Autor Wątek:  Sygnał odjazdu EN57-20XX  (Przeczytany 9870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Irek_Wd

  • Wiadomości: 550
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Sygnał odjazdu EN57-20XX
« dnia: 19 Grudnia 2011, 16:36:54 »
Czołem MaSzynowcy i MaSzyniści. W 2010 roku miałem okazję parokrotnie przejechać się EN57-20XX z Wadowic do Andrychowa (pozdrawiam Mati_An). Podczas odjazdu z przystanków osobowych zauważyłem, a raczej zasłyszałem, że nie ma w nim tradycyjnego "beeee, pssss" i jazda tylko jest "iii-iii-iii-iii-iii pssssssiuk" i jazda. Nie zrobiłem do tego dźwięków, bo po prostu nie miałem dyktafonu, ale myślę, że można by je wyciąć z dźwięku zamykania drzwi w "U-boocie" tym "najpierwszym".

Pilnuj pisowni, bo raz piszesz o sobie w rodzaju żeńskim a raz męskim :) Po przecinkach stawiaj spację (nigdy przed).
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 20 Grudnia 2011, 10:54:36 wysłana przez Quark-t »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Grudnia 2011, 16:39:27 »
W najnowszym SPOT-cie jest "iii-iii-iii" :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline ET21-622

  • Wiadomości: 287
  • Dźwiękowiec
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudnia 2011, 17:09:09 »
W tym najnowszym jest to samo co w starym, hałasujący świerszcz zza nocy.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Grudnia 2011, 20:03:52 »
Sam sygnał jest ok, natomiast dźwięki zamykania i otwierania drzwi są ze starego kibla. Postanowiłem więc je sobie podmienić ze starszej wersji SPOTa.

Online Irek_Wd

  • Wiadomości: 550
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Grudnia 2011, 17:33:38 »
W najnowszym SPOT-cie jest "iii-iii-iii" :)
Mało tego. To piszczenie jest słychać również podczas używania otwierania indywidualnego. Po wejściu miga czerwone światełko przy drzwiach (w środku rzecz jasna) i byłbym zapomniał. Wyruszam "U-Bootem" z Wadowic do Andrychowa i nagle ni stąd ni zowąd spocik staje mniej więcej na wysokości tarczy manewrowej przy wyjeździe na Bielsko-Białą (kto zna układ torowy, ten wie). Mech popędził wtedy do silnikowego przebąkiwując coś o szafce WN. Czy komputer pokładowy wychwycił niezamknięte drzwi?  Co się mogło stać? Jazda odbywała się potem płynnie, z tym, że chcąc wysiąść w Andrychowie musiałem wysiadać przez służbowe drzwi, bo tamte się zacięły.

PS. Proszę przetoczyć tą wypowiedź tam gdzie trzeba. W razie potrzeby.

Offline lukasz92

  • Wiadomości: 231
  • Nowy Sącz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Grudnia 2011, 21:04:29 »
W EN57-2000 jest tradycyjny bzyczek. Inna sprawa, że maszyniści zazwyczaj go nie używają, poprzestając na "świerszczyku" który pika samoczynnie, po wciśnięciu przycisku zamykania drzwi.

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Stycznia 2012, 21:11:54 »
Przy okazji zapytam - czy w EN57-20xx jest system ostrzegający o drzwiach niezamykających się z powodu awarii? Jechałem kiedyś z Wrocławia do Zielonej Góry jednostką o numerze 2008 w której był problem z zamknięciem jednego ze skrzydeł drzwi w członie silnikowym. Wyglądało to tak jak na filmiku, drzwi luźno przesuwały się reagując na siłę bezwładności. Problem występował na całym odcinku którym jechałem, i wyglądało na to, że maszynista nic o awarii nie wie lub co najwyżej słyszał od kierownika pociągu/konduktora.

Link:
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Stycznia 2012, 21:54:43 »
@janek32 na tym filmiku to raczej wygląda jakby te skrzydło lewe było na siłę otworzone i pewnie uszkodził się przez to mechanizm. Nie wiem czy dobrze myślę, ale to może mieć związek z pneumatyką.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2012, 21:59:59 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Stycznia 2012, 21:59:48 »
Taki urok kibla, pneumatyka nawalała w starym EN57, w spocie też nawala.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2012, 22:41:42 wysłana przez Quark-t »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Stycznia 2012, 22:01:29 »
No jak się otwiera na siłę drzwi, to nie dziwota, że tak potem jest.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Stycznia 2012, 22:39:53 »
Taki urok kibla, pneumatyka nawalała w starym sraczu, w spocie też nawala.
Jeśli już to pisz że w kiblu, czemu ED59 i ED74 nie nawala pneumatyka? Modernizacja Spota jest nieco nadająca się do kibla.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Stycznia 2012, 22:54:55 »
Czyli co? Wniosek z tego taki iż widocznie co do EDków bardziej się przyłożyli jeśli chodzi o ich modernizacje, a SPOT to nadal mimo wszystko stary kibel tyle, że w nowym wdzianku na to wychodzi.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Stycznia 2012, 23:00:11 »
Dokładnie tak, inna sprawa to EDkami jeździ bardziej cywilizowana grupa pasażerów, ta z kibli niestety nie jest już taka wyrobiona technicznie.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Stycznia 2012, 23:52:56 »
Nie bardzo rozumiem jak to bardziej cywilizowana? Jak masz na myśli wandali to pewnie Edków nie ruszają bo są nadziane kamerami i zaraz by byli w ukrytej kamerze, więc chojraki demolują tabor niezbyt aż tak nowoczesny by w razie wu nie być przyłapanym na gorącym uczynku, a tak jest foto i mają delikwentów jak na dłoni.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Stycznia 2012, 23:55:36 »
Piszecie tak, jakby w SPOTach nie było monitoringu...

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Stycznia 2012, 23:57:15 »
Pewnie i jest jakiś monitoring, ale nie sądzę by SPOTy były tak nadziane kamerami jak EDki.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Stycznia 2012, 00:10:08 »
Pewnie i jest jakiś monitoring, ale nie sądzę by SPOTy były tak nadziane kamerami jak EDki.
Każdy przedział jest monitorowany. A kamerki są dość dobrze ukryte - w znaku zakazu palenia ;)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Stycznia 2012, 00:13:51 »
Co nie zmienia faktu, że tabor demolują i to ostatnio coraz częściej, dowodem tego jest film @janka32. Same to lewe skrzydło się raczej nie zepsuło. Tak wiem wiem zrobiły to życzliwe ktosie heh.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Stycznia 2012, 01:55:17 »
Miałem na myśli wandali, kible zatrzymują się na każdej małej stacji/przystanku osobowym. Edki obsługiwały ruch dawniej zwanym pośpiesznym, bez zatrzymywania się na niebezpiecznych terenach. Jest też inna bariera. Cena biletu, w ED 74 nie ma jak pojechać bez biletu i są drogie. W 2010r objeździłem ED74 Warszawa - Łódź i koleje mazowieckie Warszawa - Łowicz. Doskonale widać różnicę między podróżnymi. Zasobność kieszeni, trzeźwość i t.p. Biedny był skład PUSH-PULL który wtedy na E30 ciągała jeszcze siódemka do Płocka, były miejsca gdzie kierpoć nie miał ochoty wychodzić z kabiny sterowniczej wagonu.

Online Irek_Wd

  • Wiadomości: 550
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Sygnał odjazdu EN57-20XX
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Lutego 2012, 16:39:25 »
Przy okazji zapytam - czy w EN57-20xx jest system ostrzegający o drzwiach niezamykających się z powodu awarii? Jechałem kiedyś z Wrocławia do Zielonej Góry jednostką o numerze 2008 w której był problem z zamknięciem jednego ze skrzydeł drzwi w członie silnikowym. Wyglądało to tak jak na filmiku, drzwi luźno przesuwały się reagując na siłę bezwładności. Problem występował na całym odcinku którym jechałem, i wyglądało na to, że maszynista nic o awarii nie wie lub co najwyżej słyszał od kierownika pociągu/konduktora.

Link:

Ja miałem do czynienia z usterką w rozrządczym. Chcę wysiadać, nasiskam przycisk chyba z 5 razy i dopiero konduktorka mi mówi,że się zepsuły i żeby wysiadać innymi.