Autor Wątek:  Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT  (Przeczytany 15505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« dnia: 16 Marca 2012, 22:23:01 »
Witam
Chciałem zachęcić kolegów do wzięcia udziału w projekcie całkowicie finansowanym przez Unię Europejską.
Moja zaprzyjaźniona fundacja planuje rozpoczęcie projektu, który dotyczył będzie naszej branży, mianowicie przeszkolenia chętnych osób pod kątem zdobycia uprawnień do prowadzenia pojazdów trakcyjnych (spalinowe, elektryczne), dyżury ruchu, nastawniczy, manewrowy. Oczywiście powyższa lista szkoleń zawodowych jest otwarta ze względu na to, że jest to projekt z EFS. Żeby projekt mógł wypalić potrzebna jest grupa minimum 15 osób. Nie muszę podkreślać jak ważnym krokiem do spełnienia marzeń związanych z koleją może być uzyskanie licencji/ pozwolenia do wykonywania któregokolwiek z zawodów kolejowych. Niestety system szkolenia w tych zawodach jest ubogi:

- brakuje szkół, które kształciły by w tym kierunku,
- koszty szkoleń w prywatnych placówkach tj: CS Szkolenie i Doradztwo wynoszą po kilka tysięcy złotych,
Sam zamierzam z tego projektu skorzystać.
W związku z tym, że nie chce robić z forum śmietnika chętne osoby zapraszam na pw.

P.S

Administrację Proszę o nie usuwanie tego posta i ewentualne przesunięcie go do innego działu. Choć ten wydawał mi się najlepiej pasującym.
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2012, 22:25:09 wysłana przez EP07-1057 »
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marca 2012, 22:34:58 »
A czemu to aż takie "tajne", aby podawać osoby chętne na PW?

Ja byłbym zainteresowany, jednak prosiłbym o podanie do publicznej wiadomości:
a) co to za fundacja?
b) czym się zajmuje?
c) jakie dane byłyby potrzebne tej fundacji jesli chodzi o osoby zgłaszające się do niej o "kurs"?
d) jaki wkład finansowy miałbym ponieść?

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marca 2012, 22:53:15 »
To nie jest żadna tajemnica, tylko jest kwestia przyjęcia tego i nie zaśmiecania forum. Ale nie widze przeszkód żeby powiedzieć więcej na ten temat. Dlatego Proszę pytać w tym poście.

a) Fundacja nazywa się "Mały Książe"
b) Zajmuje się ona pozyskiwaniem funduszy unijnych na projekty EFS związane z potencjałem ludzkim.
c) Wszystkie dane wymienię jutro ponieważ piszę teraz będąc w pracy mając nie wiele czasu.
d) Wkład żaden - tak jak wspomniałem finansowane jest to przez UE.

W pisaniu projektu będzie brał udział prezes fundacji "Mały Książe". Żeby wszystko się udało projekt musi przekraczać 50 000 zł ( w tym też koszty) inaczej nie jest to opłacalne i wniosek może być odrzucony. Im więcej osób tym lepiej.

EDIT:

Kurs jest realizowany przez firmę, która specjalizuje się w takiego typu szkoleniach czyli za pewne będzie to CS Szkolenie i Doradztwo.

Ciesze się że jest zainteresowanie tym projektem.
 
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2012, 22:59:14 wysłana przez EP07-1057 »
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Marca 2012, 17:11:40 »
JA mam kilka pytań mianowicie, czy ta oferta dotyczy całej polski, czy też tylko wybranego rejonu? Gdzie odbędą się potencjalne szkolenia, w pobliżu miejsca zamieszkania, czy w wyznaczonym miejscu. Jak wyglądałby harmonogram zajęć?

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Marca 2012, 17:41:48 »
Ja też jestem zainteresowany.... jednak na PW nie otrzymałem odpowiedzi...

No właśnie, harmonogram: bo jeżeli to by organizowało CS Szkolenie i Doradztwo to oni w różnych miastach organizują.. Ale z tego co wiem, to taki kurs to miesiąc wyjęty z życia :( Odbywa się codziennie w ciągu tygodnia?
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Simson

  • Wiadomości: 54
  • Czy M.A.T.O. sens?
    • Zobacz profil
    • http://www.piastgliwice.xt.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Marca 2012, 18:43:17 »
Ja także jestem, zainteresowany, ale na PW niestety nie dostałem odpowiedzi na moje pytania. Tak więc jak wyżej: jak to wygląda z dyspozycyjnością ?
MASZERUJ ALBO GIŃ

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Marca 2012, 22:02:07 »
Witam

Ciesze się że jest takie zainteresowanie tym projektem.

Na początek trochę teorii i biurokracji...

W tym momencie rzeczą najważniejszą na której trzeba się skupić jest napisanie tego projektu. Tym będzie zajmować się prezes wymienionej przez ze mnie fundacji, który ma już wiele udanych projektów za sobą i zna się na tych funduszach unijnych wie o co w nich chodzi i jak je pozyskać.
Wszystko jest w początkowej fazie choć będzie nabierało tempa ze względu na to że czas jest na pewno ograniczony. Środki mają być pozyskane z pieniędzy przeznaczonych na województwo wielkopolskie. Wszystko to będzie zawarte w tym projekcie. W nie długim czasie przyjdzie czas na zebranie chętnych, proponowanie kierunków tych szkoleń. Projekty biorą udział w konkursie. Ale widzę że ten , w którym my mamy brać udział ma szanse przebicia. Ale nic nie obiecuje że na pewno go dostaniemy. Ja tylko odnalazłem szanse że można by coś takiego z organizować i dostałem potwierdzenie że są na to szanse.
Teraz bardziej przykra sprawa niestety bo w Unii Europejskiej nie wszystko i nie dla wszystkich...
Osoby które przystępują do projektów z tego programu unijnego muszą spełniać wymagania.
 Są to wymagania podane głównie (choć chyba nie wszystkie) w art 7  ustawy o pomocy społecznej
czyli między innymi:

- bezrobotni nie aktywni zawodowo ( Umowa zlecenia i o dzieło nie zalicza się do aktywności zawodowej)
- osoby niepełnosprawne z orzeczeniem ( choć kłóci mi się to z wymaganiami zdrowotnymi na   stanowiska związane z prowadzeniem ruchu pociągów)
- ofiary przemocy domowej

Są może te wymagania śmieszne ale są jakie są bo coś za coś. I w żadnym razie odradzam specjalnie zwalnianie się z pracy:) Domniemam że komisja, która będzie wybierać projekty, które przejdą tego nie wie ale  za pewne liczą się też wymagania zdrowotne. W przypadku maszynisty PT: I kategoria zdrowia wzroku i słuchu.

Nie chce być źle odebrany ale za nim podejmiemy zamiar przystąpienia do projektu odpowiedzmy sobie czy spełniamy wymagania, o których mowa wyżej.

Ostrzegam też że jeśli chodzi o moje informacje, które zawarłem wyżej mogą w nich wystąpić błędy. Ale sam wdrażam się w ten temat.

Jeśli chodzi o same szkolenia to to będzie dostosowane do nas, i będzie zależało od tego na jakie się zdecydujemy. Szczegóły szkoleń to kwestia późniejsza wtedy kiedy wiemy że "mamy" już ten projekt.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2012, 22:04:45 wysłana przez EP07-1057 »
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Marca 2012, 22:18:48 »
Co do fundacji. Poryłem zdeko w necie i jakoś mnie to nie przekonuje.
W fundacji "Mały Książę" mającej kapitał 2000zł ma się zabierać za projekt za minimum 50 tys zł? Kto będzie pisał "plan"? Osoba ta posiada jakiekowiek podstawy zarządzania zasobami ludzkimi/marketingiem oraz kwalifikacjami w kierunku negocjacji/zarządzania?
Do tego 2 osoby (zarząd fundacji)  (podejrzewam, iż bardzo młode) działające lokalnie mają dostać kasę na projekt w którym brałoby kilkanaście/dziesiąt osób z całej Polski?

Oby Wam się udało, lecz z tego co widzę zapał macie (i dobrze), ale w dobie wielu środków oraz z Waszej strony "braku" doświadczenai w prowadzeniu takich przedsięwzięć jakoś nie widzę S2 dla Waszego projektu.

Obym się mylił.

« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2012, 22:21:55 wysłana przez Mutopompka »

Offline Driver24

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 258
  • inż. Maszynista PKP IC
    • Zobacz profil
    • http://www.beladeda.cba.pl/palac_kultury.m3u
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Marca 2012, 22:23:52 »
Witam.
Interesuje mnie taka sprawa, iż jest paru zapaleńców którzy chętnie by pozyskali prawo do kierowania pojazdami trakcyjnymi pomimo negatywnych badań zdrowotnych ze względu na oczy. Np: lekki daltonizm (czyli wyróżniają tylko podstawowe kolory) lub noszone okulary.
Czy jest możliwość przystąpienia do ubiegania się o taką licencję mimo braku dopuszczenia ze strony badań zdrowotnych? Jak to się ma do tego?
Partia "Ruch poparcia Twarożka" ;) wcześniej Stowarzyszenie Wąchaczy Kota

Offline MałyKsiażę

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Marca 2012, 08:42:42 »
Do Mutopompki:)
To, że poryłeś w necie, jeszcze nic nie znaczy.
Po 1, co do działania fundacji, nie mam pojęcia skąd masz informację, że mieliśmy 2000 zł obrotu?
Proszę, odpowiedz mi na to? Z tego co wiem, jeszcze nie sporządziliśmy sprawozdania dla Ministerstwa z działalości (mamy czas do 30 września, będzie ono podane do wiadomości publicznej). Kiedy będzie ono gotowe dam Ci wpis - wtedy mów o naszym obrocie. Myślę, że się trochę zdziwisz. Tak samo co do lokalnego wymiaru naszego działania, odsyłam Cię do naszego statutu, tam jest wyszczególniony obszar naszych działań.
Bardzo mi przykro, że wątpisz w moje kwalifikacje. Co prawda jestem młodą osoba (stosunkowo), jednak mam sporo doświadczenia. Musisz wiedzieć, że jestem certyfikowanym coachem ICC o uprawnieniach trenerskich coaching, ekonomia społeczna. wykluczenie, tutoring i liderstwo, pracowałem jako penomocnik starosty ds. osób niepełnosprawnych, jestem członkiem rady powiatu ds. niepełnosprawnych i i członkiem komisji ds. wyboru ofert realizacji zadania publicznego składanych przez organizacje pozarządowe w Powiecie Poznańskim, ponad to koordynowałem 4 projektami o wartości około 600 tyś. każdy (doradztwo zawodowe i szkolenia). To, że nie widziałeś na naszej stronie informacji o projektach - i nie zobaczysz, bo projekty (nie wszystkie, ale większość) mają specjalnie tworzone strony, które działają w czasie ich realizacji.
Optymalnym było by, gdybyś jeśli już sprawdzasz informacje i opierasz się tylko na danych opisanych w internecie, żebyś sprawdzał dokładnie informacje, które potem wypisujesz, bo mogą one być krzywdzące i odbierać jednym ludziom nadzieję, drugim zapał do pracy społecznej.
NA pytania do projektu postaram się odpowiadać na bieżąco. Gdybym nie znalazł na to czasu jestem w stałym kontakcie z użytkownikiem EP07
pozdrawiam Was serdecznie :)

  Dodano: 19 Marca 2012, 08:46:16
Co do braku kwalifikacji zdrowotnych projektu Unijne, szczególnie te z programu Kapitał Ludzki, PO KL
skierowane są na wyrównywanie szans, zgadnie z zasadą równości szans, ponad to szczegółowym zapisem jest wyrównywanie szans niepełnosprawnych, szans z przyczyn zdrowotnych, anty dyskryminacji kobiet

  Dodano: 19 Marca 2012, 08:51:57
Samo szkolenie zawodowe trwa miesiąc, lecz to jest projekt - są w nim dodatkowe działania - kursy dodatkowe, zajęcia z psychologiem, doradcą zawodowym, zajęcia z pisania CV - całość trwa około pół roku. Po przystąpieniu do projektu są tyko nieliczne powody, z których można z niego zrezygnować:
- znalezienie stałej pracy w okresie trwania projektu
- śmierć kogoś bliskiego
- problemy zdrowotne
W przypadku realizacji z projektu bez uzasadnionego powodu należy zwrócić jego koszt
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2012, 08:51:57 wysłana przez MałyKsiażę »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Marca 2012, 08:56:36 »
Cytuj
skąd masz informację, że mieliśmy 2000 zł obrotu?
Nie, @Mutopompka napisał że posiadacie:
Cytuj
mającej kapitał 2000zł
Obrót a kapitał to nie to samo!
Robiłeś już trzy dopiski, ( o literówkach nie wspomnę) moim zdaniem odpowiadając na zarzuty należy przemyśleć co napisać i dopiero to uczynić. Emocje to zły doradca. A menadżer ulegający emocjom, to zły menadżer.

Offline MałyKsiażę

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Marca 2012, 09:10:11 »
To nie sa literówki, tylko za zwyczaj nie uzywam Polskich znakow. Pnad to majatek zalozycielski (bo w przypadku Fundacji nie mozna mowic o kapitale - nie ma znaczenia :-)
W projektach PO KL liczy się obrot za rok poprzedni :-)pozdrawiam

  Dodano: 19 Marca 2012, 09:11:55
Powtorze jeszcze Ci - mimo, ze juz pisalem - nie jestem managerem, tylko coachem. Widzisz roznice?
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2012, 09:11:56 wysłana przez MałyKsiażę »

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Marca 2012, 10:13:40 »
Co do braku kwalifikacji zdrowotnych projektu Unijne, szczególnie te z programu Kapitał Ludzki, PO KL
skierowane są na wyrównywanie szans, zgadnie z zasadą równości szans, ponad to szczegółowym zapisem jest wyrównywanie szans niepełnosprawnych, szans z przyczyn zdrowotnych, anty dyskryminacji kobiet
Chcesz powiedzieć, że można nie spełniać wymagań zdrowotnych i zrobić licencje maszynisty? To już byłaby lekka przesada… Swoją drogą kursy finansowane przez Unię z EFS dotyczące szkolenia późniejszych rewidentów, pomocników czy maszynistów wyróżniało się tylko tym, że Unia finansowała szkolenie. Wymogi zdrowotne były takie jak przewiduje ustawa i żadnych ustępstw. W końcu to nie zabawa i robienie uprawnień na traktorek do koszenia trawy…
W załączniku dla zainteresowanych obowiązki uczestnika. Jak będę miał kiedyś czas to podeślę cała umowę ale teraz się lekko spieszę bo o 13 podjecie ;).
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline MałyKsiażę

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Marca 2012, 11:03:39 »
Źle mnie zrozumiałeś. Wymogi ustawowe trzeba spełnić.
Można jednak pokryć koszty na działania, które zniwelują zdrowotne przeszkody:
np. operacja wzroku (jeżeli jest to oczywiście uwzględnione w budżecie)
Wiadomo i jasnym jest,  dla przykładu:
że niewidoma osoba nie będzie prowadziła pociągu.
Zgadzam się z Tobą w 100 %

Proszę zastosować się do mojego PW, proszę pisać poziomo zgodnie z regulaminem, należy edytować swoje wiadomości i uczytelnić je.

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2012, 11:28:20 wysłana przez REWIZOR »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Marca 2012, 11:11:42 »
To nie sa literówki, tylko za zwyczaj nie uzywam Polskich znakow. Pnad to majatek zalozycielski (bo w przypadku Fundacji nie mozna mowic o kapitale - nie ma znaczenia :-)
W projektach PO KL liczy się obrot za rok poprzedni :-)pozdrawiam

  Dodano: 19 Marca 2012, 09:11:55

Powtorze jeszcze Ci - mimo, ze juz pisalem - nie jestem managerem, tylko coachem. Widzisz roznice?
W powyższym cytacie, a także w poprzedniej wiadomości są literówki, gubisz litery tak jak ja, tyle że staram się sprawdzać co napisałem przed wysłaniem. Polskie znaki używasz, tyle że niekonsekwentnie:
Cytuj
doświadczenia. Musisz wiedzieć, że jestem certyfikowanym coachem ICC o uprawnieniach trenerskich coaching, ekonomia społeczna. wykluczenie, tutoring i liderstwo, pracowałem jako penomocnik starosty ds. osób niepełnosprawnych, jestem członkiem rady powiatu ds. niepełnosprawnych i i członkiem komisji
Mimo że:
Cytuj
nie jestem managerem, tylko coachem. Widzisz roznice?
to nadal emocje i pośpiech są złym doradcą.
Sądząc po dotychczasowych wiadomościach, projekt jest w fazie pomysłu. Zadam więc konkretne pytanie. Co wiesz o specyfice zawodów w branży kolejowej (patrz wątpliwości @Mechatronika)? Jak widzisz możliwość zatrudnienia, na podstawie ukończonego kursu organizowanego przez fundację, z uwzględnieniem osób w starszym wieku i tych z ograniczeniami zdrowotnymi?
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2012, 11:45:06 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Marca 2012, 12:20:31 »
Czyli studenci znowu w plecy. Szkoda.

Offline MałyKsiażę

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Marca 2012, 12:43:03 »
Juz tłumaczyłem czym są moje bledy spowodowane. Moze zamiast zabierac moj czas powinienes odrazu zadawac konkretne pytania, co nie?
Poza tym nie rozumiem dlaczego maja mna kierowac emocje?
Proejekt jest pomyslem mojego kolegi, wiec ja chce mu tylko pomoc.
Mi obojetne czy podejde do niego czy nie - jesli bedzie zainteresowanie to mu pomoge - to wszystko.
Efektywnosc zatrudnieniwa to 20%
(50% osob bioracych udzial w projekcie zalapie sie na staze).
Ja nie znam sie na specyfice kolejarzy, dlatego na forum rozpoczal pisac moj klega, ktorego byl pomysl projektu.
Powiem Ci jeszcze, ze on tak samo jak ja stara sie cos robic, Ty tylko narzekasz.
Jezeli masz zamiar dalej zadawac bezsensowne pytania to nie pisz, bo temat nie po to zostal zalozony, prosze o konkrety.
Nie mam czasu na Twoje przekomarzania.

Trzeci raz nie poproszę.

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2012, 13:20:41 wysłana przez REWIZOR »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Marca 2012, 12:58:40 »
Napisz więc, jak będziesz miał coś konkretnego do zaoferowania (15 osób chętnych tu będzie bez wątpienia, na czele ze mną). Jestem takiego samego zdania jak @Mutopompka, poza tym jesteś mało wiarygodny, pogrzebałem w internecie i jak dotąd same wątpliwości, co pozostawiam do oceny administratorom forum.

Online Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Marca 2012, 18:20:30 »
Trochę zboczę z tematu. Z tego co wyczytałem w necie i o ile dobrze zrozumiałem aby być maszynista obecnie trzeba posiadać dwa "papierki". Licencje maszynisty i świadectwo maszynisty. Jeśli chodzi o licencje to sprawa wydaje się być prosta. Zapisuje się na kurs, płacę, zdaje egzamin, odbieram licencje i ... oprawiam w ramkę i wieszam na ścianie. Musze mieć jeszcze świadectwo maszynisty, które mogę uzyskać po przejściu szkolenia i zdaniu egzaminu u jakiegoś przewoźnika kolejowego? Teraz mam dwa pytania. Czy dalej jest wymagane na oba te dokumenty posiadanie wykształcenia elektrycznego bądź mechanicznego? Jeśli chodzi o świadectwo to jak dostać się na takie szkolenie. Zatrudnić się w np: PKP Cargo? Jeśli tak to nie ma szans aby ktoś "z ulicy" mógł zostać maszynistą nawet jeśli spełnia ku temu wszystkie warunki. Bo nie znalazłem informacji o odpłatnych szkoleniach na świadectwo. Czy dobrze rozumiem istniejącą sytuację. Jeśli nie to proszę o objaśnienie.

Offline MałyKsiażę

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Marca 2012, 18:29:41 »
Wstępne wymagania do zawodu:

- dobre zdrowie (pierwsza kategoria)- przede wszystkim idealny wzrok i słuch
- średnie wykształcenie – ważne, aby było techniczne, bardzo dobrze, jeśli jest związane z mechaniką lub elektryką (zależnie od wybieranej trakcji, jednak nie jest to warunek konieczny, istnieją obejścia prawne),
- przepracowanie określonego czasu jako pomocnik maszynisty (pół roku dla osób, które ukończyły technikum, dla pozostałych zasady są inne)
Te pół roku to staż., o którym pisałem we wcześniejszych postach


  Dodano: 19 Marca 2012, 18:35:59
W tym zakresie jednak, aby Ci odpowiedzieć zadam pytanie prawniczce. Kiedy odpowie, dam Ci pewną odpowiedź
pozdrawiam:)
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2012, 18:35:59 wysłana przez MałyKsiażę »

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Marca 2012, 18:48:17 »
Wstępne wymagania do zawodu:

- dobre zdrowie (pierwsza kategoria)- przede wszystkim idealny wzrok i słuch
- przepracowanie określonego czasu jako pomocnik maszynisty (pół roku dla osób, które ukończyły technikum, dla pozostałych zasady są inne)
Te pół roku to staż., o którym pisałem we wcześniejszych postach
Zalecam zapoznać się z aktualnymi wymogami, które należy spełnić, by przystąpić do jakiegokolwiek kursu kończącego się zdobyciem licencji maszynisty czy też zdobyć pracę na wymienionym stanowisku (choć w plikach znajdują się również wymogi  na inne stanowiska zwiazane z bezpośrednią obsługą ruchu kolejowego). Umieściłem je w jednej paczce, nieraz o niech przypominałem, wciąż jednak pisze się te same brednie. http://eu07.pl/userfiles/7492/priv-rozporzadzenia_stanowiska_kolejowe.zip

Cytuj
- średnie wykształcenie
Licencję maszynisty może uzyskać osoba która osiada wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe.
Ogólnie cały poprzedni post w całości zawiera informacje nieprawdziwe. Kto się nie zgadza, proszę podać wiarygodne źródło informacji.
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2012, 18:50:26 wysłana przez szczawik »

Offline MałyKsiażę

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Marca 2012, 19:01:39 »
Po 1 napisałem, że nie jestem pewien, po 2 że zapytam prawniczki, po 3 od każdej reguły są wyjątki!!!
Odsyłam do POLITYKI RÓWNOŚCI SZANS!!!
http://www.efs.gov.pl/dzialaniapromocyjne/Documents/Poradnikaktualizacja2010.pdf
daje przykład dot. kobiet i mężczyzn
zasada ta odnosi sie jednak do osób wykluczonych z rynku pracy z przyczn niepełnosprawności lub zdrowia, czy wykluczenia społecznego
pozdrawiam:)

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Marca 2012, 19:10:37 »
Cytuj
Po 1 napisałem, że nie jestem pewien
Gdzie?
Cytuj
po 2 że zapytam prawniczki,
...
Cytuj
po 3 od każdej reguły są wyjątki!!!
Nie musisz krzyczeć to po pierwsze, a po drugie nie ma jakichkolwiek wyjątków nie wymienionych we wspomnianych rozporządzeniach.
Cytuj
http://www.efs.gov.pl/dzialaniapromocyjne/Documents/Poradnikaktualizacja2010.pdf
daje przykład dot. kobiet i mężczyzn
zasada ta odnosi sie jednak do osób wykluczonych z rynku pracy z przyczn niepełnosprawności lub zdrowia, czy wykluczenia społecznego
Co ma piernik do wiatraka?
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2012, 19:12:45 wysłana przez szczawik »

Online Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Marca 2012, 19:15:34 »
Czyli osoba nie posiadająca wykształcenia elektrycznego bądź mechanicznego nie możn myśleć o pracy maszynisty?

Offline MałyKsiażę

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Marca 2012, 19:19:10 »
Proponuję Wam, abyście odszukali podobne projekty tego typu. Skontaktowali się z ich realizatorami. Oni na 100% udzielą wszelkich informacji. Chętne osoby proszę o kontakt (nie mówię o osobach, które juz zadeklarowały swój udział).
pozdrawiam

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Marca 2012, 19:31:22 »
Czyli osoba nie posiadająca wykształcenia elektrycznego bądź mechanicznego nie możn myśleć o pracy maszynisty?
Myśleć może zawsze...
Proponuję Wam, abyście odszukali podobne projekty tego typu. Skontaktowali się z ich realizatorami. Oni na 100% udzielą wszelkich informacji.
pozdrawiam
O nie, To Twoja propozycja. To Ty masz uwiarygodnić swoją pozycję i propozycję.
Cytuj
Coachingproces doskonalenia kwalifikacji pod kierunkiem trenera przez nabywanie nowych umiejętności, korygowanie nieskutecznych zachowań. Polega na obserwacji osoby szkolonej w trakcie wykonywanej pracy, samoocenie, informacji zwrotnej i planowaniu nowych strategii postępowania. Jego istotnym elementem jest partnerska relacja i wzajemne zaufanie między osobistym trenerem a jego uczniem
To cytat z wikipedii, szczególnie ostatnie zdanie polecam czytać do bólu. Obecnie jako pracownik pewnej firmy z branży telekomunikacyjnej, uczestniczyłem od 2 lat w wielu szkoleniach/coachingach. Na żadnym nie słyszałem takich bredni. Nie wiesz kompletnie nic o tym co planujesz i nam obiecujesz.
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2012, 19:32:36 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline MałyKsiażę

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Marca 2012, 19:54:19 »
Tak jak już mówiłem napisałem tu, ponieważ kolega mnie prosił. Nie przywiązuje wagi do tego forum. Nie rozumiem więc dlaczego mieszasz to z moim zawodem?
On pytał tylko czy ze środków europejskich można sfinansować kurs maszynisty.
Co do coachingu, nie wiem, czy osoba, która swoje informacje czerpie z wikipedii jest wiarygodna?
Tam przecież każdy użytkownik może napisać to, co chce.
Ja przedstawiłem wam tylko szansę - wy możecie ja potraktować jak chcecie - jako wskazówkę od wszechświata, brednie czy nawet wypowiedź mentora. To od Was zależy, ja nic nie narzucam.
Mi na tym projekcie nie zależy - tak jak juz wspominałem :) Dlatego uważam, że to sami albo powinniście iśc w tym kierunku i zgłosić się, albo przestać pisać do tego tematu.
pozdrawiam

  Dodano: 19 Marca 2012, 19:56:05
Tak na marginesie - coach wspiera, doradza, nie przejmuje roli lidera - klient sam szuka rozwiązań - powinieneś to wiedzieć, skoro jesteś taki oczytany.
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2012, 19:56:05 wysłana przez MałyKsiażę »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Marca 2012, 20:08:37 »
No to nas nie wsparłeś, nie wzbudziłeś zaufania, nie zależy Ci na projekcie, krótko nie można na Ciebie liczyć.
Cytuj
coach wspiera, doradza, nie przejmuje roli lidera
To akurat zależy od drabiny organizacyjnej. Musi znać temat którym się zajmuje, Ty nie znasz. Widać do tej pory miałem do czynienia z profesjonalizmem. Swoją drogą olałeś wszystkie uwagi administratora, to świadczy wiele o Tobie.

Offline MałyKsiażę

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Marca 2012, 20:11:59 »
Masz prawo tak uważać, jednak ja uważam inaczej.
Czy masz jednak prawo oceniać innych nie znając ich?

  Dodano: 19 Marca 2012, 20:13:03
Mysle, ze marnujesz moj czas, a rozmowa z Toba jest bez sensu, wiec zegnam

Regulamin Zakazy Punkt 8, Obowiązki Punkt 16, plus brak reakcji na moje wpisy.

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2012, 20:34:39 wysłana przez REWIZOR »

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Ogłoszenie - Kurs na Maszynistę PT
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Marca 2012, 20:49:44 »
Masz prawo tak uważać, jednak ja uważam inaczej.
Czy masz jednak prawo oceniać innych nie znając ich?

  Dodano: 19 Marca 2012, 20:13:03
Mysle, ze marnujesz moj czas, a rozmowa z Toba jest bez sensu, wiec zegnam

Regulamin Zakazy Punkt 8, Obowiązki Punkt 16, plus brak reakcji na moje wpisy.

REWIZOR


Wyczuwam dojrzałość, opanowanie, zaangażowanie i ogarnięcie w temacie.

  Dodano: 19 Marca 2012, 20:50:34
Kurczę, pomyliłem ten wątek z innym. Przepraszam za błąd. Wybacz mi.
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2012, 20:54:13 wysłana przez pol102 »