Autor Wątek:  Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.  (Przeczytany 32980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« dnia: 16 Marca 2012, 18:12:57 »
Proponuję w tym temacie wyrażać swoje opinie o zapowiedziach stacyjnych.
Będę pierwszy.
Białogard - uważam że na tej stacji są najładniejsze spośród tych które słyszałem. Dźwięk emitowany przed komunikatem przywołuje wspomnienie dawnej świetności PKP.
Wrocław Główny - koszmar. Ktoś silił się na nowoczesność, która nie nawiązuje w żaden sposób do tego co znamy z innych stacji. Sam dźwięk jest nieprzyjemny i po prostu brzydki. Jestem na NIE.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marca 2012, 18:18:16 »
A dokładność komunikatów? Tak to wygląda na Warszawie Gdańskiej:
1. Dinnn... dinnn.... dinnn.... [syntezator mowy] Pociąg osooobowy [przeciągnięte "o"] z Warszawy Woooli do Ciechanowa wjedzie na tor x przy peronie n.
2. Mija 60 sekund: Dinnn... dinnn.... dinnn.... Pociąg osooobowy z Warszawy Woooli do Ciechanowa odjedzie z toru x przy peronie n.
3. Kolejne 60 sekund: pociąg wtacza się "w perony".

Przed remontem ukończonym w 2011 roku zapowiadanie było dokładniejsze :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marca 2012, 18:30:46 »
Najgorsza zapowiedź jest w metrze. Na stacji jest puszczana "zapowiedź" oparta na ivonie "uwaga pociąg"*, ale najlepsze są na Centralnym. Zrozumiałe i proste.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marca 2012, 18:57:06 »
W Gdańsku. Czasami KOSZMAR !!! niestety :-(

Offline KlimaT

  • Wiadomości: 191
  • Rąbiniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marca 2012, 19:02:07 »
A w Bydgoszczy praktycznie odkąd pamiętam są zapowiadane przez tą samą panią i nie ma powodów do narzekania, z kolei w Inowrocławiu... Zależy; Jeśli przez megafon mówi pani - jest ok, natomiast jeśli facet... po prostu go nie słychać.

Offline bprog

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marca 2012, 19:06:44 »
Szczecin Dąbie - może być, tylko czasami niewyraźne, ale według mnie nie umywa się do Szczecina Głównego, tam zapowiedzi są czyste, klarowne i wyraźne. Aż miło słuchać.

Offline marek_n0

  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marca 2012, 19:15:07 »
W Wołowie czasami jest taka pani dyżurna, która zamiast "r" wymawia "ł". Oczywiście od czasu do czasu, wyrwie się jej ta literka "r". Trochę za cicho jest, ale dobrze jest, chyba że zapowiada pan dyżurny.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marca 2012, 19:46:57 »
Nie wiem jak obecnie jest we Wrocławiu ale przejeżdżając w lipcu przez stację wg. było świetnie. Dźwięk czysty bez tzw. "kluch w gębie" i bez echa, słyszalne wszędzie tak samo. Jbc, moge wstawić filmik :P
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline TKSZCZECIN

  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Marca 2012, 19:47:12 »
Co do Szczecina Głównego, to tam dźwięk zapowiadania jest od kiedy pamiętam taki sam. Nie jakieś tam plumkanie, tylko taki oldskulowy. Jest po prostu wryty w krajobraz i klimat dworca. Oby tylko nie został zmieniony.

Offline marek_n0

  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Marca 2012, 20:05:51 »
Nie wiem jak obecnie jest we Wrocławiu ale przejeżdżając w lipcu przez stację wg. było świetnie. Dźwięk czysty bez tzw. "kluch w gębie" i bez echa, słyszalne wszędzie tak samo. Jbc, moge wstawić filmik :P
No jest czysty nadal, ale wcześniejszy "dzwon" przed zapowiedzią był lepszy i ładniejszy.

Offline kronika13

  • Wiadomości: 54
  • kolej na kolej ;-)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Marca 2012, 20:14:51 »
Pamiętam, że przez lata W-wa Zachodnia to było kuriozum w postaci "ciągów" do Sochaczewa czy do Grodziska. Co "ciąg", gdzie ciąg, wór na plecach?... Początki zapowiedzi urywane są permanentnie, do dzisiaj, bo słyszę to nawet w pobliżu przejść na perony, idąc na autobus.
kronika13

Węgrom gratulujemy Ikarusa, a Polakom Solarisa ;-)

Offline Mat863994

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Marca 2012, 20:23:53 »
Na stacji W-wa Zachodnia czasem jest śmieszna zapowiedź w wykonaniu pewnej Pani.
W Poznaniu  jest  bardzo wyraźnie i elegancko to wykonane.
PKP INTERCITY

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Marca 2012, 20:47:29 »
Gdzieś po YT krążył filmik, gdzie megafonistka na Zachodnim nie wyłączyła mikrofonu i było słychać jej rozmowę przez telefon ;) Tylko jakoś nie mogę tego znaleźć :(

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Marca 2012, 21:00:08 »
We Wrocławiu był gong i go zaje... :( Znaczy zlikwidowali....

Co do zapowiedzi to w Stargardzie Szczecińskim od kiedy "padł"? gong przed pociągiem jest: Uwaga Uwaga :D
Raz w Krzyżu gość tak zapowiadał Barbakana, jakby nie wiem... wypowiadał 1000 słów na minute...

Natomiast w Poznaniu mnie denerwują zapowiedzi - osobowe itp z "kompa", a reszta normalnie...
Nie rozumiem natomiast Szczecina "Pociąg podstawia się" fajnie, że się podstawia... w Krakowie "Jest podstawiany"....
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś rano TLK do Krakowa czy Rzeszowa i  TLK do Olsztyna odjeżdżały z tego samego toru w +/- 3 minuty różnicy :D Przy czym jeden jechał przez port, drugi prze Wstowo... no i to słynne "Z końca peronu...".
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Marca 2012, 21:16:06 »
1. We Wrocławiu Głównym zapowiedzi są bardzo wyraźne, gong jest nawet nie najgorszy (ale to mało ważne). Miałem lekki sentyment do tego starego gongu, ale myślę, że czystość dźwięku obecnego to rekompensuje.
2. W Legnicy charakterystyczne "Stacja Legnica, stacja Legnica..." dźwięk jak na każdym innym "pospolitym" dworcu - taki sobie.
3. Jawor - tu gong się zepsuł parę lat temu, więc w zapowiedziach nie ma gongu. Ba, nie ma nawet czasami zapowiedzi - to ze względu na odmawiające posłuszeństwa nagłośnienie.
4. Węgierska Górka - głos brzmi jak naturalny, lecz po paru dniach pobytu w tej miejscowości zorientowałem się, że wszystkie zapowiedzi brzmią tak samo, z tym że zmieniona jest tylko godzina i relacja (wszystko idzie według szablonu - "Pociąg osobowy z X do Y planowy odjazd NN.MM... wjedzie na tor K przy peronie L"), więc zapewne mówi to syntezator mowy.
5. Sucha Beskidzka - zamiast gongu jest jakiś jęk.
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2012, 21:17:38 wysłana przez SKP »
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Marca 2012, 21:19:39 »
Stary gong, już niedługo w jednej ze scenerii w Maszynie:) Tak w ogóle ponowię swoją prośbę tutaj. Ponieważ piszecie o fajnych zapowiedziach, a co za tym idzie "dżinglach" na początku, proszę Was, jeśli macie możliwość nagrania takiego dżingielka na Waszych stacjach, to bardzo proszę zróbcie to. Będzie mi to potrzebne do wykonania nagrań różnych zapowiedzi do scenerii Maszynowych. Z góry dziękuję.

Regulamin, Prawa, punkt 4. Poprawiłem. I dodałem brakujące orzeczenie i podmiot w jednym ze zdań.

Kamils

« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2012, 22:09:52 wysłana przez kamils »

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Marca 2012, 21:36:18 »
Ale i tak nic nie pobije tej zapowiedz ;) - http://www.youtube.com/watch?v=ZCpmO4pkY30. Jeśli chodzi o Wrocław Główny, to nie podobają mi się tam też te blue screenowe tablice. Stare obracające się karteczki były najlepsze ;) Owszem, na tych nowych widać relację z daleka, ale są już jakieś nie takie..., z resztą tak samo jak nowy gong.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline czakulec1825

  • Wiadomości: 152
  • Koleje Dolnośląskie S.A.
    • Zobacz profil
    • Legnicka Galeria Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Marca 2012, 22:00:42 »
Witam, powiem wam, że w Legnicy zapowiedź moim zdaniem jest oklepana ''Tu Stacja Legnica, Tu Stacja Legnica'', a gong nie zawsze działa, i zależy kto mówi(???). Co do Wrocławia Gł., to przed modernizacją dworca był fajny gong, a teraz już jakos mi nie pasuje, lecz megafoniści zostali Ci sami, z czego się bardzo cieszę. A co do Poznania Gł., to podoba mi się gong i ten syntezator.

Bardzo niestarannie napisany post. Proszę na przyszłość stosować się do regulaminu.

Kamils
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2012, 22:24:17 wysłana przez kamils »
Koleje Dolnośląskie S.A

Windows 8 32bit, 2GB RAM, Nvidia Geforce GT220 1GB.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Marca 2012, 22:20:05 »
W Bolesławcu zdaje się, że też są zapowiedzi z automatu i są całkiem całkiem :)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Marca 2012, 00:16:20 »
Zapraszam do Pabianic:

"P-poociąg łooosobowy z Ł-Łoodzy Kalyskiej do Pooznania wjedzie na tor przy peronie trzecym. Podszaz wjazdu pooociągu prosimy zachować ostroożnoć".

Specyficzne przeciąganie literek, y zamiast i oraz ogólne seplenienie sprawiające, że osoba obsługująca megafon jest pijana. ;)

Sentymentem darzę zaś zapowiedzi w Poznaniu.
Z MaSzyną od 2003!

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Marca 2012, 11:25:32 »
Rzeczywiście w Poznaniu zapowiedzi są świetne i w Warszawie również, ale w wielu innych miastach także. Ja w tym wątku chcę powiedzieć, że w Symulatorze EU07 będą również bardzo dobre. O to jeden z przykładów dla jednej ze scenerii Drawinowo. Zapowiedzi tworzone są we współpracy z @Tomaszek_Lodz - super się z nim pracuje.

Offline 333Wojtas333

  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Marca 2012, 11:49:19 »
Szczecin Dąbie - może być, tylko czasami niewyraźne, ale według mnie nie umywa się do Szczecina Głównego, tam zapowiedzi są czyste, klarowne i wyraźne. Aż miło słuchać.

To spędź kilka godzin na dworcu głównym i dopiero oceń jakość zapowiedzi. Nie da się ukryć, że potrzebna jest naprawa.

Co do zapowiedzi w innych miastach chcę pochwalić Poznań Główny, zdecydowanie najlepsze zapowiedzi na tym dworcu, lecz teraz wymagają one uaktualnienia.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2012, 12:52:34 wysłana przez 333Wojtas333 »

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Marca 2012, 13:21:40 »
W moim macierzystym Zawierciu, w związku z modernizacją dworca montowany jest nowy system audio-wizualny, na razie go testują i raz jest ciszej, raz głośniej - ale zapowiada się dobrze :)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Marca 2012, 13:44:45 »
Najładniejszy miał Wrocław. Będąc tam przejazdem w 1998 roku już zapowiedzi leciały z głośników i wszystko dało się zrozumieć + gong, którego już nie ma. Stare dawne czasy, to mi na zawsze weszło do pamięci.

Centralny w Warszawie też ma dobre zapowiedzi, szczególnie teraz po remoncie. No i ten charakterystyczny 3 tonowy gong, który jest tam od początku powstania dworca.

Najgorsze zapowiedzi jakie miałem ostatnio szanse usłyszeć to zapowiedź z Sopotu z części dla SKMek. Nawet najlepsi by nie zdołali zrozumieć co tam mówią, już nie mówiąc o tym nowym systemie zapowiedzi z automatów przy użyciu syntezatora IVONA i to nie jest ściema. Żenada total.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline FedEx

  • Wiadomości: 10
  • Najczęściej Airbus A310 :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Marca 2012, 21:22:34 »
Wszyscy opowiadają sobie o Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu etc., ale nikt nie wspomni o Łodzi Kaliskiej :) Właśnie pamiętne czasy kiedy to na dworcu głównym we Wrocławiu był gong. Obecnie dobra jest czystość dźwięku. Poznań - zapowiedź elektroniczna, czysta, podoba mi się, wszystko idzie zrozumieć. Co do Warszawy się nie wypowiadam - nie byłem jeszcze, nie słyszałem. Natomiast ładna jest też zapowiedź w Łodzi Kaliskiej, czysta i powolna. Wszystko da się zrozumieć.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2012, 21:23:47 wysłana przez FedEx »

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Marca 2012, 21:33:05 »
Co do WDC:
:D

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Marca 2012, 21:49:19 »
W Sochaczewie, mało kiedy coś zapowiadają, chyba że rozkład się posypie. Spałem na tym dworcu jakiś czas temu zimą, klimat super. Pijaczki, jakieś szemrane pary itp. Ale jak się chce spać to takie rzeczy przestają być ważne. Łódź Żabieniec, tam jest taki facet że jak zacznie mówić można się przestraszyć. Z tym że tekst słychać bez zarzutu. Ciekawy klimat ma Łowicz, zapowiedzi takie jakieś jak za czasów ST. Gierka i E. Kani.
« Ostatnia zmiana: 18 Marca 2012, 08:29:24 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Marca 2012, 21:50:25 »
Czyżby oczy me tak szwankowały, że nie zauważyłem? Czy też nikt nie wspomniał o zapowiedziach w mieście Ełku?

Płci głosu nie można zidentyfikować. Jeżeli miałbym opisać jego klarowność, to wyobraźcie sobie osobę, z ustami pełnymi klusek i głową owiniętą bandażem, która stara się zapowiedzieć przyjazd pociągu.

To jest Ełk.

20 sekunda:
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline soadfan

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Marca 2012, 09:45:43 »
Z kolei w Katowicach kojarzę 3 osoby, w tym jedna z Pań mówi jakby była natchniona lub nawiedzona. Bardzo śmiesznie akcentuje ale jest wyraźnie w każdym wypadku.

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 545
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Najładniejsze i najbrzydsze zapowiedzi na stacjach.
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Marca 2012, 10:06:23 »
Według mnie najładniejszą i najwyraźniejszą zapowiedź miały Spytkowice - Wyrazisty, melodyjny gong i głośna, wyraźna zapowiedź. Niestety te czasy już minęły. Będąc na swoim pierwszym spottingu czy jak kto woli "polowaniu" nie sposób było zrozumieć zapowiedzi z poziomu budynku stacji.
« Ostatnia zmiana: 18 Marca 2012, 10:21:15 wysłana przez Irek_Wd »