Autor Wątek:  Zdjęcia na tekstury taboru z Muzeum Kolejnictwa w Warszawie  (Przeczytany 4947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2064
Witam. Najprawdopodobniej jutro jadę do muzeum kolejnictwa. Mogę zrobić zdjęcia na tekstury konkretnego pojazdu, zamówienia proszę kierować w wątku. Jeżeli zostanie baterii będę fotografował pozostały tabor. Lista taboru który sfotografuję:
  • ST41-001
  • Wagon chłodnia
  • Salonka
  • Platforma Sk (prawie wrak)
  • EP02
  • EU20
  • SM41
  • SN52

  Dodano: 01 Sierpnia 2012, 09:56:06

Jeszcze podaję listę taboru:

lokomotywy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Kolejnictwa_w_Warszawie#Ekspozycja_plenerowa
cysterna Rh
Kryte Kd
Chłodnia Jbchs-x
Suwnica
Salonka Breżniewa
machajka
pług odśnieżny z jednej strony wirnik, z drugiej lemiesze oraz mechanizm do obracania
Platforma Sk
Wagon 3 albo 2 kl  przerobiony na izbę pamięci
SN52
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpnia 2012, 10:48:00 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Zdjęcia na tekstury taboru z Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpnia 2012, 10:53:09 »
Nie pytaj, tylko fotografuj ile się da i co się da. Lepiej mieć czegoś nad stan niż nic.

  Dodano: 01 Sierpnia 2012, 10:54:35
Wszak może się okazać za jakiś czas, że ktoś będzie chciał coś zrobić z tej listy i będzie lipa, bo materiałów brak.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpnia 2012, 10:54:54 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Zdjęcia na tekstury taboru z Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpnia 2012, 11:46:29 »
SN52 oraz wrak sd80 na tex fotografowałem ale zawsze możesz zdjęcia powtórzyć.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Zdjęcia na tekstury taboru z Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Sierpnia 2012, 12:51:50 »
@matek123: Jak będziesz w mauzoleum kolejnictwa i przy okazji będziesz miał możliwość (tabor tam jest okropnie "upchany i ciężko "od czoła" dobre foto w niektórych przypadkach zrobić), oraz chęci to zrób pod kątem tekstur ex-czechowickiego sputnika 21-66. Będzie do pary z posiadaną 21-57. Pamiętam jak go w Czechowicach odnawiali przed transportem do Warszawy.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2064
Odp: Zdjęcia na tekstury taboru z Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpnia 2012, 18:06:31 »
Wróciłem. Sfotografowałem: SM41, ST44, ET21, EU20, machajkę, chłodnie i suwnicę do układania szyn i EP02. Gagara obfociłem kompletnie ze strony gdzie wejścia są z kabin, z drugiej strony i czoła zrobiłem tyle, żeby można było zrobić repaint. Jako ciekawostkę podam, że można być wolontariuszem w Muzeum Kolejnictwa - kontakt przez dział edukacji. Wybiorę się jeszcze za dwa-trzy tygodnie, bo obecnie wagony osobowe są w stanie szpachlowania.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpnia 2012, 23:12:22 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Zdjęcia na tekstury taboru z Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Sierpnia 2012, 23:12:55 »
Zapodaj fotki tego co masz. Pewnie nie tylko ja jestem ciekaw, jak tam te pojazdy obecnie wyglądają.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2064
Odp: Zdjęcia na tekstury taboru z Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Sierpnia 2012, 23:32:39 »
Dzisiaj robiłem głównie zdjęcia teksturowe. Na dzień dzisiejszy mogę przedstawić same "trofea" z pojazdów sfotografowanych na tekstury. Załączam pomniejszone zdjęcia, ponieważ w oryginale ważą po 2,6 Mb. Zdjęcia poglądowe pojawią się za dwa lub trzy tygodnie. Oryginału jutro przejrzę i wrzucę na forum w odpowiednim wątku. Stan pojazdów się poprawił w stosunku do lat ubiegłych. Coraz częściej widać prace konserwatorskie. W remoncie są trzy najnowsze wagony - dwa osobowe i jeden pocztowy, salonka Breżniewa. Świeżo po remoncie jest platforma Sk. Puki co muzeum przez najbliższy rok- dwa lata na pewno będzie na swoim miejscu. SD80 została przestawiona w sąsiedztwo Pm3 z tym, że po drugiej stronie płotu.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpnia 2012, 23:39:43 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.