Autor Wątek:  Odp: Wykolejenie w Szczekocinach  (Przeczytany 1841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Wykolejenie w Szczekocinach
« dnia: 05 Marca 2012, 19:00:18 »
Ja chce poruszyć kwestie polityczną tej tragedii bo nie da się ukryć, że Komor i Tusk przyjechali tam żeby zbić kapitał na trupach i to jest oczywiste.

Ja chce zaznaczyć, przy całym szacunku i współczuciu dla rodzin i ofiar katastrofy że ci którzy np. tego dnia zginęli w wypadkach drogowych a jest to ok 17 osób(nie mam dokładnych danych ale statystycznie tyle dziennie ginie na drogach) są dyskryminowani i konstytucja ich nie obejmuje i nie ogłasza się codziennie żałoby narodowej. Nie twierdze przez to że codziennie należy ogłaszać żałobę narodową, ale należy postawić pytanie: Jaki jest limit ofiar po przekroczeniu którego ogłasza się żałobę narodową i czy ogłoszono by ją gdyby śmierć zabrała przykładowo 5 pasażerów a nie 16.

kilkanaście ofiar w jednym miejscu, nagle zginęło w tak spektakularny sposób więc trzeba sparaliżować kraj na 2 dni także w reżymowych serwisach inf.  Ta katastrofa to gratka dla takich ludzi jakich mamy w sejmie, niestety tak oni to odbierają.

Co do Tuska i Komorowskiego oraz reszty ich świty(dziwię się że nie pojawił się tam min. rolnictwa i rozwoju wsi Waldemar P. bo to było szczere pole) to należało wziąć kije i ich pogonić. Niestety złodzieje są chronieni przez prawo i policję choć pewnie bez obstawy zostali by pogonieni co do tego nie mam wątpliwości.

Dziękuję.
.

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Odp: Wykolejenie w Szczekocinach
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marca 2012, 19:04:54 »
Według mnie nie można porównywać wypadków samochodowych do katastrof. Katastrofy tego typu (nie tylko kolejowe) zdarzają się rzadko, a wypadki samochodowe prawie co dziennie. Wygląd katastrofy też ma swój udział.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Odp: Wykolejenie w Szczekocinach
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marca 2012, 19:05:34 »
Jaka by nie była ekipa rządząca, to by pojechali na miejsce katastrofy. A jakby nie pojechali, to by były zarzuty, że rządzący mają gdzieś tragedię ludzi (patrz powódź 1997). Stan kolei, czy ogólnie nawet transportu, to nie jest kwestia jednego rządu, na to pracowali wszyscy co najmniej od końca II Wojny Światowej.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odp: Wykolejenie w Szczekocinach
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Marca 2012, 19:08:12 »
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-gula-vip-y-na-miejscu-katastrofy-w-innych-krajach-to,nId,437233
Cytuj
Natomiast mieliśmy na miejscu katastrofy znaczną liczbę ludzi ze świecznika. Czy to ma wpływ na pracę służb? Czy to pomaga, czy przeszkadza?
Na świecie, w tej fachowej literaturze, używa się takiego pojęcia "VIP disaster tourism", czyli turystyka katastrof. Bardzo smutno o tym mówić, natomiast w większości krajów cywilizowanych to są rzeczy niedopuszczalne. Ministrowie nie jeżdżą na miejsce zdarzenia po to, żeby być i uczestniczyć w akcji ratowniczej. Raczej nie ma tutaj żadnego aspektu merytorycznego, dlatego, że nie wnosi to żadnego istotnego wkładu, natomiast zawsze wprowadza ogromny chaos.

Słyszeliśmy wczoraj, że służby będące na miejscu od pewnego momentu, kiedy już opanowały sytuację, odsuwały ludzi, którzy mieszkali w pobliżu i których pomoc na samym początku była być może kluczowa dla życia i zdrowia wielu osób, dopóki nie przybyły tam służby. Może po prostu ludzi ze świecznika należy usuwać z miejsca takiej tragedii?
Szef Scotland Yardu w trakcie zamachów w dniu 4 lipca 2004 roku w Londynie, gdy zjawił się na jednej ze stacji na Kings Cross, gdzie wybuchły bomby, został zatrzymany przez szeregowego z bardzo krótkim pytaniem - czy wchodzi pan przejąć dowodzenie, czy wchodzi pan sobie pooglądać? On zrezygnował z tej wizyty. Myślę, że to oddaje pewien klimat. To są osoby postronne. Naprawdę zupełnie nie mają tam miejsca i nie powinny się tam znajdować. Ale tu już wchodzimy w kwestie etyczne. Myślę, że też do tych standardów dojdziemy. Natomiast, co do usuwania tych osób, postronnych, które udzielały pomocy w pierwszej fazie, to jest naturalne. To znaczy, bardzo ważny element i to cały czas podkreślamy. Gdyby nie ci ratownicy nieprofesjonalni, ci którzy byli na miejscu, gdyby nie sami ludzie, prawdopodobnie zginęłoby więcej osób. To jest bardzo istotny element. Natomiast następuje pewien moment, gdzie działania muszą być przejęte przez służby. Tam już nie ma miejsca dla innych.
Solo oración!

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Odp: Wykolejenie w Szczekocinach
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Marca 2012, 19:13:00 »
Ja chce poruszyć kwestie polityczną tej tragedii bo nie da się ukryć, że Komor i Tusk przyjechali tam żeby zbić kapitał na trupach i to jest oczywiste.

Ja chce zaznaczyć, przy całym szacunku i współczuciu dla rodzin i ofiar katastrofy że ci którzy np. tego dnia zginęli w wypadkach drogowych a jest to ok 17 osób(nie mam dokładnych danych ale statystycznie tyle dziennie ginie na drogach) są dyskryminowani i konstytucja ich nie obejmuje i nie ogłasza się codziennie żałoby narodowej. Nie twierdze przez to że codziennie należy ogłaszać żałobę narodową, ale należy postawić pytanie: Jaki jest limit ofiar po przekroczeniu którego ogłasza się żałobę narodową i czy ogłoszono by ją gdyby śmierć zabrała przykładowo 5 pasażerów a nie 16.

kilkanaście ofiar w jednym miejscu, nagle zginęło w tak spektakularny sposób więc trzeba sparaliżować kraj na 2 dni także w reżymowych serwisach inf.  Ta katastrofa to gratka dla takich ludzi jakich mamy w sejmie, niestety tak oni to odbierają.

Co do Tuska i Komorowskiego oraz reszty ich świty(dziwię się że nie pojawił się tam min. rolnictwa i rozwoju wsi Waldemar P. bo to było szczere pole) to należało wziąć kije i ich pogonić. Niestety złodzieje są chronieni przez prawo i policję choć pewnie bez obstawy zostali by pogonieni co do tego nie mam wątpliwości.

Dziękuję.

Fora Ci się kolego pomyliły. Już, któryś raz widzę, że nie wypowiadasz się na temat, tylko pierzesz jakieś prywatne brudy polityczne. To nie tu.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Odp: Wykolejenie w Szczekocinach
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Marca 2012, 19:19:36 »
Pan mechanik, nie pomyliły mi się fora to rządowi pomyliły się miejsca. Bo tych sk**wieli powinno tam nie być.

Bocznica + ostrzeżenie.
ZiomalCl
« Ostatnia zmiana: 05 Marca 2012, 19:21:40 wysłana przez ZiomalCl »
.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Wykolejenie w Szczekocinach
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Marca 2012, 19:22:25 »
Polska jeszcze nie jest na tym etapie. Wizyta władz jest póki co wyrazem troski o obywateli. Ale to się niedługo zmieni. W miarę jak widoczne jest efektywne działanie odpowiednich służb, przedstawiciele władz przestają być potrzebni.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni