, kilanziom'a, Qdatego i samplaire.
« Ostatnia zmiana: 08 Września 2014, 23:23:12 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Przeniesione modele z innych symulatorów. Prezentacja oraz uwagi.
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lipca 2017, 20:19:23 »
Dzisiaj uzyskałem zgodę Samplaire na resztę jego twórczości. Czyli tabor można wykorzystać. :)