Autor Wątek:  Film .avi - odtwarza się na aparacie, błąd na komputerze.  (Przeczytany 2856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Film .avi - odtwarza się na aparacie, błąd na komputerze.
« dnia: 30 Kwietnia 2012, 14:54:17 »
Nagrałem kilkuminutowy film .avi aparatem AX200 w jakości HD. Bez problemu odtwarza się, dopóki jest na aparacie. Po podłączeniu do komputera otwieram folder kary pamięci. Podgląd dobrze się wyświetla, także i film (jest miniaturka oraz rozmiar, niecały 1GB). Przenoszę go na pulpit. I tu zaczynają się problemy- wg info plik waży 0 bajtów (i tyle też faktycznie zajmuje). Przy próbie uruchomienia pliku WMP wyświetla się komunikat z załącznika. Posiadam system XP. Próba naprawy programem Video Fixer nie powiodła się. Zna ktoś sposób na poprawne zgranie filmu? Dodam, że pozostałe filmy nagrane tego samego dnia z takimi samymi ustawieniami działają poprawnie.
PS Otworzyłem plik Notatnikiem- plik jest pusty.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2012, 15:05:00 wysłana przez szczawik »

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Film .avi - odtwarza się na aparacie, błąd na komputerze.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwietnia 2012, 15:24:49 »
Hmm. Jak masz możliwość, ściągnij mały programik G-SPOT
Ściągnij materiał z karty i potraktuj go tym programikiem. Pokaże Ci, jakimi kodekami został skompresowany.
Do tego musisz mieć coś skopane w samej karcie/połączeniu komp-karta, gdyż przy przenoszeniu/kopiowaniu masz rozmiar 0, a to znaczy, że po prostu nie ściągnąłeś go z karty. Sprawdź, czy nie kopiując go masz możliwość odtworzenia tego filmiku.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Film .avi - odtwarza się na aparacie, błąd na komputerze.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwietnia 2012, 15:39:51 »
Zwykle producenci dołączają do swoich aparatów specjalne programy służące do przesyłania zdjęć na komputer. Na przykład Panasonic udostępnia takie narzędzia, jednak ja nie mam problemów z kopiowaniem i używam exploratora Windows. Jedyne co, to nie można usuwać filmów HD, gdyż zostają na karcie jakieś zapisane informacje o nich, i choć filmów nie ma, w aparacie są pokazywane jako uszkodzone. Więc proponuję nie przenosić filmów a kopiować je, to akurat nie rozwiąże Twojego problemu, ale może przydać się innym.
Inne filmy też ważyły 1GB? Spróbuj jeśli możesz skopiować je za pomocą oprogramowania dostarczonego przez producenta.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Film .avi - odtwarza się na aparacie, błąd na komputerze.
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwietnia 2012, 22:02:43 »
@Mutopompka, tak, już wcześniej kopiowałem zamiast przenosić (choć docelowo i tak na jedno wychodzi), ale to nic nie dało.
@SKP, zainstalowałem takowe oprogramowanie i działa jak należy, dziękuję za poradę.:) Pozostał żal, że usuwałem kiedyś takie filmy, dziś już archiwalne.:)

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Film .avi - odtwarza się na aparacie, błąd na komputerze.
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwietnia 2012, 22:13:37 »
Do zmniejszania wagi filmików polecam darmowy program Freemake Video Converter. Dzięki niemu oszczędziłem sporo miejsca nie tracąc zauważalnie na jakości. Program wykorzystuje dodatkowo kartę graficzną odciążając procesor. Więcej historii wejdzie na nośniki pamięci.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję