Autor Wątek:  Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.  (Przeczytany 35448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« dnia: 03 Października 2004, 17:45:12 »
Pragnę zaprezentować Wam odcinek szlaku Nowy Świat-Dzierżawa.
Nazwa odcinku: Nowy Świat-Krosowo

Cały spis przystanków w tym odcinku po kolei:
Nowy Świat
Mosty
Smutna Wola
Sianowice
Kaszana
Kąty Krosowskie
Krosowo

Dworce: Nowy Świat, Krosowo
Stacje: Sianowice
Przystanki: Mosty, Smutna Wola, Kaszana, Kąty Krosowskie



Plik do pobrania: www.eu07.kolej.szczecin.pl/maszyna/ns.zip
UWAGA! Przeczytaj to:

Wymagane lokomotywy to EU07-503 i EN57-795.
Wymagana trasa to Jelitkowo-Nowy Sad

Trzeba mieć najnowsze zainstalowane poprawki w symulatorze.

Dodana paczka: W27.zip

Jeśli mamy tą paczkę zainstalowaną, musimy ją zainstalować jeszcze raz, bo w tym nowym archiwum są nowe tekstury: W27_7.bmp i W27_9.bmp .

Na razie nie ma trakcji. Ale na pewno będzie w pełnym wydaniu kompletnej trasy.

W misji z EU07 od razu mamy podniesione dwa patyki.
W misji z EN57 natomiast mamy je opuszczone i musimy otworzyć drzwi po lewej stronie.

Chętnie proszę o komentarze.
To jest testowa wersja BETA, więc w sprawie błędów proszę NIE pisać!

Jakby ktoś chętny, to niech obliczy mi, ile ten odcinek ma KM :D .....

Wspomnę, że serwer "Krasula", na którym mam konto www ma problemy z dyskiem. Często mogą być niskie transfery (nawet do 300 bajtów!). A wysyłanie pliku zajeło mi prawie 20 minut.

Pozdrawiam.

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Października 2004, 19:11:57 »
Aha, i wspomnę, że plik W27.zip i plik zip trasy trzeba skopiować do głównego folderu MaSzyny i wypakować metodą "Wypakuj tutaj..." .

Pozdrawiam i życzę miłego jeżdżenia.

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Października 2004, 19:55:49 »
Cytuj
Chętnie proszę o komentarze.
To jest testowa wersja BETA, więc w sprawie błędów proszę NIE pisać!


Wersja beta jest po to chyba żeby ew.błędy wychwycić i je poprawić.Po to się takie coś upublicznia.

ok - koncepcja trasy mi się podoba - ale brakuje mi tekstury jakiegoś eu07 i  nie wiem którego.Poza tym mam zimę w tej trasie, nawet fajnie to wygląda(brak tekstury podłoża-Jelitkowo mam zainstalowane).

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Października 2004, 21:40:50 »
Na którejś z ostatnich stacji drzewa migały jak stroboskopy. To efekt nałożenia dwóch plane na siebie. Jak sobie z tym poradzisz to powiedz jak bo mam taki sam problem.

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Października 2004, 08:07:30 »
Jak to?? U mnie nic na nic sie nie nakłada. Z drzewami u mnie też jest ok! :/ ...

Cytat: "admineu07"
ok - koncepcja trasy mi się podoba - ale brakuje mi tekstury jakiegoś eu07 i nie wiem którego.Poza tym mam zimę w tej trasie, nawet fajnie to wygląda(brak tekstury podłoża-Jelitkowo mam zainstalowane).


Brakuje Ci tekstury loka EU07-503 !!!
Ale podłoża na torach?? Czy jakiegoś pola? Wyraźnie jest napisane:
 
Trzeba mieć najnowsze zainstalowane poprawki w symulatorze.

Jak którąś aktualizacje się ominie, to już są błędy. I to, co jest u ciebie, może być brakiem pliku INC z folderu MC w katalogu Scenery. Sprawdź, czy masz taki plik: 4blok02.inc . On znajdował się w jakieś aktualizacji.

Jak by co, to odpal trasę na 5 sekund, wyłącz MaSzynę i wklej tu wszystko z pliku log.

Wtedy może ci jakoś to wytłumaczę, czego nie masz.

Pozdrawiam.

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Października 2004, 08:17:32 »
Aha, i wspomnę jeszcze, że wkurza mnie to, jak ktoś nie czyta, tylko ściąga. A potem tysiąc razy jęczy, że mu nie działa. Wskazówka:

"Przed ściągnięciem przeczytaj ulotkę dołączoną osobno lub do opakowania, lub skonsultuj się z producentem i betatesterami trasy." :)

Pozdrawiam.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Października 2004, 10:49:18 »
Trasa ogólnie bardzo fajna, nie czuje się monotonii podczas prowadzenia loka. Co chwilę jakieś ograniczenia, świetny pomysł też ze wskaźnikami W27. Jak powiesisz sieć, to będzie naprawdę super. Co mnie zaskoczyło (in plus), to bujanie lokomotywy na tej "trzydziestce". Świetnie to wymyśliłeś (bo mam nadzieję, że tak właśnie miało być).
Co do odległości, to możesz to sprawdzić np. w htv. Wg tego programu odcinek ma 23,2 km.

Offline Doktor M

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Października 2004, 11:22:56 »
Przejechałem własnie tą trasę EU-503 i muszę przyznać, że jedzie się bardzo przyjemnie. Może jak na mój gust trochę za często trzeba ograniczać prędkość ;).
W każdym razie, pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Krajobraz za oknem loka urozmaicony, dużo obiektów.
Wyrazy uznania dla autora.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Października 2004, 12:22:07 »
Cytat: "sq1mhv"
Jak to?? U mnie nic na nic sie nie nakłada. Z drzewami u mnie też jest ok! :/ ...

Napisz jeszcze że hejnal pisze głópoty bez sensu żeby tylko sobie posty nabić :/

Wytłumacz się więc z tego:
http://hejnalito.w.interia.pl/fotki/Krosowo/bug2.jpg
http://hejnalito.w.interia.pl/fotki/Krosowo/bug3.jpg
http://hejnalito.w.interia.pl/fotki/Krosowo/bug4.jpg
Są to trzy screeny tego samego miejsca i wyraźnie widać że są tu dwie tekstury na raz. Teoretycznie na jeden model się nie da nałożyć dwóch tesktur więc stąd moje przypuszczenie że to dwa Plane gdyż miałem taki problem w swoim modelu.

Pozatym na tym screenie:
http://hejnalito.w.interia.pl/fotki/Krosowo/bug1.jpg
na samej górze drzew widać taki pasek. Przupuszczam że to niedokładny Unwrap.

Pozatym trasa fajna.

Offline kilczuk

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
    • http://raillens.net/
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Października 2004, 14:19:55 »
Cytat: "sq1mhv"
Chętnie proszę o komentarze.
To jest testowa wersja BETA, więc w sprawie błędów proszę NIE pisać!


OK, to są komentarze :)

Przejechałem sobie wczoraj trasę EN57, za chwilkę przejadę EU07, więc może jeszcze coś dorzucę. Generalnie trasa robi na prawdę pozytywne wrażenie, mam jednak kilka uwag:

Minusy (malutkie i większe):
- perony zbytnio oddalone od toru
- brak Rp14 od kierpocia ;) (mam nadzieję, że to uwzględnisz w kolejnej wersji)
- zbyt krótkie perony
- dziwne przebiegi dróg (jest miejsce, gdzie droga asfaltowa dochodzi do poprzecznie położonej drogi gruntowej, trochę dziwnie to wygląda, ale to ostatecznie Twoja koncepcja)
- automatyczne rogatki w dziwnym miejscu (w szczerym polu lepsze byłyby chyba jedynie światła)
- przed którymś po W16 jest niepoprawnie z lewej strony szlaku jednotorowego
- bujanie na ograniczeniu (bardzo fajny pomysł, ale pociągiem rzuca jakoś nienaturalnie)
- brak przejść przez tory na stacjach (szczegół, ale zwraca uwagę)
- zbyt krótkie stacje
- wiadukt wygląda jakoś nienaturalnie
- przy jednym z po (też krótki peron :) są niezamknięte rogatki (może ograniczenie czasowe?)
- zdarzają się wskaźniki ustawione zbyt daleko od toru
- no i niemiła niespodzianka na stacji docelowej - ten tor oporowy na który wjeżdżamy jest zdecydowanie zbyt krótki

Plusy (sorry, że tak mało - jest ich na pewno więcej):
+ W8 wreszcie w odpowiedniej odległości od W9
+ dość ciekawy krajobraz

Sugestie:
- proponowałbym odsunięcie ściany lasu od torów, przed nią wstawić trochę drzewek oraz dać pod nimi trochę inne podłoże (np. piach w lasach iglastych). Warto także trochę urozmaicić teren (nasypy itp.) przy torach, aby las znajdował się na trochę innej wysokości, niż tor
- może udałoby Ci się wprowadzić losowe ograniczenia czasowe - np. uszkodzone rogatki -> ogr. do 20 km/h
- dodaj sygn. odjazdu - to ma na prawdę spore znaczenie. W przypadku ezt proponuję słownie "Gotów" lub "Odjazd" z przedziału służbowego obok kabiny, w EU07 najlepiej radiem

Mam nadzieję, że coś się przyda. Pozdrówka i gratulacje!!!
Kolej w obiektywie: http://Raillens.Net/

Offline Robson

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Października 2004, 14:48:41 »
Bardzo mi się podobają te ograniczenia prędkości.  Z tym bujaniem świetnie to wymyśliłeś. Trochę za krótkie perony, no i nie za ładne - mogłyby być takie jak ten środkowy w Pludry-Sidra. Tak jak ktoś już wcześniej wspomniał to niepotrzebne są szlabany w polu. Poza tym niepodoba mi się również tekstura trawy :/ Mam przez to cały czas wrażenie że symek mi się zacina.

Ale trasa ogólnie fajna. Dobrze zagospodarowana. Nie jest nudna. Wielki plus...
NU `03

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Października 2004, 15:32:35 »
Do Hejnał'a: To nie są objekty Plane, tylko Box :P .... Wiem. Tu jest największy wałek w trasie. Bo jeden box był klonowany i one jakoś naszły się na siebie. Na niektórych kartach graficznych tego nie widać. Bo tą trasę testowałem na dwóch komputerach. Aha, Ty nie piszesz głupot. I potwierdzam to tutaj, że nie nabijasz sobie postów.

Do Doktora M: Za często ograniczenia?? :D Na PKP też czasami tak jest!
To zrobiłem specjalnie, żebyście przypadkiem nie wyrżneli się na zakręcie :P .....

Do Kilczuka:

>Minusy (malutkie i większe):
- perony zbytnio oddalone od toru
- brak Rp14 od kierpocia ;) (mam nadzieję, że to uwzględnisz w kolejnej wersji)
- zbyt krótkie perony
- dziwne przebiegi dróg (jest miejsce, gdzie droga asfaltowa dochodzi do poprzecznie położonej drogi gruntowej, trochę dziwnie to wygląda, ale to ostatecznie Twoja koncepcja)
- automatyczne rogatki w dziwnym miejscu (w szczerym polu lepsze byłyby chyba jedynie światła)
- przed którymś po W16 jest niepoprawnie z lewej strony szlaku jednotorowego
- bujanie na ograniczeniu (bardzo fajny pomysł, ale pociągiem rzuca jakoś nienaturalnie)
- brak przejść przez tory na stacjach (szczegół, ale zwraca uwagę)
- zbyt krótkie stacje
- wiadukt wygląda jakoś nienaturalnie
- przy jednym z po (też krótki peron :) są niezamknięte rogatki (może ograniczenie czasowe?)
- zdarzają się wskaźniki ustawione zbyt daleko od toru
- no i niemiła niespodzianka na stacji docelowej - ten tor oporowy na który wjeżdżamy jest zdecydowanie zbyt krótki

Ad.1. To będe musiał poprawić, jak wyjdzie już oficjalna wersja.
Ad.2. To sie jeszcze zrobi w oficjalnej wersji.
Ad.3. Zbyt krótkie?? Na jednego EZT 100m wystarczą! Bo to nie jest taka ruchliwa linia... A na stacjach głównych jest 200-250.
Ad.4. Sama nazwa wskazuje, że ta trasa jest FIKCYJNA ;) .
Ad.5. W dziwnym? Jedynie na drogach głównych!
Ad.6. Jest po złej stronie, bo by jedna połowa wchodziła w las.
Ad.7. Nienaturalnie?? Czy chodzi ci o to, że za mocno??
Ad.8. To będzie w oficjalnej wersji.
Ad.9. Zbyt krótkie?? Dla mnie wystarczą takie.
Ad.10. Wiem. Ten wiadukt jest dziwny. To już zostawie w spokoju. A tak nawiasem to jest dobre miejsce do robienia screenów :D
Ad.11. Zbyt daleko? 900M ! Takie drogi wystarczają na prędkość szlakową 90 km/h i 70km/h.
Ad.12. Z tym torem to racja. Tam powinno być ograniczenie prędkości do 20 km/h. A najlepiej, to przerzucę zwrotnicę na inny tor ;)

Do Robson'a: Nie podobają sie ?? Taka tekstura pasuje!

Aha, i jeszcze dodam od siebie, że nie ma W4 - zrobie je w oficjalnej wersji. Oraz podniesienie i opuszczenie pługu (jak ich nie ma, to je zrobie).

Z tą trawą to też zmienie teksture, jak już tak jęczycie :P ....

Wspomnę, że zapomniałem napisać , jakie są wymagane aktualizacje symka. Od 220604 i do końca.

Pozdrawiam.

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Października 2004, 15:49:31 »
Z tym lokiem to faktycznie nie zauważyłem, sorki(a było napisane).
Za to jeszcze jeden bug znalazłem:Na stacji Sianowice jadąc siódemką zatrzymałem się przy peronie,wyglądam przez szybę w przeciwnym kierunku,a tam zielone światło na semaforze!Wjeżdżam na stację końcową i widzę że kibel nie startuje,mimo zezwolenia na jazdę.

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Października 2004, 15:55:11 »
W Sianowicach jest przypisany event, gdy pociąg stoi. W Sianowicach NIE zatrzymujemy się! Tylko jedziemy dalej. Kibel nie startuje, bo nie ma przypisanej aktywacji pojazdu. Chociaż ma podany sygnał, nie pojedzie.

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Października 2004, 16:05:41 »
Ciekawe otoczenie,ale perony STANOWCZO (!) za krótkie...
Z MaSzyną od 2003!

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Października 2004, 16:07:38 »
To bujanie na 30km/h wymyślił mój brat FTD:
( www.trakcja.prv.pl ; www.swidwin.runowopom.glt.pl ), odległości wskaźników itd to też jego sugestie.Chciałbym Jemu oraz Wam podziękować za cenne uwagi.

Offline kilczuk

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
    • http://raillens.net/
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Października 2004, 17:34:05 »
Cytat: "sq1mhv"
Ad.3. Zbyt krótkie?? Na jednego EZT 100m wystarczą! Bo to nie jest taka ruchliwa linia... A na stacjach głównych jest 200-250.


Serio jest aż 100m? Może podrasuj chociaż do 2xEN57 czyli 120m.

Cytat: "sq1mhv"
Ad.5. W dziwnym? Jedynie na drogach głównych!


Niby tak, ale skoro jest to jakaś linia o znaczeniu regionalnym to na PKP ciężko sobie takie cuda wyobrazić. Dobrze, jak chociaż sygnalizacja świetlno-dźwiękowa jest, a co dopiero automatyczne szlabany. Np. na "radomce" (linia nr 8 W-wa Zach. - Kraków Gł. Os.) w wielu miejscach są jedynie krzyże Św. Andrzeja i ograniczenie do 20 km/h. Jeśli chcesz zostawić rogatki - to proponuję dołożyć budkę dróżnika. Np. na tym po, gdzie peron jest między dwoma przejazdami  możesz umieścić jakąś ruinę nastawni i "ustylizować" go na zamknięty posterunek odstępowy. Chyba dwa wygaszone dwukomorowe semafory byłyby ciekawym urozmaiceniem. Jak chcesz, mogę Ci podrzucić mailem fotkę z takiego miejsca.

Cytat: "sq1mhv"
Ad.7. Nienaturalnie?? Czy chodzi ci o to, że za mocno??


Jeśli chodzi o bujanie, to każde szarpnięcie jest takie samo. Może powinno "bujnąć" raz lekko, a potem ostro?

Cytat: "sq1mhv"
Ad.9. Zbyt krótkie?? Dla mnie wystarczą takie.


Nie chodzi mi nawet o stopień komplikacji stacji, ile o odległość między semafem wjazdowym a wyjazdowym. Nie jest przypadkiem zaniżona?

Cytat: "sq1mhv"
Ad.11. Zbyt daleko? 900M ! Takie drogi wystarczają na prędkość szlakową 90 km/h i 70km/h.


Tu się nie zrozumieliśmy. Chodzi mi o to, że czasem wskaźniki odsunięte są kilka metrów  w bok od toru. Trochę za daleko IMHO.

Cytat: "sq1mhv"
Ad.12. Z tym torem to racja. Tam powinno być ograniczenie prędkości do 20 km/h. A najlepiej, to przerzucę zwrotnicę na inny tor ;)


No najlepiej. Tam nie powinno być takiego przebiegu - mógłby być to co najwyżej tor do odstawiania loków (możesz dać jakąś SM42 jako dekorację).

Jeszcze kilka uwag z kolejnej jazdy (EU07):
1. Wygląd placu na stacji początkowej - może lepiej dać trylinkę?
2. Dworzec na st. pocz. - już mi się mocno opatrzył, ale nie wiem, czy są inne modele
3. Plusik - pola tworzą fajny krajobraz, nieźle wygląda jakiś tam domek wśrod pól. Proponuję jeszcze dorzucić trochę zabudowań gospodarskich, samotne drzewka, może gdzieś malucha na polnej drodze jako obiekt statyczny...
4. Trochę mam wątpliwości co do lokalizacji osiedli. Do niektórych budynków nie ma kompletnie dojazdu, są miejsca, gdzie zabudowa jest miejska a umiejscowione są jak kolonie wiejskie.
5. Na st. docelowej semafor wyjazdowy "C" jest zdecydowanie zbyt blisko - praktycznie równo z końcem peronu. Parę, a myślę że i parenaście metrów przesunięcia zdecydowanie by pomogło.

Jeszcze 3 sugestie:
- może jakaś bocznica gdzieś?
- jeśli już muszą być takie krótkie perony, to proponuję poodsuwać W4 od końca peronu. Na wielu liniach, gdzie perony są dość krótkie W4 odsuwa się kilka-kilkanaście metrów przed peron, tak aby na tej odległości zmieścił się lok
- super sprawą byłoby uruchomienie losowo, powiedzmy 1/20 uruchomień, instrukcji, która przy wyjeździe na szlak dwutorowy powodowałaby wyświetlenie sygnału zastępczego (wyjazd na tor niewłaściwy). W pewnym miejscu tego szlaku spotkalibyśmy np. pociąg sieciowy z SM42, oczywiście na torze prawym.
Kolej w obiektywie: http://Raillens.Net/

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Października 2004, 19:25:46 »
Cytat: "kilczuk"
Serio jest aż 100m? Może podrasuj chociaż do 2xEN57 czyli 120m.


Zrobię 150m.

Cytat: "kilczuk"
Jeśli chodzi o bujanie, to każde szarpnięcie jest takie samo. Może powinno "bujnąć" raz lekko, a potem ostro?


Masz rację. Taki sam kąt jest trochę wkurzający [efekt wypadania przez okno ;)]

Cytat: "kilczuk"
Nie chodzi mi nawet o stopień komplikacji stacji, ile o odległość między semafem wjazdowym a wyjazdowym. Nie jest przypadkiem zaniżona?


Jest i będe musiał zrobić wskaźnik informujący o tym.

Cytat: "kilczuk"
1. Wygląd placu na stacji początkowej - może lepiej dać trylinkę?


Najlepiej to wywale i postawie drzewka :P

Cytat: "kilczuk"
5. Na st. docelowej semafor wyjazdowy "C" jest zdecydowanie zbyt blisko - praktycznie równo z końcem peronu. Parę, a myślę że i parenaście metrów przesunięcia zdecydowanie by pomogło.


Zmienie to.

Cytat: "kilczuk"
- może jakaś bocznica gdzieś?


Będzie.

Cytat: "kilczuk"
- super sprawą byłoby uruchomienie losowo, powiedzmy 1/20 uruchomień, instrukcji, która przy wyjeździe na szlak dwutorowy powodowałaby wyświetlenie sygnału zastępczego (wyjazd na tor niewłaściwy). W pewnym miejscu tego szlaku spotkalibyśmy np. pociąg sieciowy z SM42, oczywiście na torze prawym.


Piotr, nie myl MaSzyny z Mechanikiem :P .... To jest na razie nie możliwe. Być może w nebuli to się stanie.

Pozdrawiam.

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Października 2004, 19:45:37 »
Aha, a czy przypadkiem nie macie zwidów?? Na żadnej polnej drodze nie ma szlabanów!!

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Października 2004, 21:50:58 »
Na razie, to przedłużyłem perony do 150m. W Smutnej Woli tego nie zrobiłem, bo tam to jest nie możliwe według mnie. To by już trzeba było przesuwać całą połowę trasy.

W Sianowicach odzieliłem bloki drogą i obok drogi jest taki las składający się z drzew. Panie Kilczuk, masz może jakieś plany otoczenia, przystanków?? Chyba będe musiał jeszcze raz sie przejechać w Mechaniku EU07 na 116km (dwie godziny) i potem sobie powspominać...

Odległości semaforów wjazdowych też są poprawione. Od tej pory nie będe publikować już wersji testowych, tylko całą, kompletną trasę.

Od czasu do czasu będe udostępniać screeny.
Jak by coś, to poinformuję, że strona o trasce z screenami została zrobiona.

Pozdrawiam.

Online Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Października 2004, 10:05:03 »
Cytat: "sq1mhv"
Aha, i wspomnę jeszcze, że wkurza mnie to, jak ktoś nie czyta, tylko ściąga. A potem tysiąc razy jęczy, że mu nie działa. Wskazówka:
"Przed ściągnięciem przeczytaj ulotkę dołączoną osobno lub do opakowania, lub skonsultuj się z producentem i betatesterami trasy." :)


Nerwowy rocznik jesteś! Wyobraź sobie, że uruchomiłem tę trasę bez Twojej odpowiedzi na PW... I nie pisz tak, że ktoś jęczy itd. , jakbyś był wszechwiedzący... Każdy z różnych powodów może się potknąć.
Ale nie o tym chciałem. Trasa jest bardzo ciekawa i przemyślana. Mimo, że cienko u mnie z fps, to wrażenia z jazdy mam pozytywne. Mam parę uwag, ale koledzy wyżej już sporą ich ilość wymienili. Powodzenia w realizacji projektu!
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Online Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Października 2004, 12:48:56 »
Cytat: "sq1mhv"
W Sianowicach jest przypisany event, gdy pociąg stoi. W Sianowicach NIE zatrzymujemy się! Tylko jedziemy dalej.


Właśnie na tej stacji mam problem. Otóż wjeżdżając 503 torem nr 1 na sygnał S10 w stację rozjazdy mam na prosto i w efekcie ląduję pod semaforem E, który wskazuje S1. Dalej zwrotka także jest na prosto na żeberko. Dodam, że obok na lewym torze podany jest S2 na D. Wydaje mi się, że 503 po minięciu S10 powinna pojechać "na bok" i wówczas mijając S2 na semaforze D pojechać dalej. Co tu jest grane?
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Października 2004, 14:01:51 »
Hmm..... U mnie jest OK i wjeżdża prawidłowo. Jak by coś, to daj ostatni post w dziale Aktualności i pobierz tą nieoficjalną paczkę całościową. Powinno pójść.

Pozdrawiam.

Offline t0mcioo

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
    • Homepage
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Października 2004, 14:30:42 »
Cytat: "sq1mhv"
"Przed ściągnięciem przeczytaj ulotkę dołączoną osobno lub do opakowania, lub skonsultuj się z producentem i betatesterami trasy." :)

przeczytaj jeszcze raz swoja skazówke to może zauwarzysz ze oni wlasnie tak robia ( czytają doc. lub zadaja pytania ( ktore sa opisane w doc))
wiec moze warto bylo by zamienic słowo 'lub" na "a nastepnie"

a tak to traska zapowiada sie calkiem ciekawie - zycze powodzenia i weny przy niej

podro
~/
"...sometimes the sound of goodbye is louder than any drum beat..."
Literówki wynikaja zwykle z braku kofeiny. Braki 'ogonków' - z niechcenia robienia sobie odcisków na kciuku.

Online Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Października 2004, 14:50:40 »
Cytat: "sq1mhv"
Jak by coś, to daj ostatni post w dziale Aktualności i pobierz tą nieoficjalną paczkę całościową. Powinno pójść.


Problem w tym, że właśnie na 160704-unoff takie cyrki się dzieją...
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

hunter

  • Gość
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Października 2004, 15:27:01 »
No to zapisz sie do betatesterów i tam masz świeże poprawki :P .....
W Mostach trzeba zatrzymać się i czekać, aż opuszczą się rogatki. Wtedy dopiero można odjeżdżać. W Smutnej Woli - poprawię.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Października 2004, 15:37:05 »
Cytat: "Jaco"
Problem w tym, że właśnie na 160704-unoff takie cyrki się dzieją...

U mnie na tej paczce chodzi super.
Zainstaluj jeszcze raz tą wersje i pokoleji: Jelitkowo, tekstury, korsowo.
Do rozpakowania krosowa użyj WinRAR.
W archiv jest plik scenery który ma być rozpakowany do głownego folderu, oraz W27.zip Który także trzeba rozpakować do głównego folderu i to wszystko!!

Offline OczeQ

  • Wiadomości: 172
  • Wariat Torowy
    • Zobacz profil
    • http://www.sgkw.eu
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Października 2004, 16:54:18 »
pomimo spełniania wszystkich warunków wywala mi tutaj:


(...)
Loading - texture: dynamic\pkp\en57\polka.tga
OK
Parameters mismatch: dynamic object en57-1132s from
pkp\en57\6bs


:((
______________________
OczeQ vel Puchacz


Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Października 2004, 19:01:23 »
Mieszales cos z wpisem do kibla?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Nowy Świat-Krosowo 1.0 beta.
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Października 2004, 19:42:45 »
A to czasem nie jest wina tego ze patyki są podniesione na poczatku ?? Ja usunąłem sobie "pantstate" i odpaliło bez problemów
Jak będę duży zostanę maszynistą!