Autor Wątek:  [error] gmax - problem  (Przeczytany 9576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
[error] gmax - problem
« dnia: 30 Października 2004, 17:47:20 »
Witajcie.

Nie mówię, że już mam w zanadrzu jakiś gotowy projekt - owszem, mam swoje marzenia (o tym na razie sza...), ale chciałbym na początek się pobawić i tylko sobie tak próbnie porysować. Rozrysowałem sobie na przykład układ torów stacji Kołobrzeg, robię zdjęcia i notatki z trasy Kołobrzeg-Koszalin, niedługo wybiorę się u siebie (Koszalin) na stację, aby rozrysować tory. Jestem jednak w tym całkowicie początkujący. Ale może by się potem to wszystko przydało do czegoś...

Niestety... nie mogę na swoim komputerze trzymać nielegalnych programów, więc 3D Studio Max odpada (kupować go trochę mi się nie chce). Pozostał więc jednynie darmowy gmax.

[list=1][*]Ze strony Turbo Squid -- gmax ściągnąłem progam, pomoc, i wszelkie dodatki, a nawet poszukałem różnych tutoriali (znalazłem także u nas na forum skrypty oraz linki do tutoriali dotyczących rysowania tras).
OK[*]Zainstalowałem program, pomoc oraz dodatki (także skrypty).
OK[*]Uruchomiłem program - poprosił o kod rejestracyjny.
Failed (nie miałem kodu)[*]Na stronie rejestracyjnej zarejestrowałem się i podałem swój adres e-mail do mnie.
OK[*]Przyszedł e-mail, lecz nie było w nim kodu.
Failed[*]Na forum dyskusyjnym znalazłem jakiś crack do "rejestracji" gmaxa. Zainstalowałem. Uruchomiłem program.
OK[*]Jednak opamiętałem się (nie mogę mieć nielegalnych programów) i wysłałem e-maila do Supportu z prośbą o wyjaśnienie braku kodu w e-mailu po rejestracji.
OK[*]Przyszedł e-mail, tym razem z kodem rejestracyjnym.
OK[*]Pousuwałem wszystkie wpisy z rejestru tak, aby gmax na początku znowu zapytał się o kod rejestracyjny. Uruchomiłem program - zapytał o kod. Podałem mój poprawny kod.
OK[*]Uff... program działa, czytam sobie pomoc, tutoriale, próbuję rysować.
OK[*]Zapisałem swoje wypociny i wyłączyłem program.
OK[*]Na drugi dzień uruchamiam gmax, klikam "File"->"Open...", wskazuję swój plik i...

FAILED[/list:o]Co jest??? Czy ktoś miał z czymś taki już problem? Plik nie daje się w żaden sposób otworzyć: ani przez "File"->"Open...", ani przez drag-and-drop, ani przez wyeksportowanie go, a potem "File"->"Import..." - zawsze wyskakuje ten sam komunikat, a program bezwarunkowo kończy swe działanie.

Odinstalowałem go, znowu pousuwałem wpisy z rejestru, a potem zainstalowałem program ponownie - z tym samym rezultatem.

[klik]Tutaj zamieściłem plik gmaxa, w którym jest tylko jakiś torus. On również był przeze mnie zapisywany w tym gmaxie. Jakikolwiek by to jednak nie był plik, nie daje się on otworzyć. Czy Was daje się on otworzyć bez problemu?

Zatem ponownie: niestety... nie mogę skorzystać z programu i choćby popróbować swoich sił w rysowaniu. O marzeniach nawet nie wspominając.

Szukałem odpowiedzi na mój problem nawet na forum dyskusyjnym Turbo Squid -- Message Forums, ale nigdzie się nie doszukałem. Pozostaje mi tylko liczyć na Waszą pomoc - za co z góry dziękuję.

Być może konfiguracja mojego komputera w czymś tutaj pomoże:
    [*]Procesor:
    Intel Celeron 1,1 GHz[*]RAM:
    448 MB (64+128+256)[*]2 × HDD:
    20 GB
    40 GB[*]Grafika:
    ATI RAGE PRO 128
    Cytat: "gmax w okienku 'About'"
    Version: 1,2
    Driver: Direct3D (RAGE128)
    [*]Dźwięk:
    - VIA Audio (wbudowana)
    - Sound Blaster 16 ISA[*]2 × karta sieciowa:
    - Intel 21041 Based PCI Ethernet
    - Realtek RTL8139/810X Family PCI Fast Ethernet NIC[*]inne, mniej ważne pierdoły ;-)[*]System:
    Windows 2000 Professional PL
    Service Pack 3 PL[*]DirectX: 9.0b[/list]Nie jest to żaden wypas (nawet dla MaSzyny zbyt kiepski), ale swe główne zadania spełnia. Szkoda jednak, że oprócz wykonywania swojej pracy nie mogę na nim np. porysować w gmaxie...

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
    Jarosław Krasuski (@ jaras)

    Doc: tutaj.
    No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

    Offline hejnal

    • ZbanowanyZbanowany
    • Wiadomości: 967
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 3
    [error] gmax - problem
    « Odpowiedź #1 dnia: 30 Października 2004, 18:40:40 »
    Przepraszam że spytam ale czy ten post to twój życiorys? :P
    Dlaczego nie możesz mieć piratów na swoim komputerze??

    Co do gmaxa to moze usuwajac pliki z rejestru mu coś zadużo usunołeś. Jak nie próbowałeś go zainstalować jeszcze raz to spróbuj.

    Offline uetam

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 2641
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 6
    Re: [error] gmax - problem
    « Odpowiedź #2 dnia: 30 Października 2004, 18:47:10 »
    Cytat: "jarzec"
    ciach

    Mi w 3ds wyskakuje takie okienko gdy kończy sie ram :))) Ale bez przesady...nie przy każdym zapisie. Z drugiej strony napewno komputer nie jest za słaby, bo ja robilem rozbudowane uklady torowe na PII/128 mb ram w dimmach. Sprobuj przeinstalowac tego gmaxa. Poszperaj w ustawnieniach...Sam nie wiem. Gdybys byl zdesperowany i poszukiwal maxa daj znac...Mam w zanadrzu 50 megabajtową wersje 3ds 5.1...
    Pozdrawiam rowniez

    Offline TruckeR

    • Wiadomości: 309
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    [error] gmax - problem
    « Odpowiedź #3 dnia: 30 Października 2004, 19:16:01 »
    Wiesz co, moze zainstaluj nowe sterowniki do karty. Wydaje mi się, że możesz mieć zbyt starą kartę graficzną.
    Pozdrawiam serdecznie!

    Offline Winger

    • Administrator
    • Wiadomości: 1466
      • Zobacz profil
      • http://www.winger.eu07.pl
    • Otrzymane polubienia: 25
    [error] gmax - problem
    « Odpowiedź #4 dnia: 30 Października 2004, 19:29:52 »
    Odpada, gdyby to byla kwestia sterownikow, to gmax nie odpalilby sie dzien wczesniej.

    Niestety nie znam gmaxa wiec nie pomoge zbytnio...

    Anyway, pomimo iz 3dsmax jest pelnoplatnym programem, nie sadze by uzycie jego nielegalnej wersji wylacznie dla potrzeb symulatora klociloby sie z moralnoscia. Mozna to potraktowac jako trial/wersja edukacyjna. :-)

    Pzdr.,
    Winger, Microsoft Certified Professional (MCP 70-210)
    Pozdrawiam,
    Winger

    Offline jaras

    • Wiadomości: 224
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 12
    trochę OT, ale 'hejnal' mnie sprowokował
    « Odpowiedź #5 dnia: 30 Października 2004, 20:53:18 »
    Cytat: "hejnal"
    Przepraszam że spytam ale czy ten post to twój życiorys? :P

    Wiesz, @ hejnal chyba Cię źle oceniłem pisząc w tym poście:
    Cytat: "jarzec"
    Z tego co zaobserwowałem, Ty np. jesteś "poprawnym" userem(...)
    bo jednak zauważyłem, że wciąż się przyczepiasz do wypowiedzi w postach.
    _____________________________________________________________

    Po pierwsze: jeśli Ci się moje posty nie podobają - nie musisz ich czytać, a tym bardziej na nie odpowiadać.

    Po drugie: napisałem tego posta, bo oczekuję pomocy, a nie złośliwych uwag.

    Po trzecie: zwykle macie pretensje do innych, że słabo określili swój problem. Ja tutaj podałem wszystkie rzeczy, które zrobiłem, aby nikt mi nie zarzucił, że "eee, a tego, to chyba zapomniałeś zrobić".

    Cytat: "hejnal"
    Dlaczego nie możesz mieć piratów na swoim komputerze??
    A dlaczego nie możesz sobie zamontować do swojego służbowego samochodu kradzionych kół? Bo gdyby Cię złapali, Twój szef dostałby po dupie. A moim szefem jest mój Tata. :-P

    Cytat: "hejnal"
    (...)moze usuwajac pliki z rejestru(...)
    W rejestrze nie ma plików - wiem, co mówię - interesuję się komputerami już niecałe 18 lat. Myślę, że nie jestem "blondynką", która się słabo na nich zna.
    Nie usunąłem za dużo. Usunąłem tylko klucze gmaxa:HKEY_CURRENT_USER\Software\Autodesk
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Autodesk

    Kiedy Twoje posty w stosunku do mnie będą mniej zgryźliwe - to i moje w stosunku do Ciebie też się takie staną.
    _____________________________________________________________

    @ MatEUzs, @ TruckeR, @ Winger: spróbuję zainstalować nowsze sterowniki, choć nie wydaje mi się, że w tym rzecz. Na przykład wcześniej miałem jakąś starą wersję LightWave (to taki stary dobry program przerobiony z wersji amigowej) i chodził on świetnie. Na przykład ten obrazek robiłem właśnie w LW (obracające się moje logo na mojej stronie - również).

    Kwestia 3DSMax odpada - odpowiedź powyżej. Niestety, mogę tylko używać darmowych programów albo zarejestrowanych (za Total Commander np. zapłaciłem 160zł - jest wart swej ceny). Jednak nie opłaci mi się kupować całego "kombajnu" 3DSMax skoro miałbym go używać dość rzadko, a po za tym spośród całej tej "maszyny" - używać tylko kilku jej części.

    Może macie jeszcze jakieś sugestie?

    Pozdrawiam Was serdecznie.
    Jarosław Krasuski (@ jaras)

    Doc: tutaj.
    No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

    Offline Mutopompka

    • Wiadomości: 1155
    • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 2
    Re: trochę OT, ale 'hejnal' mnie sprowokował
    « Odpowiedź #6 dnia: 31 Października 2004, 00:58:11 »
    Cytat: "jarzec"
    Cytat: "hejnal"
    (...)moze usuwajac wpisy z rejestru(...)


    Może macie jeszcze jakieś sugestie?


    Wiesz co? Nie mam zamiaru nikogo na forum "prostować" bo to nie do mnie należy. Ale.... Zauważ, że kolega Hejnał ma już taki styl... i powiem, że mnie to trochę rozbawiło, co nie znaczy, że śmiałem się z Ciebie, tylko z Jego posta. Na końcu wiersza istnieje :P, także powinieneś potraktować Jego wypowiedź z przymrużeniem oka.

    Z kolei odpowiedź dot. rejestru była prawidłowa, bo ja stawiałbym na nią, lub na jakąś bibliotekę, ktróa odpowiedzialna jest za odczyt/zapis... Więc jak możesz to przeinstaluj jeszcze raz. Jeżeli po przeinstalowaniu odczytasz pliki to masz problem z głowy.

    Offline jaras

    • Wiadomości: 224
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 12
    [error] gmax - problem
    « Odpowiedź #7 dnia: 31 Października 2004, 02:07:46 »
    Witaj @ Mutopompka.

    Już to zrobiłem: odinstalowałem program i, niczego w rejestrze nie ruszając zainstalowałem go ponownie. Jest dalej to samo.

    Myślę jednak, że to naprawdę nie jest wina kluczy w rejestrze. Nie jestem może "strażnikiem rejestru", ale zaglądam tam dość często w poszukiwaniu różnych śmieci (choć porządku tam pilnuje m. in. Norton Utilities). I właśnie zauważyłem, że gmax po instalacji i uruchomieniu dodał sobie dwa klucze:HKEY_CURRENT_USER\Software\Autodesk
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Autodesk
    które wtedy za pierwszym razem, gdy chciałem przeinstalować program, usunąłem wraz z podkluczami. Nie wiem - może jednak nie mam racji.

    Możliwe jednak, że to jakaś biblioteka jest za to odpowiedzialna. No, to z tym już sobie nie poradzę tak łatwo. Bo, jeśli przeinstalowanie programu nie daje rezultatów, to cóż może je dać...

    Nie dane jest mi popracować w gmaxie? Trasy mogą sobie rysować tylko wybrańcy ;-)? To chyba odwrotnie: wszyscy mogą sobie rysować trasy, a ja jestem "wybrańcem", który nie może ;-).

    No, może na jakiś krótki czas zainstaluję 3DSMax, żeby sobie zobaczyć jak działa - ale potem będę musiał go usunąć (zapewne po 30 dniach triala - data u mnie w kompie jest dość ważna, bo zapisywana jest w różnych logach). Tylko, co z tym gmaxem... Byłby idealny, bo darmowy :-).

    Pozdrawiam Cię.

    PS. Wiesz... znam takich ludzi, którzy np. mlaskają przy stole, siorbią gorącą herbatę lub dłubią w nosie w miejscu publicznym - jednak nie nazywam tego: "on taki ma już styl", tylko trochę inaczej...
    Na forum, które opisałem tutaj, nasz kolega zostałby szybko nazwany trollem, a WARN-ów za to miałby już bardzo dużo... albo zmieniłby swój ton wypowiedzi. Dobrze, że tutaj nie ma WARN-ów ;-).
    Poza tym na określenie czegoś "z przymrużeniem oka" jest inny emotikon: ";-)" lub ";)", a ":-P" i ":P", to pokazanie języka, kiedy mówi się o czymś z przekąsem albo chce się komuś dowalić. Mylę się?
    OK, kolega @ hejnal już mi napisał odpowiedź na PW. Nie będę już o tym dyskutował ani z nim, ani z nikim innym - nie widzę sensu. Lepiej dyskutować na temat z ludźmi, z którymi ma to sens.
    Jarosław Krasuski (@ jaras)

    Doc: tutaj.
    No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

    Offline Winger

    • Administrator
    • Wiadomości: 1466
      • Zobacz profil
      • http://www.winger.eu07.pl
    • Otrzymane polubienia: 25
    Re: trochę OT, ale 'hejnal' mnie sprowokował
    « Odpowiedź #8 dnia: 31 Października 2004, 06:27:27 »
    Cytat: "jarzec"
    @ MatEUzs, @ TruckeR, @ Winger: spróbuję zainstalować nowsze sterowniki, choć nie wydaje mi się, że w tym rzecz.


    Pardon, ja nigdzie nie pisalem ze to kwestia sterownikow, wlasnie stwierdzilem iz to na pewno nie w tym problem i wspomnialem o MCP na wypadek gdyby ktos chcial moje stwierdzenie zanegowac.
    Pozdrawiam,
    Winger

    hunter

    • Gość
    [error] gmax - problem
    « Odpowiedź #9 dnia: 31 Października 2004, 08:20:50 »
    Do jarasa:

    Po prostu wywal gmax'a przez Dodaj/Usuń programy.
    Ściągnij z Turbo Squid gmax 1.2 (ja go z tamtąd brałem).

    Jak będzie wołał o key'a, to na stronie daj Register gmax i wpisz swój login oraz hasło. Musisz chwilę poczekać (jakieś 1-2 minut), żebyś dostał aktywację.

    Potem dostaniesz taki mail od gmax@turbosquid.com .
    Oto jego treść:

    Cytuj
    [BANNER]

    Thank you for downloading and registering gmax®, Discreet's free 3D modeling, texturing and animation tool for games.

    gmax -- Registration Information:

    Please copy and paste your Registered User Identification Code into gmax when prompted:

    [SERIAL]

    Turbo Squid Member Name:  [USER]
    Full Name:  [xxx] [xxx]
    Email Address: [E-MAIL]
    Reference code:  [xxx]

    Please keep this registration information in a safe place.

    --------------------------------------------------------------------------------


    Potem wlep mu ten długi kod do gmax 1.2 .
    Pozdrawiam i życzę, aby udało się ten program uruchomić :)

    Offline uetam

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 2641
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 6
    [error] gmax - problem
    « Odpowiedź #10 dnia: 31 Października 2004, 10:06:12 »
    Cytat: "jarzec"

    No, może na jakiś krótki czas zainstaluję 3DSMax, żeby sobie zobaczyć jak działa - ale potem będę musiał go usunąć (zapewne po 30 dniach triala - data u mnie w kompie jest dość ważna, bo zapisywana jest w różnych logach). Tylko, co z tym gmaxem... Byłby idealny, bo darmowy :-).

    No jesli w 3dsie bedziesz mial to samo...to wtedy już wina kompa:))
    A jeśli nie....to możesz "testować" pare wersji maxa(4.0 5.0 5.1 6.0) po te 30 dni :)))