Autor Wątek:  Instalacja dodatków  (Przeczytany 3328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ptr

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Instalacja dodatków
« dnia: 15 Maja 2012, 23:21:00 »
Witam,

Na wstępie chciałbym się przywitać ;) - to mój pierwszy post tutaj.

Zacząłem ten wątek mimo iż jest już jeden o takiej samej nazwie, jednak nie rozwiązuje on mojego problemu i dodatkowo nie można w nim pisać bo jest zamknięty (?) :( :
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,8664.msg87662.html#msg87662

Moje pytanie brzmi czy ktoś mógł by mi krok po kroku napisać co należy zrobić aby móc pośmigać sobie przykładowo taką Ls60z tej paczki:
http://eu07.pl/download/pojazdy/sm_pack.html

Gdzie mam to wsadzić (dynamic?) i gdzie i jak ewentualnie jeszcze coś pozmieniać. Przydała by się jeszcze instrukcja jak każdy inny dowolny tabor zaimplementować do symulatora.

Niecierpliwie czekam na odpowiedzi na nurtujące mnie powyższe pytanie ;)

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalacja dodatków
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maja 2012, 23:30:29 »
Witaj!
Tamte dodatki nie współpracują z obecnymi paczkami całościowymi(różnica w jakości oraz funkcjach symulatora). Nawet gdyby napisać dokładnie krok po kroku, co należy zrobić to i tak nie po śmigasz sobie.
Wszystkie obecne dodatki zawierają opis instalacji, albo zostają już umieszczone w Paczce Całościowej.
Solo oración!

Offline Ptr

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalacja dodatków
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maja 2012, 12:34:58 »
Dzięki za informację. A są może jakieś plany dopracowania tych dodatków tak aby mogły działać w nowszych wersjach?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Instalacja dodatków
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Maja 2012, 12:48:11 »
Nie ma co kombinować. Lepiej pobierz PC2011 i po problemie. Tam masz wszystko gotowe jak na tacy :). Nic tylko pobierać.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalacja dodatków
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Maja 2012, 12:48:40 »
Co do planów, to tutaj jest tak, że każdy sobie może pobrać dowolny stary dodatek, ulepszyć go, dostosować do aktualnych standardów i wysłać do testów. Jeśli nie będzie poważnych błędów, to dodatek zostanie opublikowany, a jeśli będzie wystarczająco dobrej jakości, zostanie dołożony do następnej paczki. Symulator nie opiera się na odgórnym planowaniu, tylko na tym, co na dany moment zrobią użytkownicy.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Instalacja dodatków
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maja 2012, 12:52:04 »
Zgadza się i warto jeszcze dodać, że dostosowanie dodatku do standardów nie jest prostą sprawą. O tym też warto wspomnieć.
« Ostatnia zmiana: 16 Maja 2012, 13:06:06 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 936
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Instalacja dodatków
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maja 2012, 13:04:58 »
A jeśli chcesz zainstalować kompatybilny, działający dodatek-odsyłam do readme :)
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Instalacja dodatków
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Maja 2012, 13:12:56 »
Zgadza się i warto jeszcze dodać, że dostosowanie dodatku do standardów nie jest prostą sprawą. O tym też warto wspomnieć.
Wręcz przeciwnie - jest sprawą bardzo prostą, bo standardy dla dodatków są publicznie dostępne, a wszelkie konieczne modyfikacje wielokrotnie i dogłębnie opisane na Forum. Inna rzecz, że wymaga to samozaparcia i pewnych umiejętności, więc w tym względzie - tak, może być trudne, ale nie niemożliwe :)
« Ostatnia zmiana: 16 Maja 2012, 13:13:59 wysłana przez Quark-t »
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Instalacja dodatków
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Maja 2012, 13:16:11 »
No właśnie mi chodziło o te drugie. O te pewne umiejętności do tego potrzebne. Choć racja dla chcącego nic trudnego, to fakt :).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".