Autor Wątek:  Skład specjalny z ST43  (Przeczytany 5769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skate99999

  • Wiadomości: 7
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skład specjalny z ST43
« dnia: 23 Sierpnia 2012, 21:04:50 »
Witam , chciał bym was poinformować o składzie specjalnym z lokomotywą ST43-195 . Wszelkie informacje znajdziecie tu:

   29.09.2012 to data przejazdu pociągu specjalnego relacji Leszno - Kąkolewo - Krobia - Osusz - Durzyn - Biadki i z powrotem (z pominięciem Krotoszyna) do Leszna. Skład pociągu to ST43 i wagony towarowe Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu.
Celem przejazdu jest fotografowanie historycznego składu na równie historycznej infrastrukturze linii nr 1, jak i zaliczenie szlaku Osusz - Durzyn.
Naturalnie przewidziane są fotostopy.

Odjazd z Leszna ok 08:30-09:00
Powrót do Leszna ok 13:00-13:30

Koszty uczestnictwa:
1. dla fotografującego/filmującego/nagrywającego/zaliczającego - 150 zł,
2. dla osoby towarzyszącej (np. swojej ukochanej żony lub dziewczyny ) - 70 zł,
3. dla zmotoryzowanych, podążających za pociągiem - 120 zł od samochodu.

Opłaty prosimy przelewać na konto Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu w nieprzekraczalnym terminie do: 14.09.2012 r.
Nr konta: Nordea Bank 46 1440 1156 0000 0000 0317 4287

Wszelkie wpłaty po 14.09.2012 wynoszą dla pkt 1-200zł, pkt 2-100 zł, pkt 3-170zł

Pociąg zostanie uruchomiony pod warunkiem zebrania się minimum 65 osób, które uiściły opłatę w wyznaczonym terminie. W przypadku nie zebrania wymaganej sumy na pokrycie kosztów uruchomienia pociągu - impreza zostaje odwołana, zaś pieniądze zwrócone.

Jeśli ktoś chce pomoc przy opracowaniu fotostopów prosimy o kontakt z zarządem klubu.

Zapraszamy

w imieniu Zarządu Klubu
J

Offline KlimaT

  • Wiadomości: 191
  • Rąbiniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpnia 2012, 21:06:48 »
Rozumiem opłaty, żeby uruchomić pociąg, ale zastanawia mnie jedno. A co, jeśli kilku fotografujących nie zapłaci? Będziecie ich ścigać? :D

Offline skate99999

  • Wiadomości: 7
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpnia 2012, 21:09:52 »
...
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2012, 00:29:15 wysłana przez skate99999 »
J

Offline Szopa

  • Wiadomości: 228
  • Miłośnik kolei z Wrocławia
    • Zobacz profil
    • Moja galeria zdjęciowa
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpnia 2012, 22:27:19 »
Widzę, że to pytanie pojawiło się na kolejnym forum... Krew mnie zalewa gdy czytam jak kolejny raz ktoś pyta się o to, czy klub będzie ścigać "focących na dziko". W naszym kraju jest tendencja do kombinowania i oszustw więc krótka piłka- chcecie fotografować pociąg-zapłaćcie za bilet bądź gonienie autem (nie mówię tu o robieniu zdjęć w jednym miejscu). Do tej pory pociągi KSK robione dla "MK" przynosiły jedynie straty, chcecie więcej-wspomóżcie nas. Pomijajac fakt, że na mój forumowy odzew w imieniu klubu zgłosiła się jedna osoba, która i tak nie dała potem znaku życia, pomóżcie nam chociaż finansowo-inaczej kolejnych pociągów może nie być. Jak do tej pory zgłosiło się ok. 10 osób, więc daleko jeszcze do kwoty wymaganej do uruchomienia składu.

W imieniu klubu proszę-nie okradajcie nas.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpnia 2012, 22:38:24 wysłana przez Szopa »
www.gagarin.kolej.org.pl -moja galeria zdjęciowa
www.youtube.com/user/gagarinpl -moja galeria filmowa
Pozdrawiam!

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpnia 2012, 00:40:36 »
Widzę, że to pytanie pojawiło się na kolejnym forum... Krew mnie zalewa gdy czytam jak kolejny raz ktoś pyta się o to, czy klub będzie ścigać "focących na dziko".

W imieniu klubu proszę-nie okradajcie nas.
Ciebie zalewa krew a mnie zastanawia kto chciał się poczuć "ważny" i wprowadził takowy zapis. Wystarczyło podać konkretną stawkę np 150 czy 170zł za przejazd i już. Nie byłoby tych wszystkich pytań i niedomówień. Mnie wcale takowe pytania nie dziwią skoro sam organizator stara się podkreślić pewne rzeczy. Pytanie "po co?"

Celem przejazdu jest fotografowanie historycznego składu na równie historycznej infrastrukturze linii nr 1,…
Mnie się coś kojarzy, że jest to linia nr 14 chyba, że się coś zmieniło… Nie wiem co rozumiecie pzrez pojęcie "historyczna infrastruktura" jak tam żadnych rewelacji nie ma. Gdzieniegdzie kształtówki , brak druta, w sporej mierze niewidoczne słupki, zaniedbane stacje, nadgryzione przez czas wskaźniki i w zasadzie to wszystko. Nie tyle "historyczna" co zaniedbana.
btw Taka rada na przyszłość. Niech zaproszenia na imprezy redaguje ktoś kto zrobi to w należyty sposób i takim tekstem zachęci do uczestnictwa a nie odstraszy.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline skate99999

  • Wiadomości: 7
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sierpnia 2012, 00:57:41 »
Widzę że kolega nie wie że np. semafor kształtowy i stare stacje (nieczynne) to jest historyczna infrastruktura .

  Dodano: 24 Sierpnia 2012, 01:01:52
Informacja jest prosta: kto chce niech płaci , kto nie chce to nie ... Ja nikogo nie zmuszam , daje tylko informacje że jest taki pociąg .
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2012, 01:01:52 wysłana przez skate99999 »
J

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sierpnia 2012, 01:05:17 »
Koszty uczestnictwa:
1. dla fotografującego/filmującego/nagrywającego/zaliczającego - 150 zł,
2. dla osoby towarzyszącej (np. swojej ukochanej żony lub dziewczyny ) - 70 zł,
3. dla zmotoryzowanych, podążających za pociągiem - 120 zł od samochodu.

Chwila ... Dobrze rozumiem? Jestem sobie na stacji, jedzie pociąg (ten Wasz), ja nie wiem co to za pociąg, nie znam relacji, nie znam numeru - jedzie, i tyle, wyciągam z kieszeni telefon, robię zdjęcie lub nagrywam filmik z przejazdu ... i mam za to płacić? 150 złotych? Kogoś zdrowo zgięło.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2012, 01:09:26 wysłana przez PanMechanik »

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Sierpnia 2012, 01:18:46 »
Koszty uczestnictwa:
1. dla fotografującego/filmującego/nagrywającego/zaliczającego - 150 zł,
2. dla osoby towarzyszącej (np. swojej ukochanej żony lub dziewczyny ) - 70 zł,
3. dla zmotoryzowanych, podążających za pociągiem - 120 zł od samochodu.

Nie no żeby płacić za fotografowanie pociągów to jest przegięcie. Za przejazd owszem, ale za focenie? Aż się prosi żeby nie zapłacić:)

Ten cennik nadaje się do wysłania do Teleexpressu żeby na koniec wspomniał o nim Orłoś:)
.

Offline skate99999

  • Wiadomości: 7
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Sierpnia 2012, 01:34:36 »
@Eisenmann a co myślisz ? Że samo się zapłaci ? Na uruchomienie potrzeba pieniędzy , takie osoby jak ty by tylko chciały wszystko pod nos za darmo a to wszystko kosztuje grube pieniądze . P.S. za te 150 zł masz miejsce w pociągu i możesz se focić , trzeba się nauczyć czytać ze zrozumieniem !!!
J

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Sierpnia 2012, 01:37:12 »
Eisenmann oczywiście nie chce żeby wszystko było za darmo bo inaczej nikomu nic nie opłacało by się robić. Ale są granice. Nie możemy przecież płacić za to że oddychamy czy robimy fotki pociągowi. I tak już wydaliśmy na aparat czy paliwo:)

P.S. za te 150 zł masz miejsce w pociągu i możesz se focić , trzeba się nauczyć czytać ze zrozumieniem !!!

A to w składzie będzie laweta na którą można wjechać samochodem? To jak mówi cennik, kosztuje 120zł:)
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2012, 01:51:41 wysłana przez Eisenmann »
.

Offline skate99999

  • Wiadomości: 7
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Sierpnia 2012, 02:10:43 »
Nie jesteś zainteresowany to nie .

<facepalm> NAUCZ SIĘ CZYTAĆ !!! "3. dla zmotoryzowanych, podążających za pociągiem - 120 zł od samochodu."
                                                                                                 PODĄŻAJĄCYCH ZA POCIĄGIEM
Lepiej poczytaj 3 razy zanim coś napiszesz...
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2012, 02:47:04 wysłana przez skate99999 »
J

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Sierpnia 2012, 05:01:05 »
Nie dość, że sposób złożenia oferty odstrasza, to jeszcze wszyscy rzucili się na jeden miesiąc... Ile we wrześniu mikolskich przejazdów zostanie uruchomionych? Kilka. Nie sposób na każde wziąć wolne, wyjechać... O płaceniu minimum 150 zł x liczba pociągów nie wspomnę. I potem ludzie się dziwią, że pociąg straty przynosi.

Offline Szopa

  • Wiadomości: 228
  • Miłośnik kolei z Wrocławia
    • Zobacz profil
    • Moja galeria zdjęciowa
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Sierpnia 2012, 08:13:44 »
Wyraźnie napisałem, zacytuję sam siebie:
W naszym kraju jest tendencja do kombinowania i oszustw więc krótka piłka- chcecie fotografować pociąg-zapłaćcie za bilet bądź gonienie autem (nie mówię tu o robieniu zdjęć w jednym miejscu).
Za robienie zdjęć w jednym miejscu nic płacić nie trzeba, miałem na myśli jedynie przejazd samochodem za pociągiem.

skate99999 więcej nic nie pisz bo piszesz pierdoły i tylko szkodzisz klubowi.

P.S. Czytając  wypowiedzi niektórych użytkowników mam wrażenie, że naprawdę tego pociągu nie chcecie. Zły klub chce ściągnąć kasę od  biednych i uciśnionych "Mkoli".
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2012, 08:19:14 wysłana przez Szopa »
www.gagarin.kolej.org.pl -moja galeria zdjęciowa
www.youtube.com/user/gagarinpl -moja galeria filmowa
Pozdrawiam!

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Sierpnia 2012, 08:27:05 »
@Szopa,

Ogłosiliście cennik taki jaki ogłosiliście. Resztę zweryfikuje rynek.

Jeżeli znajdą się chętni do zapłaty ww kwot za ww usługi to jak najbardziej w porządku. To nie jest tak że tego pociągu nikt nie chce, tylko co zrobicie jak za waszym pociągiem ktoś pojedzie i zacznie robić foty, przypadkiem na niego trafi. Zadzwonicie po policję?

Ja nie mówię że jest za drogo itd. Czy za drogo to się okaże, jak będzie za drogo to pociąg nie wyjedzie i tyle bo nie będzie chętnych. Tylko trzeba z głową a takie pomysły typu: 120 zł za robienie fotek z samochodu raczej nie przyciągają.

Taka jest moja, skromna opinia.
.

Offline Szopa

  • Wiadomości: 228
  • Miłośnik kolei z Wrocławia
    • Zobacz profil
    • Moja galeria zdjęciowa
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Sierpnia 2012, 08:52:51 »
Cennik jest jaki jest, nie ja go ustalałem, ale jacyś chętni już są. 120 zł za gonienie autem nie wydaje mi się wygórowaną kwotą, zwykle takie samochody są w 100% zapchane ludźmi więc można zrobić "zrzutę". Cena biletu nie jest najniższa, ale podejrzewam, że została tak ustalona ze względu na małą ilość potencjalnych uczestników. Co do ludzi, którzy nie zapłacą-możliwe, że jeśli zostaną rozpoznani to nagłośni się ich publicznie itd. Nie ja będę się tym zajmować.
www.gagarin.kolej.org.pl -moja galeria zdjęciowa
www.youtube.com/user/gagarinpl -moja galeria filmowa
Pozdrawiam!

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Sierpnia 2012, 11:10:09 »
Dafuuuug.
Jeszcze się nie spotkałem z opłatami od ludzi, którzy jadą autem.
Absurd. Brakuje poboru opłat za oglądanie :D
Co do rozpowszechniania wizerunku.  Nie bójcie się nie będę szkodził Waszej Firmie, ale jedna ważna sprawa:
Cytat: Ustawa o prawie autorskim
Art. 81. 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.
Cytuj
Art. 24. § 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.
Więc proszę się zastanowić następnym razem zanim ktoś coś takiego napisze, że będzie publikować czyjś wizerunek "by nagłośnić sprawę"

A teraz info dla tych, którzy lubią Rumuny :).
Cytat: Prawo Autorskie
Art. 33.
Wolno rozpowszechniać:
1) utwory wystawione na stałe na ogólnie dostępnych drogach, ulicach, placach
lub w ogrodach, jednakże nie do tego samego użytku;
2) utwory wystawione w publicznie dostępnych zbiorach, takich jak muzea, galerie,
sale wystawowe, lecz tylko w katalogach i w wydawnictwach publikowanych
dla promocji tych utworów, a także w sprawozdaniach o aktualnych
wydarzeniach w prasie i telewizji, jednakże w granicach uzasadnionych celem
informacji
Art. 33(4).
Wolno korzystać z utworów w związku z prezentacją lub naprawą sprzętu.


A więc:
Widzę, że to pytanie pojawiło się na kolejnym forum... Krew mnie zalewa gdy czytam jak kolejny raz ktoś pyta się o to, czy klub będzie ścigać "focących na dziko". W naszym kraju jest tendencja do kombinowania i oszustw więc krótka piłka- chcecie fotografować pociąg-zapłaćcie za bilet bądź gonienie autem.
W imieniu klubu proszę-nie okradajcie nas.
To chyba nie my tu kombinujemy.
A więc zmotoryzowani - jako obywatele RP znajdujący się na terenie RP - macie prawo fotografować taki pojazd. (maszynista i drużyna pociągu jest też SZCZEGÓŁEM  całości - droga wolna). Info o tym, że ktoś będzie rozpowszechniał czyjś wizerunek bo nie zapłacili ?haraczu? nie będę podciągał pod nawoływanie do łamania prawa, które się zgłasza na policję, bo nie popadajmy w paranoję, ale sprawa dla osoby, która gdzieś w necie się znalazła z czymś takim jest wygrana.
A teraz coś dla KSK na przyszłość: zobaczcie, jak zupełnie inaczej i przyjaźnie by brzmiało: "Prosimy Was focących pasjonatów o dobrowolną wpłatę jakiejkolwiek kwoty na konto xxxxxxxxx"? Fajne co? Kosztowało mnie papierosa, który dał mi czas na pomyślenie.
Dziękuję dobranoc.

P.S. Kiedyś chciałem być członkiem KSK, jako, że pasjonuje mnie kolej, zadzwoniłem pod nr telefonu z Waszej strony. Osoba, która odebrała mówiła głównie o pieniądzach, składce i pieniądzach :), nasłuchałem się od znajomych itp. Nic z tego sobie nie robiłem, zwlekałem, ale po tym, jak przed Wolsztynem we Wrocławiu zadając proste pytanie członkom Waszego klubu zostałem objechany przy około setce ludzi na peronie, zrozumiałem, jestem niedoszłym członkiem klubu i tak zostanie. Moja opinia, nie będę pisał o co chodzi, bo nie ma to sensu, chodzi o to byście trzymali się swojego statutu stowarzyszenia, bo na mnie wywarło to wrażenie firmy, dlatego w tekście nazwałem Was firmą. Promowanie działań chroniących kolej ma być korzystne dla obu stron, a mnie np odpycha Wasze zachowanie. Nastawienie do ludzi niezrzeszonych może mieć wpływ na Was choćby myśląc o ich wciągnięciu do Waszego klubu.
P.S. 2. Nigdy nie organizowałem takiego pociągu, a tylko imprezy masowe w postaci koncertów, ale wydaje mi się, że takie akcje  nie mają na celu zarabiania na siebie, tylko wymagają wkładu finansowego organizatora, gdzie ten nie płacze, że poprzednie były stratne.
Męska decyzja, godzimy się na to i robimy, albo nie chcemy stracić i trzymamy tabor w szopie chowając go przed ludźmi (nie ma możliwości wejścia do środka, bo nie wolno na polecenie KSK - taką informację otrzymałem ja i 3 znajomych chcąc pokazać im wnętrze)
known as a Kitek

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Sierpnia 2012, 11:34:08 »
Ja to widzę w ten sposób. Chłopakom są potrzebne środki i to widocznie nie małe, więc starają się jak mogą je pozyskać w celu ratowania historycznego taboru. To akurat nic złego, bo dziś wszystko ma swoją cenę. Te zaproponowane koszty, to nic innego jak pozyskanie tych brakujących niemałych środków. Uczepiliście się ich opcji, tylko nie wzięliście pod uwagę tego, że to nie są opłaty typowe za te koszty uczestnictwa. Tak to może się nazywać jasne, ale na chłopski rozum wiadome, że chodzi tu o pozyskanie tych brakujących środków, a nie o w/w opcje.

  Dodano: 24 Sierpnia 2012, 11:35:40
Skoro koszty są znacznie większe, to i opłata musi być wyższa proste.

  Dodano: 24 Sierpnia 2012, 11:40:51
W skrócie nikt Wam nie karze na siłę płacić i do niczego Was nie zmusza. Więc przestańcie się tak wielce oburzać, bo przypomina to prywatną wojenkę.

  Dodano: 24 Sierpnia 2012, 11:53:54
Wszyscy mamy swoje wady jak i zalety. Podobnie też jest z każdym pomysłem. Sam nie raz mam cięty język i puszczają mi nerwy, ale czy to oznacza, że jestem zły? Nie, po prostu miewamy swoje lepsze, jak i gorsze dni. Czasem da radę się w miarę kontrolować, a innym razem następuje wybuch emocji. Jedno jest pewne, My jako jednostka widzimy coś ze swojej strony, ale zapominamy o tym, że medal ma dwie strony. Dopiero przeważnie po czasie jak emocje opadną pukamy się w czółko i padają teksty typu "ale ja byłem głupi, jak mogłem tak napisać wstyd". Podobnie jest i z pomysłami mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dlatego proszę panowie nie prowadźcie prywatnej wojenki i dostosujcie się. Kto chce zapłaci, kto nie, nie.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2012, 11:53:54 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Sierpnia 2012, 12:14:14 »
Hola, hola. Gadacie o pieniądzach, że nie lubicie słuchać ciągle o nich ale chyba coś jest tutaj nie tak. Zakupcie zafajdany wagon i spróbujcie go doprowadzić do stanu używalności. Podam na przykładzie – znajomy ma prywatnego Ikarusa pozyskanego z PKMu, na kupno wydał +/- 15 tysięcy złoty i już tyle dołożył, żeby sprawność techniczną miał na poziomie wyjazdu z fabryki. Odrestaurowanie takiego sprzętu to nie mała kasa, zważywszy, że najważniejsze rzeczy typu blacharka czy malowanie jeszcze przed nim. OIDP to KSK Wrocław działa sam i nie ma sponsorów typu Abramowicz, którzy sypią hajsem z rękawa. Ja się cieszę, że w ogóle KSK Wrocław jeszcze organizuje przejazdy i przede wszystkim coś działa przy taborze. Oczywiście, pobór opłat za gonienie to lekkie przegięcie, na którejś imprezie z czajnikiem wywieszono takim śmiałkom którzy nie zapłacili różowe majty na zderzak. Koszty imprezy mnie nie dziwią zatem, a warto się wybrać chociażby dla jedynego sprawnego rumuna w tym malowaniu w PL.

EDIT
Lepiej niż Paweł bym tego nie ujął.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2012, 13:53:16 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Sierpnia 2012, 13:31:06 »
Tylko trzeba z głową a takie pomysły typu: 120 zł za robienie fotek z samochodu raczej nie przyciągają.

Tak, tylko te osoby i tak w tym przypadku nie są potencjalnymi klientami, więc jest bez różnicy, czy taka osoba się pojawi.
Co do opłat - nazwijmy to - samochodowych. Uważam, że jeśli świadomie ktoś jedzie trasą, którą jedzie pociąg i fotografuje, to automatycznie staje się uczestnikiem imprezy. Ktoś pisał o kosztach paliwa poniesionych przez "uczestnika"...dla mnie to żaden argument. Zawsze można przecież gonić pociąg rowerem - wtedy będzie wszystko całkowicie za darmo ku uciesze wszystkich "prawdziwych MiKoli". Niestety, realia są takie, że samo wynajęcie "rumuna" kosztuje niemałe pieniądze, nie wspominając o kosztach dostępu do infrastruktury itp. Dla mnie sprawa jest prosta. Albo godzę się na warunki postawione przez KSK i płacę za przejazd / bycie osobą towarzyszącą / gonienie samochodem, albo nie akceptuję warunków i grzecznie mówię "nie, dziękuję". Zawsze punkt dotyczący opłat za "gonienie" jest najbardziej kontrowersyjny. Oczywiście, że nikt nic nikomu nie zrobi. To jest kwestia własnego pojmowania uczciwości i bycia w porządku przede wszystkim względem samego siebie.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Sierpnia 2012, 13:58:36 »
EU07-457,

Przytoczyłeś cytat z mojej wypowiedzi którego przekaz jest wyrwany z kontekstu, bo na wstępie tej wypowiedzi napisałem, że ja nie mam nic przeciwko chętnym którzy będą chcieli zapłacić 120zł za gonienie samochodem. Chcą, proszę bardzo.

Ja tylko wyraziłem moje zdanie na temat tego pomysłu.

Jeżeli uruchomienie ST-43 i tego pociągu jest aż tak drogie, ze trzeba się uciekać do takich pomysłów to najwyżej nie pojedzie jak nie będzie chętnych czy innych sponsorów. Jak się znajdą MK którzy pokryją koszty to pojedzie.

Wiadomo, że nikt tu nikogo do niczego nie zmusza i bardzo dobrze, tak powinno być. Każdy może np. wystawić stoisko z żużlem po 15zł za kg. Jeżeli znajdą się chętni którzy to kupią to OK. A jak nie to biznes splajtuje:) Takie są zasady czystego zdrowego, wolnego rynku:)
.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Sierpnia 2012, 14:35:20 »
Jeżeli uruchomienie ST-43 i tego pociągu jest aż tak drogie, ze trzeba się uciekać do takich pomysłów to najwyżej nie pojedzie jak nie będzie chętnych czy innych sponsorów. Jak się znajdą MK którzy pokryją koszty to pojedzie.

Oczywiście masz rację, tylko dlaczego udział w takiej imprezie ma brać ktoś, kto nie partycypował w poniesionych kosztach?

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Sierpnia 2012, 14:48:17 »
Dlatego, że mimo iż nie biorę udziału w imprezie to prawo pozwala mi na fotografowanie takiego pojazdu. I nic mi nie możecie zrobić. Organizatorzy takiej imprezy również muszą przestrzegać prawa i najpierw niech zapoznają się z przepisami dotyczącymi publikacji czyjegoś wizerunku - bo tym grożą. Ja się na prawie nie znam.

Powiem tak: 120zł. za gonienie samochodem to jest zaproszenie dla tych którzy przyjadą ale wam nie zapłacą.

Ktoś tu wyżej napisał o formie prośby np.: 'Chętnych chcących wspomóc przejazd...' itd. Takiej formy należało by użyć moim zdaniem. Wtedy zgłosili by się tylko ci którzy zapłacą.
.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Sierpnia 2012, 14:54:44 »
Dlatego, że mimo iż nie biorę udziału w imprezie to prawo pozwala mi na fotografowanie takiego pojazdu.

Tak, masz jak najbardziej rację. Pozostaje tylko "bycie w porządku wobec siebie" i innych "jeleni" (czytaj: uczestników), którzy zapłacili.
Dla jasności: nie jestem ani współorganizatorem ani członkiem tego czy innego klubu. Wyrażam jedynie swoje zdanie w tym temacie.

Offline Szopa

  • Wiadomości: 228
  • Miłośnik kolei z Wrocławia
    • Zobacz profil
    • Moja galeria zdjęciowa
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Sierpnia 2012, 16:45:58 »
Eisenmann nie wiem skąd Ty się urwałeś, ale opłata za gonienie autem funkcjonuje na prawie każdej imprezie kolejowej i zwykle wynosi podobną kwotę do naszej. Co do publikowania wizerunku-jako obrońcę uciśnionych zapewniam Cię, że wystarczy opublikować sam nick takiej osoby, którym posługuje się ona w internecie. :)

Poza tym, wyobraź sobie że wydałeś już pieniądze na ten paskudny klub miłośników, który robi zabytkowy skład. Jedziesz nim i widzisz jak niektórzy na widok jego obsługi chowają się do auta i pospiesznie odjeżdżają. Co myślisz?

Edycja: Co do formy ogłoszenia, napisał to jeden z wolontariuszy, niezbyt trafnie. Nie jest on dobrze poinformowany, dopiero od niedawna współpracuje z klubem.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2012, 16:57:26 wysłana przez Szopa »
www.gagarin.kolej.org.pl -moja galeria zdjęciowa
www.youtube.com/user/gagarinpl -moja galeria filmowa
Pozdrawiam!

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Skład specjalny z ST43
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Sierpnia 2012, 18:13:50 »
Dobra, Bocznica na prośbę autora.