Autor Wątek:  Baza zdjec  (Przeczytany 12371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Baza zdjec
« dnia: 05 Listopada 2004, 11:57:24 »
Witam wszystkich, a szczegolnie fotografow !

Ostatnio troche sie dzieje w kwestii roznorakich modeli szczegolnie troche zaniedbanego chyba taboru wagonowego. Niestety ja w swojej pracy (i pewnie nie tylko ja) napotykam na problem braku tektur do nowych modeli. Moze dalo by sie wydzielic jakies miejsce gdzie wrzucane byly by nie tylko tekstury, ale nawet "zywe" zdjecia taboru z ktorych mozna by te tekstury robic.
Obecnie chetnie bym przyjal zdjecia platform 412Z, wagonu do przewozu tlucznia 411V , wagonow do przewozu samochodow z serii Lekks.
Oczywiscie kazde zdjecie sie przyda niezaleznie czy bedzie to weglarka, czy cysterna bo i o roznorodnosc w symku chodzi.
Brakuje oczywiscie rowniez zdjec taboru pasazerskiego, jest po jednej foto-teksturze Bd i Adu, a nie ma fototekstury (chyba) sypialnych i barowych.

Jak widac potrzeby sa ogromne i jedna osoba nie jest w stanie tego ofocic, szczegolnie jak tak jak ja nie ma dostepu do bocznic i boczniczek. A przeciez nawet nie wspomialem o architekturze ktorej fotek tez trzeba i trzeba :D.

Robmy wiec i zbierajmy zdjecia byle prosto i prostopadle :D

Offline Pit

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
    • http://www.pit.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Baza zdjec
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopada 2004, 18:07:19 »
Fotke obu warsów wziąłem z allegro, ze skanu wagonów H0 ;)
A Bdhpumn i Z1 skanował Olo :)
Reaktywacja ?

Offline Duras

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
    • http://www.motorforum.xt.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak bedzie
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopada 2004, 18:51:32 »
Jak bedzie taka baza to niech tam tez wrzuci fotki tramwajow....
Bo kurde nie ma mi kto ich robic.....
Tramwaj fajna rzecz... www.motor.xt.pl

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Baza zdjec
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopada 2004, 20:47:21 »
Cytat: "Pit"
Fotke obu warsów wziąłem z allegro, ze skanu wagonów H0 ;)
A Bdhpumn i Z1 skanował Olo :)

Wiem wiem, tylko troche sie roznia modele od "prawdziwych" wagonow :D Wartoby bylo zeby ktos obfocil

A teraz prosba do Trojmieszczan : dzisiaj widzialem na wrzeszczu okolo 17 45 EW58 - jesli ktos by dorwal ta jednostke i zrobil fotki to w ciagu 2 tygodni bylby gotowy model, bo  w sumie brakuje tylko tekstur. Moze ktos by sie skusil na upolowanie tego okazu, bo wiecej szans moze nie byc :(

Offline Pit

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
    • http://www.pit.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Baza zdjec
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopada 2004, 00:52:58 »
Pewnie wszyscy znają, ale moze sie znajdzie ktos kto tu nie zaglądał:

http://transport.wroc.biz

Tylko nalezy zapytac autora o zgode przed opublikowaniem.
Ja tam znalazlem np ladne SP42, a z niektroych zdjec mozna korzystac przy robieniu modeli.
Reaktywacja ?

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Baza zdjec
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopada 2004, 16:14:20 »
Tak się zapytam jesli pozwolicie: Jak to, że EW58 może już nie być ? Czy mają je wycofać w ciągu najblizszego czasu ? Słyszałęm, ze mają być powoli wycofywane, ale co, czyżby już teraz ?
Pozdrawiam serdecznie!

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Baza zdjec
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopada 2004, 01:48:32 »
A co powiecie na EW60? te dwie jednostki slyszalem ze juz nie jezdza :( Moze warto i te sfocic tak juz chociaz na przyszlość może kiedyś ktoś zrobi model...... dopuki jeszcze fizycznie istnieja...
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Baza zdjec
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Listopada 2004, 03:12:44 »
Cytat: "EP08_015"
A co powiecie na EW60? te dwie jednostki slyszalem ze juz nie jezdza :( Moze warto i te sfocic tak juz chociaz na przyszlość może kiedyś ktoś zrobi model...... dopuki jeszcze fizycznie istnieja...

ZTCW EW60 nie ma NG stoi i niszczeje, EW58 tez przez pewnien czas nie bylo na obiegach i stalo bez NG, jak pisalem widzialem jedno (to zolto-czerwone) we wrzeszczu, obawiam sie ze pozostale moga juz nie pojechac, a szkoda....

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Baza zdjec
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Listopada 2004, 13:30:01 »
EW60 powinno mieć pierwszą w życiu naprawę rewizyjną ale na 95% mieć jej nie będzie, kwestia czasu kiedy zostanie skreślona oficjalnie z inwentarza. Z EW58 będzie podobnie - to tylko kwestia czasu. Na SKM dąży się do unifikacji serii eksploatowanego taboru.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline Doktor M

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Baza zdjec
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Listopada 2004, 14:09:08 »
A więc zostaną same kible... Szkoda.

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Baza zdjec
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Listopada 2004, 18:14:12 »
Cytat: "Doktor M"
A więc zostaną same kible... Szkoda.

No i ED72 też zostanie, ale nie jes używany na SKM... Mam szczęscie, że jest ich trochę w Krakowie i nawet często je widzę jak jeżdżą z Głównego na Płaszów. Cóż, szkoda że EW58 i EW60 znikają, no ale cóż zrobić .. Zerknąłem na spis EW58, to zostało z nich tylko 7 egzemplarzy.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Baza zdjec
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Listopada 2004, 18:38:12 »
Cytat: "TruckeR"
Cytat: "Doktor M"
A więc zostaną same kible... Szkoda.

No i ED72 też zostanie.


SKM nie uzywa ED72, jedynie EN57, EN71, EW58.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Baza zdjec
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Listopada 2004, 23:01:43 »
Cytat: "Loui"
EW60 powinno mieć pierwszą w życiu naprawę rewizyjną


rewizyjna - a niem glowna, on to chyba powinien miec tych rewizyjnych juz przynajmniej pare (w koncu pochodzi z lat 80 a nie sadze zeby jezdzil 20 lat bez rewizji)

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Baza zdjec
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Listopada 2004, 00:55:10 »
NO ok ale tym niemniej jest ktoś z tamtych terenów, który by zechciał porobić foty EW60 i EW58? może chociaż w symku te serie pozostaną zywe....
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Baza zdjec
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Listopada 2004, 08:43:48 »
Wczoraj (niedziela) widzialem ja w lokomotywowni skm w Cisowej, wzialem cyfre, ale mnie nie wpuscili (panika byla jak cholera :>), a zza bramy niewiele bylo widac :(
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Baza zdjec
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Listopada 2004, 09:40:01 »
Cytat: "Tomi"
Wczoraj (niedziela) widzialem ja w lokomotywowni skm w Cisowej, wzialem cyfre, ale mnie nie wpuscili (panika byla jak cholera :>), a zza bramy niewiele bylo widac :(


moze trzeba jakas oficjalna droga, ewentualnie wyhaczyc EW-uche na Gda Gl. Wczoraj spedzilem godzine na Gl, ale EW nie bylo mam tylko fotki 3 kibli w tym zielonego "deichmanna" :P

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Baza zdjec
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Listopada 2004, 09:50:27 »
Cytat: "Kakish"
moze trzeba jakas oficjalna droga, ewentualnie wyhaczyc EW-uche na Gda Gl. Wczoraj spedzilem godzine na Gl, ale EW nie bylo mam tylko fotki 3 kibli w tym zielonego "deichmanna" :P

Jak czas pozwoli to przejade sie dzis do GG, moze sie uda ja dorwac ;).
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Baza zdjec
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Listopada 2004, 16:21:52 »
Obydwie EW60 zostały wyprodukowane w 1990r. a przekazane do eksploatacji dopiero w 1993r. - gdzie więcej stały niż jeżdziły. Stąd ich mały przebieg i pierwsza naprawa rewizyjna - a obecny ich postój trwa od 2000 lub 2001 r.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Baza zdjec
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Listopada 2004, 10:19:30 »
Cześć mam stronkę z wagonami oto ona:

http://www.sarkom.wroc.pl/oferta.htm

Są tam dane techniczne i opis krótki.
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Baza zdjec
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Listopada 2004, 09:57:50 »
Cytat: "Kakish"
EW58 tez przez pewnien czas nie bylo na obiegach i stalo bez NG, jak pisalem widzialem jedno (to zolto-czerwone) we wrzeszczu, obawiam sie ze pozostale moga juz nie pojechac, a szkoda....


Poprawka, wczoraj w Gdyni widzialem mijanke EW58 z EW58, niezle przezycie, niestety nie mialem jak i sfocic na tekstury, wiec ponawiam prosbe o polowanie na te jednostki

Offline mixer

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
...miałem
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Listopada 2004, 04:40:12 »
Witam się po długiej przerwie (nieobecny i nieusprawiedliwiony od czasu wejścia Polszy do UE) co paradoksalnie powiązało się z brakiem dostępu do Netu.
Zdjęcia EW58 i EW60 pod kątem symulatora zrobiłem już podczas wynoszenia z elektrowozowni SKM "tajnej" dokumentacji z rysunkami technicznymi od EW58. Cały czas zdawało mi się, że dałem Ci linka do serwera na którym umieściłem zdjęcia czoła i boków EW58-005 oraz boków z EW60-001.Niestety większość (80%) wagonów EW60 zapaprane jest tandetnym grafitti. Co gorsza dziś za bardzo sam nie pamiętam na który serwer to wtedy wsadziłem. Minęło kilka miesięcy i demencja dała o sobie znać. Będę musiał wrzucić chyba to wszystko jeszcze raz, tym razem na serwer maszyny albo dam Ci po prostu płytkę CD. Dziś niestety nie mogę, bo korzystam ze zwykłego modemu telefonicznego.

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: ...miałem
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Listopada 2004, 10:21:35 »
Cytat: "mixer"
Witam się po długiej przerwie......

Hej !
pamietam o tych fotkach ktore robiles... tyle ze tez nie wiem gdzie one sa....chyba na serwerze morena ... ale nie pamietam dokladnego adresu....jakbys mi podal ??

Offline mixer

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Baza zdjec
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Listopada 2004, 21:27:17 »
Na morenach były tylko wózki, rysunki i detale z EW58. W czwartek jade do Trójmiasta. Poszukam tego i wysle mailem albo zostawie tu na forum linki.