Autor Wątek:  Poślizg  (Przeczytany 3236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Poślizg
« dnia: 03 Września 2004, 23:24:43 »
W związku z błędem w ostatniej nieofickalnej wersji związanym z tym że pociągi prowadzone przez AI wpadają w poślizg i nie jadą chciałbym zmienić np: w Quarku współczynnik przyczepności. Jak to zrobić w gotowej scenerii??? Jakie powinny być wartości przyczepności dla jazdy po suchych szynach???

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Poślizg
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Września 2004, 09:40:10 »
OIDP Współczynik przyczepności się zmienia w pliku .chk danego modelu a nie w scenerji. Porównaj sobie pliki .chk z dwóch wersji maszyny i będziesz wiedział jakie wartości.

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Poślizg
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Września 2004, 14:58:56 »
Cytat: "hejnal"
OIDP Współczynik przyczepności się zmienia w pliku .chk danego modelu a nie w scenerji. Porównaj sobie pliki .chk z dwóch wersji maszyny i będziesz wiedział jakie wartości.


Nie oto chodzi. Chodzi oto żeby tory były mniej śliskie. To zmienia się w scenerii tylko jak.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Poślizg
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Września 2004, 11:40:26 »
MaSzyna różnie zachowuje sie na różnych komputerach. Zagrałem w najnowszą wersję na PII 350. Osiągałem 2 - 3 FPS ze wszystkim włączonym i co najciekawsze żaden skład nie wpadł w poślizg i wszystko jeździło jak należy. Co najciekawsze że SU45 zatrzymała się daleko (ostatnie 2 wagony stały przy rampie za żeberkiem), ale manewry wykonała. Robiłem w 424 wszystko jak należy i natychmiast i do kopalni dojechałem na 12:20 (2h po starcie symka) mimo że na szlaku 100 km/h grzałem.
Podejrzewam że część symulacji jest w REAL time a cześć poprzez FPS i dlatego na słabych kompach składy nie wpadają w poślizg
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa