Autor Wątek:  [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin  (Przeczytany 13401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz_cmg

  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« dnia: 03 Lipca 2012, 22:31:04 »
Od 1 lutego br. zniżki w KŚ nie są honorowane. Ale na tej stronie http://www.kolejeslaskie.com/taryfa-przewozowa.html przeczytałem takie słowa:
Cytuj
W związku z uruchomieniem przewozów pasażerskich na trasie Katowice - Wisła Głębce od dnia 1 czerwca 2012 r., Koleje Śląskie honorują bilety Przewozów Regionalnych w sposób analogiczny do pociągów osobowych na odcinku Częstochowa - Gliwice.
Czy to oznacza, że mogę kupić bilet PR do Wisły ze zniżką 99% i mi tę zniżkę uhonorują?

Pozdrawiam
„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach."
Mateusza 7:21

Offline Pawel205

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipca 2012, 09:57:34 »
Z tego co mi wiadomo to zniżka dla pracowników innych spółek na KŚ wynosi 50%, a bilet musi być wykupiony przez zakład. Tak przynajmniej ma mój tata który pracuje w PKP Cargo więc chyba w przypadku PR-ów jest podobnie - zawsze mówiło się, że to co "wynegocjowały" PR-y to dotyczyło innych spółek. Na dodatek nie słyszałem aby coś się w tej kwestii zmieniło (pełne zniżki).
Dzięki PR-om mój wyżej wymieniony tata zamiast dojeżdzać jednym pociągiem do pracy, teraz po wakacyjnej zmianie rozkładu jazdy, musi jeździć 3 pociągami=co najmniej 200zł i kolejne 30 minut w plecy-kuriozum?

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lipca 2012, 10:08:55 »
A ja słyszałem że pracownicy w poszczególnych spółkach zapisują się na miesięczne i tutaj w zależności od ilości chętnych przyznawana jest dana zniżka. Wiem że Cargule z Łaz narzekały bo część olała KŚ i przesiadła się na samochody i rowery, przez co mają mniejszą zniżke ;)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Pawel205

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lipca 2012, 13:08:41 »
Tak, są takie zapisy. Wątpie, że zniżka miałaby przekroczyć 50% - pamiętam, że to było max co wynegocjowali. Co do Łaz to rozmawiałem z gościem, który tam pracuje/pracował i mówił o 50% zniżki, notabene też chciał przerzucić się na samochód. Cargule już porozdzielani i niektórzy będą mieli kawał drogi do pracy.

Offline lukasz_cmg

  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lipca 2012, 19:14:22 »
A co z PKP Energetyka i z rodziną pracownika?
„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach."
Mateusza 7:21

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lipca 2012, 19:58:15 »
Nawet jeśli któraś ze spółek PKP dogadała się na wykup 50% dla swoich pracowników, to jest to tylko dla pracowników i nikogo więcej. Ulga ta jest z tych handlowych "dla firm" - nic wyjątkowego dla kolejarzy nie ma.

Offline Pawel205

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lipca 2012, 21:38:24 »
Dokładnie to chciałem napisać. Na zniżkę dla rodziny kolejarza nie ma szans. Dobrze, że chociaż jest ustawowa uczniowska/studencka. Gdy zacząłem dojedżdzać na uczelnie, usłyszałem ciekawy komentarz jadących do Łaz Carguli na temat tych przepychanek o zniżki:
"Popatrz Zenek, kolej istnieje jakieś 150 lat i dopiero teraz się kapneli, że nam się zniżka nie należy".

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Lipca 2012, 21:42:44 »
Pamiętam jako brzdąc, że tak jakieś 20 lat temu takie zniżki były.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mikołaj Kobryński

  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lipca 2012, 11:17:49 »
Moim zdaniem zniżki dla rodzin kolejarzy to nepotyzm i komunistyczny absurd. Z jakiej racji siostra kolejarza ma praktycznie za darmo jeździć?

Ja jestem też za tym, by zlikwidować bezpłatny przejazd dla posłów. To też dziedzictwo komuny.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Lipca 2012, 15:39:38 »
Moim zdaniem zniżki dla rodzin kolejarzy to nepotyzm i komunistyczny absurd. Z jakiej racji siostra kolejarza ma praktycznie za darmo jeździć?

Ja jestem też za tym, by zlikwidować bezpłatny przejazd dla posłów. To też dziedzictwo komuny.
Jakbyś miał ojca/matkę kolejarza to byś inaczej gadał ;)

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Lipca 2012, 16:15:54 »
A ja bym chciał, żeby rodzina pracownika stacji paliw mogła tankować za darmo...
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline pachwał

  • Wiadomości: 119
  • CT Śląski
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Lipca 2012, 16:34:42 »
Z jakiej racji siostra kolejarza ma praktycznie za darmo jeździć?
Zniżka dla rodziny kolejarza przysługuje tylko żonie/mężowi i dzieciom tak dla Twojej informacji.
12.12.12 - Maszynista spalinowych pojazdów trakcyjnych
Autoryzacja: SM31, SM42, SM42-12xx (6Dg), ST44-12xx, ST48

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Lipca 2012, 16:44:23 »
Z jakiej racji siostra kolejarza ma praktycznie za darmo jeździć?
Zniżka dla rodziny kolejarza przysługuje tylko żonie/mężowi i dzieciom tak dla Twojej informacji.

Tak. A więc jeżeli byś Mikołaj Kobryński zlikwidował zniżki na pociagi rodzinie to automatycznie likwidujesz wszelakie dofinansowania socjalne na wczasy, kolonie/obozy, wycieczki imprezy i itp, z których twoja rodzina (żona i dzieci) nie mogły skorzystać z dofinansowania, z który np. twój czy mój ojciec tak czy siak co miesiąc mu odciągają z wypłaty dość liczną sumę. Więc te wszystkie zniżki tak czy siak zapłaci pracownik. Tak samo ja teraz pracuje jako młodociany pracownik w RAFAKO S.A. i też mam taką możliwość żeby zakład pracy zapłacił mi 80% za przejazd pociagiem *(tylko pociągiem) do pracy. Ale nie muszą tego robić bo się jeszcze uczę a posiadam jeszcze "legitymacje kolejową" (poświadczenie ówcześnie). A u mnie w zakładzie w regulaminie czy jak to się zwie w socjalnym mamy zapisane że jeżeli pracownik dojeżdża koleją to może ubiegać się o dofinansowanie do biletu miesięcznego. Lecz musi być minimalna wartość 85 zł. za bilet miesięczny. ;)

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Lipca 2012, 17:14:42 »
Moim zdaniem zniżki dla rodzin kolejarzy to nepotyzm i komunistyczny absurd. Z jakiej racji siostra kolejarza ma praktycznie za darmo jeździć?

Ja jestem też za tym, by zlikwidować bezpłatny przejazd dla posłów. To też dziedzictwo komuny.

Standardem jest niska płaca budżetówki i dobry socjal.
Poza tym pracownicy PLKi (i chyba całej grupy PKP) nie mają zniżki na KŚ... po drugie, np. kolega z SKM Wa-wa nie ma żadnych zniżek oprócz swojej brochy...

@Ra dobry pomysł, ale pół Polski by było rodziną nagle :D
« Ostatnia zmiana: 05 Lipca 2012, 17:16:40 wysłana przez jageer »
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Pawel205

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Lipca 2012, 17:47:19 »
Tak jak wyżej wspominałem PKP Cargo (a więc część grupy PKP) ma 50%.  Czyżby tylko PR-y i Cargule wynegocjowali zniżkę?
"Dziedzictwo komuny" - a teraz niby jest świetnie na kolei.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Lipca 2012, 18:41:19 »
Pamiętam jako brzdąc, że tak jakieś 20 lat temu takie zniżki były.

Do bodaj 2001 przejazdy dla pracownika i jego rodziny byly zupelnie darmowe (przejazdy, czyli miejscowki juz nie; nie wiem tez czy dotyczylo to pociagow EC/EN oraz czy wszystkich pracownikow PKP czy tylko tych z jazdy).
Pozdrawiam, Karol

Offline Pawel205

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Lipca 2012, 21:59:40 »
Przejazd pracownika był darmowy (100% zniżki). Dla jego rodziny - 80% zniżki. Na wszystkie pociągi i dla wszystkich pracowników. Tak było na bank do końca 2006 - dotąd miałem legitymację kolejową.
« Ostatnia zmiana: 08 Lipca 2012, 22:05:56 wysłana przez Pawel205 »

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Lipca 2012, 22:49:29 »
Dla rodziny tez byl darmowy (procz legitymacji, za ktora byla jednorazowa oplata). Teraz jest 80% (rodzina) i 99% (pracownik) znizki i to tylko dla "starych" pracownikow i jak widac nie we wszystkich kategoriach pociagow.
Pozdrawiam, Karol

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Lipca 2012, 22:55:16 »
Dla rodziny tez byl darmowy (procz legitymacji, za ktora byla jednorazowa oplata). Teraz jest 80% (rodzina) i 99% (pracownik) znizki i to tylko dla "starych" pracownikow i jak widac nie we wszystkich kategoriach pociagow.

W jakim sensie starym? Dla nowych też ;) Po okresie próbnym tj. miesiącu bądź trzech.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Lipca 2012, 22:59:33 »
Gdzies czytalem, ze ci nowi, mlodzi juz nie maja tych ulg. Ale moze to nieprawda. Podejrzewam, ze to zalezy od spolki. Ale jak sprawa dokladnie wyglada to nie wiem.
Pozdrawiam, Karol

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Lipca 2012, 23:05:22 »
Gdzies czytalem, ze ci nowi, mlodzi juz nie maja tych ulg. Ale moze to nieprawda. Podejrzewam, ze to zalezy od spolki. Ale jak sprawa dokladnie wyglada to nie wiem.

Na PLK są...
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Lipca 2012, 23:23:52 »
Ulgi są tylko trzeba wykupić znaczek ;)

Offline pachwał

  • Wiadomości: 119
  • CT Śląski
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Lipca 2012, 04:32:16 »
Gdzies czytalem, ze ci nowi, mlodzi juz nie maja tych ulg.
Do Cargo w TG zostałem zatrudniony w maju i od razu zapisałem się na "bilet", który dostałem po tygodniu.
W Katowicach trzeba przepracować przynajmniej 3 miesiące, także jak widać rożnie bywa ;)

Tak jak wyżej wspominałem PKP Cargo (a więc część grupy PKP) ma 50%.
Cargo nie ma zniżek na KŚ.
12.12.12 - Maszynista spalinowych pojazdów trakcyjnych
Autoryzacja: SM31, SM42, SM42-12xx (6Dg), ST44-12xx, ST48

Offline Pawel205

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Lipca 2012, 17:52:34 »
Cytuj
Dla rodziny tez byl darmowy (procz legitymacji, za ktora byla jednorazowa oplata).
Zniżka dla rodziny 80% była od czasów głębokiego PRL-u (wtedy pracował mój dziadek jako nastawniczy) kiedy to dostawali dodatkowo oprócz ulg, darmowe bilety na całą Polskę. Obecnie jest tak samo  tylko, że bez darmowych biletów i przejazd pracownika płatny 1%. Legitymacja oczywiście była i jest płatna jednorazowo. Za ekspresy tudzież dzisiejsze IC/EC trzeba było dopłacić - fakt, dopiero teraz doczytałem to na mojej starej legitymacji.

Cytuj
Cargo nie ma zniżek na KŚ.
Jakimś cudem mój tata zapisał się w swoim zakładzie na bilet ze zniżką na KŚ.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Lipca 2012, 21:14:27 »
Cytuj
Dla rodziny tez byl darmowy (procz legitymacji, za ktora byla jednorazowa oplata).
Zniżka dla rodziny 80% była od czasów głębokiego PRL-u

To dla czego u mnie w szufladzie znajduje sie legitymacja (z 1998) "uprawniajaca do [darmowego] przejazdu kolejami w klasie dowolnej" (nie ma tam ani slowa o 80% i pamietam, ze biletow zadnych nie kupowalem)? :)
« Ostatnia zmiana: 09 Lipca 2012, 21:15:55 wysłana przez libertyn89 »
Pozdrawiam, Karol

Offline pachwał

  • Wiadomości: 119
  • CT Śląski
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Lipca 2012, 22:24:28 »
Cytuj
Cargo nie ma zniżek na KŚ.
Jakimś cudem mój tata zapisał się w swoim zakładzie na bilet ze zniżką na KŚ.
Jaki zakład spółki? Być może gdzieś indziej się dogadali bo taka opcja była ale generalnie raczej tego nie ma z tego co wiem.
12.12.12 - Maszynista spalinowych pojazdów trakcyjnych
Autoryzacja: SM31, SM42, SM42-12xx (6Dg), ST44-12xx, ST48

Offline Pawel205

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Lipca 2012, 23:20:12 »
Cytuj
To dla czego u mnie w szufladzie znajduje sie legitymacja (z 1998) "uprawniajaca do [darmowego] przejazdu kolejami w klasie dowolnej" (nie ma tam ani slowa o 80% i pamietam, ze biletow zadnych nie kupowalem)? :)
Bo pewnie jakąś szychą byłeś:)

Cytuj
Jaki zakład spółki? Być może gdzieś indziej się dogadali bo taka opcja była ale generalnie raczej tego nie ma z tego co wiem.
CT Śląsko-Dąbrowski: Jaworzno Szczakowa
W Łazach na początku też mieli zniżkę ale jak tam teraz jest to nie wiem.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Lipca 2012, 00:34:02 »
Do 2001 roku były legitymacje książeczkowe. Nie wiem ile czasu wstecz one funkcjonowały, ale jednak. Uprawniały do darmowych przejazdów. Posiadali je pracownicy oraz najbliższa rodzina (więc nie żadna siostra). Od 2001 roku powstały ulgi 99% (pracownik) i 80% (rodzina -> małżonek + uczące się dzieci do 2x roku życia), przy czym pojęcie to jest mylące. Bo to nie jest prawda, że płaci się 1% czy też 20%, tylko więcej. Dodatkowo dla każdego członka rodziny trzeba było co roku tę ulgę wykupić (300-500zł szt). Doklejało się znaczki na następny rok, ostatnio jednak legitymacje są dedykowane na jeden bez żadnych znaczków. Poza tym od przyszłego roku nie będzie już ulg dla rodziny. Jedynie tzw. bony uprawniające do kilku jednorazowych przejazdów.

« Ostatnia zmiana: 10 Lipca 2012, 00:45:24 wysłana przez ZiomalCl »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Lipca 2012, 00:47:45 »
Tak tytułem anegdoty, to gdzieś słyszałem, że na węglówce zlikwidowali pociągi osobowe, ponieważ mieszka tam dużo kolejarzy, a ze zniżką to nie opłaca się ich wozić.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: [Koleje Śląskie] Zniżki dla kolejarzy i ich rodzin
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Lipca 2012, 08:23:43 »
Tak było ;). A te pociągi co zostały mają minimalne obłożenie. Nie mam pojęcia jak opłaca się je utrzymywać.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76