Autor Wątek:  Wrocław - Warszawa w 2.5 h?  (Przeczytany 2130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Wrocław - Warszawa w 2.5 h?
« dnia: 23 Stycznia 2012, 13:07:02 »
Cytuj
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz ma pomysł na szybki dojazd koleją do Warszawy. Teraz trzeba przekonać Ministra Transportu Sławomira Nowaka, który ma inną koncepcję połączenia ze stolicą - czytamy w poniedziałkowym wydaniu Gazety Wrocławskiej.
Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wroclaw/szybki-pociag-do-stolicy-tylko-25-godziny-podrozy,1,5005419,region-wiadomosc.html

Fajnie byłoby jechać z Wrocławia do Częstochowy 60 minut.

EDIT:
Pomieszałem działy. Proszę o przeniesienie do Bieżące Kolejowe.

Przenoszę.
Winger
« Ostatnia zmiana: 23 Stycznia 2012, 13:59:53 wysłana przez Winger »

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Wrocław - Warszawa w 2.5 h?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Stycznia 2012, 19:37:00 »
Wybieram pomysł Nowaka. Dutkiewicz nawet nie ma zielonego pojęcia o odcinku przez Sieradz i Łódź. Trzeba byłoby wybudować linię od nowa. Do Wrocławia CMK - Włoszczowę Południową - Częstochowę - Opole - Wrocław jest pomysłem bardzo trafionym. Prowadziłem ,,PANORAMĘ" tą trasą w 1996r. i przyznam, że gdyby nie odcinek Częstochowa - Opole, czas jazdy znacznie by się skrócił.
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Wrocław - Warszawa w 2.5 h?
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Stycznia 2012, 19:46:49 »
Jako Łodzianin bardziej skłaniam się do pomysłu Dutkiewicza. Oznacza to dobre, szybkie połączenie nie tylko z Warszawą ale także z Łodzią. Pamiętaj że Łódź mimo centralnego położenia ma chyba najgorsze połączenia w każdym kierunku. Może ostatni poprawiło się do Skierniewic. Tory z Łodzi do Sieradza i dalej, tak czy inaczej wymagają modernizacji (odbudowy?).