Autor Wątek:  Wydzielone z: Na jaką partię oddałeś głos?  (Przeczytany 917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Wydzielone z: Na jaką partię oddałeś głos?
« dnia: 13 Listopada 2011, 02:33:06 »
Krzysiek626 Życzę Ci jak najszybszego powrotu do zdrowia, jestem przekonany, że w wolnym liberalnym kraju bez problemu odłożyłbyś te 3-5 tyś. I dawno byłbyś wyleczony. Nie musiałbyś brać żadnych kredytów. Sam napisałeś, że czekasz trzy lata, to i tak szybko bo gdzieś przeczytałem, że ludzie czekają np. na udrożnienie kanalików łzowych do 2030r. na termin.

Moje poglądy są takie żeby nic nikomu nie dawać  tylko takie ale żeby nie zabierać a to kolosalna różnica. Dziś pod przymusem i groźbą kary więzienia od ludzi wyłudza się pieniądze, to jest jasne. Wcale nie masz gwarancji, że to iż płacisz składki oznacza, że dostaniesz emeryturę za którą będziesz w stanie przeżyć, lub że wyleczą Cie z czegokolwiek.

Świat nigdy nie będzie idealny, ale może być normalny. Mnie po prostu chodzi o to, żebyś miał to co sobie zarobisz ciężką pracą. I każdy.

Ja reprezentuje pewną ideę, nie jestem członkiem partii i nic z tego nie mam. Gangi sejmowe to nie są ideowcy oni mówią, dostają sms-y z tym co mają mówić z góry, trzymają się koryta jak świnie. Jak powiedział JKM: Jak w korycie jest pełno, to świnie będą się pchały
Dlatego dobrze by było zlikwidować toe koryto, ustrój i demokrację. Na pewno jakiś ideowiec, mądry człowiek się znajdzie. Taki któremu co mu zależy na kraju i nie musi być to wcale JKM.

Zdania zaznaczone na granatowo są niezrozumiałe, proszę poprawić (można zmienić kolor na czarny przy okazji). Poprawiłem też sporo braków interpunkcyjnych, ale jest późno, więc pewnie coś przeoczyłem, więc i na to zwróć proszę przy okazji poprawek uwagę.
Kamils


To forum kolejowe, właściwie symulatora kolejowego ale wielu użytkowników fascynuje się koleją również i ja jestem fanem kolei to nie sposób powiedzieć czegoś też o wizji kolei:

Dzisiejsza kolej jaka jest każdy wie, ja na co-dzień nie korzystam z jej usług na szczęście ale wiem jak jest i nie ma się co tu dużo rozpisywać na ten temat, (wiwat połączenia: Tarnowskie Góry - Katowice 30 km 1h 2 min, TG - Kołobrzeg jechałem ponad 10h i tylko dlatego że lubię podróżować pociągiem wytrzymałem to nerwowo bo fizycznie już tak dobrze nie było, zwłaszcza po wypiciu 0,5l. żołądkowej i 4 piw, ale czasu jest dużo, można się upić i wytrzeźwieć, rano jesteśmy na miejscu i się można cieszyć.)
    kolej aby była w miarę nowoczesna i po prostu miła musi być konkurencyjna i przynosić zyski. Musi wytrzymać naturalną konkurencję, jako iż nie jesteśmy Holandią, barki nie transportują 60% towarów no i Polska to o wiele większy kraj. Przewaga transportu szynowego nad samochodowym jest oczywista to dlaczego kolej jest w takiej sytuacji jaka jest? Na to składa się wiele czynników, ceny energii, związki zawodowe, podatki, za sterami spółek zwłaszcza PKP IC zasiadają ludzie z poprzedniej epoki co dobitnie pokazał grudzień ub. r.
Nie może być tak że do kolei dopłaca budżet państwa, bo skoro dopłaca to po co nowe inwestycje, przecież to nie moje pieniądze i tak dostanę tyle obojętnie czy się zadłużę czy nie a jak coś to państwo mi umorzy te długi, więc chrzanie to. Nie dbam o firmę bo nie jest moja tylko państwowa. Poważnym problemem są związki zawodowe, bronią kible wożące powietrze za które wszyscy muszą płacić. Jak połączenie jest nie rentowne, nie daje zysków to powinno natychmiast upaść. Przecież tylko idiota utrzymuje biznes przynoszący straty, w tym wypadku idiotyczne jest państwo.
Kolej musi być w 100% prywatna jednak nawet takiej ciężko było by funkcjonować w obecnym ustroju rabunkowym. Państwo z koleją powinno mieć tyle wspólnego co nic. Państwo jest od tego aby tworzyć warunki a nie przeszkadzać. Dzisiaj państwo to jest największy problem dla kolejnictwa.
Oczywiście kolej pełni rolę niezwykle ważną ja bym powiedział że strategiczną(transport surowców itp.) i kolei na chwile obecna nie da się zastąpić. Ale co państwu do tego? Uważam że państwo nie jest potrzebne do tego aby spółka dogadała się z elektrownią za ile i ile węgla dostarczy.

Bocznica. Nie ze względu na reprezentowane przez autora idee, bo z dużą częścią tych przedstawionych w poście się zgadzam. Powody usunięcia to:
1. Odmowa poprawy posta na PW, z uzasadnieniem, że "każdy wie o co chodzi". Jakbym wiedział, to bym nie prosił o poprawę.
2. Doklejenie nowego strumienia świadomości z dużą ilością błędów, których poprawiać mi się nie chce.

W związku z powyższym zapraszam do ponownego napisania posta w wątku, tym razem poprawnie.

Kamils
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2011, 04:11:56 wysłana przez kamils »
.