Autor Wątek:  Nebula = Yeti  (Przeczytany 19465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Nebula = Yeti
« dnia: 20 Października 2004, 19:25:12 »
Witam

Być może ten post zostanie usuniety, za to że poruszam ten temat
a może nie. Otóż:

Pewnie każdy słyszał o Yeti. Stwór ten zamieszkuje w himalajach, ponoć widziano jego ślady, ponoć ktoś słyszał jego ryk. Ale na dobrą sprawę nikt go nie widział i nie ma dowodów na jego istnienie.

Pewnie każdy słyszał o Nebuli. Twór ten powstaje na komputerach twórców maszyny, widziano screeny z niego na stronie, było jakiś czas dostępne swoiste demko, ale na dobrą sprawę nikt nie wie co już jest zrobione, i jak idą prace.

Ja zainteresowałem się Maszyną w wakacje 2003 r. Już wtedy było wiadomo, że powstaje Nebula. I jak dla mnie nic się nie zmieniło do tej pory. Nie żebym kogoś poganiał. Ja rozumiem, że każdy ma swoje życie, pracę itp. ale, nie wierzę w taką "ciszę przed burzą". Wydaje się to dziwne bo w przypadku Maszyny nie było i nie ma takiej konspiracji. Co chwilę mamy informacje na forum, że ktoś robi nowy model, nową trasę, że nadchodzi patch lub aktualizacja.



Przemyślcie to. Niech każdy wyciągnie wnioski. Obym się mylił.
Pozdro
Przemekm

Offline Pit

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
    • http://www.pit.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Października 2004, 19:48:53 »
Dzieje sie, ale w grupie devs, do ktorej wiekszosc uzytkownikow forum nie ma dostepu. A dema nie bedzie, bo forum sie zapcha bezsensownymi wypowiedziami czemu nic nie ma i nic nie dziala ;)
Reaktywacja ?

Marcin_EU

  • Gość
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Października 2004, 19:51:43 »
Po prostu malo kto cos z nebula robi wiec jesli nawet cos z tego wyjdzie to dlugo trzeba bedzie na to czekac.

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Października 2004, 23:22:54 »
Cytat: "Marcin_EU"
Po prostu malo kto cos z nebula robi wiec jesli nawet cos z tego wyjdzie to dlugo trzeba bedzie na to czekac.


No i wszystko jasne :(. Mimo to życzę powodzenia

Offline Duras

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
    • http://www.motorforum.xt.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
E tam
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Października 2004, 17:30:22 »
wcale nie jest tak zle jak mowicie.........
pracenad nebula trwaja, po za tym trzeba miec szacunek dla autorow
ze poswiecaja swoj czas na robienie nebuli.....
A to ze go malo maja na pewno nie jest ich wina
Tramwaj fajna rzecz... www.motor.xt.pl

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Października 2004, 17:39:32 »
Ojejciu...Podobnie jak PrzemekM ,od kiedy sie pojawiłem na forum
co jakiś czas słyszę o tajemniczej"NEBULI-CEBULI".
Ale jakoś trzymam autorów za słowo,że takowa kiedyś ujrzy światło dzienne.
Moi drodzy-kto czeka-ten sie doczeka... :)
I tak powinniśmy byś szczęśliwi,że w ogóle powstała MaSzyna :]

Pozdrawiam gorąco wszystkich MK !
Z MaSzyną od 2003!

Offline Duras

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
    • http://www.motorforum.xt.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Zapewnienia
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Października 2004, 17:44:28 »
Zapewniam was ze duzo jest zrobione jesli chodzi o kod nebuli
Tramwaj fajna rzecz... www.motor.xt.pl

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Października 2004, 18:53:13 »
Cytat: "Pit"
Udało mi się przełożyć całą sesje na wrzesień ;)


To nie powód do radości tylko smutku. Przedemną jeszcze dwa egzaminy i będe na VII sem

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Re: Zapewnienia
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Października 2004, 19:55:55 »
Cytat: "Duras"
Zapewniam was ze duzo jest zrobione jesli chodzi o kod nebuli

Dziwne, Marcin_EU który jest autorem napisał że jest mało, a Ty na siłe chcesz wszystkim wmówić że jest dużo???

Offline Duras

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
    • http://www.motorforum.xt.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
tak sie sklada
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Października 2004, 20:03:18 »
NIe mowie ze jest duzo ale jak na tyle osob ktore go robia i czas jest nawet sporo......

NIe chce tu sie wypowiadac w iminiu tworcow.....

To jest po prostu moje zdanie.....
Tramwaj fajna rzecz... www.motor.xt.pl

Oli

  • Gość
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Października 2004, 20:17:03 »
Duras, pomagasz przy tworzeniu nebuli?

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Października 2004, 20:53:47 »
Cytat: "Oli"
Duras, pomagasz przy tworzeniu nebuli?


Jak myślisz, jaki engine będzie napędzał jego symulator tramwaju?:D

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Października 2004, 21:49:17 »
Cytat: "hejnal"

Jak myślisz, jaki engine będzie napędzał jego symulator tramwaju?:D


Synchroniczny, synchroniczny... ;-)
Pozdrawiam,
Winger

Offline Gneisenau

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Października 2004, 14:23:14 »
A ja to olewam sikiem falistym. Wyjdzie nebula to sobie pogram. Nie wyjdzie też dobrze, więcej czasu poświęce kolegom, dziewczynie...
*Snuff*
Bo to miłość.. do tabaki

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Października 2004, 19:08:26 »
Cytat: "Gneisenau"
A ja to olewam sikiem falistym. Wyjdzie nebula to sobie pogram. Nie wyjdzie też dobrze, więcej czasu poświęce kolegom, dziewczynie...


Jak nie wyjdzie to źle. Bo ja chce pojeździć stonką i trumną a spalinówki tylko w nebuli buuuuuuuuuuuuu

Offline Inter City

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Października 2004, 20:39:43 »
Chłopie Ty wiesz co ja chce? Volvo chcę (ale nie z kierowcą bo takie już mam [B10MA - autobus ;)]) i co kto mi da sąchętni :> jakoś nie widze szkoda... bo Volvo naprawde lubię :]

P.S. Post nie został napisany w żadnych celach reklamowych nie pracuję w ww firmie jestem jedynie jej miłośnikiem podobnież jak i kolei
Inter City - Polskie Porządne Pociągi

Offline Gneisenau

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Października 2004, 08:00:35 »
Cytat: "Przemekm"
[
Jak nie wyjdzie to źle. Bo ja chce pojeździć stonką i trumną a spalinówki tylko w nebuli buuuuuuuuuuuuu

Zawsze możesz zostać maszynistą :P
*Snuff*
Bo to miłość.. do tabaki

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Października 2004, 11:30:16 »
Cytat: "Gneisenau"
Zawsze możesz zostać maszynistą :P


Zawsze...? :(

Offline Gneisenau

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Października 2004, 15:35:45 »
Cytat: "hejnal"

Zawsze...? :(

No chyba, że jesteś niewidomy, głuchy, lub masz żółte papiery. Ale skoro korzystasz z kompa, to pewnie żadnej z tych cech nie posiadasz ;)
*Snuff*
Bo to miłość.. do tabaki

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Października 2004, 16:31:51 »
Cytat: "Gneisenau"
Zawsze możesz zostać maszynistą :P


Heh... Powiedz mi, gdzie mnie przyjma na mechanika, a rzucam w cholere Irlandie i wracam do kraju.
Dodam ze zadnych problemow ze wzrokiem nie mam, w ksiazeczce wojskowej kategoria A, wyksztalcenie: technik elektryk o specjalnosci elektromechanika przemyslowa.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Października 2004, 01:43:46 »
Pracy w zawodzie maszynisty to w Polsce sie raczej nie znajdzie chyba ze jakism cudownym trafem bedzie miejssce...
A co do nebuli to musimy czekac, czekac, czekac, czekac i jeszcze raz czekac i moz esie doczekamy. Chwala autorom ze w ogole cos robia...

Pozdrowionka
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

adampkp

  • Gość
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Października 2004, 11:37:37 »
Hej!

Faktycznie, Nebula stała się swoistym tematem tabu, przynajmniej na tym Forum. Jak tylko ktoś coś wspomni, alo nieśmiało spyta o jakieś screeny (nie daj Boże - terminy), jest powszechnie rugany. Nie powinno chyba tak być...

Póki co cieszmy się, że ewoluuje obecna wersja "Maszyny"... Powstają nowe, śliczne trasy (choćby Krosowo - Nieborzyn), nowe modele, nowe pojazdy... Brakuje mi tylko możliwości prowadzenia lokomotyw diesel-elektrycznych... Ale cóż, nie wszystko można mieć od razu. Czekajmy więc cierpliwie. Może się doczekamy... :)

Pozdrawiam!

PS: A co do bycia maszynistą... Rygory są bardzo ostre, zwłaszcza wzrok. Rzekomo, wraz z naszym wejściem do UE, ma to już wkrótce ulec zmianie. W zachodniej Europie jakakolwiek wada wzroku możliwa do skorygowania, nie jest traktowana jako ułomność. Innymi słowy - maszyniści w okularach (nawet z grubszymi szkiełkami) nie są nadzwyczajnym zjawiskiem. I, według mnie (notabene też okularnika :), takie podejście jest bardziej logiczne.

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Października 2004, 12:15:03 »
Tez tak uwazam - samochod mozna prowadzic w okularach i nie ma problemu to nie wiem czemu sa przeciwskazania co do lokomotyw ktore co jak co ale jada po szynach. Prowadzac samochod trzeba duzo baczniej obserwowac wszystko i wymaga to nieprerwanej uwagi...
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

Offline Gneisenau

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Października 2004, 18:04:14 »
Cytat: "Winger"
[Heh... Powiedz mi, gdzie mnie przyjma na mechanika, a rzucam w cholere Irlandie i wracam do kraju.

Winger, mam to potraktować jako żart? Za nic w życiu nie chciałbym pracowac w tym syfie jakim jest pkp. Rozumie, że można mieć sentyment do kolei lecz nasze linie  to nic innego jak jeden wielki smród, no może poza ICC Warszawa-Berlin
*Snuff*
Bo to miłość.. do tabaki

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Października 2004, 18:56:20 »
Cytat: "Gneisenau"
Cytat: "Winger"
[Heh... Powiedz mi, gdzie mnie przyjma na mechanika, a rzucam w cholere Irlandie i wracam do kraju.

Winger, mam to potraktować jako żart? Za nic w życiu nie chciałbym pracowac w tym syfie jakim jest pkp. Rozumie, że można mieć sentyment do kolei lecz nasze linie  to nic innego jak jeden wielki smród, no może poza ICC Warszawa-Berlin

Ty chyba rzadko pociagami jezdzisz...Raz na jakis czas trafia sie odremonotwany kibel, albo odnowiony sklad pociagu pospiesznego :)))

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Października 2004, 19:05:05 »
Cytat: "Gneisenau"
Winger, mam to potraktować jako żart? Za nic w życiu nie chciałbym pracowac w tym syfie jakim jest pkp. Rozumie, że można mieć sentyment do kolei lecz nasze linie  to nic innego jak jeden wielki smród, no może poza ICC Warszawa-Berlin


Ja w 100% powaznie pisalem. Gdybym mial mozliwosc zatrudnic sie gdzies jako mech w Polsce - nie zastanawialbym sie.

Poza tym, nie istnieje takie cos jak ICC Warszawa-Berlin. Ani IC.
Pozdrawiam,
Winger

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Października 2004, 19:26:19 »
No ok a powiedzcie mi jaką ja mam szanse zostać maszynistą?
Mam wykształcenie jako technik elektryk spec. trakcja elektryczna po technikum kolejowym w Bydgoszczy.
Załózmy że wolno będzie jeździć w okularach ale co z moim brakiem widzenia obuocznego? nazwa nazwą każdy z brakiem obuocznego widzi inaczej ale czy by z czyms takim mnie przyjeli? w dzisiejszych czasach obojętnie czy ktoś widzi lokomotywe w 2 cześciach (każdym okime inaczej) czy w jednej całości w zalezności od nasilenia wady dla cholernego lekarza kolejowego to jedno i to samo !!!!!!!!!!!!!!

I co mam jakieś szanse?

Jak dobrze pójdzie to może zostane mechanikiem może nawet instruktorem maszynistą z 20- letnim stażem ale tylko w wirtualnej "MASZYNIE" :((((((((( (ten smutek oznacza że tylko tu).

I tak jestem niezmiernie wdzieczny autorom że chodź troche mogę uciec w "inny świat" w którym wada wzroku się nie liczy i mogę jeździć pociagami.

Do twórców "Maszyny" > do Waszego symulatora podchodzę tak samo powaznie jak w rzeczywistości i nie jest to dla mnie tylko "gra" lub "symulator", to dla mnie drugi świat. Dzięki Wam mogę chodź w małym stopniu spełnić swoje zyciowe pragnienie, jakim jest prowadzenie pociagu, bo w rzeczywistości nie mam o czym marzyć, i zyczę Wam powodzenia przy tworzeniu czegokolwiek do tego wspaniałego i niezwykłego Symulatora.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline RiZoNe

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Października 2004, 19:40:43 »
Cytat: "MatEUzs"
Cytat: "Gneisenau"
Cytat: "Winger"
[Heh... Powiedz mi, gdzie mnie przyjma na mechanika, a rzucam w cholere Irlandie i wracam do kraju.

Winger, mam to potraktować jako żart? Za nic w życiu nie chciałbym pracowac w tym syfie jakim jest pkp. Rozumie, że można mieć sentyment do kolei lecz nasze linie  to nic innego jak jeden wielki smród, no może poza ICC Warszawa-Berlin

Ty chyba rzadko pociagami jezdzisz...Raz na jakis czas trafia sie odremonotwany kibel, albo odnowiony sklad pociagu pospiesznego :)))


Prawie każdy <jak nie każdy> Warszawa - Łódź Fabr.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Października 2004, 19:46:28 »
Cytat: "EP08_015"
No ok a powiedzcie mi jaką ja mam szanse zostać maszynistą?
Mam wykształcenie jako technik elektryk spec. trakcja elektryczna po technikum kolejowym w Bydgoszczy.
Załózmy że wolno będzie jeździć w okularach ale co z moim brakiem widzenia obuocznego? nazwa nazwą każdy z brakiem obuocznego widzi inaczej ale czy by z czyms takim mnie przyjeli? w dzisiejszych czasach obojętnie czy ktoś widzi lokomotywe w 2 cześciach (każdym okime inaczej) czy w jednej całości w zalezności od nasilenia wady dla cholernego lekarza kolejowego to jedno i to samo !!!!!!!!!!!!!!


Podejrzewam że na dzień dzisiejszy szans nie ma żadnych (mam na myśli wadę wzroku), bo z pracą na kolei nie jest tak tragicznie (albo po prostu trafiłem w odpowiedni moment). Też skończyłem "kolejówkę" w Bydgoszczy, wczoraj robiłem badania wstępne (został mi tylko neurolog który jest na urlopie), także jak wszystko dobrze pójdzie to po niedzieli zaczynam pracę w CM. Co prawda narazie nie za kółkiem, ale to i tak moim zdaniem krok w dobrym kierunku.
Nie piszę tego żebyś poczuł się gorzej, ale chcę pokazać, że dotąd dla mnie rzeczy nierealne nagle stają się rzeczywistością.

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nebula = Yeti
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Października 2004, 19:46:39 »
Echh... Młody jestem, więc może za jakieś 10 lat sytuacja troszeczkę się zmieni.. Najbardziej chciałbym mieć przydział na jakąs manewrówkę, chociaż byłbym uradowany np. ST44 na LHS czy coś. Ale cóż, nikłe mam na to szanse. Wątpię, zeby znalazła się dla mnie praca jako maszynista, chociaż jest to jedno z moich marzeń. Jak coś, może do Niemiec, czy nawet do Rosjii na M62 ?
Pozdrawiam serdecznie!