Autor Wątek:  Smoleńsk dwa lata później  (Przeczytany 3303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Smoleńsk dwa lata później
« dnia: 11 Kwietnia 2012, 09:42:41 »
Założyłem ten wątek ze względu na ten artykuł http://media.wp.pl/kat,1022941,wid,14398900,wiadomosc.html Zapoznałem się z nim i muszę przyznać, że spodziewałem się tego. Jednak nadal zbyt wiele pytań pozostaje jak dla mnie bez odpowiedzi. O tym, że to mógł być zamach trąbiono w mediach od x czasu. Wiecie może coś więcej? Zapraszam do dyskusji. Interesują mnie oczywiście tylko konkrety.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwietnia 2012, 09:59:02 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Smoleńsk dwa lata później
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwietnia 2012, 10:00:41 »
Nie pamiętam dokładnie ale chyba Jerzy Maryniak zaraz po katastrofie powiedział ze we mgle się nie ląduje.

Online Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Smoleńsk dwa lata później
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwietnia 2012, 10:03:02 »
Michał, a pamiętasz gdzie o tym przeczytałeś? Zarzuć linkiem chętnie się zapoznam.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Smoleńsk dwa lata później
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwietnia 2012, 10:07:28 »
Nie wiem dokładnie gdzie to słyszałem to była jakaś wypowiedź jakich wtedy było wiele w TV. Ja nie specjalnie interesuje się lotnictwem, bardziej mój ojciec śledził sytuację.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Smoleńsk dwa lata później
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwietnia 2012, 10:15:00 »
Co tu wyjaśniać. Bezpośrednie przyczyny katastrofy leżą tylko i wyłącznie po stronie polskiej a konkretnie załogi która oczywiście nie zamierzała się rozbić tylko zaryzykowała lądowanie. Skoro wcześniej lądował tam Yak-40 to oni też 'spróbowali'. Rzecz jasna załoga była pod presją, bo jest oczywiste że prezydent nie był by zachwycony wylądowaniem w Moskwie, sama obecność tylu ważnych ludzi na pokładzie robiła swoje i miało to wpływ na decyzję pilotów. Czy brzoza ucięła skrzydło czy na odwrót, to nie ma już żadnego znaczenia, latanie w lesie prędzej czy później musi skończyć się fatalnie.

.

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Smoleńsk dwa lata później
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwietnia 2012, 10:29:20 »
Chłopie skąd ty wytrzasną samolot Yak-40 ?

Online Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Smoleńsk dwa lata później
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Kwietnia 2012, 10:31:32 »
@Eisenmanm widzisz i tu nie do końca się z Tobą zgodzę. Bo skoro jak twierdzisz załoga Tu-154 ryzykowała lądowanie to dlaczego parę godzin po katastrofie zaczęto motać w tej sprawie hm? Gdyby to było takie proste jak twierdzisz poznalibyśmy już wtedy szczegóły tej tragedii, a jak można zauważyć do dziś ich nie znamy. Twoja teoria jest jak dla mnie zbyt prosta. Michał słabą masz pamięć. Przeczytaj linka z mojego pierwszego posta. Wyraźnie tam jest napisane:
Cytuj
W Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie znajdują się m.in. zeznania pilotów samolotu JAK-40, którzy w momencie lądowania rządowego Tu-154M byli na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj. Przylecieli wcześniej z dziennikarzami, którzy następnie pojechali do Katynia. Piloci zostali na miejscu i czekali na lądowanie tupolewa. – Załoga wyszła z samolotu, by zobaczyć lądowanie Tu-154M 101. Wiedzieliśmy, że ląduje, bo tak było słychać w radiu. Podczas naszej rozmowy z załogą Tu-154M 101 nic nie wskazywało na to, by mieli jakiekolwiek problemy. Nie korespondowaliśmy z tamtą załogą, tylko prowadziliśmy nasłuch. Gdy czekaliśmy na lądowanie tamtego samolotu, nie mieliśmy kontaktu wzrokowego. Słyszałem odgłos silników, który wskazywał, że samolot podchodzi do lądowania. Po chwili słychać było zwiększenie mocy silników. Słychać było również, że zwiększenie mocy było do maksymalnych obrotów. Usłyszałem wybuchy, a potem dźwięk gaśnięcia silników. I po wszystkim nastąpiła cisza – zeznał Rafał Kowaleczko, członek załogi JAK-40, który został przesłuchany kilka godzin po katastrofie 10 kwietnia 2010 r.
źródło: linki z pierwszej wiadomości.

Znacznik code nie służy do umieszczania cytatów, zamiast niego stosuj quote.
Poprawiłem, libertyn89
« Ostatnia zmiana: 11 Kwietnia 2012, 11:13:02 wysłana przez libertyn89 »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Smoleńsk dwa lata później
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwietnia 2012, 10:37:44 »
Tu pisze o Jak-40: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114891,7805185,Jak_40__ktory_ladowal_przed_Tu_154__ostrzegal_przed.html

Sawi: Pewnie ze zawsze znajdzie się grupa ludzi wierna swoim teoriom, tak samo dzisiaj jak wiesz sam, nadal wielu nie daje wiary w to ze Amerykanie wylądowali na Księżycu, więc poniekąd masz rację że ta sprawa nigdy nie zostanie wyjaśniona....
.

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Smoleńsk dwa lata później
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Kwietnia 2012, 10:44:14 »
Panowie politykę i tematy około-polityczne zostawcie sobie do prywatnej dyskusji albo na portale newsowe.
Temat zamykam - nie chcemy tu flejma.