Autor Wątek:  Wybór karty graficznej  (Przeczytany 5590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gajor911

  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
    • Kanał YT
  • Otrzymane polubienia: 2
Wybór karty graficznej
« dnia: 03 Listopada 2011, 20:30:59 »
Waham się nad wyborem karty graficznej, a mianowicie pomiędzy XFX HD6790, a ASUS GTX550Ti. Co byście wybrali na moim miejscu?
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 21:39:44 wysłana przez gajor911 »

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopada 2011, 20:51:04 »
Zależy do czego chciałbyś "wykorzystać", aby karta spełniała swoje zadania.
Poprawiłem błąd.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 21:34:06 wysłana przez Tyrystor »

Offline gajor911

  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
    • Kanał YT
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopada 2011, 21:14:50 »
Przede wszystkim do gier i programów graficznych typu photoshop czy after effects. Obecna karta średnio spełnia powyższe wymagania zwłaszcza jeśli chodzi o gry
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 21:39:54 wysłana przez gajor911 »

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopada 2011, 21:50:39 »
Według mnie XFX HD6790 będzie bardziej wydajna.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 22:19:21 wysłana przez Tyrystor »

Offline gajor911

  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
    • Kanał YT
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Listopada 2011, 22:07:06 »
Przyznam szczerze, że też jest moim faworytem, ale to byłby mój pierwszy radeon :)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Listopada 2011, 22:11:33 »
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś miałem Radka 9550 i powiem tyle, że nie powalał wynikami. Przerzuciłem się na GeForce i od razu poczułem różnice.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Listopada 2011, 22:16:37 »
Zgadza się GeForce'y są bardzo dobrymi kartami. Efekty ich pracy są rewelacyjne. Na starym komputerze miałem takie cacko i sam byłem pod zachwytem. Trzeba również pamiętać aby nowe urządzenie (karta graficzna) było kompatybilne z pozostałym sprzętem.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 22:48:25 wysłana przez Tyrystor »

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Listopada 2011, 22:20:43 »
Ja również miałem 2x karty ze stajni ATI, wiadomo- ciut tańsze. Przerzuciłem się na NVidie i różnice można poczuć gołym okiem. Kiedy miałem ATI występowały ciągłe problemy w grach ( jakieś błędy, itp ). Od kiedy mam GF jak narazie żadnych problemów z aplikacjami nie było, a co najważniejsze z "Maszyną" GeForce spisuje się znakomicie.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 22:26:37 wysłana przez Żuk »

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Listopada 2011, 22:24:15 »
Jest taka strona benchmark.pl. Tam znajdziesz komparator GPU. Warto zajrzeć.
Trzeba również pamiętać aby nowe urządzenie (karta graficzna) było kompatybilne z pozostałym sprzętem.
Sugerujesz wymóg kompatybilności karty z napędem cd/dvd?
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Listopada 2011, 22:24:48 »
Potwierdzam słowa kolegi @Żuka. ATI+Maszyna to nie była dobra mieszanka. Ciągłe błędy i problemy, nagłe spadki FPSu, zawieszanie się systemu, itp. Problem przeszedł w niepamięć po zmianie karty graficznej na GeForce. Pozwolę sobie stwierdzić, że Nvidia to produkt z górnej półki. I zdecydowanie polecam zapoznanie się z produktami Nvidii.

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Listopada 2011, 22:47:26 »
Według mnie XFX HD6790 będzie bardziej wydajna.
a następnie
Zgadza się GeForce-y są bardzo dobrymi i zadowalającymi efektami pracy na nich. Na starym komputerze miałem takie cacko i sam byłem pod zachwytem.
Zdecyduj się chłopie, bo można zgłupieć czytając niektóre Twoje wiadomości. Najpierw polecasz ATI, później wychwalasz produkt Nvidii.

Zdecydowanie postaw na kartę ATI. Poniższe wyniki mówią same za siebie:
http://pclab.pl/art44498-7.html
Pozdrawiam

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Listopada 2011, 22:49:10 »
Ja natomiast chciałbym zdementować bzdury na temat kart ATI (teraz już AMD). Doskonale spisują się w symku. Zastanawiam się nad sensem narzekania przez Sawiego na kartę radeon 9550 z 2004 roku (bynajmniej nie stworzona do szaleństw w openGL), bodajże, ale nic mi do głowy nie przychodzi.
Jak ktoś chce mieć dobrą grafikę w komputerze to musi wydać około 600 zl +/- 100. Bez znaczenia czy to będzie nVidia czy AMD.
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Listopada 2011, 22:54:50 »
@suregeon nie wiem o co Tobie generalnie się rozchodzi, ale dla mnie sprawa jest prosta jak drut, to była ATI i się nie spisywała proste. Pomijam kiedy to było, bo napisałem kiedyś i to też o czymś świadczy. Poza tym napisałem na wstępie, nie wiem jak teraz. Ty masz takie zdanie, a ja inne i tyle w tej kwestii. Dla mnie ma to znaczenie, bo uważam że mimo wszystko GeForce-y i tak są lepsze od obecnego AMD i możesz pisać co chcesz, mnie nie przekonasz.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 23:03:02 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Listopada 2011, 22:59:08 »
@suregeon nie wiem o co Tobie generalnie się rozchodzi, ale dla mnie sprawa jest prosta jak drut, to była ATI i się nie spisywała proste. Pomijam kiedy to było, bo napisałem kiedyś i to też o czymś świadczy. Poza tym napisałem na wstępie, nie wiem jak teraz.
Chodzi o to, że karty które z trudem dźwigają tabelki Excela są/były  zarówno od ATI, jak i od nVidii.  Każda firma ma karty słabe i mocne. Co w tym dziwnego?
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Listopada 2011, 23:19:10 »
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś miałem Radka 9550 i powiem tyle, że nie powalał wynikami. Przerzuciłem się na GeForce i od razu poczułem różnice.
Na jakiego GeForce’a się przerzuciłeś? Ważna jest tutaj klasa/wydajność karty, gdyż w ten sposób można porównywać zbliżone konfiguracje.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Listopada 2011, 23:28:23 »
@yoBy ty myślisz, że ja dokładne pamiętam? Coś mi świta, że była to karta z serii 5000 ileś, ale ile dokładnie nie pamiętam. Na pewno obecnie mam od ponad dwóch lat kartę Geforce 9800GT i nie narzekam. Jednak wiadomo, nie ma co porównywać tamtego Radka do tej obecnej karty, bo to dwie różne bajki.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 23:37:06 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline gajor911

  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
    • Kanał YT
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wybór karty graficznej
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Listopada 2011, 22:59:39 »
Dziękuję wszystkim za cenne rady. Postanowiłem dołożyć 100zł i zamówić GTX560. Pozostanę przy sprawdzonej nvidia :)