Autor Wątek:  Kompakt Sony DSC-W620 czy BenQ AE100  (Przeczytany 2821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Kompakt Sony DSC-W620 czy BenQ AE100
« dnia: 12 Sierpnia 2012, 11:59:05 »
Witojcie!
Jak w temacie zastanawiam się nad wyborem jakiegoś kompaktu, wpadły mi w oko dwa kompakty czyli Sony DSC-W620 czy BenQ AE100. Poniżej link do aukcji na Allegro.
Sony: http://allegro.pl/sony-dsc-w620-aparat-cyfrowy-etui-gratis-kolory-i2552229387.html
BenQ: http://allegro.pl/aparat-benq-ae100-zoom-x5-lad-aku-etui-16gb-hc10-i2547788075.html
Który z nich Waszym zdaniem będzie lepszy? Wydaje mi się że BenQ ma lepsze parametry czułość ISO do 6400 a Sony tylko do 800. Który lepszy? A może polecicie mi cos innego, limit pieniężny określam na około 400 zł, jeśli będzie coś droższego a godnego uwagi to gotówka też się znajdzie.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Kompakt Sony DSC-W620 czy BenQ AE100
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpnia 2012, 12:26:24 »
Sony lubi brać "haracz od marki". Jeśli coś na obudowie ma napisane "Sony", to musi kosztować drożej. Wiem to z własnego doświadczenia, opinii znajomych, rodziny, a także komentarzy w internecie (choć te nie muszą być zawsze prawdziwe). Mam laptopa Sony. Co prawda to prawda - nie narzekam. Ale mógłby kosztować kilka stówek mniej. Dlatego też jeśli 2 aparaty mają te same parametry lub zbliżone, a jeden z nich jest droższy, bo to Soniak, to nie warto go kupować tylko dla marki.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kompakt Sony DSC-W620 czy BenQ AE100
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpnia 2012, 00:33:54 »
Acz ja bym Benq nie tknął kijem, mam złe wspomnienia ze sprzętem tej marki, takie to badziewne po prostu.
A ten Soniak to coś podobnego do tego, co wciskałem kiedyś ludziom w sklepie nie dla idiotów jako marketer od Sony. Ble.
Tak przegooglałem allegro, spojrzałem i ujrzałem to http://allegro.pl/olympus-vr-310-14mpx-10x-zoom-gwarancja-nowy-i2549345587.html
http://www.optyczne.pl/index.php?test=set&test_set=13 - tu masz teścik, min tego aparatu.
Jest tam też Canonik, fajny, ta seria jest fajna, choć ja miałem w łapkach z 2 tygodnie Canona SX100IS i brakowało mi zoomowania podczas kręcenia "wideło". No i bywał głupi z ostrzeniem. Także polecam przejsć się do sklepu dla nieidiotów albo pokrewnych lub fotojokeropodobnych i zobaczenia co i jak (niekoniecznie tam kupować, ważne by uruchomić, po dotykać, paluchami poprzyciskać itp itd).
known as a Kitek

Offline DNMI

  • Wiadomości: 8
  • Jedzie pociąg z daleka, przed fotografem ucieka.
    • Zobacz profil
    • DNMI
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kompakt Sony DSC-W620 czy BenQ AE100
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpnia 2012, 13:24:59 »
@Mihau tylko nie przesadź  z rozdzielczością, ponieważ to odbije się na jakości zdjęć .
Pozdrawiam DNMI (Damian Markowski) Piotrków Tryb.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Kompakt Sony DSC-W620 czy BenQ AE100
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sierpnia 2012, 20:06:19 »
Sony lubi brać "haracz od marki". Jeśli coś na obudowie ma napisane "Sony", to musi kosztować drożej. Wiem to z własnego doświadczenia, opinii znajomych, rodziny, a także komentarzy w internecie (choć te nie muszą być zawsze prawdziwe). Mam laptopa Sony. Co prawda to prawda - nie narzekam. Ale mógłby kosztować kilka stówek mniej. Dlatego też jeśli 2 aparaty mają te same parametry lub zbliżone, a jeden z nich jest droższy, bo to Soniak, to nie warto go kupować tylko dla marki.

Jest w tym racja. Ja mam lustrzankę SONY, dołożyłem troszkę może, ale miałem optykę z "analoga", więc wyszedłem na plus :D Robi dobre zdjęcia z dobrymi lustrami.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline MaSzynowicz

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kompakt Sony DSC-W620 czy BenQ AE100
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sierpnia 2012, 21:53:34 »
@Mihau: Zależy do czego potrzebny ci aparacik. Jeśli do focenia na tekstury, imieniny u cioci i inne tego typu pierdoły, to raczej wybierz jakiegoś Nikona, Olympusa, ewentualnie Canona do tych 400zl. Ja mam fuji filma i bardzo żałuję swojej decyzji... Jeśli jednak chcesz poważnie zacząć focić, to nazbieraj jeszcze trochę pieniędzy i kup coś konkretnego.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Kompakt Sony DSC-W620 czy BenQ AE100
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpnia 2012, 21:55:07 »
Wybór padł na Olympusa VR 310 i jestem z tego wyboru zadowolony. Kminiłem już miejsce w Iławie żeby sfocić sieciowego na tekstury i mieć gdzie uciekać pzed ewentualnym patrolem SOK:D
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz