Autor Wątek:  Wszystkie wpisy PC2011  (Przeczytany 9103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michu46

  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wszystkie wpisy PC2011
« dnia: 02 Lipca 2012, 18:06:30 »
Witam. Posiadamy wpisy do wszystkich pojazdów (lokomotywy, wagony) dostępnych w PC2011?
Chodzi mi o to by w notatniku wrzucić wpisy do wszystkich pojazdów np.:
SM42:
Cargo:
node -1 0 SM42-284 dynamic pkp\sm42_v1 6d-284 6d 0.0 headdriver 3 0 enddynamic

node -1 0 SM42-1154 dynamic pkp\sm42_v1 6d-1154 6da 0.0 headdriver 3 0 enddynamic


IC:
node -1 0 SM42-506 dynamic pkp\sm42_v1 6d-506 6d 0.0 headdriver 3 0 enddynamic


Lotos:
node -1 0 SM42-2208 dynamic pkp\sm42_v1 6d-2208 6da 0.0 headdriver 3 0 enddynamic

i podobnie wagony. Potem edytując sobie składy w scenerii można łatwo i szybko wyszukać czego konkretnie potrzebujemy, jaka jest tekstura taboru (czy to IC, czy Cargo, czy też Lotos).
P.S.
Kiedyś na stare wersje miałem do siebie ładnie podzielone na 3pliki notatnika: Lokomotywy, Wagony towarowe, Wagony pasażerskie. Ale gdzieś przeminęło.

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipca 2012, 18:21:15 »
Po co Ci wszystkie wpisy? Użyj mocy startera, czyli programu rainsted. Jeżeli jednak bardzo ich potrzebujesz to możesz sobie wybrać scenerię "tor doświadczalny" (albo dowolną inną), przeklikać trochę w starterze i dodać WSZYSTKO po kolei jak leci, potem uruchomić symulację - i wtedy wszystkie wpisy które przeklikałeś znajdziesz w pliku scenery/$.scn .

Offline jochand

  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lipca 2012, 18:30:11 »
Michu46, wrzuć te wpisy. Bedzie kto chciał to skorzysta, takie jest moje zdanie.

Offline Michu46

  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lipca 2012, 20:38:22 »
Z mojej strony było to zapytanie tylko. Nie ma, to trza samemu zrobić, żmudne zajęcie, ale zobaczymy. Dzięki @muri za "pokazanie" jak to zrobić za pomocą startera!

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Lipca 2012, 20:51:52 »
@Michu46 jeśli chcesz to zrób takie wpisy, tylko uprzedzam będzie ich bardzo bardzo dużo. Powodzenia.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lipca 2012, 19:54:56 »
Chciałem żeby zostało wprowadzone wyświetlanie wpisu dla pojazdu z poziomu startera, to oczywiście nie, bo jest to nie potrzebne. Jednak okazało się, że miałem racje ...

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Lipca 2012, 20:04:26 »
Dajcie chociaz jedna przekonywujaca odpowiedz - do czego przydadza sie te wpisy? Skoro mamy starter, przez ktorego mozemy dodawac sklad do scenerii, to mija to sie z celem..
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Lipca 2012, 20:07:22 »
Dajcie chociaz jedna przekonywujaca odpowiedz - do czego przydadza sie te wpisy? Skoro mamy starter, przez ktorego mozemy dodawac sklad do scenerii, to mija to sie z celem..

No jasne ... Ostatnimi czasy wszystko co mogło by się na prawdę przydać, mija się z celem ... Postępu nie widać, a dźwięki nadal z 2006 roku mamy ...

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Lipca 2012, 20:45:22 »
To, ze ja mam swoje zdanie, nie oznacza, ze musza je miec wszyscy. Zapytalem o konkretna rzecz, a Twoja odpowiedz mija sie z pytaniem...
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Lipca 2012, 20:45:30 »
A podsypki z 2002.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Lipca 2012, 20:58:59 »
A podsypki z 2002.

No właśnie ... Realizm? :)

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Lipca 2012, 21:07:10 »
Realizm kuleje w wielu miejscach, a ponieważ ludzie mają pracę/szkołę, to nie można oczekiwać więcej niż tyle ile dana osoba sama chce wnieść do symulatora. Powinieneś to wiedzieć, masz w końcu niemały staż.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Lipca 2012, 21:54:35 »
Tylko różnica między złymi podsypkami a brakiem możliwości bezpośredniego generowania ze startera wpisów do scenerii jest taka, że to pierwsze widzą wszyscy użytkownicy MaSzyny, a drugie przydaje się tylko scenarzystom (pomijając nieliczne wyjątki).
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Lipca 2012, 22:01:29 »
Tylko różnica między złymi podsypkami a brakiem możliwości bezpośredniego generowania ze startera wpisów do scenerii jest taka, że to pierwsze widzą wszyscy użytkownicy MaSzyny, a drugie przydaje się tylko scenarzystom (pomijając nieliczne wyjątki).

Ale przydaje się, i zapewne o wiele ułatwiło by pisanie misji, wstawianie taboru na scenerie. Klikam na pojazd, wyświetla się wpis, kopiuję go i gotowe. Wstawianie taboru na TD, uruchomienie symulacji, wygenerowanie pliku $scn jest moim zdaniem bardziej czasochłonne, zamiast ułatwiać sobie życie ... Ehh. Nie będę tego drugi raz powtarzał. Szkoda nerwów i czasu.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Lipca 2012, 22:03:07 »
Yyyy... Prawy przycisk myszy i "Kopiuj do schowka"...

Tylko różnica między złymi podsypkami a brakiem możliwości bezpośredniego generowania ze startera wpisów do scenerii jest taka, że to pierwsze widzą wszyscy użytkownicy MaSzyny, a drugie przydaje się tylko scenarzystom (pomijając nieliczne wyjątki).
Chodzi Ci o to, ze po wyeksportowaniu trzeba wklejac FirstInit? ;)
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Lipca 2012, 22:07:25 »
Yyyy... Prawy przycisk myszy i "Kopiuj do schowka"...

Może dla kogoś kto ma za dużo czasu i bardzo się nudzi ... Ok, jasne, jak najbardziej, ale jak to Benny napisał, że nie zawsze jest czas. Praca, szkoła, itd. Okey, temat uważam za wyczerpany. Wy wiecie lepiej, szary user nie ma prawa głosu, tak było jest i będzie. Góra rządzi. Naraa

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Lipca 2012, 22:16:00 »
Ale o co Ci teraz chodzi? Ja tylko argumentuje swoja teze - to, czy uargumentujesz swoja i przekonasz do niej reszte - to juz Twoja sprawa.
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Lipca 2012, 22:17:23 »
Plik $.scn generuje się (co jest logiczne) na samym początku wczytywania scenerii, więc wystarczy uruchomić symulację i po sekundzie wyłączyć EU07.EXE. Różnica czasowa między jednym a drugim (tzn. między generowaniem przy wczytywaniu scenerii a Twoim pomysłem) to będzie jakieś 15-20 sekund. Niewiele. W porównaniu z koniecznością znalezienia toru na podglądzie terenu (oczywiście + czas wczytywania podglądu), znalezienia go w notatniku i zamiany nazwy (jeśli nie jest unikalna) oraz wklejenia wpisu do docelowego pliku SCN i zamiany kilku rzeczy we wpisie trainset, to 20 sekund to nic.


Cytuj
Chodzi Ci o to, ze po wyeksportowaniu trzeba wklejac FirstInit? ;)
FirstInit jest jeden na całą scenerię, dużo wklejania nie będzie ;) Po prostu praktycznie pomysł @PanMechanik-a ma bardzo wąskie zastosowanie.


Cytuj
Okey, temat uważam za wyczerpany. Wy wiecie lepiej, szary user nie ma prawa głosu, tak było jest i będzie. Góra rządzi. Naraa
Bez przesady. Programowanie jest praktycznie w każdym liceum (nie wiem jak w technikach, pewnie podobnie), nawet w gimnazjum (w Logo Komueniuszu jednak nic nie zrobisz ;) ) więc nie stoi na przeszkodzie, żebyś choć spróbował taki program zrobić. Nie wiem jaki algorytm generowania wpisów ma Rainsted, ale zawsze możesz zapytać o to @Ra.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Lipca 2012, 22:18:10 »
@PanMechanik, po kliknięciu PPM na pojazd w starterze i wybraniu "Kopiuj do schowka", w schowku posiadasz wpis pojazdu. O to Ci chodziło chyba?
Cytuj
Klikam na pojazd, wyświetla się wpis, kopiuję go i gotowe.
Dziwi mnie Twoje podejście do tematu.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Lipca 2012, 22:22:56 »
@PanMechanik, po kliknięciu PPM na pojazd w starterze i wybraniu "Kopiuj do schowka", w schowku posiadasz wpis pojazdu. O to Ci chodziło chyba?
Cytuj
Klikam na pojazd, wyświetla się wpis, kopiuję go i gotowe.
Dziwi mnie Twoje podejście do tematu.

Co w tym dziwnego? Powiedz mi komu i do czego jest potrzebna pierdoła "Ustawiony odwrotnie"? Co to daje? Zamiast tego, można by zrobić coś przydatnego. No ale widzę, że teraz starter ma "ładnie wyglądać" , a nie być funkcjonalny. Nie tylko dla devs czy beta, ale dla każdego. Jak już napisałem wcześniej, nie dziwi mnie to, że sławy odchodzą. Jubaj, Patrykos, teraz Rafał ... To co się tu dzieje, przechodzi ludzkie pojęcie. Zeszło na psy to forum, wielu przyzna mi racje, szkoda słów. Żegnam.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Lipca 2012, 22:25:53 »
@hunter, dopiero teraz zrozumiałem o co Ci chodziło. Poważnie nie wiedziałem o takim wynalazku jaki podał @macius5991 i zawsze generowałem wpisy ręcznie i jakoś mi to nie przeszkadzało. Ehhh, to może w Rainstedzie jest gdzieś ukryty przycisk "Generuj wymarzoną scenerię", a ja o tym nie wiem... ;)


@PanMechanik, przeczytaj dokładnie to co Maciek napisał. Taka opcja istnieje w Rainstedzie już od dawna.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Lipca 2012, 22:27:35 »
@PanMechanik, czlowieku, jeszcze raz zapytam, o co Ci chodzi? Wyluzuj troche.. ;)

Co w tym dziwnego? Powiedz mi komu i do czego jest potrzebna pierdoła "Ustawiony odwrotnie"? Co to daje?
Zeby nie dublowac modelow SM/SP/SU42 i moc jechac druga strona do przodu, ewentualnie zaczynac sluzbe w kabinie B.

No ale widzę, że teraz starter ma "ładnie wyglądać" , a nie być funkcjonalny. Nie tylko dla devs czy beta, ale dla każdego. J
Uzasadnij, co jest niefunkcjonalnego, wciaz nie dostalismy odpowiedzi...
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Lipca 2012, 00:54:56 »
Może dla kogoś kto ma za dużo czasu i bardzo się nudzi ... Ok, jasne, jak najbardziej, ale jak to Benny napisał, że nie zawsze jest czas. Praca, szkoła, itd. Okey, temat uważam za wyczerpany. Wy wiecie lepiej, szary user nie ma prawa głosu, tak było jest i będzie. Góra rządzi. Naraa
Brak czasu jest ogólnym zjawiskiem borykającym społeczeństwo. Sam zauważyłeś jedni pracują, inni się uczą ok z tym się zgodzę jak najbardziej, ale nikt nie wmówi mi wszyscy, którzy są na forum pracują i uczą się w wakacje. To jest świetna sposobność by oczekiwacze się wykazali. Gdyby szary user nie miał prawa głosu, to co drugi taki wątek wylądowałby na bocznicy, a tak nie jest. Co do góry mają niewdzięczne zadanie bo prawda jest taka, że wszystkim nie dogodzą nie są w stanie.

  Dodano: 04 Lipca 2012, 01:01:33
No ale widzę, że teraz starter ma "ładnie wyglądać" , a nie być funkcjonalny. Nie tylko dla devs czy beta, ale dla każdego. Jak już napisałem wcześniej, nie dziwi mnie to, że sławy odchodzą. Jubaj, Patrykos, teraz Rafał ... To co się tu dzieje, przechodzi ludzkie pojęcie. Zeszło na psy to forum, wielu przyzna mi racje, szkoda słów. Żegnam.
Maniek spokojnie. Według mnie starter spełnia jedno i drugie. Przykładem są chociażby tryby pracy, które tam są możliwe do ustawienia. Co do odejść fakt, ostatnio tego trochę jest. Jednak jednego się nauczyłem trzeba znać punkt widzenia dwóch stron by to zrozumieć kto dlaczego i po co.

  Dodano: 04 Lipca 2012, 01:08:49
Fakt faktem nie raz idiotyczne przepychanki między użytkownikami odbierają chęć robienia czegokolwiek.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipca 2012, 01:08:49 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Wszystkie wpisy PC2011
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Lipca 2012, 01:33:22 »
Są wpisy? Nie ma. Dlaczego nie ma? Bo nie jest to potrzebne zwykłemu śmiertelnikowi w połączeniu z funkcjonalnościami startera. Chcesz taką listę zrobić? Proszę bardzo.

W całym tym wątku na temat były... trzy odpowiedzi? Byłoby więcej, gdyby co niektórzy błysnęli argumentacją zamiast pisać bzdury o odejściach pewnych osób (nie ma to jak wiedzieć lepiej od samych zainteresowanych, prawda?).



Zamykam.