Autor Wątek:  Odstawione ET22  (Przeczytany 21251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Odstawione ET22
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Grudnia 2011, 22:17:44 »
Mam pytanko odnośnie odstawionych ET22. Jakiś czas temu znalazłem na YT filmik przedstawiający przeciąganie przez stonkę stadka byków (bodajże 6 lub 7 sztuk). Byki te stały kilka ładnych lat, i podczas przestawiania towarzyszył im okropny odgłos zastałych łożysk. Był to jeden wielki pisk i zgrzyt, szukam tego filmu lecz nie mogę go nigdzie znaleść. Czy ktoś z Was mógł by udostępnić jeśli się na niego natknie?

Offline zorro9696

  • Wiadomości: 49
  • ZT Ostrów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Odstawione ET22
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Grudnia 2011, 08:14:50 »

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Odstawione ET22
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Grudnia 2011, 11:31:43 »
http://www.youtube.com/watch?v=iUfPkpUWB4Y

Dziękuje. To właśnie to, czego szukałem. A wie może ktoś z Was co obecnie dzieje się z tymi bykami? Nadal trupieją? Czy już pojechały na żyletki?

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odstawione ET22
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Grudnia 2011, 18:47:38 »
Gwoli ścisłości, te odgłosy na filmie, to dźwięki pracy toru i tarcia obrzeży kół o boki główek szyn. Krótko mówiąc prostowanie łuków, jakże typowe dla byków ;)
Pozdrawiam, Sławek

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Odstawione ET22
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Grudnia 2011, 18:59:48 »
Gwoli ścisłości, te odgłosy na filmie, to dźwięki pracy toru i tarcia obrzeży kół o boki główek szyn. Krótko mówiąc prostowanie łuków, jakże typowe dla byków ;)

Sugerowałem się tytułem filmu. Ale muszę przyznać, że ten odgłos raczej nie przypomina "prostowania łuków" jak to nazwałeś. Ja bym postawił na łożyska. Lecz nie mnie to oceniać. :) Może @Tmechatronik będzie w stanie precyzyjnie określić, skąd ten odgłos.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Odstawione ET22
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Grudnia 2011, 19:04:41 »
To jest normalne tarcie obrzeży kół o główkę szyny, w łuku toru. Może być tor ułożony przed rozjazdem na 1434mm ( po drogowemu -1) i stąd to tarcie obrzeża koła.

Offline Ryszard-san

  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Odstawione ET22
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Grudnia 2011, 15:39:49 »
To są odgłosy tarcia obręczy o szyny (tak jak koledzy napisali wcześniej) + odgłosy zastanych resorów, sprężyn, nie smarowanych sworzni w układzie resorowy,(sprzęgu między wózkowego jeśli był), a te takie jakby "pierdnięcia" to odgłosy powstające przy przekręcaniu wózka na czopie skrętu, ślizgach podparcia pudła i amortyzatorach poziomych


Hasler elektroniczny, nagrzewnica na 95% jak na EU07, szafy dostają nowe styczniki + nowe kable, sterowanie po staremu, radiotelefon koliber, pulpit jak na EU07-15xx, klima na dachu.

W kabinach zostają jednak grzejniki, oświetlenie przedziału maszynowego i szaf za pomocą świetlówek, szafki NN białe diody led.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Odstawione ET22
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Grudnia 2011, 19:17:29 »
W kabinach zostają jednak grzejniki[...]

Może to i lepiej. W siódemkach 15xx musisz pozamykać wszystkie wloty na klimie, co by nie dmuchało zimnym powietrzem, natomiast ciepło masz tylko z kanałów przy szybach czołowych i nawiew na nogi. Poza tym strasznie głośno jest w kabinie, gdy masz załączone grzanie / klimę.