Autor Wątek:  Zasadność przyznawania ostrzeżeń wobec braku komunikacji z moderatorem  (Przeczytany 6343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Bez owijania w bawełnę: 2 dni temu @Rozi poprosił mnie o zmianę "wielkości" obrazka. Przyjąłem to do wiadomości jednocześnie pisząc PW o treści:
"Powstrzymując się od złośliwości... poprawię wagę obrazka ale dopiero za kilkanaście godzin, natomiast jego rozmiar nie jest limitowany w regulaminie. Wystarczyło PW zamiast robić niebieskie show w ładnym i czystym wątku."

Szorstkie bo szorstkie ale pofatygowałem się by sprawę wyjaśnić. Dzisiaj otrzymałem ostrzeżenie... bo łatwiej jest je przyznać niż zapytać dlaczego tego nie zrobiłem. Nikt nie zadał mi pytania dlaczego, a wyjaśniłbym że służbowy komputer (ten z którego korzystam) poza miejscem zamieszkania jest ogołoconym do cna linuksem, którego nie rozumiem do końca. Wszelakie prace związane z grafiką i modelarstwem wykonuję tylko i wyłącznie na komputerze w domu.

Pojawia się również inne pytanie, dlaczego jedni moderatorzy przyznają ostrzeżenia za "wielkość" obrazka, podczas gdy inni w dziale screeny sami to rozwiązują...

30% za obrazek, którego nie mogłem edytować? Dlaczego nikt z moderatorów z taką gorliwością nie tępi osób, które rażąco łamią zasady ortografii i interpunkcji?

Można mi zarzucić wyciąganie brudów na wierzch, zachowywanie się jak dzieciak... albo że zapomniałem o tym iż jestem byłym banitą z uchylonym wyrokiem w zawieszeniu... ale nawet @Ra ostatnio zauważył, iż pas został popuszczony za bardzo.

  Dodano: 09 Września 2012, 22:58:13
Proszę jedynie o sensowne i logiczne wytłumaczenie.
« Ostatnia zmiana: 09 Września 2012, 22:58:13 wysłana przez pol102 »

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zasadność przyznawania ostrzeżeń wobec braku komunikacji z moderatorem
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Września 2012, 04:24:15 »
@Pol102: Skoro wywlekasz sprawę publicznie to również publicznie Ci odpowiem. W regulaminie jest limit wielkości obrazka, miałeś dwa dni na poprawę tego. Skoro radzisz sobie z obsługą gimpa, to masz też minimalne zdolności potrzebne do tego żeby znaleźć soft / usługe online która Ci ten obrazek przeskaluje. 30% dostałeś nie za obrazek, ale za ignorowanie uwag moderatora.

Nie będziesz specjalnie traktowany - miałeś już wiele wyskoków zaczynających się od takich drobnostek, eskalowałeś to aż do bana - dwukrotnego. Jeśli nadal będziesz jątrzył to założę Ci muted. Ostrzegam Cię że próba powtarzania scenariusza z Twoich poprzednich akcji zakończy się permbanem.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Zasadność przyznawania ostrzeżeń wobec braku komunikacji z moderatorem
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Września 2012, 04:44:00 »
Jak administrator zaczyna od grożenia userowi to średnio to wygląda. Zadałem pytanie publicznie gdyż od tego jest ten dział, czyż nie? @Shax, ja dobrym zwyczajem z portalu na literę "E" oczekiwałem kontaktu z moderatorem. Sugerujesz, że jestem debilem bo nie potrafię zmniejszyć obrazka... ja to rozumiem, bo patrzysz w IP i widzisz Netię gdzieś w Wielkopolsce, ale tego że IP mam takie a nie inne bo korzystam z tunelu oferowanego przez teamviewer nie możesz wiedzieć.

W ogóle skąd pomysł specjalnego traktowania? Pytanie to teraz jątrzenie? Dlaczego zawsze widzisz to po swojemu, i to w sposób który obraża mnie jako człowieka? Odpowiedzi i tak się nie doczekam, a daleko mi do prywatnych wycieczek ad personum.


Temat do skasowania.
« Ostatnia zmiana: 10 Września 2012, 04:48:17 wysłana przez pol102 »

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zasadność przyznawania ostrzeżeń wobec braku komunikacji z moderatorem
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Września 2012, 05:04:37 »
Jak administrator zaczyna od grożenia userowi to średnio to wygląda. Zadałem pytanie publicznie gdyż od tego jest ten dział, czyż nie? @Shax, ja dobrym zwyczajem z portalu na literę "E" oczekiwałem kontaktu z moderatorem.
Nie grożę Ci, poprostu informuję co Cię czeka jeśli wrócisz do swoich dawnych zwyczajów. Kontakt z moderatorem masz, wszystko tylko opiera się o fakt w jaki sposób się komunikujesz, wykazując brak dobrej woli.

Cytuj
Sugerujesz, że jestem debilem bo nie potrafię zmniejszyć obrazka... ja to rozumiem, bo patrzysz w IP i widzisz Netię gdzieś w Wielkopolsce, ale tego że IP mam takie a nie inne bo korzystam z tunelu oferowanego przez teamviewer nie możesz wiedzieć.
Nie sugeruję że jesteś debilem, sugeruję że albo jesteś leniwy albo złośliwie się stawiasz.

Proszę Cię ostatni raz - ogarnij się, dostosuj się do uwagi @Roziego i zajmij się pożytecznymi tematami na forum ok?

Offline kamils

  • Wiadomości: 137
  • Wydział SPT
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zasadność przyznawania ostrzeżeń wobec braku komunikacji z moderatorem
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Września 2012, 11:17:10 »
Pojawia się również inne pytanie, dlaczego jedni moderatorzy przyznają ostrzeżenia za "wielkość" obrazka, podczas gdy inni w dziale screeny sami to rozwiązują...

Pytanie postawione jest źle. To nie różnica pomiędzy moderatorami. To różnica pomiędzy użytkownikami.
Ja jestem takim moderatorem, który ostatnio przekonwertował kilka obrazków. Co prawda tłumaczyć się nie muszę, ale napiszę: zrobiłem to bo uznałem, że prośba do tych konkretnych użytkowników o zrobienie tego samodzielnie ma nikłe szanse powodzenia w rozsądnym czasie, a miałem akurat wolną chwilę w której niewiele innych konstruktywnych rzeczy mógłbym zrobić. W tym samym czasie wysłałem PW do innego użytkownika i ten samodzielnie przekonwertował. A czasami wpisuję się na niebiesko z taką prośbą.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Zasadność przyznawania ostrzeżeń wobec braku komunikacji z moderatorem
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Września 2012, 18:59:19 »
Abstrahując od całej sytuacji, może komuś się przyda i nie dostanie warna.
Można pomniejszyć obrazek 'w locie' - tj. najpierw zuploadować go na portal typu imageshack.us i wybrać skalowanie do jednego z podanych rozmiarów. Potem zapisać pomniejszony obrazek na komputerze i dodać w załączniku. Wszystko bez żadnego oprogramowania.

Offline zorro9696

  • Wiadomości: 49
  • ZT Ostrów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zasadność przyznawania ostrzeżeń wobec braku komunikacji z moderatorem
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Września 2012, 18:22:27 »
Ja korzystam z tej strony: www.zmniejszacz.pl

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zasadność przyznawania ostrzeżeń wobec braku komunikacji z moderatorem
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Września 2012, 20:19:36 »
Ja korzystam z tej strony: www.zmniejszacz.pl
A oto co się otwiera...
Cytuj
string(10) "LoremIPsum"
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio