Autor Wątek:  Moja przeróbka kabiny SU45.  (Przeczytany 30541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Moja przeróbka kabiny SU45.
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Grudnia 2011, 00:10:30 »
Sfotografuj co się da i ile się da, na pewno te zdjęcia się nie zmarnują, ktoś z nich zrobi użytek. Tak więc aparat w dłoń i zasyp nas materiałem :).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Moja przeróbka kabiny SU45.
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Grudnia 2011, 00:22:46 »
W najbliższych dniach jadę na SU45, przy czym kurs będzie w połowie nocny, więc zrobię zdjęcia i nakręcę filmik oświetlenia. Btw jakieś życzenia? Sfotografować jakiś szczegół kabiny, czy pulpitu?
Jak masz okazję i warunki to pstryknij całą kabinę, na pewno się przyda, na odświeżenie SU45 bo ta szara kabina taka biedna trochę.
...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Moja przeróbka kabiny SU45.
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Grudnia 2011, 07:35:23 »
Co to znaczy biedna? Masz jakieś uwagi? Są błędy? To napisz co dokładnie jest skopane, niedorobione i co należy dołożyć. Masz problem ze sprecyzowaniem myśli to nie pisz.
Prawdą jest że każde zdjęcia, nagrania z taboru mogą być przydatne, co zostało wcześniej napisane. Nie ma to jak nabijanie postów.

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Moja przeróbka kabiny SU45.
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Grudnia 2011, 16:56:49 »
Co to znaczy biedna? Masz jakieś uwagi? Są błędy? To napisz co dokładnie jest skopane, niedorobione i co należy dołożyć. Masz problem ze sprecyzowaniem myśli to nie pisz.
Prawdą jest że każde zdjęcia, nagrania z taboru mogą być przydatne, co zostało wcześniej napisane. Nie ma to jak nabijanie postów.
Krzysztof wyluzuj. Biedna w znaczeniu, nieprzyjemna do jazdy. Wyrażam tylko własną opinię. I w wolnym czasie chętnie bym się podjął jej odpicowaniu. Wszystko jasne?
...

Offline kurak303E

  • Wiadomości: 267
  • PKP Intercity, Gdynia - kurs maszynistowski :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moja przeróbka kabiny SU45.
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Grudnia 2011, 23:18:34 »
Oto jak powinno wyglądać oświetlenie nocne w SU45. Czyli g***o widać :) Za podświetlenie wskaźników odpowiadają dwie (lub trzy) zwykłe żarówki, które znajdują się centralnie pod pulpitem. Od nich światło wpada przez szczeliny mierników, na ich tarcze, stąd podświetlenie jest takie lipne. Na zdjęciu dość dobrze widać, że najwięcej światła się wydobywa ze szczelin między całymi panelami pulpitu. Jedynie Hasler jest dobrze oświetlony. W tym wypadku bezbarwnie, w drugiej kabinie tej lokomotywy na zielono.


Co do modelu, pierwsze co się nie trzyma kupy, to obrotomierze, które są zdecydowanie za małe. Nie pasuje mi również rozmieszczenie kontrolek. Chyba powinny być troszkę dalej jedna od drugiej.

Korzystając z okazji, narobiłem trochę zdjęć w urządzeń w maszynowni. Później wrzucę całą paczkę.
« Ostatnia zmiana: 27 Grudnia 2011, 23:46:08 wysłana przez kurak303E »
Lubię SU45 :) Zapraszam na mój kanał, głównie o SU45 na YT - http://www.youtube.com/user/Gryszaq oraz Ełcką Galerię Kolejową - www.elkgk.cba.pl

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Moja przeróbka kabiny SU45.
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Grudnia 2011, 00:00:08 »
O kurczaki przecież tam ledwo co widać na tym podświetleniu. Normalnie jazda na takim ledwie czym wydaje się serio abstrakcją. Masz na to jakiś swój niezawodny sposób by dostrzec to co trzeba?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Moja przeróbka kabiny SU45.
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Grudnia 2011, 06:36:37 »
Oto jak powinno wyglądać oświetlenie nocne w SU45. Czyli g***o widać :) Za podświetlenie wskaźników odpowiadają dwie (lub trzy) zwykłe żarówki, które znajdują się centralnie pod pulpitem.

Żarówki powinny (na zdjęciu widać, że nie wszędzie są) być po dwie na każdy przyrząd pomiarowy. Jedna oświetla przyrząd z góry - druga z dołu. Na zdjęciu widać, że jeden z przyrządów w ogóle nie jest podświetlony, inne tylko w połowie (zapewne żarówki poprzepalane albo ich brak). Moc żarówki to zdaje się 15W.
@Sawi, jedyny sposób na poprawę widoczności, to jechać z przyciemnionym oświetleniem kabiny, albo...własne źródło światła skierowane na przyrządy ;)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Moja przeróbka kabiny SU45.
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Grudnia 2011, 10:17:27 »
@Sawi, jedyny sposób na poprawę widoczności, to jechać z przyciemnionym oświetleniem kabiny, albo...własne źródło światła skierowane na przyrządy ;)
Ooo to mnie zaciekawiłeś. Masz może jakieś fotki na których widać zastosowaną taką metodę? Własne źródło światła powiadasz, czyli pewnie jakaś latarka mniemam :).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Moja przeróbka kabiny SU45.
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Grudnia 2011, 10:19:25 »
Flesz w telefonie i jedziesz co jakiś czas po mano i amperomierzach xd
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Moja przeróbka kabiny SU45.
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Grudnia 2011, 10:23:05 »
Jak jest zupełnie ciemno to i takie podświetlenie wystarczy.
Flesz w telefonie i jedziesz co jakiś czas po mano i amperomierzach xd

Przecież można na chwilę zapalić oświetlenie kabiny.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Moja przeróbka kabiny SU45.
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Grudnia 2011, 10:52:24 »
Przecież można na chwilę zapalić oświetlenie kabiny.
Nie wiem jak na SU45 jest przełącznik od oświetlenia kabiny ale jadąc gagarinem to nie najlepszy pomysł -włącznik jest na ścianie za pomocnikiem. Na dodatek nocą jest to bardzo niepraktycznie bo oczy mają chwilkę zanim dostosują się do ciemna a takie zapalanie i włączanie światła wybija je z rytmu. Ja przerobiłem brelok na baterię słoneczną co miał 3xbiała LED na czerwone dwie. Idealnie nadawał się do chwilowego oświetlenia zarówno przyrządów jak i rozkładu jazdy/rozkazów. Jako ciekawostkę powiem, że gagarin ze sprawną nagrzewnicą może nie mieć oświetlenia termometrów ;) Gdy woda w układzie osiągnie w granicach 75-80oC w kabinie czuć "przegrzane powietrze" i wtedy wiadomo, że gagatkowi jest za ciepło ;). Śmialiśmy się, że taka jazda to jazda "na węch" ;). Podobnie z olejem gdy jest jego niskie ciśnienie/wysoka tempreatura to przy schodzeniu z pozycji, a najczęściej z 2/3 na 0 silnik reaguje tak jakby miał zaraz zgasnąć i regulator z trudem "podciąga go na obrotach". Bez wskazań przyrządów na podstawie reakcji lokomotywy można orientacyjnie ustalić temperatury/ciśnienia (oleju, wody). Podstawa przy spalinkach to "czuć" lokomotywę bo one niejako "żyją" ;)
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline kurak303E

  • Wiadomości: 267
  • PKP Intercity, Gdynia - kurs maszynistowski :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moja przeróbka kabiny SU45.
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Grudnia 2011, 15:19:37 »
W SU45 przełącznik górnego oświetlenia i podświetlenia przyrządów pomiarowych znajdują się obok siebie, na pulpicie tuż koło nastawnika, więc nie trzeba wykonywać zbędnych ruchów dla włączenia któregoś z nich.

Co do temperatury i ciśnienia oleju. Właśnie dlatego, jak wyżej pisałem i jak widać na kilku zdjęciach, w wielu lokomotywach maszyniści sami dorabiali specjalne lampki, dające światło tylko na te wskaźniki. Znajdują się z boku, więc nic a nic przeszkadza jeździe nocnej. Również pisałem wyżej. Z manometrów prawie nic w nocy nie da się odczytać. Lewy jeszcze "jak Cię mogę", ale środkowy i prawy zero, żadnego podświetlenia.
Lubię SU45 :) Zapraszam na mój kanał, głównie o SU45 na YT - http://www.youtube.com/user/Gryszaq oraz Ełcką Galerię Kolejową - www.elkgk.cba.pl

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Moja przeróbka kabiny SU45.
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Grudnia 2011, 17:55:04 »
Ooo to mnie zaciekawiłeś. Masz może jakieś fotki na których widać zastosowaną taką metodę?

To jest po prostu mocno przyciemnione światło w kabinie. Na niektórych lokomotywach przyciemniasz płynnie za pomocą potencjometru, na innych jest to tylko hebelek i przyciemnieniem regulować się nie da. Nota bene lekarze okuliści zalecają właśnie taką jazdę - oczy się po prostu mniej męczą.

Offline kurak303E

  • Wiadomości: 267
  • PKP Intercity, Gdynia - kurs maszynistowski :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moja przeróbka kabiny SU45.
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Stycznia 2012, 16:52:45 »
Oświetlenie nocne:

Lubię SU45 :) Zapraszam na mój kanał, głównie o SU45 na YT - http://www.youtube.com/user/Gryszaq oraz Ełcką Galerię Kolejową - www.elkgk.cba.pl