Autor Wątek:  Praca na kolei dla młodocianych  (Przeczytany 21226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Praca na kolei dla młodocianych
« dnia: 20 Lipca 2012, 09:26:55 »
Cześć. Czy spółki organizują na wakacje jakąś pracę dla młodocianych? Szukam ofert blisko Warszawy.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline Maszynista_94

  • Wiadomości: 216
  • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipca 2012, 09:52:06 »
Troszkę się spóźniłeś, bo jest już praktycznie 1/2 wakacji :) Ale co do pracy na kolei, to nie wiem, czy takie coś jest w ogóle organizowane. Poza tym, to musi być koniecznie na kolei? Wielu moich kolegów pracuje na wakacje w McDonaldzie. Chwalą sobie, po tym jak skończą, dostają stałe kupony zniżkowe, i po pracy dostają 100 zł. miesięcznie za to, że pracowali u nich.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipca 2012, 11:51:37 »
Właśnie zależy mi na pracy na kolei :D
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline Maxiu

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipca 2012, 11:53:38 »
To jedyne rozwiązanie to Kolejówka w Warszawie jeżeli mieszkasz tam, i uczyć się pilnie a za parę lat ruszysz na pierwsze manewry SMką.

Offline Maszynista_94

  • Wiadomości: 216
  • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lipca 2012, 12:10:39 »
Powiem wam tak: może to nie ten temat, ale jak już parę lat uczęszczam do kolejówki, to ona ma niewiele wspólnego z koleją. Jest tylko jeden kierunek (technik elektroenergetyk transportu szynowego), na którym na "dzień dobry", czyli pod koniec 1-ej klasy dostaniecie smyczki od KM, i to wszystko. Mówię to w ten sposób dlatego, ponieważ wg. mnie myślicie (bez obrazy), że jak robicie zdjęcia, i znacie serie lokomotyw, to wiecie wszystko o kolei. Tak niestety nie jest. To dopiero tutaj znajdujecie jako-takie pojęcie o wszystkim. Żeby tu się dostać, to nie jest tak łatwo. W tym roku jest już pełen nabór do szkoły, i trzeba zorganizować konkurs świadectw. Żeby się tu dostać trzeba już coś umieć. Taka jest prawda... Po drugie - nie myślcie, że ukończywszy tą szkołę, znajdziecie od razu pracę na wymarzonym stanowisku. Szkoła wam tego nie daje, ale uchyla wam furtkę do bycia maszynistą. Aby tą furtkę uchylić, nie należy mieć tylko matury. Tu chodzi o to, żeby zdać przede wszystkim dyplom technika. Aby go otrzymać, należy zdobyć, należy otrzymać na egzaminie przynajmniej 78% wszystkich punktów. Teraz jest - co tu dużo mówić - ciężko dostać się do jakiejkolwiek spółki kolejowej bez tego dyplomu.  Więc zastanów się mocno młody człowieku, czy aby na pewno chcesz przyjść do tej szkoły, czy jesteś w ogóle na to gotowy. Mogę się pochwalić, że w maju będę miał praktyki :) Serdecznie pozdrawiam.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lipca 2012, 12:27:09 »
Niestety z Kolejówki nici, bo rodzice się nie zgadzali i woleli żebym poszedł do Zajączka. Ale może jeszcze się uda zmienić szkołę.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lipca 2012, 12:47:04 »
Jak na kolei to możesz zawsze do KZU (sprzątająca ekipa taboru) pewnie w Warszawie też macie taki oddział. U mnie przyjmowali do 2008, potem niby ten kryzys i przestali przyjmować. Nie wiem jak to wygląda teraz, ale do 2008 przyjmowali każdego jak leci. Może to nie jest to co byś pewnie chciał robić, ale sam klimat i chociaż z przygotowaniami i wyprawianiem pociągów byś się zapoznał.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Lipca 2012, 16:09:34 »
Niestety z Kolejówki nici, bo rodzice się nie zgadzali i woleli żebym poszedł do Zajączka. Ale może jeszcze się uda zmienić szkołę.

Rodzice decydują o Twojej przyszłości? No to powodzenia.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Lipca 2012, 16:11:24 »
Zapominasz o jednym panie, że póki mieszka pod dachem rodziców, to mają do tego prawo. Będzie pełnoletni, to zacznie sam decydować.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Lipca 2012, 16:15:16 »
Zapominasz o jednym panie, że póki mieszka pod dachem rodziców, to mają do tego prawo. Będzie pełnoletni, to zacznie sam decydować.

Kończąc OT, ja też mieszkałem z rodzicami pod jednym dachem... i sam zadecydowałem o średniej i studiach...
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Lipca 2012, 16:38:54 »
Niestety z Kolejówki nici, bo rodzice się nie zgadzali i woleli żebym poszedł do Zajączka. Ale może jeszcze się uda zmienić szkołę.
Skoro chcą układać Ci twoją przyszłość, to niech potem Cię utrzymują jak nie znajdziesz pracy po "ich" kierunku ;)

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Lipca 2012, 16:44:00 »
Zapominasz o jednym panie, że póki mieszka pod dachem rodziców, to mają do tego prawo. Będzie pełnoletni, to zacznie sam decydować.

Sawi, bez przesady. Chyba po to człowiek ma rozum i inteligencje, by sam kierował swoim przyszłym życiem. Wybór szkoły ponadgimnazjalnej powinien być wyborem indywidualnym. Chcesz być lekarzem a rodzice mówią "nie, nie synusiu, masz być mechanikiem samochodowym" ... Zgodził byś się na taki układ?

Obiecuję koniec OT. ;)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Lipca 2012, 16:55:46 »
Dalej w temacie. Widocznie tacy rodzice chcą by ich synuś leczył samochody, a nie ludzi he he. A tak na poważnie, to po przemyśleniu sprawy wybór zawodu to jedna z ważniejszych decyzji w życiu aczkolwiek nie wiążąca. Bo zobaczcie ile razy bywa tak, że wyuczasz się zawodu, a w życiu robisz zupełnie co innego. Mało kto dziś pracuje w wyuczonym zawodzie.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipca 2012, 17:01:30 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Lipca 2012, 17:35:03 »
Generalnie wpływ na tą decyzje mają zarobki i dalsze studia. Po "Zajączku" firmy partnerskie dosłownie "ubiegają" się o absolwentów. Ale może jeszcze się uda ubłagać rodziców o zmiane szkoły.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline grzechu_k

  • Wiadomości: 87
  • kolega z pracy MKaczego ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Lipca 2012, 19:18:31 »
Tan zajączek to co to jest? Ogólniak? Jeśli tak to uczciwie Ci powiem, że przygotuje Cię tylko do studiów (i to nie zawsze). Osobiście uważam, że zmarnowałem 4 lata chodząc do liceum. Mimo, że mam trochę wiedzy technicznej w CV tego nie wpiszę. Jeśli chcesz pracować na kolei idź do jakiegokolwiek technikum (oprócz ekonomicznych, gastronomicznych itp.) w ciągu kilku lat mnóstwo ludzi będzie odchodziło na emerytury i z pracą na kolei nie powinno być dużego problemu. Oczywiście pozostaje kwestia wynagrodzenia, ale to inny temat.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipca 2012, 19:39:18 wysłana przez grzechu_k »

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Lipca 2012, 19:28:03 »
"Zajączek" to Technikum Elektroniczne Nr 3 w Warszawie.

www.zseil.edu.pl
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Lipca 2012, 20:49:06 »
Jeśli to jakaś unikalna szkoła w skali krajowej to się zgodzę, natomiast generalnie po ekonomiku małe masz szanse na pracę w zawodzie.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Lipca 2012, 22:00:50 »
"Zajączek" to Technikum Elektroniczne Nr 3 w Warszawie.

www.zseil.edu.pl

Po tym można zawsze iść na montera SRK np.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Ostry

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Lipca 2012, 15:49:02 »
Wcale nie trzeba mieszkać w Warszawie, ja skończyłem LO w Łodzi, a potem dwuletnia szkoła policealna. Inna sprawa, że za taką szkołę trzeba płacić, przez dwa lata wydałem ok. 2000 na czesne i ok. 8 stówek na dojazdy. Jeszcze więcej kosztowały dojazdy kolegów z Wrocławia czy Gdańska. Ale jak sie bardzo chce... ;) Szkoła jest zaoczna, w tygodniu pracujesz, dwa weekendy w miesiącu masz zjazdy i bez problemu sobie na szkołę zarobisz, miesięcznie to wychodziło circa 350-400zł. http://www.wce.pl/
"Zachodnia, zgłoś się na radio..."
"SŁUCHA WSCHODNIA"

Offline Lukasy

  • Wiadomości: 55
  • Rób co lubisz, a nigdy nie będziesz pracował.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Sierpnia 2012, 09:40:32 »
Mówię to w ten sposób dlatego, ponieważ wg. mnie myślicie (bez obrazy), że jak robicie zdjęcia, i znacie serie lokomotyw, to wiecie wszystko o kolei. Tak niestety nie jest. To dopiero tutaj znajdujecie jako-takie pojęcie o wszystkim.
No a potem często jest tak, że młody człowiek przychodzi na kolej do pracy... i dalej nic nie wie, bo dla wielu ludzi pojęcie teorii nie wystarcza do udanej praktyki ;) Ale spokojnie, matka-kolej wszystkiego nauczy, trzeba tylko chcieć.
Pozdrawiam, Lukasy
http://lukasy.kolej.org.pl/
Za nastawnikiem poza symulatorem - 6517456676591 km

Offline busid123

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Sierpnia 2012, 11:07:53 »
Niestety z Kolejówki nici, bo rodzice się nie zgadzali i woleli żebym poszedł do Zajączka. Ale może jeszcze się uda zmienić szkołę.

Bez urazy, ale powiedz swoim rodzicom żeby puknęli się w czambuł, bo za inteligentni to oni za bardzo nie są.
https://www.youtube.com/user/busid123 - moje spojrzenie na kolej :)

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Sierpnia 2012, 11:43:50 »
Niestety z Kolejówki nici, bo rodzice się nie zgadzali i woleli żebym poszedł do Zajączka. Ale może jeszcze się uda zmienić szkołę.
Tam teraz jest tylko po jednej klasie kolejowej na rok. Z "prac na kolei" dostępny jest wolontariat w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Zwierzchnikiem wolontariuszy jest bardzo miła pani. Kontakt przez dział edukacji.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline szlaban

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Sierpnia 2012, 12:39:11 »
A tak poza tym czy jest szansa żeby bez szkoły dostać się na kolej ? Są jakieś kursy czy coś w tym stylu ????

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Sierpnia 2012, 18:20:40 »
Technikum dla dorosłych zaocznie.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Sierpnia 2012, 18:29:02 »
A tak poza tym czy jest szansa żeby bez szkoły dostać się na kolej ? Są jakieś kursy czy coś w tym stylu ????
Że tak odpowiem zacnie. Podstawą na kolei, jest szkoła zawodowa, byle jaka. Jednak preferuje się kierunki kolejowe.

Offline szlaban

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Sierpnia 2012, 18:47:58 »
Czyli jest szansa że technik żywienia będzie pracował jako maszynista chociaż by manewrowy ????

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Sierpnia 2012, 18:52:33 »
Szansa jest. Nawet odnośnie tego jest stosowny wątek. Jednak nie ukrywają, że lepiej widziani są ludzie po kierunkach  kolejowych. Wiem bo dzwoniłem niedawno do pewnej firmy.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline szlaban

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Sierpnia 2012, 18:57:49 »
No to wiadomo. Ale liczy się że szansa jest. A jak są chęci to można wiele osiągnąć ;)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Sierpnia 2012, 19:12:38 »
@szczawik już nie raz o tym wspominał.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Praca na kolei dla młodocianych
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Sierpnia 2012, 20:47:22 »
Czyli jest szansa że technik żywienia będzie pracował jako maszynista chociaż by manewrowy ????

Spoko, niedawno u nas kucharzy do drogowego pionu przyjęli ;)

Sawi nie zawsze papierek świadczy o wiedzy człowieka w danej dziedzinie... Znam przykład na własnej skórze. ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpnia 2012, 20:48:26 wysłana przez jageer »
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...