Autor Wątek:  Pożegnanie Izby Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych.  (Przeczytany 2180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Pożegnanie Izby Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych.
« dnia: 09 Września 2012, 14:44:20 »
Po wielu latach działalności, kultywowania tradycji oraz historii kolei Izba Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych zostaje rozwiązana. Powodem jest konieczność wynajmowania pomieszczenia, zarządzające Nią Bydgoskie Towarzystwo Przyjaciół Kolei będące organizacją non-Profit nie jest w stanie sama utrzymać istnienia obiektu. W ostatniej wystawie przewidzieliśmy między innymi: zwiedzanie Izby Tradycji oraz największej makiety H0 w regionie. Hasłem przewodnim jest 140 lat drogi żelaznej z Bydgoszczy do Inowrocławia oraz Europejski Dzień bez Samochodu. Do dworca będzie możliwość dojechania również specjalną linią autobusową (obsługiwaną przez autobusy Jelcz M11 (z lat 80) oraz Mercedes-Benz O305 (z 1977r)) Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego.

Szczegóły na: http://btpk.weebly.com/

Oraz : http://www.portalbydgoski.pl/poznaj-tradycje-bydgoskiej-kolei-w-europejski-dzien-bez-samochodu

A także : http://www.rynek-kolejowy.pl/35217/Koniec_Izby_Tradycji_Bydgoskich_Drog_Zelaznych.htm

Cytuj
Być może ostatnia wystawa

Niestety, tak jak wczoraj wspomnieliśmy przyszłość Izby Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych jest niepewna.  Grozi nam utrata pomieszczenia – powiedział nam Kilanowicz – Wszystko jest związane niestety z kosztami. Obecnie poszukujemy partnerów, którzy chcą na pomóc, aby Izba nadal istniała w naszym regionie.

Spółka PKP Dworce Kolejowe za wynajem pomieszczenia, gdzie znajduje się Izba chce 1200 złotych miesięcznie, co dla funkcjonującego społecznie towarzystwa jest kwota zbyt wysoka. Część kosztów pokryć chce spółka Przewozy Regionalne, potrzebni są jednak kolejni partnerzy.

Zainteresowany pomocą towarzystwu jest także zastępca prezydenta Jan Szopiński, który deklaruje pomoc w poszukiwaniu innego miejsca dla izby. - Portal Bydgoski

Cytuj
Istniejąca od 1979 roku ITBDŻ jest zagrożona. Prowadzące ją Bydgoskie Towarzystwo Przyjaciół Kolei, będące organizacją non-profit, nie posiada zysków, w związku z czym nie ma pieniędzy na dalsze utrzymanie popularnej „salki”. Pierwotnym miejscem, w którym znajdowała się ITBDŻ, był mały odrestaurowany budynek dworcowy przy peronie 4. Bydgoskiego Dworca Głównego. W roku 2004, w związku z podniesieniem czynszu za wynajem, BTPK „przeprowadziło” dotychczasowe zbiory w nowe miejsce, do pomieszczenia przy peronie 3., w którym obecnie znajduje się ITBDŻ. - RK

Zapraszamy.
« Ostatnia zmiana: 10 Września 2012, 18:00:08 wysłana przez Exe »
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz