Autor Wątek:  Obróbka audio na potrzeby symulatora ...  (Przeczytany 6152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Obróbka audio na potrzeby symulatora ...
« dnia: 30 Stycznia 2012, 17:50:23 »
Chętnie zajmę się obróbką plików audio na potrzeby symulatora - każdy rodzaj plików dźwiękowych itd.
Ten wątek założyłem , aby właśnie tutaj składać zamówienia - chętnie pomogę i się polecam.
Zapraszam do współpracy.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Obróbka audio na potrzeby symulatora ...
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Stycznia 2012, 17:51:39 »
Ale jakiego rodzaju obróbki audio?

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Obróbka audio na potrzeby symulatora ...
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Stycznia 2012, 17:54:30 »
Wszystko, co jest publikowane (czyli właśnie dźwięki, które są częścią scenerii/scenariusza) przeszło testy i teoretycznie nie potrzebuje poprawek. Możesz ewentualnie pomóc trasopisarzom w obróbce nowych (surowych) nagrań.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Obróbka audio na potrzeby symulatora ...
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Stycznia 2012, 17:56:13 »
W ulepszaniu jakością np: rozmowy radiowe , zapowiedzi na stacjach czy sygnały lokomotyw i wszystkich innych dźwięków , które występują w sceneriach.
Nie narzucam się , ale jak ktoś kto robi nową scenerię , a potrzebuje trochę podrasować jakość , to chętnie pomogę :)

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Obróbka audio na potrzeby symulatora ...
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Stycznia 2012, 17:56:37 »
Ja mam pytanie, czy kolega @Sektor 77 mógłby mi pomóc np w nagraniach do stworzenia rozmów radiowych. Pytam, ponieważ potrzebuję nagrań minimun dwoch różnych głosów.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Obróbka audio na potrzeby symulatora ...
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Stycznia 2012, 18:00:47 »
Oczywiście , że mogę ... nie ma sprawy . Potrzebuję tylko konkretne teksty (słowa-zdania) i nagram oraz obrobię. Chyba , że masz już własne nagrania ???

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Obróbka audio na potrzeby symulatora ...
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Stycznia 2012, 18:05:25 »
Nie ty tylko nagraj ja musze twój głos dopiero przepuścić przez CB i wtedy będzie gotowe. Ja tylko ciebie bym prosił o nagranie własnego głosu. Dialogi wysłałem ci na PW.
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2012, 18:09:05 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Obróbka audio na potrzeby symulatora ...
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Stycznia 2012, 20:54:38 »
@Tomaszek_Lodz -  nagranie dialogów gotowe , ale tylko w jednym głosie. Myślę , że to będzie Tobie odpowiadać. Pliki w formacie wave - najbardziej optymalne. Są już do Twojej dyspozycji na e-mail.

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Obróbka audio na potrzeby symulatora ...
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Stycznia 2012, 21:11:11 »
Po Twojej stronie internetowej widzę, że możesz mieć doświadczenie w zakresie obróbki audio. Potrzebne mi są osoby, które byłyby chętne do wycinania z filmów sampli szumu zewnętrznego oraz stukotów wydawanych przez różnego rodzaju wagony przy różnych prędkościach.
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Obróbka audio na potrzeby symulatora ...
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Stycznia 2012, 21:50:48 »
Powiem szczerze , że nigdy nie wycinałem z filmików dźwięków , bo nie miałem takiej potrzeby.
Zawsze obrabiałem - masterowałem i miksowałem różne ścieżki audio (instrumenty itd) oraz nagrywałem itp. Ogólnie realizacja dźwięku.
Spróbować mogę i jak tylko potrafię to na pewno pomogę.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Obróbka audio na potrzeby symulatora ...
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Stycznia 2012, 20:10:59 »
Pamiętajcie, że w tych stenogramach musi być zaznaczone, która kwestia jest jakby wypowiadana przez nas (nie może być tak, że my mówimy i nasz głos jest jak z radiotelefonu).

Po Twojej stronie internetowej widzę, że możesz mieć doświadczenie w zakresie obróbki audio. Potrzebne mi są osoby, które byłyby chętne do wycinania z filmów sampli szumu zewnętrznego oraz stukotów wydawanych przez różnego rodzaju wagony przy różnych prędkościach.

Ja się tym zajmowałem (do starego outernoisu miałem nawet niezłą paczusie na sporo taboru). No ale - jeśli przyjąć, że ma to być wielopoziomowe to jest z tym więcej zabawy. No i trzeba robić od nowa.
« Ostatnia zmiana: 31 Stycznia 2012, 20:12:28 wysłana przez ZiomalCl »

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Obróbka audio na potrzeby symulatora ...
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Stycznia 2012, 20:55:16 »
@ZiomalCl - Rozumiem o co chodzi. Już rozmyślam jak do tego podejść i myślę , że któryś z moich zamierzeń się sprawdzi. O same poziomy w różnych poziomach prędkości się nie martwię , gdyż z tym chyba sobie poradzę poprzez triki w programie.
No , ale wszystko w swoim czasie ;)
Czekam na konkretny materiał , nad którym się zacznę zmagać. Oczywiście to nie piekarnia , bo na wszystko potrzebna jest odpowiednia ilość czasu - to musi mieć ręce i nogi.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Obróbka audio na potrzeby symulatora ...
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lutego 2012, 14:19:06 »
@ZiomalCL, ma się rozumieć że wszystkie głosy nie mogą być na jedno kopyto, dlatego nagrywam 2,3 wersje tych samych tekstów wypowiadanych przez różne osoby, poza tym np. mechanik mówiąc sam siebie nie słyszy jak przez radio, więc już mamy jeden głos którego nie trzeba wcale obrabiać. Ja obecnie zamieściłem jedną wersję nagrań do Drawinowa. Dziś popracuję nad drugą wersją i zamieszczę w swoim wątku jutro. Druga wersja nagrań powstaje dzięki użyczeniu głosu przez kolegę @Sektor 77. W zasadzie każdy user może się przyłączyć i nagrać konkretne teksty. Kwestia ich obrobienia i zaszumienia przez krótkofalówki.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Obróbka audio na potrzeby symulatora ...
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Lutego 2012, 15:17:16 »
Ja mam pytanie, czy kolega @Sektor 77 mógłby mi pomóc np w nagraniach do stworzenia rozmów radiowych. Pytam, ponieważ potrzebuję nagrań minimun dwoch różnych głosów.

To już masz trzy głosy. ;) Ja na Bałtyku nie poprzestanę i polecam się na przyszłość. Gdybyś miał coś do nagrania to pisz na PW.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Obróbka audio na potrzeby symulatora ...
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lutego 2012, 16:54:15 »
Widzę , że jest zapotrzebowanie na tego rodzaju pracę :)
To oczywiste jeżeli symulator ma się rozwijać i trzeba przecież również modernizować audio na takim poziomie jak grafika. Oczywiście wiadomo , że przy grafice rzeczywistej scenerii jest więcej roboty.
W każdym bądź razie - Ja bardzo się cieszę , że chociaż w takim stopniu mogę jakoś pomóc.
Zapraszam do współpracy.
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2012, 17:11:47 wysłana przez sektor 77 »