Ankieta

Czy jest to dobry pomysł

Tak napewno.
7 (10.6%)
Tak raczej.
1 (1.5%)
Nie mam zdania.
3 (4.5%)
Nie zapewne wyglądało by ochydnie.
22 (33.3%)
Nie po prostu.
33 (50%)

Głosów w sumie: 66

Autor Wątek:   Małe pytanko dotyczące nowszych lokomotyw.  (Przeczytany 9777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline erap2

  • Wiadomości: 96
  • JA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Małe pytanko dotyczące nowszych lokomotyw.
« dnia: 26 Lipca 2012, 15:48:04 »
Wiem z tego co pisaliście że nowszych lokomotyw prowadzić za bardzo się nie da. Ale czy np nie dało by się zrobić że od zewnątrz nowsza lokomotywa  np. taurus a od środka podrasowane EU07(lub coś w tym stylu pomieszania trochę z tego, trochę z tego)?

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Małe pytanko dotyczące nowszych lokomotyw.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lipca 2012, 15:50:03 »
Żarty sobie robisz? Może zrobimy pudło syrenki z wnętrzem mercedesa?

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Małe pytanko dotyczące nowszych lokomotyw.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lipca 2012, 16:02:44 »
Wolałbym w tym projekcie prowadzić jedną, porządnie wykonaną EU07 (taką jak jest teraz) niż mieć tabor całej Europy wykonany na 'odwal się', byle zrobić jak najwięcej. Takie moje zdanie.
Już dawno to tutaj przeczytałem: Nie ilość, a jakość.
Chcesz, to sobie zrób sam, nawet ICE 3 z wnętrzem ET22.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipca 2012, 16:04:30 wysłana przez _MK_EU7 »

Offline KlimaT

  • Wiadomości: 191
  • Rąbiniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Małe pytanko dotyczące nowszych lokomotyw.
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lipca 2012, 16:18:31 »
Symulator ma odwzorowywać realne pojazdy, nie coś wymyślone po wciągnięciu pieprzu nosem.

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Małe pytanko dotyczące nowszych lokomotyw.
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lipca 2012, 16:19:42 »
To może niech kolega szybko napisze symulację rozruchu impulsowego, a do zrobienia kabiny na pewno znajdą się chętni.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Małe pytanko dotyczące nowszych lokomotyw.
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lipca 2012, 16:20:38 »
Ten pomysł jest bez sensu. Pojazdy z innym rozruchem niż oporowy mogą w chwili obecnej być tylko jako AI np. Traxx
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Małe pytanko dotyczące nowszych lokomotyw.
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lipca 2012, 16:25:35 »
Ale czy np nie dało by się zrobić że od zewnątrz nowsza lokomotywa  np. taurus a od środka podrasowane EU07(lub coś w tym stylu pomieszania trochę z tego, trochę z tego)?
Możesz sobie tak zrobić na własny użytek. Tylko kwestia tego, czy faktycznie coś chcesz zrobić, czy tylko oczekujesz, że ktoś inny to zrobi. Jeśli chcesz coś zrobić, to możesz na początek wstawić sobie kabinę od EU07, a w miarę jak zbierzesz potrzebną wiedzę i doświadczenie, ulepszyć sobie to, albo nawet zrobić tak, jak powinno być.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipca 2012, 16:27:54 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline bprog

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Małe pytanko dotyczące nowszych lokomotyw.
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Lipca 2012, 19:46:08 »
OIDP to ktoś na forum zauważył, żeby twórcy nie czekali na wprowadzenie obsługi rozruchu impulsowego, tylko w miarę możliwości robili też kabiny do lokomotyw z innym systemem rozruchu.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Małe pytanko dotyczące nowszych lokomotyw.
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Lipca 2012, 04:20:20 »
No bez przesady.
A mi parę razy po głowie chodziło, by dodać zakładkę trybu startera, gdzie pojawią się włąsnie nowsze maszynki, sterowane impulsowo, ale z adnotacją, że nie jest to realistyczne sterowanie i podpiąć je na fizykę sterowania oporowego. Myślę że wiele osób skorzystałoby chętnie z takiej możliwości, co by śmignąć np traxxem właśnie. Tak, wiem, wtedy zrobi się gra. Ale zanim będzie możliwość zrobienia rozruchu impulsowego...
Żałuję, że swoją przygodę z programowaniem skończyłem 6 lat temu na turbo pascalu.
P.S. Proszę nie bić to tylko moja luźna propozycja. A ta opcja zawsze mnie ciekawiła.
known as a Kitek

Offline EN_Jan.Kiepura

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Małe pytanko dotyczące nowszych lokomotyw.
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Sierpnia 2012, 20:16:13 »
Ja mam pytanie. Dlaczego tak trudno zrobić rozruch impulsowy. Czy jest to związane z silnikiem, na jakim obecnie działa Maszyna.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Małe pytanko dotyczące nowszych lokomotyw.
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Sierpnia 2012, 20:26:06 »
Nie ma danych technicznych jakiegoś pojazdu z rozruchem impulsowym, więc nie ma na czym się oprzeć.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2012, 20:27:15 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Małe pytanko dotyczące nowszych lokomotyw.
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Sierpnia 2012, 20:27:50 »
Kto powiedział, że jest trudno? Potrzeba kogoś, kto przeanalizuje charakterystyki i napisze program, który będzie zgodnie z nimi działał.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline erap2

  • Wiadomości: 96
  • JA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Małe pytanko dotyczące nowszych lokomotyw.
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Sierpnia 2012, 17:25:11 »
Ale czy np nie dało by się zrobić że od zewnątrz nowsza lokomotywa  np. taurus a od środka podrasowane EU07(lub coś w tym stylu pomieszania trochę z tego, trochę z tego)?
Możesz sobie tak zrobić na własny użytek. Tylko kwestia tego, czy faktycznie coś chcesz zrobić, czy tylko oczekujesz, że ktoś inny to zrobi. Jeśli chcesz coś zrobić, to możesz na początek wstawić sobie kabinę od EU07, a w miarę jak zbierzesz potrzebną wiedzę i doświadczenie, ulepszyć sobie to, albo nawet zrobić tak, jak powinno być.
Chętnie bym coś zrobił tyle że nie bardzo wiem jak. Na początek nie wiem w jakim programie i czy mógłbym użyć czyichś tekstur. Jeżeli chodzi o tekstury interesują mnie tekstury kabiny ET22-2000 a wygląd zewnętrzny na początek traxxa i samemu zacząć robić taurusa. Z góry za informację dziękuję.

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Małe pytanko dotyczące nowszych lokomotyw.
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Sierpnia 2012, 18:15:57 »
Moja przygoda z MaSzyną i tym forum sięga kilka lat wstecz. Niejednokrotnie robiłem z siebie debila na łamach tego forum, ale mam nadzieję, że nie wszyscy patrzą na mnie pryzmat tego, jak formułowałem wypowiedzi kilka lat temu i jak wtedy myślałem.
Do udziału w forum wróciłem jakiś miesiąc temu. Od tego czasu uczę się obsługi 3dsmaxa, oraz programowania w C++. Trudno powiedzieć na moim przykładzie, że się da, bo jeszcze nic konkretnego nie spłodziłem, ale mam nadzieję, że już wkrótce będę miał się czym pochwalić w zakresie udziału w tworzeniu MaSzyny.

Tak więc, jeśli chcesz coś zrobić, to nie pytaj, od czego zacząć, bo takie same pytania zadawał sobie już przed tobą cały tabun ludzi i uwierz mi, chwila poświęcona na przeglądanie tego forum pozwoli ci odnaleźć odpowiedzi.
Nie zastanawiaj się też czy zrobienie czegoś jest trudne i skomplikowane i czy ci się to uda, czy nie. Dopóki nie wgryziesz się w temat i nie zabierzesz za realizację planów, to raczej nie dowiesz się, z jakimi przyjdzie ci się zmierzyć przeszkodami i czy w ogóle sobie z nimi poradzisz.
Jeśli chcesz coś zrobić, to po prostu zacznij to robić. Zacznij robić cokolwiek. Wykaż inicjatywę. W miarę postępów stwierdzisz sam, czy jesteś w stanie poradzić sobie ze wszystkimi przeszkodami, a jeśli nie, to na jakim polu radzisz sobie lepiej niż na innych, wtedy będziesz wiedział w czym jesteś dobry i czym możesz się przysłużyć rozwojowi MaSzyny.
A jeśli już coś ci się uda, nawet jeśli będzie to zupełnie malutkie coś i może niekoniecznie będzie to jeżdżąca i super-realistyczna lokomotywa z silnikami asynchronicznymi o rozruchu impulsowym, model fizyki dla niej, tekstury, czy modele; być może będzie to coś zupełnie małego i niepotrzebnego, ale być może inni twórcy przekonają się, że słomiany zapał nie jest jedynym co pcha cię na to forum i być może będą bardziej skłonni pomóc ci bezpośrednio poradzić sobie z przeszkodami.
Jedno jest pewne: jeśli nie zrobisz nic wymiernego, tylko będziesz marzył o tym wszystkim, czego brakuje, to nikt nie weźmie cię na poważnie.

Powodzenia,
Tolek
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpnia 2012, 18:45:46 wysłana przez Tolein »
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."