Autor Wątek:  Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.  (Przeczytany 35449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OczeQ

  • Wiadomości: 172
  • Wariat Torowy
    • Zobacz profil
    • http://www.sgkw.eu
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Października 2004, 12:35:42 »
problem nie tyle rozwiązałem, co obszedłem....
wywaliłem kible ze scenerii podkładając na ich miejsca siódemki z bipami.... :P
trasa bardzo ładna, ale boję się co się stanie po ukończeniu jej z FPSami, bo w obecnym stadium mam około 14-18 fps... (dla porównania na Bochni przekraczam 40fps).


  • Gość
Re: Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Października 2004, 18:47:19 »
Cytat: "sq1mhv"
Plik do pobrania: www.eu07.kolej.szczecin.pl/maszyna/ns.zip
   

Tego nieda się pobrać.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Re: Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Października 2004, 19:59:53 »
Cytat: "bond1"
Tego nieda się pobrać.


Pobiera się bez problemu. Próbowałem 3 razy pod rząd i jest OK. Może spróbuj programem typu Getright czy coś w tym stylu, jeśli nie możesz inaczej.

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Października 2004, 22:10:05 »
U mnie tez pobiera sie dobrze i to na zwykłej przegladarce IE.
A co do traski jest fajna i przyjemnie sie jedzie. Zastanawiam sie tylko czy nie jest troche za duzo przejazdow? Niektore perony sa bardzo krótkie?
Ale takto spoko i naprawde bardzo fajnie...
Pozdrawiam
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Października 2004, 12:51:32 »
Perony są już poprawione u mnie. Nie będe już wysyłać tej wersji, tylko dokończę ją już do kolejnej dużej stacji i będzie kolejna wersja BETA.

adampkp

  • Gość
A może by tak "kleinbahn" w "Maszynie"?
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Października 2004, 16:49:45 »
Hej!

Rzadko pisuję na niniejsze Forum, jestem głównie obserwatorem... :) Ale trasa Kolegi zmusza mnie do komentarza.

Powiem krótko: bomba!!!

sq1mhv! Napisałeś najbardziej klimatyczną jak dotąd trasę do "Maszyny"!!! Fakt, są błędy i błędziki, poruszone we wcześniejszych postach, ale to nie tak ważne - da się przecież poprawić! Natomiast sama jazda jest naprawdę przyjemna, powiem więcej: fantastyczna! Śliczny krajobraz, niewielkie przystanki wśród pół i lasów, typowo polskie wioski i bloki...

Wiesz co Ci powiem? Największy błąd popełnisz, jeśli zelektryfikujesz swoje dzieło (już widzę opozycję ortodoksyjnych miłośników trakcji elektrycznej... :) Twoja trasa idealnie nadaje się do klimatów "ganza", trakcji parowej i spalinowej, składzików z dwoma "ryflakami" i "gagarów" z towarowymi...

Gdyby zamiast trakcji elektrycznej obok toru stanęłą typowo polska linia teletechniczna, gdyby zniknęły przejazdy kolejowe kategorii A w środku pola, a pojawiły się tylko krzyże św. Andrzeja lub ewentualnie sygnalizacja świetlna... Gdyby gdzieś pojawiły się semafory kształtowe, choćby unieważnione... Gdyby... Gdyby... Eeech...

Będzie, jak będzie! W każdym bądź razie gratuluję duszy estety! Naprawdę, gratuluję i czekam na więcej! Wróżę Ci wielką, trasopisarską przyszłość! :)))

Pozdrawiam!

adampkp

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Października 2004, 21:21:49 »
Hej, to jeszcze ja! :)

Przejechałem sobie traskę drugi raz, tym razem już poczciwym "claytonem" z dwoma ryflaczkami... Świetna sprawa...

Mam kilka podpowiedzi:

jednak dość dziwnie wyglądają bloki poustawiane w szczerym polu. Najlepiej, żeby zostały one tylko w okolicach większych stacji. Taka architektura jest charakterystyczna dla peerelowskiego budownictwa miejskiego, tymczasem na wsi lepiej prezentowałyby się typowe postpegeerowskie szare prostokąty na dwie kondygnacje.
Zamiast czteopiętrowych bloków w polu/lesie można by poustawiać jakieś małe domki albo coś innego... wedle uznania (może jakaś szopa, może jakiś wiatrak?). Ale i bez alternatywy całość będzie wyglądać realistyczniej.

dużo tych przejazdów, dużo... Większość skrzyżowań na tej trasie podchodzi pod kategorię D. Rogatki powinny zostać przy stacjach, a jeśli stoją gdzie indziej, to powinny być przy nich strażnice. Najfajniejszy przejazd na całej trasie, ten tuż za Krosowem, gdzie tor wchodzi łukiem w prostą drogę, jest w ogóle nieoznaczony. Tam proponowałbym samoczynną sygnalizację przejazdową (kat. C).

A poza tym, powodzenia! Jak by nie było, i tak jest OK.

PS: Pięknie będzie wyglądała fenomenalna "tamara" CTL-a lub jakiś "gagar" ze sznureczkiem wagonów z drwem na trasie sq1mhv... Oj pięknie! :)

Online Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Października 2004, 21:41:32 »
Cytat: "Jaco"
Cytat: "sq1mhv"
W Sianowicach jest przypisany event, gdy pociąg stoi. W Sianowicach NIE zatrzymujemy się! Tylko jedziemy dalej.


Właśnie na tej stacji mam problem. Otóż wjeżdżając 503 torem nr 1 na sygnał S10 w stację rozjazdy mam na prosto i w efekcie ląduję pod semaforem E, który wskazuje S1. Dalej zwrotka także jest na prosto na żeberko. Dodam, że obok na lewym torze podany jest S2 na D. Wydaje mi się, że 503 po minięciu S10 powinna pojechać "na bok" i wówczas mijając S2 na semaforze D pojechać dalej. Co tu jest grane?


Problem rozwiązałem po kolejnej z rzędu instalacji trasy ("wypakuj tutaj"). Dołączę się przy okazji do postów adampkp'a: Tamara i Gagarin na tej trasie byłby rewelą!!! Dobrze by było, gdyby ta trasa pozostała bez drutów.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Adam88

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Października 2004, 21:57:46 »
W sumie to dobrze by tak było. Zle nie myslicie to jest to, ale czy autor tej trasy ją zaelektryfikuje czy też nie to juz jego wola.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Października 2004, 22:25:58 »
No SN61+wagon, a zamiast tego kibelka SU42+wagon ;] i by było fajnie...

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Października 2004, 22:40:15 »
Cytat: "Jaco"
Dobrze by było, gdyby ta trasa pozostała bez drutów.


Tak, z pewnością ma ona fajny klimat jak na linię niezelektryfikowaną, ale... no właśnie, klimat zelektryfikowanej jednotorówki też jest bardzo ciekawy. Tak czy inaczej jedzie się bardzo sympatycznie.

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Października 2004, 00:50:05 »
Klimaty może ma fajne , ale przejedźcie się w realu trasą Jasło-Stróże.Nic tak nie wkur... jak elektrowóz jadący 40km/h.Po co to było wogóle elektryfikować ,strata kasy i tyle!Równie dobrze mogły jeździć spalinówki na całej trasie i nikomu by to nie przeszkadzało,a zaoszczędziłoby czasu na zmianę loka w Jaśle.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Października 2004, 01:30:42 »
E tam, klimatycznie sie tam prowadzi siodemki. Czlowiek sie co prawda nakreci kolem jak szalony, ale i nauczy sie wiecej...
Pozdrawiam,
Winger

adampkp

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Października 2004, 11:19:13 »
Cytat: "admineu07"
Klimaty może ma fajne , ale przejedźcie się w realu trasą Jasło-Stróże.Nic tak nie wkur... jak elektrowóz jadący 40km/h.Po co to było wogóle elektryfikować ,strata kasy i tyle!Równie dobrze mogły jeździć spalinówki na całej trasie i nikomu by to nie przeszkadzało,a zaoszczędziłoby czasu na zmianę loka w Jaśle.


To dokładnie tak, jak na odcinku Olsztyn Główny - Korsze. Identyczna sytuacja. Prędkość niewielka, sporo ograniczeń, i do tego czasochłonna zmiana trakcji w Korszach...

Cytat: "Winger"
E tam, klimatycznie sie tam prowadzi siodemki.


...ale nie tylko... :))) A taka ładna niezelektryfkowana traska z linią teletechniczną obok wniosłaby do "Maszyny" całkiem nową jakość... Ale i tak wszystko w rękach Autora! Ja tam jestem za wstrzymaniem elektryfikacji! :)))

Pozdrawiam!

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Października 2004, 13:48:51 »
A ja kategorycznie tego odmawiam:P

Będzie trakcja. Ale ktoś może zauważył, że obok drogi, na tym torze jest linia, która będzie odchodziła do szlaku SPALINOWEGO!! A z Krosowa też tam tor odchodzi, ale on będzie ELEKTRYCZNY i linia spalinowa będzie się kończyła na trakcji elektrycznej, zkąd przyszedł tor z Krosowa!

Mam nadzieję, że to zaimpletuję w pełnej wersji trasy. Ale teraz jest szkoła, to trochę mam za mało czasu :-/

Ja tam wole siódemki, bo fajnie się na nich jeździ i super klimat :)
Pozdrawiam.

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Października 2004, 19:42:09 »
Heh, najfajnie by było rzeczywiście popylać tutaj SM42 albo Ganzem. Zwłaszcze, że ja już nimi tu jeżdżę. Zamiast EU07-503 dałem SU45 z BHP
a zamiast EN57 dałem SM42 z osobowym ;) Żebyście widzieli jakie spalinowo zrobiłem z Koltomowa to by dopiero było (wszędzie SM42, SM03, SM31 i nawet jeden Gagarin 1099 czy jakoś tak, ale ... z osobowym !).
Pozdrawiam serdecznie!

adampkp

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Października 2004, 00:30:21 »
Cytat: "sq1mhv"
A ja kategorycznie tego odmawiam:P


Eeeech...  :'''(


Swoją drogą, nie wiecie, czy ktoś już brał się kiedyś za modele słupów linii teletechnicznej? O ile pamiętam, w jakimś wątku było to ongiś poruszone, ale nie wiem, co z tego wynikło...

Pozdrawiam, jak by nie było, optymistycznie!

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Października 2004, 02:30:34 »
Cytat: "adampkp"
Cytat: "sq1mhv"
A ja kategorycznie tego odmawiam:P


Eeeech...  :'''(


Ja tam nie widze problemu. Wylaczyc w eu07.ini opcje LoadTraction i mamy dowolna scenerie bez drutow.
Pozdrawiam,
Winger

adampkp

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Października 2004, 11:50:50 »
Wiem, wiem, marudzę... :)

Cytat: "Winger"
Ja tam nie widze problemu. Wylaczyc w eu07.ini opcje LoadTraction i mamy dowolna scenerie bez drutow.


No zgadza się... :) Ale linii teletechnicznej już się nie załaduje opcjonalnie (niestety). A o nią głównie mi chodzi, bo to typowy element polskich szlaków niezelektryfikowanych. Skoro można posadzić trakcję, to druty telefoniczne na drewnianych słupach pewnie też.

Ponawiam więc pytanko: czy ktoś już kiedyś wymodelował takie słupy (proszę nie traktować tego jako sugestii)?

Pozdrawiam!

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #49 dnia: 27 Października 2004, 21:06:45 »
Jak nie? Wystarczy tylko zrobić plik *.inc z pozycjami, specjalny SCN, w którym są tylko loki spalinowe i jazda! :P

Pozdrawiam.

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #50 dnia: 31 Października 2004, 09:10:04 »
Prace nad trasą dalej trwają. Już za Krosowem zrobiłem dwa przystanki i niedługo stacja dużaa! :D

O termin nie pytać - jak wyjdzie kompletna wersja, to wyjdzie.

W międzyczasie zrobię na serwerze stronę o tej trasie i będe tam umieszczać screeny.

Pozdrawiam.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #51 dnia: 31 Października 2004, 10:07:40 »
Cytat: "sq1mhv"
Prace nad trasą dalej trwają. Już za Krosowem zrobiłem dwa przystanki i niedługo stacja dużaa! :D

O termin nie pytać - jak wyjdzie kompletna wersja, to wyjdzie.

W międzyczasie zrobię na serwerze stronę o tej trasie i będe tam umieszczać screeny.

Pozdrawiam.

Taa...tylko wiesz. Nie rob torow stacyjnych po 400 metrów na tej "dużej" stacji..
pozdrawiam

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #52 dnia: 31 Października 2004, 19:54:51 »
Witam.

Na dzień dzisiejszy zarejestrowano z taśmy EU07:

Czas zarejestrowany: 0:41:26
Czas postoju: 0:05:37
Czas jazdy: 0:35:49
-----------------------------------
Przebyta droga: 38,0 km
-----------------------------------
Prędkość max: 100 km/h
Vśr (jazda+postój): 55 km/h
Vśr jazdy: 64 km/h

Czas ma 41 minut dlatego, że za Krosowem były niezamknięte rogatki i tam dalej, z tego powodu przejeżdżałem z niską prędkością (20km/h).

Jak by coś, to plik taśmy haslera jest tutaj:
www.eu07.kolej.szczecin.pl/maszyna/hasler.rar

Offline mar07

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Listopada 2004, 11:52:14 »
Witam !
 Ja również chciałem podzielić się swoją opinią na temat tej trasy w paru słowach. Naprawde świetna trasa, jestem pełen uznanania dla autora. Zaryzykuję stwierdzenie, że chyba najlepsza z dotychczasowych, choć jeszcze (mam nadzieję) bez sieci. Sceneria  urozmaicna, ciekawa, bardzo przyjemnie się jedzie. Jest to trasa też chyba najlepiej wykonana pod względem merytorycznym (wreszczie właściwe odległości między wskaźnikami W8 i W9, zachowane drogi hamowania, nareszcie pojawiły się W27). Podoba mi się też pomysł z przejściem z linii dwutorowej w jednotorówkę. Nie wiem, czy w tym wypadku nie byłoby lepiej zamienić prędkości rozkładowe na tych odcinkach, ale nie jest to żaden błąd, zostawiam to w gestii autora (może jedynie wyglądałoby to trochę bardziej realnie). Zgadzam się z większością uwag przedmówców, nie będę się powtarzał. Jedno, co jeszcze mi trochę brakuje do perfekcji, to słupki hektometrowe (bardzo pomagają maszyniście w orientacji na szlaku). Domyślam się, że to pewno trochę pracy kosztuje, ale jeśli coś ma już być na ekstra, to może warto sie poswięcić.
 Jeszcze raz gratulacje i powodzenia w elektryfikacji i udoskonalaniu trasy.
Pozdrowienia dla wszystkich mk

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Listopada 2004, 15:54:37 »
Ja pozwole sie niezgodzic z przedmowcami.
Najlepsza trasa pod wzglednem zgodnosci z PKP i ogolnie realizmem byla quarkmce...
Tam tez jest przejscie z linii dwutorowej do jednotorowej jakby ktos nie zauwazyl...Jest siec trakcyjna, do ktorej nie mozna miec zarzutu pod wzgledem wykonania...W quarku moznaby usunuac niezeelektryfikowana czesc trasy, po ktorej nie jezdzimy nawet ganzem, wprowadzic zupelnie nowe zadania i napewno nie znudziloby sie to nikmu...Wiem, ze jest troszke jednostajna...No ale popatrzcie na CMK....
pozdrawiam
PS. Nie twierdze ze inne trasy sa zle, slabe itp. Po prostu dla mnie najlepsza jest trasa quarka, na ktorej sie wzoruje tworzac swoje scenerie..

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Listopada 2004, 22:39:51 »
No cóż Mateuszu. Każdy z nas ma swoją ulubioną traskę. Zgadzam się, że trasa Quarka jest najlepsza pod względęm PKP oraz realizmu. Ale istnieje nie tylko sama trasa jako taka. Do tras dołącza się także Helpa jak po niej się poruszać. I tutaj muszę powiedzieć, iż 1 miejsce pod tym względem zajmuje trasa kolegi WASYLA. Ten help po prostu wymiata... I do tego dochodzą zaimplementowane dźwięki odjazdu (gwizdki) na peronach na stacjach...

Także reasumując... połączenie tras takich jak Quarka i pomysłów Wasyla (czyli help z ilustracjami manewrów oraz dżwięki odjazdów) to wg mnie ideał trasy do maszyny.

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #56 dnia: 05 Listopada 2004, 13:29:40 »
Cytat: "Mutopompka"
1 miejsce pod tym względem zajmuje trasa kolegi WASYLA. Ten help po prostu wymiata... I do tego dochodzą zaimplementowane dźwięki odjazdu (gwizdki) na peronach na stacjach...


Czy Wy zaczynacie forum MSTS (mf.net.pl), gdzie zawsze ktoś się ze sobą konkuruję!? Otóż to większość rzeczy w mojej trasie jest u mnie poprawiona. W międzyczasie wrzuce gwizdki odjazdowe oraz zapowiadania. Mam nadzieję, że jak się uda, to będą kilometraże.

Na razie mam niestety za mało czasu.
Pozdrawiam.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #57 dnia: 05 Listopada 2004, 14:19:30 »
Cytat: "Mutopompka"
No cóż Mateuszu. Każdy z nas ma swoją ulubioną traskę. Zgadzam się, że trasa Quarka jest najlepsza pod względęm PKP oraz realizmu. Ale istnieje nie tylko sama trasa jako taka. Do tras dołącza się także Helpa jak po niej się poruszać. I tutaj muszę powiedzieć, iż 1 miejsce pod tym względem zajmuje trasa kolegi WASYLA. Ten help po prostu wymiata... I do tego dochodzą zaimplementowane dźwięki odjazdu (gwizdki) na peronach na stacjach...

Także reasumując... połączenie tras takich jak Quarka i pomysłów Wasyla (czyli help z ilustracjami manewrów oraz dżwięki odjazdów) to wg mnie ideał trasy do maszyny.

No tak...Tylko zauwaz że trasa quarka powstala na poczatku 2003 roku...Jest to trasa do testow(SBL 3 stawna na obu torach, na torze prawidlowym, semafory ksztaltowe, manewry AI, i wiele eventow). Mysle ze gdyby terazniejsza wersja pozwalala na wiecej FPS to Quark lub MC dorobili by helpa...

Offline kilczuk

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
    • http://raillens.net/
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #58 dnia: 05 Listopada 2004, 14:37:10 »
Cytat: "sq1mhv"

W międzyczasie wrzuce gwizdki odjazdowe oraz zapowiadania.


Tylko nie same gwizdki! Rp11 nie jest równoznaczne z Rp14.
Kolej w obiektywie: http://Raillens.Net/

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #59 dnia: 06 Listopada 2004, 00:26:15 »
Do kolegi SQ1MHV: Nie mówiłem tutaj o konkurencji pomiędzy trasopisarzami. Po prostu wymieniłem traskę Quarka jako jedną z najlepszych pod względem realiów PKP. Fakt. Helpa tam nie ma jak piszę Kolega MATEUZS, ale jak już wiem dzięki niemu, że trasa powstała w 2003r., a co za tym idzie nie myśleli napewno o helpie do trasy. Po prostu wyraziłem tylko pogląd, że jakby powstawały trasy takie jak Quarkmce (dużo eventów, manewrów, pociągów) oczywiście z umiarem, bo wiadaomo - FPS, i powstałby help taki, jak zrobił Kolega WASYL to przyznasz mi chyba rację, że byłby to ideał trasy dla Maszyny?

Nie chcę tu w żaden sposób nikomu sugerować, że musi byc help itp, że musi być to, czy tamto, ale sami wiecie, że im więcej jest "roboty" jako maszynista, tym bardziej wciąga dana trasa.