Autor Wątek:  Mogę zrobić każde nagranie rozmów przez radio-propozycja dla twórców scenerii.  (Przeczytany 163779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Nie ma co dawać do publikacji samych dźwięków (chyba że masz na myśli dział infrastruktury; choć to też nie najlepszy pomysł moim zdaniem) bez dodanych eventów na scenerię. @Tomaszek_Lodz pisał mi, że jest osoba chętna do wykonania takiego zadania. Zobaczmy, jak się wywiąże z tej pracy.
I właśnie tu masz rację. Tak jak było napisane w temacie-dźwięki są przystosowane do Maszyny i niech zostaną w tym wątku. Oczywiście chętni do wstawienia ich do scenerii się zgłosili, zresztą nagrania do Bałtyku i Drawinowa były robione na zamówienie. Chciałbym się dowiedzieć przez ciekawość czy są już prowadzone jakieś prace związane z wrzuceniem dźwięków do scenerii? Pytanie dotyczy kolegów, którzy zamawiali w/wym. nagrania.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Do tematu: Czekamy na kolejne propozycje co do produkcji dźwięków w sceneriach , które wymagają korekty audio.
Także do nowych scenerii .
« Ostatnia zmiana: 10 Lutego 2012, 23:00:49 wysłana przez sektor 77 »

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Cytuj
Oczywiście chętni do wstawienia ich do scenerii się zgłosili, zresztą nagrania do Bałtyku i Drawinowa były robione na zamówienie. Chciałbym się dowiedzieć przez ciekawość czy są już prowadzone jakieś prace związane z wrzuceniem dźwięków do scenerii? Pytanie dotyczy kolegów, którzy zamawiali w/wym. nagrania.

.....

A ja nadal i wciąż czekam na poprawione rozmowy radiowe do scenerii Bałtyk. Dwukrotnie prosiłem na PW o poprawienie w/w i do tej pory bez echa. Czyżby słomiany zapał? No cóż,okaże się. Proszę po raz trzeci, tym razem TU. Tomku obrób je i podeślij mi bo chcę wstawić w scenerie. Długo mam jeszcze prosić?

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Skoro tak oficjalnie, to przepraszam za mały zastój w interesie. Spowodowane to było bardzo małą ilością wolnego czasu. Dzisiaj jestem już dyspozycyjny więc zabieram się do pracy.@PanMechanik, spokojnie PW czytałem tylko nie było czasu nawet odpowiedzieć. Jeszcze dziś będziesz to miał u siebie co chciałeś.

EDIT, 18:00  Specjalnie dla @PanaMechanika poprawione połączone rozmowy radiowe do Bałtyku. Życzę miłej pracy ze wstawianiem nagrań do scenerii.
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2012, 18:06:07 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Kilka uwag co do nagrań.
"wyjazd podany, droga leży" -jeśli wyświetlił się sygnał zezwalający (pomijam sz) to droga w zasadzie musi leżeć także nie wiem po co ta końcówka ;)
"wjazd po sygnale zastępczym" to co? zastępczy się wymiga i dopiero wtedy mam jechać?
Trochę dziwi mnie rozkaz "N" do Alakowic "… przejechać obok semafora wskazującego sygnał zastępczy" -nijak to się trzyma (nie ma w ogóle takiej treści w rozkazach). Dlaczego "N" a nie "S"? Druga sprawa rozkaz dyktuje się gdy mamy sygnał zabraniający jazdy a nie sygnał zastępczy… W ogóle rozkaz "N" ma co innego w działce 1… "S" natomiast wjazd ma w rubryce 2… Coś mi się to wszystko nie podoba. Tak samo w rubryce 4 powtarzanie do którego odnośni się to semafora. Moim zdaniem poknocone zdrowo ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2012, 18:19:12 wysłana przez mechatronik »
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
@Mechatronik, dziękuję za uwagi. Fakt-rozklaz pisemny dot. Alakowic jest rozkazem "S" a nie "N".  Ja się zajmuję tylko nagraniem, obrobieniem i dostosowaniem nagrań do wymogów Maszyny. Wszystkie nagrania są tworzone na podstawie stenogramów rozmów, nadsyłanych przez zainteresowane osoby. W tym przypadku stenogram sporządził i nadesłał @PanMechanik i to na podstawie jego dialogów zrobiłem te nagrania. Tak więc @PanieMechaniku, popraw te stenogramy i wyślij mi raz jeszcze. Jeśli do środy do 17tej zdołasz mi dostarczyć materiał, na czwartek będziesz miał nagrane. Tylko tym razem zrób to prawidłowo.
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2012, 18:41:38 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Nie no @Tomaszek_Lodz ja wiem, że Ty tylko nagrywasz -co z resztą wychodzi super. Ja tylko zwróciłem uwagę, że mamy groch z kapustą i należy to poprawić ;). @PanMechanik, w razie czego podeślij mi stenogramy to się je sprawdzi, żeby Tomaszek_Lodz nie nagrywał na darmo ;)
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Właśnie to samo chciałem zaproponować. Najpierw do kolegi @Mechatronika a na końcu do mnie. Nie ma co zaśmiecać wątku. Także czekam na poprawkę.

EDIT 14.02, godz. 16:30 Właśnie dostałem od @Mechatronika stenogram rozmów do Bałtyku (dziękuję za poprawienie). Nagrania będą gotowe na czwartek. Specjalnie dla kolegi @PanMechanik.

EDIT 17.02  Wrzucam oczekiwana przez niektórych paczkę z nagraniami do scenerii Bałtyk. Wspólnie ze mną głosu użyczył @PanMechanik i to dla niego właśnie ta paczka. Kolega @Mechatronik sporządził poprawki w stenogramie, a właściwie napisał go od nowa.
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2012, 15:02:14 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Te dialogi są bardzo dobre pod każdym względem i tego właśnie brakowało.
Właśnie w ten sam sposób należy uzupełniać kolejne scenerie , które tego nie posiadają.
Czekamy na kolejne teksty do nagrań i realizacji.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Kolejna paczuszka rozmów do scenerii Bałtyk, na zamówienie @PanaMechanika. Głosu oprócz mnie użyczyli: @PanMechanik i @AR0M4N.
« Ostatnia zmiana: 22 Lutego 2012, 13:17:41 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline AR0M4N

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Myślę że się spodoba ;-) Popraw literówkę w moim nicku na -> AR0M4N

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Przesłuchałem te dźwięki i powiem całkiem całkiem. Wdarł się mały błąd nazwa nagrania 5610_odjazd, a wyraźnie w nim słychać 6510. No i plik o nazwie Baltyk_zima początek ok, ale potem straszny przester.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline AR0M4N

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
To do Tomka on mi dostarcza listę dialogową.
Ew niewyraźnie słychać ;-)
« Ostatnia zmiana: 22 Lutego 2012, 13:07:33 wysłana przez AR0M4N »

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
A mi dialogi dostarcza @PanMechanik:p @Sawi, zdaję sobie sprawę, że momentami licho słychać, ale to wina jakości nagrań. Szczerze pierwotnie nagrania te wyszły jeszcze gorzej, obrobiłem je i wyciągnąłęm co się tylko dało domowymi sposobami. Zresztą w realu też czasem gorzej słychać. Co do literówek, owszem mogła się wedrzeć, ale myślę że zainteresowany poradzi sobie z tym i tak.
« Ostatnia zmiana: 22 Lutego 2012, 13:21:05 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Hej,

Będzie duży problem żeby poprawić tą literówkę i ponownie nagrać te przesterowane?

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Powitać. Nie będzie problemu. Dzisiaj nagram to od nowa i jutro juz będzie na forum poprawione. Rozumiem, że chodzi tylko o fragment z IC Mewa i odjazd z Alakowic? Czy poprawić jeszcze raz całą paczkę?

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Popraw te dwa nagrania :-) Chyba że ktoś zgłosi jeszcze jakieś zastrzeżenia.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Tu zamieszczam stenogram kolegi @Master Yoda. Proszę kolegów o weryfikację jego poprawności, jeśli chodzi o naturalność rozmów radiowych. Stenogram zamieszczony za pozwoleniem autora.

http://eu07.pl/userfiles/8095/priv-MY.7z

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Wysłałem Masterowi inny stenogram, taki zatwierdzony przez jednego z BT, nie wiem czemu wstawił tutaj inny. Trzeba pamiętać o powtórzeniu rozkazu przez maszynistę.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Już rozmawiałem na ten temat z MasterYoda. Stenogram dotarł do mnie i się biorę za niego.

EDIT: 06.03. Witam po krótkiej przerwie. Dziś wrzucam paczuszkę z nagraniami dla kolegi @MasterYoda. Dziękuje @Sektor 77 za użyczenie głosu. Jeśli coś jest nie tak z nagraniem, tradycyjnie proszę pisać-poprawię.

EDIT: 10.03. Zgłaszam zapotrzebowanie na napisanie stenogramów zapowiedzi stacyjnych do scenerii Drawinowo i Całkowo. Pomoże ktoś?
« Ostatnia zmiana: 10 Marca 2012, 15:37:51 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Oczywiście, że tak. Czekam na szczegóły i teksty do produkcji.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
@MasterYoda zgłosił chęć napisania stenogramów, @Sektor77-dziękuję jak zawsze. Robota się kreci.

EDIT: 10.03 godz 21:40. Wysyłam paczuszkę dla kolegi @MasterYoda. Głosów użyczyli: @Sektor77, @Bombell. Dzieki koledzy. Oczywiście proszę o wytyczne jeśli coś jest nie tak.
« Ostatnia zmiana: 10 Marca 2012, 21:44:28 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Z mojej strony nie ma żadnych uwag. Wszystko jest bardzo dobrze zmontowane i oddaje w pełni realizm.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Widzę, że cisza koledzy. W takim razie proszę aby ktoś chętny napisał kwestie do linii 546. Chodzi o polecenie odjazdu od kierownika, a także o zapowiedzi stacyjne, najlepiej do wszystkich trzech służb.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Spokojnie, będę miał niedługo dla Ciebie zlecenia na dźwięki do na nowego scenariusza. Tylko dokończę pisać stenogramy i wyślę do jakiegoś forumowego maszynisty (myślę o @mechatroniku, choć jeśli ktoś inny pracuje na kolei i ma czas, to niech się do mnie odezwie na PW), żeby je ewentualnie poprawił i dodał im realizmu. Ludzi do nagrania już mam, więc chyba w przyszłym tygodniu nie będziesz się nudził ;)
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Widzę, że cisza koledzy. W takim razie proszę aby ktoś chętny napisał kwestie do linii 546. Chodzi o polecenie odjazdu od kierownika, a także o zapowiedzi stacyjne, najlepiej do wszystkich trzech służb.
Zapowiedzi stacyjne zrobiłem dla tej linii - są dostępne w dziale testy. Jednak można zrobić je jeszcze raz, jak będzie trzeba - może będą lepsze :)

Offline roobinsoon

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 65
  • Swoim torem.. Moze byc na bocznice..
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Hm.. Ktos niedawno prosil o nagrania rozmow (nawet z youtube). Moze juz bylo:
&feature=g-vrec&context=G2a05388RVAAAAAAAAAg
Swoim torem.. Moze byc na bocznice..

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
@Sektor77, czemu nic mi się nie chwalisz co? Nie ma sensu robić czegoś dwa razy.
« Ostatnia zmiana: 28 Marca 2012, 15:26:36 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
@Sektor77, czemu nic mi się nie chwalisz co? Nie ma sensu robić czegoś dwa razy.
Byłem pewny, że zauważyłeś pliki w testach. No, ale rozmowy radiowe mamy przed sobą ;) Będę czekał na monologi i dialogi.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
@sektor zapowiedzi do linii 546 są w TD to fakt, jednak nie zapominaj o tym, że nie każdy ma tam dostęp. No i druga sprawa to, to iż żeby coś zostało opublikowane musi być przetestowane i spełniać wytyczne.
« Ostatnia zmiana: 28 Marca 2012, 16:06:44 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".