Autor Wątek:  STV zmieni status  (Przeczytany 4765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
STV zmieni status
« dnia: 19 Czerwca 2003, 19:52:29 »
No tak... Jako, że dostałem przyzwolenie, to zamieszczam informacje o postępach prac nad STV.

Na początek: STV zmienia status z wersji beta na... PreFusion Extansion (PreFEx), czyli wersję finalną, ale istniejącą na razie jako dodatek do symulatora. Mam nadzieję, że w przyszłości (niedalekiej) stanie się jego integralną częścią.

A co bardziej naocznego będzie można znaleźć w przygotowywanej wersji 0.6.7?
Zapoczątkowana w wersji 0.6.6.60 Beta 5 możliwość uruchamiania symulatora z poziomu programu będzie w dalszym ciągu rozwijana. Do tej pory wyświetlane były tylko lokomotywy znajdujące się w scenerii - planowane jest wyświetlanie całych składów także tych, bez lokomotyw. Stanie się także w pełni możliwe "wsiadanie" do wagonów jako pasażer (oczywiście tytlko do tych, które będą na to pozwalać).
Każdy skład będzie opisany parametrami takimi jak jego nazwa, tor na którym się znajduje oraz liczbie lokomotyw i wagonów w całym składzie. Czyli głównie coś dla edytujących scenerie.

Jednocześnie szybkość wczytywania scenerii pozostanie na tym samym poziomie.

Obecnie trwają prace (logiczne) nad sposobem rozwiązania takiego problemu:
Chcę, aby po zaznaczeniu składu zostało pokazane na mapie miejsce, gdzie się znajduje (analogicznie to pokazywania miejsca nazwanego toru). Jedak w trybie użytkownika byłoby to niemożliwe. A jednak byłby to przydatne... Więc zastanawiam się co z tym zrobić.
Tryb użytkownika pozwala na razie na szybsze wczytywanie i wyświetlanie scenerii, co jest istotne dla posiadaczy wolnych komputerów. I nie chcę z tego rezygnować, ale wczytywanie nazw torów umożliwiające ukazanie miejsca skladu w scenerii byłoby z tym równoznaczne.

Przewidywana data publikacji: 23-29.o6.2oo3

Strona programu STV:
www.dzyszla.z.pl/stv
www.dzyszla.terramail.pl/stv

[%sig%]

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: STV zmieni status
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwca 2003, 21:32:34 »
Dżyszla właśnie robię komponencik który ci się może przydać :)
Będzie to list wyświetlająca listę składu z miniaturkami lokomotyw/wagonów wraz z pokazanym ładunkiem (jako pasek). Do tego można dorzucić nazwę itp.

[%sig%]

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
STV - dalsze zmiany
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwca 2003, 22:39:03 »
W STV będą przeprowadzane kolejne zmiany. Proszę o opinię, czy to, co robię może się przydać:

- Dla każdego z nazwanych torów będzie można wywołać okno właściwości, które będzie zawierało informacje: punkty X1,Y1,X2,Y2,Vx1,Vy1,Vx2,Vy2,H1,H2 (czyli wysokość) a dla zwrotnic dodatkowo X3,Y3,Vx3,Vy3,H3; prędkość szlakową; skład znajdujący się na torze, a dokładniej: nazwa składu, nazwy wszystkich pojazdów z zaznaczeniem, który jest pojazdem ciągnącym (lokomotywą z regóły) oraz którym możemy jechać. Dodatkowo podsumowanie: liczba lokomotyw (obecnie wychodzi, że zawsze będzie 0 lub 1, bo chyba headdriver'ów nie może być dwóch w jednym składzie) i wagonów.

- W analogiczny sposób składy będą prezentowane w oknie uruchamiania symulatora (tam będą wypisane wszystkie składy w scenerii także z zaznaczeniem, co można prowadzić)

[%sig%]

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Korekta daty publikacji
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Czerwca 2003, 13:57:14 »
Wzorem światowych przywódców branży komputerowej weryfikuję datę pojawienia się kolejnej wersji STV. Obecniy przewidywany termin to koniec przyszłego tygodnia.

Przyczyny zależne (ochota mnie opuściła, a tu prawie cały help się do zmiany będzie nadawał) oraz niezależne.

[%sig%]