Autor Wątek:  Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby  (Przeczytany 38134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Kwietnia 2012, 11:39:43 »
Na 'mojej' trasie z Jelcza-Laskowice do Wrocławia Głównego taki numer to standard w wykonaniu Kolei Dolnośląskich. Odprawia pociąg który jeszcze potem stoi 5 minut na stacji bo ma drogę zamkniętą.
Dobrze wiesz, że jest przebudowa całej stacji w Czernicy. Pociągi jadą jednym torem od Miłoszyc do Siechnicy, więc gdzieś muszą się wyminąć. Zresztą Siechnica też idzie do przebudowy.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Kwietnia 2012, 11:59:12 »
Siechnica

Darku, Siechnice, nie Siechnica.
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2012, 12:00:53 wysłana przez PanMechanik »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Kwietnia 2012, 12:09:16 »
Teraz maszynista dostanie nagrodę od prezesa PKP Cargo za to że zatrzymał pociąg przed zepsutym semaforem.
Po dwóch katastrofach lotniczych, trzech kolejowych, budowlanej i górniczej czas wyciągnąć wnioski i promować brak akceptacji dla zagrożeń bezpieczeństwa...
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Kwietnia 2012, 12:13:58 »
Myślicie, że Mechanik z Cargo w ten sposób pomoże uniewinnić Mechanika który wjechał 120 na rozjazd w Babach?
Swoją drogą gdybym był maszynistą to zakupiłbym kamerę i filmował drogę. Wówczas miałbym niezbity dowód na to jakie cyrki się dzieją.

Może mają jakąś usterkę.. którą znajdzie komisja.
Kamera może i dobra, ale jakbyś miał wypadek, to pożytku by z niej mogło nie być.... dlatego rejestrator musiałby być w przedziale w środku loka gdzieś, jeżeli wprowadzą te przepisowe.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline oko

  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Kwietnia 2012, 13:38:34 »
http://www.tvn24.pl/-1,1741971,0,1,zatrzymal-pociagi-dostanie-kilka-tys-zl-nagrody,wiadomosc.html                Nie żebym zadzrościl czy coś, bo dobrze zrobił mechanik ale ciekawe, że dyż. nie dają nagrody jak kilka razy w tygodniu ratują sytuacje podbramkowe.

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Kwietnia 2012, 13:59:50 »
Bo mechanik miał odwagę głośno zaprotestować i pokazać jaki bałagan panuje na PLK. Wiedzą o tym wszyscy, a nikt nie ma odwagi pokazać dowodów. PLK bagatelizuje meldunki maszynistów o błędnych wskazaniach semaforów. Teraz też bagatelizują sytuację. Ale mam nadzieję że powoli zacznie palić się im grunt pod nogami i skończą się czasy w których, wg PLK sytuacja wczorajsza jest niemożliwa. A słowa członka zarządu PLK że, "nie było żadnego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu" to powinien za to dyscyplinarnie wylecieć z ciepłej posadki.
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Kwietnia 2012, 14:06:27 »
Jest różnica pomiędzy ratowaniem sytuacji a jawnym przeciwstawieniem się sytuacji możliwego zagrożenia, które może spowodować straty i pretensje wielu ludzi. Teraz inni nie będą się bali protestować, jeśli zauważą poważną usterkę. A PLK będzie się musiała liczyć z częstszymi sytuacjami zatrzymania ruchu z powodu niesprawności urządzeń i bardziej się starać. Nie chodzi o to, by po raz kolejny się udało uniknąć katastrofy, tylko żeby działało prawidłowo to, co ma zapobiegać.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Kwietnia 2012, 14:07:58 »
Być może bałagan panuje już dawna jednak ja się obawiam tego iż teraz to się zacznie masowe zatrzymywanie składów bo ktoś tam coś dojrzy i stwierdzi nieprawidłowość. Oczywiście nie neguje tutaj postawy tego mechanika, bo zareagował, że tak rzeknę z jajami, to akurat nie podlega dyskusji. Tylko, że reszta kolegów po fachu może sobie pomyśleć kule jemu się udało to i może mnie też się uda.
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2012, 14:09:17 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Kwietnia 2012, 14:08:53 »
http://www.tvn24.pl/-1,1741971,0,1,zatrzymal-pociagi-dostanie-kilka-tys-zl-nagrody,wiadomosc.html
Ogromny plus dla mechanika, ale prawda jest taka, że tak powinien robić każdy. Uważam, że maszynista nie jest bohaterem. Wyróżnił sie tylko dlatego, że inni przymykają oko na takie sprawy. Bardzo szanuję takie zachowanie jednak te pieniądze powinny zostać zainwestowane w zastępczy transport, który pozwoliłby pasażerom z opóźnionych pociągów skrócić powrót do celu.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Kwietnia 2012, 14:29:04 »
Cytuj
Ogromny plus dla mechanika, ale prawda jest taka, że tak powinien robić każdy.

Wtedy ekonomiczniej było by jeździć rowerem ;)

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Kwietnia 2012, 14:40:44 »
Idąc tym tropem, to na przejazdach kolejowych też trzeba ryzykować, by być szybciej u celu.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Kwietnia 2012, 14:45:19 »
Zapominacie o jednym pany, naszym życiem rządzi czas i przypadek, więc nie ma opcji by na wszystko mieć wpływ.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Kwietnia 2012, 14:47:11 »
A na forach ludzie narzekają na opóźnienia kilku pociągów pasażerskich. Prawda jest taka że gdyby maszynista zjechał na stację i wtedy zażądał komisji cała sprawa pewnie byłaby zamieciona pod dywan. Prawdopodobnie nie jemu pierwszemu wydarzyła się taka sytuacja, ale ponieważ zawsze "jakoś się udawało" i "nic się przecież nie stało" urządzenia te funkcjonowały. Maszynista zachował się odpowiedzialnie i odważnie, a nagroda ma być sygnałem dla innych aby nie bali się reagować w podobnych sytuacjach.

No i na koniec mam taką budującą refleksję, że cała ta sytuacja potwierdza że na kolei pracuje wielu sumiennych i odpowiedzialnych ludzi.

Offline oko

  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Kwietnia 2012, 14:53:26 »
Zgadzam się bezpieczeństwo przede wszystkim, odwage miał mechanik dobrze zrobił. Tylko, że 2 strona medalu wygląda tak, że teraz znajdzie się wielu odważnych i będą komisje wołać  do byle czego (nie mówię o poważnej usterce)itd. A panowie mechanicy pamiętajmy kij ma zawsze 2 końce i dyż. z maszynistami powinni dobrze żyć bo mają tak samo odpowiedzialną prace i wyczytałem gdzies tekst na forum typu, że dyż co najwyżej se siniaka nabije... Może i prawda ale ten dyż cały czas patrzy na Ciebie żeby w razie "W" uratować sytuacje i żebyś bez wzywania komisji dla pana Mechanika wrócił do domu.
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2012, 14:54:31 wysłana przez oko »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Kwietnia 2012, 14:58:09 »
Przecież tu nie ma zaniedbania dyżurnego, na które ktoś miałby przymknąć oko, tylko są nieprawidłowo wyświetlane sygnały, przez co jedna katastrofa w tym miejscu już była. A dyżurny nie patrzy na to, co wyświetlają semafory, bo nie ma takiej technicznej możliwości (musiałby szybko biegać albo umieć latać).
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Kwietnia 2012, 14:58:20 »
Tylko, że 2 strona medalu wygląda tak, że teraz znajdzie się wielu odważnych i będą komisje wołać  do byle czego (nie mówię o poważnej usterce)itd.
I dlatego nie powinno być żadnej nagrody, choć wątpię, by maszyniści teraz hurtowo wzywali komisję. Rozgłos na całą Polskę i pochwała by wystraczyły.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Kwietnia 2012, 15:14:45 »
Mechanik zachował się wręcz wzorowo, i uważam, że należy mu się nagroda. Panowie, co to te parę tysięcy złotych w porównaniu z premiami, którymi "nagradzają" się Ci z "góry". Nie udało mi się znaleźć żadnego artykułu o zarządzie PKP, ale daleko nie trzeba szukać: przykład 1 i przykład 2. Cytat:
Cytuj
Prezes dostał też 17 tys. zł nagrody z okazji 30 lat pracy zawodowej - choć w spółce pracował dopiero dwa lata
A co to ma wspólnego z koleją? To nic, ale nie wierzę, że zarząd PKP (i różnych podległych spółek, spółeczek i "podpodspółeczek") różni się pod tym względem. Chcę Wam tylko uświadomić, że jest wiele innych przypadków, gdzie pieniądze, które można byłoby lepiej wykorzystać (choćby na komunikację zastępczą jak wspomniał @Benek) trafiają do osób, którym nie zamykają się portfele. A akurat na premii dla tego mechanika podatnicy wiele nie stracili.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2066
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Kwietnia 2012, 15:24:50 »
Informacja umieszczona przed chwilą. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11572421,Akcja_CBA_na_kolei__Trzy_osoby_zatrzymane.html
Cytuj
Zatrzymani to zastępca dyrektora biura informatyki PKP PLK SA oraz naczelniczka wydziału wsparcia. Katowicka prokuratura przedstawiła im zarzuty brania łapówek. - Chodzi o kilkadziesiąt tysięcy złotych w latach 2010-2011
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2012, 17:11:29 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Kwietnia 2012, 16:53:46 »
Co do tej usterki to dobrze że nie doszło do katastrofy. Niestety 22 lata temu, ten maszynista nie miał takiego refleksu.

http://www.pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_kolejowa_w_Ursusie
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2012, 16:55:11 wysłana przez epoka9.24 »
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Kwietnia 2012, 17:12:30 »
Czemu twierdzisz, że to ten sam maszynista? W tym artykule z wikipedii nic nie pisze o tym, że maszynistą pociągu uczestniczącego w katastrofie w Ursusie był Edward Pryczek. Wpisałem w google "Edward Pryczek Ursus" i też nic nie znalazłem. Dlatego podaj proszę źródło, gdzie jest napisane, że Edward Pryczek był maszynistą feralnego pociągu uczestniczącego w katastrofie kolejowej w Ursusie.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Kwietnia 2012, 17:17:36 »
Nie chodzi mi o to że to jest ten sam maszynista. Chodzi o to że to tamten maszynista nie miał takiego szczęścia
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Kwietnia 2012, 17:20:27 »
Być może bałagan panuje już dawna jednak ja się obawiam tego iż teraz to się zacznie masowe zatrzymywanie składów bo ktoś tam coś dojrzy i stwierdzi nieprawidłowość.
Ja wiem, że MK zawsze wiedzą najlepiej ale zapewniam Cię, że do takich sytuacji nie dojdzie. Co najwyżej ujawnią się kolejne poważne nieprawidłowości. Z byle powodu nikt szlaku blokował nie będzie. Kiedyś zgłaszałem w Dąbrowie Górniczej trzy razy, że zwolnienie czasowe nie jest ujęte w R307 i prosiłem by to poprawili. Za każdym razem dostawałem zapewnienie, że to zgłoszą. Dopiero po ponad miesiącu dorzucili zwolnienie do systemu.
  Jutro będę jechał przez Karsznice i jestem ciekaw czy po moim ostatnim (już drugim) zgłoszeniu PLKa poprawiła osygnalizowanie czasowego zwolnienia do 30km/h gdzie pomimo wywalenia z WOSa 50 nadal był w 8 na 50 i czarno-białe sierżanty a W14 i D6 brak…
Bardzo szanuję takie zachowanie jednak te pieniądze powinny zostać zainwestowane w zastępczy transport, który pozwoliłby pasażerom z opóźnionych pociągów skrócić powrót do celu.
A niby z jakiej racji? Dlaczego PKP CARGO ma płacić za opóźnienia skoro nie wynikają one z ich winy? Bardzo dobrze, że przyznali maszyniście nagrodę bo pokazali przez to, że mimo wszystko gdy zagrożone jest bezpieczeństwo ruchu można liczyć na wsparcie. Z resztą są to pieniądze CARGO i decyzja CARGO i w zasadzie nikomu nic do tego. Osobiście też bym człowieka nagrodził za za zachowanie mimo wszystko zimnej krwi. Jak dyżurni chcą być wynagradzani to niech zrobią tak jak maszynista i wstrzymają ruch w przypadku gdy urządzenia mają niepewne lub uszkodzone. Wtedy również będę po ich stronie. Do tej pory to było "mechaniku pan pojedzie bo nie wyświetlę sygnału -już od pół roku nie mogę się doprosić żeby automatycy to naprawili…" Mam nadzieję, że to się zmieni po tym zdarzeniu.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Kwietnia 2012, 17:23:19 »
Kilka miesięcy temu opisywałem na forum sytuację, gdzie mechanik (instruktor IC) również zablokował na Warszawa Wschodnia Osobowa zjazd na Grochów i poprosił o komisję do sprawdzenia SRK (TLKa z Wrocławia jeszcze nie zjechał z pierwszego odcinka, a IC z Wrocławia już otrzymał sygnał że ma dwa odstępy wolne). Okazało się że na szlaku WWO-GR-WWO nie było (zostały pourywane) łączników ułatwiających stwierdzenie zajętości odcinka. Od 23:00 - do około 1:00 ruch na WWO był sparaliżowany, a przez 18h dyktowano "S"ki na unieważnienie blokady.
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2012, 17:30:42 wysłana przez Interesant »
Interesant.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Kwietnia 2012, 17:31:20 »
Ja wiem, że MK zawsze wiedzą najlepiej ale zapewniam Cię, że do takich sytuacji nie dojdzie. Co najwyżej ujawnią się kolejne poważne nieprawidłowości. Z byle powodu nikt szlaku blokował nie będzie. Kiedyś zgłaszałem w Dąbrowie Górniczej trzy razy, że zwolnienie czasowe nie jest ujęte w R307 i prosiłem by to poprawili. Za każdym razem dostawałem zapewnienie, że to zgłoszą. Dopiero po ponad miesiącu dorzucili zwolnienie do systemu.
@mechatronik ja nie twierdzę, że z byle powodu ktoś zatrzyma skład, tylko po prostu może się zacząć era tzw bohaterów. A nie w tym rzecz przecież. Grunt to by szanowne władze odpowiedzialne za infrastrukturę na kolei wreszcie zaczęły być karane za tego typu przewinienia, a nie przeważnie im to uchodzi na sucho. Najwyższa pora by zaczęli brać pełną odpowiedzialność za tego typu nieprawidłowości. Prosty przykład wystarczy, że taki zwykły typowy szaraczek ja lub wielu z nas niech tylko coś wymodzi, to już ma przerąbane na starcie. Sprawa założona z mety, do tego wielokrotne składanie zeznań. Traktują nas z góry jak przestępce, a tu rączką rączkę myje i cisza.
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2012, 17:43:06 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Kwietnia 2012, 17:45:57 »
Powiedzmy sobie szczerze. Obecnie można zgłaszać usterki, nieprawidłowości i jeden się przejmie, zacznie wydzwaniać, dowiadywać się ale na takiego jednego przypada dziesięciu, którzy olewają sprawę i potrafią Ci jeszcze na radiu odpowiedzieć "a co ciebie to obchodzi??" albo "i lepiej nie będzie". Dlatego nie ma co się dziwić, że coraz częściej pomija się niektóre szczeble i od razu uderza do komisji. Doczekaliśmy czasów gdy nieprawidłowości na kolei zgłasza się bezpośrednio do komisji bo zgłoszenie do PLKi nic nie daje i cały czas jest po staremu. Osobiście liczę na to, że dyżurni ruchu w końcu też się przełamią a nie będą się nadal wyżalać na radiu czy telefonie, że zgłaszali usterki urządzeń wielokrotnie ale automatycy czy kto inny ich olewa. To nie chodzi o to żeby jedni robili pod górkę drugim ale o to by było minimum odpowiedzialności i poczucia, że są sytuacje gdy nie ma mowy o żadnym kompromisie. To, że ruch będzie zblokowany i pasażerowie opóźnieni to jest najmniej ważne. Jeśli PLKa nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa i sprawnego prowadzenia ruchu to bardzo mi przykro ale nie można sobie pozwolić na kolejne Szczekociny, Baby,…
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Kwietnia 2012, 17:49:57 »
Otóż to tu jest sedno ile jeszcze potrzeba niewinnych istnień ludzkich by ktoś puknął się w łepetynę i przerwał to pasmo? Nie wiem czy oni są ślepi, czy aż tak zaślepieni mamoną, iż tego nie dostrzegają. Może też się boją, że jak puszczą farbę to po robocie, może i tak jest. Fakt faktem dziś ciężko z robotą, więc po części staram się to zrozumieć. Jednak nie bardzo potrafię gdyż giną niewinni ludzie, nie lalki, tylko niczemu niewinne osoby to najbardziej boli. Istoty, które czują. Naprawdę nikt z tych rządnych tego nie dostrzega? Jak tak patrzę na kolei dziś, a parę lat wstecz, to zamiast robić się na niej bezpiecznie zaczyna się robić coraz bardziej ekstremalnie niebezpieczniej. I do tego stał się modny  tekst "bardzo byśmy chcieli zrobić to, czy tamto, ale niestety nie mamy na to funduszy". Oni nie mają funduszy dobre sobie, a co My szaraczki mamy powiedzieć hm? Nie raz nie dwa człowiek haruje jak wół by jakoś żyć i wiązać koniec z końcem. Czy ich obchodzi to, że nie raz nas na coś nie stać? Prosta odpowiedź NIE. Bo to ich nie dotyczy. Ale do cholewki za coś grubą mamoną zgarniają, więc niech wreszcie zaczną działać, bo jak tak dalej pójdzie to tory, semafory itp będą tylko widniały na mapie, bo człowieka aż strach obleci by nią podróżować. Jeśli się za to nie wezmą tak to się może skończyć.
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2012, 18:23:47 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Kwietnia 2012, 18:25:43 »
Ale tak jest wszędzie. W jednym z PKMów też nie ma co odpisywać (na kolei zgłaszać) w karcie, że paski luźne albo łożysko wentylatora huczy jak szalone albo w moście za mało oleju, tylko trzeba zjechać na zajezdnię pod hasłem defektu (na kolei stanąć w polu, zablokować szlak i zażądać komisji) bo dopiero wtedy Ci coś zrobią z wozem.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Kwietnia 2012, 19:10:17 »
Bardzo szanuję takie zachowanie jednak te pieniądze powinny zostać zainwestowane w zastępczy transport, który pozwoliłby pasażerom z opóźnionych pociągów skrócić powrót do celu.
A niby z jakiej racji? Dlaczego PKP CARGO ma płacić za opóźnienia skoro nie wynikają one z ich winy? Bardzo dobrze, że przyznali maszyniście nagrodę bo pokazali przez to, że mimo wszystko gdy zagrożone jest bezpieczeństwo ruchu można liczyć na wsparcie.
Ok, powiem tak:

Subiektywnie: cieszę się, że mechanik dostanie pieniądze. Wiadomo, że kolejny maszynista nie dostanie znów nagrody, jeśli takie zachowania będą się powtarzać (a wina będzie ewidentnie po stronie PLK), ale na pewno będą mieli większą śmiałość do zgłaszania tego typu zaniedbań, awarii. A cieszę się dlatego, bo lepiej jak te pieniądze nie pójdą na lewo, tylko dostanie je ów pracownik.

Obiektywnie: oprócz tego, że jestem MK, jestem również osobą korzystającą z usług przewoźników. Płacę za przewóz i wymagam tego, by dotrzeć do celu w bezpiecznych warunkach. Często to jest łamane. Rozumiem, że Cargo nie musi ponosić kosztów, ale ktoś to musi zrobić. Dla mnie, pasażera który nie ma pojęcia co to jest kolej, liczy się to, by otrzymać towar za który płacę. Nie obchodzi mnie czy to PLK, Cargo czy PKP IC. Rozumiem, zdarza się awaria,  to mogę tolerować. Urządzenie, to tylko urządzenie, ale podstawić busa ktoś powinien lub zagwarantować takim ludziom posiłek lub picie. Kto zapłaci? Mnie jako pasażera to nie interesuje.

Offline szczurek

  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Kwietnia 2012, 22:15:22 »
@Benek, wydaje mi się, że w takim przypadku koszty powinien ponosić winny zaistniałej sytuacji, czyli jakby nie było PLK.

Co do samej PLK:

KLIK

I co tu się dziwić, że stan szlaków jest taki a nie inny, jeśli jedyną reakcją na zgłaszane awarie jest "to nie prawda" rodem z przedszkolnej piaskownicy. Cóż, jak widać PLK prowadzi ciekawą politykę pod tytułem "jeśli fakty są inne niż nasze stanowisko, tym gorzej dla faktów".
Optymista wie, że życie stoi do niego otworem.
Pesymista wie dokładnie którym...

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Niewłaściwe wskazanie semafora na stacji Baby
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Kwietnia 2012, 00:35:42 »
Może słusznie postapił. Teraz będą na zimno dmuchać.
Tylko co ta komisja robiła 4 godziny, wytłumaczy to ktoś.
Wszyscy poszkodawani którzy stali powinni wnieś pozew do sądu.