Autor Wątek:  Podświetlenie składni plików scenerii dla edytora Vim  (Przeczytany 3250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dx286

  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Podświetlenie składni plików scenerii dla edytora Vim
« dnia: 13 Lutego 2012, 00:49:07 »
Witam.
Ostatnio często pracuję z plikami scenerii w Vim'ie. Postanowiłem więc napisać prowizoryczną obsługę podświetlenia składni dla tych plików. Powinno działać dla plików zakończonych rozszerzeniem .scn, .scm, .inc, jednak te ostanie ma już domyślnie zarezerwowane pewne podświetlanie(syntax=pov, oczywiście jeżeli posiadamy taką definicję). W związku z tym otwierając pliki *.inc można ręcznie ustawić składnię przez :set syntax=maszynascn (załącznik 2).
Najnormalniejszym rozwiązaniem wydaje się edycja pliku .vimrc polegająca na dodaniu niżej podanych wierszy:
Cytat: ~/.vimrc
au BufRead,BufNewFile *.scn set filetype=maszynascn
au BufRead,BufNewFile *.scm set filetype=maszynascn
au BufRead,BufNewFile *.inc set filetype=maszynascn " tutaj już składnia 'pov' nie będzie działała dla plików *.inc

Zainteresowanym zostawiam w załączniku spakowany plik maszynascn.vim z definicją składni. Żeby z niego skorzystać, należy go umieścić w odpowiednim katalogu Vim'a, u mnie leży on w /usr/share/vim/vim73/syntax/. Niestety nie miałem jeszcze okazji testować podświetlenia na windows'owym GVim'ie - jeśli kogoś to interesuje, kieruję do: http://www.vim.org/download.php#pc.
Można podsuwać propozycje zmian w podświetlaniu lub dostosować sobie tą definicje na swój sposób.