Autor Wątek:  En 57 - hamulce i sprezarka  (Przeczytany 15000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
En 57 - hamulce i sprezarka
« dnia: 02 Października 2004, 15:26:52 »
Dziś jechałem En-em do Krakowa i akurat siedziałem w pierwszym a potem w ostatnim wagonie w których są sprężarki i akurat zaobserwowałem, że na każdej stacji/przystanku załączała się sprężarka i w związku z tym mam pytanko czy w symku jest dobrze zrobione to ile powietrza uchodzi bo jak sie jedzie i hamuje to praktycznie nic powietrza nie schodzi czy to na napę\ełnianiu uderzeniowym czy podczas hamowania dopiero jak sie da nagłe i uderzeni owe to coś powietrza ujdzie ale tak to nawet o pascala sie nie zmieni tak wiec zeby ponownie uruchomić sprężarkę cza se nieźle pomachać kranem od  hamulca
Ps. Nie wiedziałem gdzie to napisać bo nie wiedziałem czy to błąd czy mi się tak wydaje

Ps 2. Kto wie czemu na odcinku Kraków Płaszów - Podłeże przeciągano wszystko spalinówkami ??
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Października 2004, 16:22:57 »
Nie tylko hamulce zużywają powietrze ale dżwi też. trzeba wziąść też pod uwage stan układu pneumatycznego (nieszczelności). nie wiem dokładnie ale wydaje mi się że ta słynna sprężarka (tyku-tyku, bo są też inne) ma małą wydajność i dobija mniej ale zato częściej.

Co do spalinówek to może to mieć związek z remontem sieci. Jak coś z siecią robią to ją wyłączają, a pociągi jeżdrzą.

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Października 2004, 16:36:56 »
Co do spręąrki to czekam na odpowiedź z grupy która tworzy symka i wie co i jak



taa tylko ze zadnych sieciowców nie widziałem
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Października 2004, 20:28:40 »
Moze prad PKP-owi wylaczyli...

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Października 2004, 21:02:55 »
no i dalej sie nie dowiedzialem jak to jest z tym enem w symku :( czy dobrze to wszystko dobrze działa czy nie ?
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Października 2004, 22:24:05 »
Cytat: "Kozi"
no i dalej sie nie dowiedzialem jak to jest z tym enem w symku :( czy dobrze to wszystko dobrze działa czy nie ?

No to pomyśl logicznie. Skoro zaobserwowałeś że w realu sprężarka zachowuje się inaczej niż w symku to znaczy że nie jest to dobrze odzwierciedlone. No chyba że jest to dobrze symulowane tylko kibel którym jechałeś był jakiś nienormalny:P

Offline SU46

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Października 2004, 09:07:03 »
Cytat: "hejnal"
(...) No chyba że jest to dobrze symulowane tylko kibel którym jechałeś był jakiś nienormalny:P

Zdarzają się jakieś buble ;).

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Października 2004, 09:48:34 »
hejnal przestań sobie posty nabijać jak nie wiesz o co mi chodzi :/

chyba wyraźnie napisałem, że sprężąrka jest ok ale potem wogule nie schodzi powietrze podczas otwierania drzwi, hamowania/luzowania wiec po jaka cholere piszesz gupoty :/
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Października 2004, 10:50:02 »
No to pomyślmy logicznie: skoro jest jak jest, to znaczy, że w symku jest bug. No chyba, żeby nie było, to wtedy wszystko jest ok. ;)

IMO faktycznie w symku za wolno schodzi ciśnienie. W realu w kiblach  sprężarka włącza się częściej.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Adam88

  • Gość
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Października 2004, 11:42:04 »
Cytat: "hejnal"
dżwi


Ortografia sie kłania co masz z polaka?? Pisze się tak drzwi!

Offline maciek_1988

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Października 2004, 12:26:25 »
Heheheh hejnal i ortografia. Przypatrz sie a zobaczysz wiecej bledow w jego poscie. Nie wiem jak tak mozna. Proponuje ci hejnalnajpierw pisanie w wordzie a dopiero potem wklejenie textu na forum.

Offline Inter City

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Października 2004, 12:28:06 »
Cytat: "Kozi"
hejnal przestań sobie posty nabijać jak nie wiesz o co mi chodzi :/



hejnal lubi dużo pisac bardzo dużo i wcale nie musi to być: ani logiczne; ani związane z tematem, ani nie musi mieć rąk i "nuk" byle by było napisane szybko i przedewszystkim dużo, a że o niczym i z błędami to już nie ważne.
Inter City - Polskie Porządne Pociągi

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Października 2004, 12:53:21 »
Cytat: "maciek_1988"
Heheheh hejnal i ortografia. Przypatrz sie a zobaczysz wiecej bledow w jego poscie. Nie wiem jak tak mozna. Proponuje ci hejnalnajpierw pisanie w wordzie a dopiero potem wklejenie textu na forum.


Panowie! Panowie!!! Coś tu chyba za mocno na bocznicę wywiało kilka wagoników :)))) Co do Hejnała i jego pisowni..... Co Wam do tego? Fakt... Błędy robi. Oki. Czasami zdarzają się i mnie ortografy i literówki, i nic sobie z tego nie robię. Więc zejdźcie z Hejnała i odpowiadajcie na treść pytania. a nie walcie na forum o błędach ortograficznych. Macie przecież PW!!!

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Października 2004, 13:03:24 »
Cytat: "Mutopompka"
Panowie! Panowie!!! Coś tu chyba za mocno na bocznicę wywiało kilka wagoników :)))) Co do Hejnała i jego pisowni..... Co Wam do tego? Fakt... Błędy robi. Oki. Czasami zdarzają się i mnie ortografy i literówki, i nic sobie z tego nie robię.

Oczywiście, że literówki mogą się przydarzyć, ale nic nie robienie sobie z błędów ortograficznych świadczy tylko o tym, że brak Ci szacunku dla własnego języka i dla tych, którzy to muszą czytać.
Pozdrawiam, Leszek

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Października 2004, 13:09:43 »
To co robicie to jest własnie nabijanie postów. Jesli chcesz komus zwrócic uwage to napisz mu to na PW a nie zaśmiecaj forum debilnymi postami.

A to cytat z Netykiety która znajduje sie w kazdym dziale:
Cytuj
- nie zwracaj uwagi nigdy publicznie lecz bezpośrednio danej osobie, chyba że jest to osoba już wyjątkowo łamiąca wszelkie reguły (i robi to też publicznie) i po uwadze jej zwróconej najpierw osobiście nie zareaguje


Jak widac nie wszyscy to czytali...

Poziom tego forum jest coraz nizszy... :/
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Października 2004, 13:10:45 »
Dzięki Mutopomka. Dla reszty panów mam propozycje:
http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=1587
W tym wątku znajdziecie aż trzy linki do chatów założonych przez MK. ZTCP te chaty stoją zazwyczaj puste, więc proponuje się tam wprowadzić. Jeśli nie odpowiadają te to na serverze http://www.polchat.pl/ jest jeszcze kilka innych chatów kolejowych. Możecie sobie nawet założyć własny chat tam dowoli wyśmiewać się z hejnala. W przeciwieństwie do forum szybko takie uwagi znikają na chacie ;)

PS hejnal musi pisać dużo i bez sensu, wogule nie na temat bo taka jego natura!!!!

hunter

  • Gość
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Października 2004, 18:04:18 »
Ej, nie zmieniajcie tematu postu, bo to chore, że tu pisze tak, a tu tak.

Kozi, masz totalną racje z tym powietrzem. W kiblach nie schodzi tak wolno. Aha, jeszcze ja dopiszę swoje bugi:

Dlaczego, jak damy "4" na numerycznej, lok nie odhamowywuje się?? Tylko, jak damy dopiero "." na num. ??

I tu jest wałek! I również jak da sie ".", to tam jest taka sprężyna i on sam schodzi na pozycję "4" na num. A dlaczego, jak da sie jedną pozycje dalej za "4" na num. to hamuje tak mocno? I jak da sie dalej o jedną pozycję, to trzyma tylko pewną ilość powietrza załapaną o jedną pozycję kranu hamulca wcześniej??

Pozdrawiam.

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Października 2004, 18:48:37 »
Skoro gadacie o sprężarce w En57 - to ja też się dołączę. Mam taki problem: Ruszam sobie spokojnie kibelkiem, jadę i po jakimś czasie wyłącza się sprężarka. Obojętnie , czy to 2 poz nastawnika, czy 3, czy boczniki , ale wyłącza się. Nie było by w tym nic dziwnego, bo pociąg jedzie normalnie do czasu jak się nie zatrzymam na stacji.  Jak się zatrzymam, to już nie idzie włączyć sprężarki, ezt nie rusza. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć o co chodzi, czy to tak ma być, czy to jakiś bug ?
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Października 2004, 18:51:08 »
dzięki :) ale tam jest tak że jak się da uderzeniowe to cisnienie w hamulcach maleje ale ze zbiornika głównego wogule powietrze nie uchodzi tak samo drzwi powinny zużywać to powietrze ale nic a nic nie ucieka także jak raz sie zaladuje to można jechać i jechać

wogule te hamulce w tym ENie to jakieś porąbane
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Października 2004, 17:37:09 »
odrazu przepraszam, że sam po sobnie pisze ale nikt nie odpisał w tym temacie :P nie wiem co jest mam napewno wszystkie pliki t3d a mimo to nie moge wejść do przedsionka w EN-ie :( wpisy też dobre  :(

Ktoś wie czemu tak jest ??
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline maciek_1988

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Października 2004, 18:02:20 »
ZTCW to bug w grze. Ale jest jakas tam wersja ktora tego nie ma tylko nie pamietam ktora :/

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Października 2004, 18:29:14 »
Cytat: "Kozi"
odrazu przepraszam, że sam po sobnie pisze ale nikt nie odpisał w tym temacie :P nie wiem co jest mam napewno wszystkie pliki t3d a mimo to nie moge wejść do przedsionka w EN-ie :( wpisy też dobre  :(

Ktoś wie czemu tak jest ??

Zamiast nabijać sobie posty bzdurami i zwalać na innych poszukałbyś sobie na forum. http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=2068

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Października 2004, 18:56:47 »
czytaj to co pisze dobra? a potem odpisuj spamerze wyraźnie napisałem, że mam te pliki więc co sie plujesz??
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Października 2004, 11:26:29 »
Więc tak:
Najpierw napisałeś że spręzarka w realu włącza się częściej niż w symku i masz podejżenie że coś jest nie tak w symku z powietrzem. Zapytałeś czy to błąd choć było to oczywiste. Dlatego pomyślałem że skoro nie jesteś pewien to nie wiesz jak powinno być więc starałem się opisać jak jest w realu. Stwierdzenie że na to pytanie mają ci twórcy odpowiedzieć było niegrzeczne wstosunku do mnie (jeśli do twórców też to sami niech się wypowiedzą). Zaledwie kilka godzin później jesteś zły że ci twórcy nie odpisali (bo może nie mieli czasu zajżeć na forum) a twój post był trochę beszczelny. Ale jak ci odpowiedziałem (na temat) to się oburzasz że nie oto ci chodzi i rozpoczynasz dyskusje o nabijaniu postów. Więc pisz wyraźnie o co ci chodzi. Następny twój post dopiero mówił wyraźnie o co ci chodzi tylko niepotrzebnie obrażałeś hamulce :P. A potem pomyliłeś wątek. Gdybyś napisał to w wątku do którego ci potem link podałem to bym nic nie napisał. Znam wielu ludzi którzy myśleli że mają wszystkie pliki i pytali mnie czemu to im nie działa czy tamto.

Może nie zawsze mnie to wychodzi ale staram się na tyle ile umiem pomóc. Ale tobie już nic nie pomoge.

I nie odpisuj więcej na moje posty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
En 57 - hamulce i sprezarka
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Października 2004, 12:22:35 »
masz racje czasem przesadzam ale ja mam te pliki bo je kopiowałem

postarajmy już sie wiecej nie klucic
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"