Autor Wątek:  Światło w kuszetkach i wagonach 1 klasy  (Przeczytany 6501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 545
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Światło w kuszetkach i wagonach 1 klasy
« dnia: 07 Stycznia 2012, 10:40:58 »
Witam. Przeglądając nazwy tekstur kuszetek i wagonów sypialnych widzę nazwę noc1, noc2... jednak podczas jazdy nocą wszyscy w środku smacznie śpią ;) to znaczy nie palą się światła w oknach. Jak zrobić żeby światła w kuszetkach, reszcie wagonów 1 klasy i wagonach 2 klasy w barwach PKP IC (również TLK) paliło się światło?

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Światło w kuszetkach i wagonach 1 klasy
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Stycznia 2012, 00:00:51 »
Ze świecącymi oknami są tylko wagony z katalogu 111A-NOC_V1 (ścieżka do podejrzenia w Rainsted poniżej miniaturki po wybraniu wagonu w oknie Składy -> Dostępne pojazdy do edycji składu) oraz jeden BDHPUMN-NOC_V1. Kuszetki i sypialne są ciemne, ale to logiczne - w 99% przypadków jak ktoś bierze sypialny to śpi, a jak ma zapalone światło, to najczęściej zasunięte okno.
« Ostatnia zmiana: 09 Stycznia 2012, 00:07:29 wysłana przez Quark-t »
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Światło w kuszetkach i wagonach 1 klasy
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Stycznia 2012, 00:04:32 »
@Irek_Wd przykładowe wpisy takich wagonów masz w sceneriach, wystarczy tylko poszukać. Np sceneria l053-sluzba-1-night.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 545
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Światło w kuszetkach i wagonach 1 klasy
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Stycznia 2012, 10:06:29 »
Ze świecącymi oknami są tylko wagony z katalogu 111A-NOC_V1 (ścieżka do podejrzenia w Rainsted poniżej miniaturki po wybraniu wagonu w oknie Składy -> Dostępne pojazdy do edycji składu) oraz jeden BDHPUMN-NOC_V1. Kuszetki i sypialne są ciemne, ale to logiczne - w 99% przypadków jak ktoś bierze sypialny to śpi, a jak ma zapalone światło, to najczęściej zasunięte okno.
Nie chcę tu polemicować z adminem,ale ja w TLK z Gdyni do Zakopanego w ubiegłym roku widziałem,że w kuszetce od strony przedziałów paliło się światło i jednak nie wszystkie okna były zasunięte. 

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Światło w kuszetkach i wagonach 1 klasy
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Stycznia 2012, 10:13:43 »
Nie chcę tu polemicować z adminem...
Nie ma się czego bać. Admin też człowiek. I chyba masz na myśli polemizować, a nie polemicować ;)

... w ubiegłym roku widziałem,że w kuszetce od strony przedziałów paliło się światło i jednak nie wszystkie okna były zasunięte. 
Ok, rozumiem o co Ci chodzi. Jednak sądzę, że nikt nie zrobi tak jak mówisz. Trzeba by pobawić się teksturami, efekt będzie słabo dostrzegalny, więc nikt nie będzie chciał zawracać sobie tym głowy.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Światło w kuszetkach i wagonach 1 klasy
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Stycznia 2012, 12:29:52 »
W kuszecie nie zawsze idzie się od razu spać ;) I też zależy czy na korytarzu konduktor zgasi na noc światło - więc "pali" się jedna strona, co innego w sypialnych nowych, gdzie po opuszczeniu rolety faktycznie jest ciemno :D Więc światła nawet pewno na zewnątrz nie widać jeżeli nawet jest zapalone w środku.

Co do oświetlenia, to widziałem np. że Z1 w "wersji" sypialnej ma całkiem ładne sygnały SKP - podobnie jak piętrus OIDP, czy da radę to przenieść do innych wagonów ? Zamiast piksela.. ?
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Światło w kuszetkach i wagonach 1 klasy
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Stycznia 2012, 12:36:41 »
Polemizować zawsze można. Przyznaję, nie pomyślałem o stronie korytarza, która faktycznie zawsze jest oświetlona. Odnośnie przedziałów - jak napisałem w 99% przypadkach jest ciemno :) Inna sprawa, że i tak nie ma takich tekstur w MaSzynie.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Światło w kuszetkach i wagonach 1 klasy
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Stycznia 2012, 17:56:01 »
Co do oświetlenia, to widziałem np. że Z1 w "wersji" sypialnej ma całkiem ładne sygnały SKP - podobnie jak piętrus OIDP, czy da radę to przenieść do innych wagonów ? Zamiast piksela.. ?
Tylko Bhp, 152A i Bdhpumn mają normalne SKP a nie freespoty. Po prostu kiedyś twórcy nie pomyśleli żeby endtaby zrobić tak samo jak endsignale.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio