Autor Wątek:  Przy wczytaniu scenariusza błąd.  (Przeczytany 5557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemek19840

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« dnia: 21 Lutego 2012, 16:30:37 »
Witam, jestem tu nowy i jeśli jest to nie odpowiedni dział to przepraszam.
Mój problem polega na tym że chcę zagrać w misję "l61_tlk-1"
Pobrałem wszystko to co trzeba wszystko ładnie pięknie i teraz gdy próbuję wczytać misje wytskakują mi 2 okienka w których pisze:

"Track does not exist"

Po naciśnięciu ok wyskakuje drugie okienko a w nim:

"Scene parse error near node"

Prosił bym o takie łopatologiczne wyjaśnienie mi o co w tym chodzi tak żeby działało.
Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za kłopot.

Dodam jeszcze że inne trasy działają bez problemu.
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2012, 16:43:23 wysłana przez Przemek19840 »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Przy wczytaniu ścenariusza błąd.
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lutego 2012, 16:41:12 »
To że jesteś nowy nie zwalnia Cię od przestrzegania regulaminu. Na forum jest mnóstwo wątków.
Spis błędów: http://eu07.pl/forum/index.php?topic=10622.0

Regulamin - zakazy pkt 25 - od przestrzegania regulaminu są Moderatorzy i Administratorzy - poza tym że ton agresywny to Twoja odpowiedź niewiele pomaga nowemu użytkownikowi /ShaXbee
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2012, 17:08:03 wysłana przez ShaXbee »
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lutego 2012, 17:01:33 »
Hej Przemek,

Spróbuj proszę jeszcze raz rozpakować paczkę całościową.

Wrzuć proszę paręnaście ostatnich linijek Twojego loga i odpowiedz na te pytania:
  • Jaką wersję symulatora pobrałeś?
  • Jakie dodatki rozpakowywałeś?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lutego 2012, 17:08:49 »
@MasterYoda i po co od razu tak agresywnie? Już zapomniałeś jakie były Twoje i wielu z nas początki? @Przemek19840 zapewne wiesz, że ten scenariusz jest tylko i wyłącznie przystosowany do PC 2010. Jeśli wgrałeś go do jakiejś starszej paczki to mogą się dziać różne kwiatki. Najlepiej odpowiedz na powyższe pytania da to nam pewien obraz sytuacji.
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2012, 17:13:05 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lutego 2012, 17:12:10 »
@MasterYoda i po co od razu tak agresywnie? Już zapomniałeś jakie były Twoje i wielu z nas początki?
Przepraszam. To nie miał być atak...:/
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Przemek19840

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lutego 2012, 17:28:26 »
Więc tak:
Paczka która pobrałem to "PC2010_DDS.7z"
Z dodatków które dodawałem to była tylko lokomotywę "6Dg"
No i oczywiście to które było podane aby pobrać w tym właśnie scenariuszu.
A cały log w załączniku bo nie chciałem tworzyć tak dużej wiadomości, Log pochodzi tylko z próby uruchomienia danego scenariusza.


Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lutego 2012, 17:33:31 »
Pokaż mi jeszcze plik scn, bo coś mi się zdaje, że próbowałeś ustawić skład na torze, który nie istnieje i zapomniałeś we wpisie dać dynamic.
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2012, 17:36:44 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Przemek19840

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lutego 2012, 17:43:30 »
W pliku SCN nie dokonywałem żadnych zmian więc może coś powinienem zmienić i jeśli trzeba było by coś zmienić to prosił bym o napisanie co mam zmienić.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lutego 2012, 17:51:23 »
Rozumiem. Nie, nic nie trzeba zmieniać. Czyli nic kompletnie nie ruszałeś w plikach tak? Jeśli tak, to spróbuj pobrać wszystko ponownie i sprawdź jak będzie. Z resztą ja też zaraz sam zobaczę jak jest na świeżutkiej PC 2010 DDS i dam znać.
EDIT:
Działa bez zarzutu. Jesteś pewien, że na pewno wszystko pobrałeś? W skrócie by ten scenariusz odpalił potrzebne są z działu Publikacje następujące dodatki: l61_tlk-1, 201e-w_final_dds, 201e_dds, priv-sceneria_l61_l144_pc2010_dds i 152a_dds.
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2012, 18:42:40 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Przemek19840

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lutego 2012, 19:21:43 »
Niestety nic, jutro pobiorę świeżą paczkę i zobaczę, jeszcze jedno.
Te elementy potrzebne do działania tekstury i tego wszystkiego to po prostu kopiuje do głównego katalogu i klikam wypakuj tutaj czy ręcznie je umieszczam w poszczególnych folderach bo do tej pory ręcznie to robiłem .

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Lutego 2012, 19:27:57 »
Nie ma takiej potrzeby, żebyś robił to ręcznie, zawsze możesz się pomylić. Wystarczy, że wypakujesz archiwum do głównego katalogu symulatora i zezwolisz na scalenie wszystkich folderów.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Lutego 2012, 19:34:07 »
Te elementy potrzebne do działania tekstury i tego wszystkiego to po prostu kopiuje do głównego katalogu i klikam wypakuj tutaj czy ręcznie je umieszczam w poszczególnych folderach bo do tej pory ręcznie to robiłem .
Po prostu pobierasz te wszystkie dodatki i wypakowujesz jeden po drugim  np na pulpicie. Następnie wrzucasz do głównego folderu gdzie masz PC 2010. To wrzucanie polega jedynie na wytnij wklej bądź kopiuj zamiast wytnij. Grunt to by te wypakowane foldery trafiły do głównego folderu gdzie masz PC 2010.
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2012, 19:40:45 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Lutego 2012, 20:06:25 »
To wrzucanie polega jedynie na wytnij wklej bądź kopiuj zamiast wytnij. Grunt to by te wypakowane foldery trafiły do głównego folderu gdzie masz PC 2010.

A dodatki po to mają określoną strukturę katalogową, że wybierając folder z PC2010 jako docelowy w archiwizatorze (7-zip, Rar, Zip i inne) wszystko robi się automagicznie bez jakiegokolwiek kopiuj-wklej. Tak jak opisał to @Sawi też można, tylko po co tyle pracy i problemów, bo a nóż coś się zgubi/przeoczy.
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2012, 20:07:50 wysłana przez Quark-t »
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Lutego 2012, 20:14:22 »
@Quark ja się przyzwyczaiłem do tej metody i nie narzekam. Grunt by była sprawdzona. Tak czy siak są dwie metody na to wychodzi jedna bezpośrednia, druga nieco dłuższa. Jednak wynik obu musi być ten sam, wypakowane folderu muszą trafić docelowo do głównego folderu z PC 2010.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Lutego 2012, 20:14:32 »
Panowie, zgodnie z regulaminem: piszemy poziomo czyli linijka za linijką.
Pozdrawiam

Offline Crowman

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1
  • MaSzynowiec
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Lutego 2012, 20:19:25 »
@Quark-t - każdy sobie robi według swojego gustu. Ja też wypakowuję sobie wszystkie dodatki do Symulatora ręcznie, bo tak mi jest wygodniej. Info dla kolegi @Przemek19840 - jak pobierzesz sobie paczkę to wypakuj ją i zostaw sobie (np. na pulpicie) archiwum tego pliku, czyli plik "PC2010+patch.7z". Pozwoli Ci to np. jeśli kiedyś w przyszłości napotkasz podobny błąd to nie będziesz musiał pobierać na nowo PC2010, tylko wypakujesz sobie do nowego folderu. Zaoszczędzi to między innymi Twój czas.
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2012, 20:20:47 wysłana przez Crowman »

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Lutego 2012, 20:25:39 »
Cukier do herbaty też można sypać pęsetą a nie łyżeczką. Zgadzam się, że każdy robi jak mu wygodniej, co nie znaczy, że nie można prościej/łatwiej. Natomiast do trzymania wszystkiego na pulpicie bym raczej nie namawiał. Raz, że się robi bałagan, dwa, że przy padzie systemu problem z odzyskaniem. Folder gdzieś na partycji innej niż systemowa lepszy. Ale "de gustibus..."
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Lutego 2012, 20:31:01 »
@Quark na to też mam swój sposób. Po prostu jak już robi mi się bałagan na pulpicie to tworzę folder o nazwie Pobrane i tam wrzucam te wcześniej pobrane dodatki.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Lutego 2012, 20:46:34 »
Trzymanie wszystkiego na pulpicie spowalnia system. Trzymać należy archiwum w jakimś folderze na partycji innej niż systemowa, na pulpicie zostawiamy skrót do folderu.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Lutego 2012, 20:50:04 »
Trzymanie wszystkiego na pulpicie spowalnia system. Trzymać należy archiwum w jakimś folderze na partycji innej niż systemowa, na pulpicie zostawiamy skrót do folderu.

Oczywiście, trzeba pamiętać by ta inna partycja siedziała fizycznie na innym dysku. A ogólnie to system będzie wolniejszy jeśli trzyma się wszystko na tym samym dysku co system, czy jest to pulpit czy inny folder nie ma większego znaczenia. Ale dość, bo się OT zrobiło.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Przemek19840

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Lutego 2012, 20:41:29 »
Więc problem został rozwiązany, pobrałem świeżą paczkę wypakowałem wszystko uruchomiłem i zadziałało, dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Przy wczytaniu scenariusza błąd.
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Lutego 2012, 21:34:45 »
Zatem zamykam.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t