Autor Wątek:  MaSzyna wspiera Lucyfera czy Lucyfer wspiera MaSzynę?  (Przeczytany 4115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

 • Wiadomości: 4100
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 1247
MaSzyna wspiera Lucyfera czy Lucyfer wspiera MaSzynę?
« dnia: 13 Sierpnia 2014, 21:16:25 »
Na Facebooku użytkownik (fan) zwrócił uwagę, że ikona Rainsted to symbol - Oko Horusa.
Cytuj
Szanowni Administratorzy Symulatora Maszyna.Symulator Pojazdów Szynowych.Pisze w sprawie ulokowanego w starterze RAINSTED znaku okultystycznego -Oko Horusa.Proszę się zapoznać i przeczytać http://www.mariowka.sluzki.opoka.org.pl/refl8.htm .Prawdopodobnie Admin Symulatora nie umyślnie umieścili ten znak.Dla więkrzości użytkowników może zrażać,tylko nie interwienowali bojąc się reakcji.Jeśli byłaby taka możliwość,proszę o zmienienie ikony na bardziej związaną z Symulatorem.Być może już były podobne prośby,jeśli tak to przepraszam,że się pomawiam,nie wiedziałem otym.Z wyrażami szacunku.
Cytując opis symbolu na w/w stronie:
Cytuj
Osoba nosząca ten amulet ma osiągnąć same korzyści, ponieważ odbija tzw. Złe spojrzenie. Chroni przed zawiścią, zazdrością, złorzeczeniem. Odrzuca złą energię wysyłaną przez innych ludzi. Oko Horusa to jeden z najskuteczniejszych symboli ochronnych, stosowany w staroegipskich sztukach uzdrawiania i energetycznej ochrony. Prawe oko Horusa było odpowiedzialne za aktywność i przyszłość, a lewe za pasywność i przeszłość. Razem stanowią symbol wszechwiedzy. Oko Horusa chroni przed złym spojrzeniem, pomaga zachować zdrowie, odnowić siły witalne, wzmocnić siły twórcze, mobilizuje do aktywności, pomaga spojrzeć na wszystko z różnych punktów widzenia. Tak przedstawia ten amulet reklama. Jednak należy pamiętać, że jako amulet posiada inne znaczenie. Znak ten ma pochodzenie egipskie. Malowano go na mumiach i grobowcach. Miał on stanowić oczy, przez które dusza człowieka zmarłego ogląda świat. Uważano również, że poprzez nie dokonuje się reinkarnacja. Oko Horusa było także symbolem władzy i wszechwiedzy. Współcześnie odnosi się ten symbol do Lucyfera - króla piekła. Samo oko jest na pół zamknięte, co wskazuje na to, że choć czasami wydaje się, iż szatan nie obserwuje, to w rzeczywistości jest inaczej. Poniżej oka zauważymy łzę, ponieważ szatan płacze nad tymi, którzy są poza jego wpływem. Symbol ten można odnaleźć na okładkach wielu płyt, czasami występuje również w czasopismach i filmach dla dzieci np. WITCH.
Mimo tego, nie widzę tutaj czegoś, co by negatywnie działało na zainteresowanie Symulatorem.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline muri

 • Wiadomości: 627
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 5
Odp: MaSzyna wspiera Lucyfera czy Lucyfer wspiera MaSzynę?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpnia 2014, 21:19:26 »
A ja myślałem że ten znaczek jest dlatego że Ra jest Ra. Egipty, bogowie i ogólnie takie takie... :)

Offline Ra

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 6321
 • Ostatni gasi światło...
  • Zobacz profil
  • Instalator+Starter+Edytor
 • Otrzymane polubienia: 355
Odp: MaSzyna wspiera Lucyfera czy Lucyfer wspiera MaSzynę?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpnia 2014, 21:43:39 »
Świadomość ludzi dotycząca sekt i nowych ruchów religijnych, ich działalności i sposobów werbowania nowych wyznawców jest wciąż w naszym kraju niewystarczająca. Grupy te próbują dotrzeć do społeczeństwa za pomocą symboliki. Niewielu z nas orientuje się, że w codziennym życiu napotykamy na wiele znaków graficznych, które wtapiają się w rzeczywistość i stają się czymś, co znamy i akceptujemy - czasami nawet przypisujemy im nadzwyczajną moc. Symbolika jest jednym ze sposobów, by zaistnieć w świadomości człowieka. Dlatego zwracajmy uwagę, jakimi symbolami i przedmiotami otaczamy się. Do poprawności interpretacji symbolu potrzebna jest jednak znajomość kodu, środowiska i kontekstu, w jakim twórca umieścił dany znak. Osoba umieszczająca symbol, spełnia rolę nadawcy. Chce bowiem, by odbiorca odczytał dany znak i zawartą w nim informację. Ta z kolei interpretuje i osadza w konkretnym kontekście rzeczywistość, z jaką spotyka się odbiorca, po odczytaniu symbolu. Dlatego do pełnego odczytania przesłania jakiegoś znaku należy zapoznać się z jego znaczeniem. Symbol wyrasta z doktryny, której istota zawarta jest w programie danej grupy, czy też wyznaniu wiary, w przypadku grupy religijnej. Język symboli stwarza aurę tajemniczości i wiąże grupę. Jest najkrótszym komunikatem, znakiem rozpoznawczym, a także elementem agitacji, gdyż może wzbudzać zaciekawienie i rodzić pierwsze ważne pytania, szczególnie wśród młodych ludzi. Niekiedy wybór symbolu poprzedza wybór doktryny i rozpoczyna proces odejścia od własnych przekonań - czy innych działań zgodnych z oczekiwaniami nadawcy komunikatu.
Jako osoba wywołana odpisałbym, że nie reprezentuję żadnej sekty ani nowego ruchu religijnego, ani też nie znam nikogo, kto by się tym zajmował. Promocja Symulatora nie ma chyba charakteru werbowania nowych wyznawców (???). Chciałbym też oświadczyć, że nie przypisuję nadzwyczajnej mocy jakimkolwiek symbolom. Zainteresowanym proponowałbym się również zapoznać z tym:
Cytat: Wikipedia
Oko Horusa (inne określenia: "oko udżat", "oko księżycowe") – w mitologii staroegipskiej symbol odrodzenia i powracania do zdrowia.

W Egipcie w okresie Starego Państwa oko było jednym z najważniejszych symboli chroniących, to również jeden z najstarszych symboli oświecenia, dzięki któremu możemy połączyć się zarówno z naszą podświadomością jak i z kosmiczną skarbnicą wiedzy. Oczami Horusa były słońce i księżyc. Prawe oko to słońce, lewe było księżycem. Prawe było odpowiedzialne za aktywność, przyszłość; lewe za pasywność i przeszłość. Razem ukazywały szeroki widok-w dzień i w nocy. Dzięki temu symbolizowały wszechwiedzę. Miały pomagać tym, którzy czuli się przygniecieni swoim życiem i potrzebowali nowego wglądu, pełnego inspiracji i wiary. Dzięki oczom odnajdowano szczęście, które nie jest darem z nieba lecz spoczywa w naszym wnętrzu. Pozwalały żyć w pełni świadomie i bez strachu. Mistyczne starożytne teksty sławiły oczy Horusa jako lustro odbijające naszą prawdziwą naturę.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline MaciejM

 • Wiadomości: 4100
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 1247
Odp: MaSzyna wspiera Lucyfera czy Lucyfer wspiera MaSzynę?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpnia 2014, 22:00:51 »
Tyle wystarczy.

:)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!