Autor Wątek:  Rozkład jazdy ze stacji Tarnowskie Góry '93  (Przeczytany 3745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Rozkład jazdy ze stacji Tarnowskie Góry '93
« dnia: 07 Lipca 2012, 13:37:33 »
Witam,
Znalazłem w szafie kartkę z rozkładem jazdy ze stacji Tarnowskie Góry. Chce się nim podzielić z Wami bo na pewno sporo osób mieszka w okolicy. Piękny był to rozkład. Dzisiaj - szkoda gadać... Pociągów co kot napłakał, a wszystko co jeszcze czasem jechało na północ puszczają przez Zawiercie i Częstochowe.
/ \  / \  / \

Offline KlimaT

  • Wiadomości: 191
  • Rąbiniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Rozkład jazdy ze stacji Tarnowskie Góry '93
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipca 2012, 14:03:35 »
Jak tak spojrzałem na rozkład jazdy Inowrocławia z 193Xr., to dopiero się zdziwiłem. Koleją można było dojechać prawie wszędzie. Teraz? Tylko te większe miejscowości.

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rozkład jazdy ze stacji Tarnowskie Góry '93
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipca 2012, 14:17:03 »
Inowrocław kojarzy mi się zawsze z dużą pętlą kolejową.
/ \  / \  / \

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Rozkład jazdy ze stacji Tarnowskie Góry '93
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipca 2012, 14:36:08 »
Inowrocław kojarzy mi się zawsze z dużą pętlą kolejową.

Dla mnie teraz miejscem skąd można dojechać " Wszędzie " jest Kutno. :)
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Rozkład jazdy ze stacji Tarnowskie Góry '93
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipca 2012, 14:53:46 »
Ja jeszcze pamiętam jak na rozkładzie była Gdynia Gł. i chyba wszystkie większe miasta w Polsce z wyjątkiem Warszawy, poczekalnia na pierwszym piętrze pękała w szwach, czynny był bar dworcowy itd. - ehhh miało się parę latek hehe ale pamiętam jak ze wczoraj. To były czasy, już chyba nie wrócą.

Teraz dworzec w Tarnowskich Górach wygląda pięknie ale straszy... pustkami. Nie licząc poranków i wieczorów kiedy przyjeżdżają kible z Lublińca, Kluczborka i Wielunia - parę ludzi wyjdzie i biegną niektórzy na autobus żeby jechać nim do Katowic bo trasa TG-Katowice jest zrujnowana. Dokładnie teraz nie wiem ale jedzie się chyba 1:15 min do Katowic(33 km) a autobus jedzie niecałe 50 minut...

Ruch towarowy również nie jest taki jak kiedyś. Dziś stacja rozrządowa TG odprawia ok 2500 wagonów na dobę a za komuny to było ponad 5000. Ale czasy się zmieniły hehe.

Niektórzy mówią że tutejsza kopalnia srebra jest powodem do dumy - a ja mówię że kolej:) Piękne miasto z wielkimi tradycjami kolejarskimi i największą stacją rozrządową w Polsce oraz jedną z największych w Europie. Zawsze jest na co popatrzeć mimo trudnych czasów:)
« Ostatnia zmiana: 20 Lipca 2012, 12:11:56 wysłana przez libertyn89 »
.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Rozkład jazdy ze stacji Tarnowskie Góry '93
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lipca 2012, 17:01:23 »
Ruch towarowy również nie jest taki jak kiedyś. Dziś stacja rozrządowa TG odprawia ok 2500 wagonów na dobę a za komuny to było ponad 5000. Ale czasy się zmieniły hehe.

Coś mało, Kraków Prokocim towarowy na górce robił 300 wagonów na godzinę. (mówię o samym rozrządzie), a TG jest większe ;) Chociaż przeliczając wyjdzie podobnie na dobę, przy czym PrD robi teraz 2500 chyba na rok :D
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline bartex

  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rozkład jazdy ze stacji Tarnowskie Góry '93
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Lipca 2012, 16:10:42 »
Zobaczyłem rozkład z Opola Głównego z 2000 i porównałem go z aktualnym. Kiedyś tyle pociągów,a dzisiaj tylko pośpieszne i kilka regionalnych :( Żenada.

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Rozkład jazdy ze stacji Tarnowskie Góry '93
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Lipca 2012, 20:42:01 »
Mamy nawet Łódź czy Poznań. A teraz? Pfff.
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Rozkład jazdy ze stacji Tarnowskie Góry '93
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Lipca 2012, 13:59:01 »
Jak by słyszał lamenty starych dziadków.. Ale przecież połowa z was wtedy jeszcze nie żyła na tym Ziemskim padole...

Weźcie pod uwagę fakt że wtedy na drogach nie było takiego ruchu, na blokowiskach nie było tyle parkingów, które i tak nie były zapełnione. Wtedy mieć samochód to jak teraz wybudować dom... Więc kolej była potrzebna bo same PKSy całego potoku nie były w stanie obsłużyć. A jeśli chodzi o ruch towarowy to w tych czasach na drogach panowały Stary i Jelcze rzadko z naczepą a jak jechała Scania albo Volvo to głównie z zagranicy ;)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)