Autor Wątek:  Gadu Gadu 10 - Problem  (Przeczytany 10435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Gadu Gadu 10 - Problem
« dnia: 27 Października 2011, 23:53:23 »
Chciałem prosić o radę. Mam najnowsze GG (wczoraj aktualizowane), otóż w trakcie rozmowy, gdy okno mam zminimalizowane na pasku zadań, w ogóle nie podświetla mi go (powinien zacząć mrugać na pomarańczowo), gdy druga strona prześle wiadomość. Nieraz jest tak, że jestem czymś zajęty, a jednocześnie piszę z kimś o czymś ważnym, i jak zminimalizuje okno rozmowy (będąc pochłonięty jakąś czynnością) zapominam o rozmowie. Mruganie na pomarańczowo zawsze mi o tym przypominało niestety teraz tak nie jest. Jak ten problem rozwiązać? Ktoś spotkał się z tym problemem?

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Października 2011, 06:58:31 »
Zobacz w ustawieniach, w zakładce powiadamiania.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Października 2011, 07:50:19 »
Zobacz w ustawieniach, w zakładce powiadamiania.
Nie pomogło.

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Października 2011, 16:34:46 »
Przepraszam że zejdę z tematu bo GG nie używam już od kilku lat, na rzecz alternatywnego komunikatora jakim jest AQQ. Spróbuj właśnie AQQ zainstalować. Dojdzie Ci powiadamianie o nowej wiadomości migająca na klawiaturze diodą scroll lock. Podczas grania, oglądania filmów itp widzisz ze ktoś się do Ciebie dobija. AQQ posiada w sobie wtyczkę GG i do tego jest zdecydowanie mniej obciążające zasoby komputera. No i nie ma tylu reklam. Kilka dni przyzwyczajania się i potem już radość że nie ma syfu jakie przy okazji wrzuca nowe GG

Jeśli jednak zależy Ci na GG to spróbuj go ponownie zainstalować. Możliwe że gdzieś coś "przeoczyło" podczas aktualizacji. Jeśli posiadasz Windows 7 oczywiście instaluj w trybie "uruchom jako administrator"
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Października 2011, 16:38:57 »
Nie tylko Ty masz ten problem. Najwidoczniej nie dopracowali tej wersji. Trzeba poczekać na aktualizację lub pobrać starsze gg.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Października 2011, 16:43:15 »
Przemku więcej niż nie dopracowali ;) To GG wciąż mi sypało Crashami, do tego nie wiadomo po co zmniejszało obrazki do rozmiaru znaczka pocztowego... Przerzuciłem się na AQQ i nie pożałowałem, wysyła obrazy w pełnej rozdziałce (tylko zwiększa kompresję), nie wysypuje się, do tego zamiast 150MB (GG10) RAMu zajmuje tylko 12, co jest korzystne przy odpalonym jednocześnie Firefoxie, GIMPie, 3DSie i Winampie. Poza tym reklamy są ograniczone do jednej. Jedyną wadą jest to że przy dodawaniu kontaktu nie działa pobieranie danych z serwera.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Października 2011, 17:01:24 »
To GG wciąż mi sypało Crashami,

To kolejny problem z GG10, o którym zapomniałem nadmienić.  A jeśli chodzi o AQQ i brak funkcji pobierania kontaktów z serwera, to akurat mały problem. Ok, zaraz pobiorę AQQ i mam nadzieję, że będę zadowolony. Dziękuje za cenne wskazówki;)

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Października 2011, 17:59:04 »
Znam 3 adminów, którzy korzystają z AQQ i są zadowoleni :).
Pozdrawiam

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Października 2011, 19:00:09 »
Jeszcze jedno (zapewne banalne) pytanie odnośnie AQQ. Jak mam zaimportować kontakty z GG?

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Października 2011, 19:32:12 »
W zależności od skórki jaką masz ustawioną.
Menu kontakty - Import i eksport - zakładka import i w zależności czy zapisane masz na serwerze czy w pliku wybierasz skąd je pobrać.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Października 2011, 19:38:13 »
Dziękuje. :) Już wszystko działa.

Offline mmaciek3905

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Października 2011, 20:12:44 »
Proponuję sobie ściągnąć komunikator WTW - http://wtw.k2t.eu/
Praktycznie zero problemów, zero reklam, zero głupiego spamu przez jakieś katalogi publiczne i inne dziadostwo. Stale aktualizowany, bez emotikon, dźwięków i zbędnego badziewia. Oczywiście jest możliwość wgrania dźwięków, emot i innych dodatków takich jak migający Scroll Lock, połączenie z winampem itd. Przez długi okres czasu korzystałem z Tlena, ale w ostatnim czasie strasznie spadła jego jakość. Dzięki WTW można wrócić do korzeni prostoty. Oczywiście są takie rzeczy jak przesyłanie plików, katalog publiczny i inne :) Serdecznie polecam.

Offline ET22_RULZ

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 592
  • User #13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Października 2011, 21:01:41 »
Dolacze sie do polecania komunikatorow. Ze swojej strony polecam Miranda IM ( www.miranda-im.org ). Obsluguje praktycznie wszystkie protokoly (m. in. jabber, gg, icq, msn, a nawet irc). Mnostwo wtyczek do wyboru i praktycznie nieograniczone mozliwosci dostosowania do wlasnych potrzeb.
"Nudzą Jacka takie sprawy, ciągła praca, brak zabawy"
Pozdrawiam,
Bartosz "ET22_RULZ" Wojciechowski

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Października 2011, 21:20:38 »
Skoro dyskutujemy o komunikatorach, nie omieszkam dołączyć do dyskusji. Polecam Palringo, które zużywa bardzo mało zasobów systemowych przy czym jest bardzo intuicyjne i najważniejsze - obsługuje wiele serwisów w tym GG. Dużą jego zaletą są też wiadomości głosowe.
« Ostatnia zmiana: 28 Października 2011, 21:26:03 wysłana przez SKP »
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Października 2011, 21:28:25 »
Dużą jego zaletą są też wiadomości głosowe.

Na jakiej zasadzie to działa?

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Października 2011, 22:53:15 »
W oknie rozmowy jest przycisk "Naciśnij i Mów", aby mówić należy go przytrzymać, po puszczeniu wiadomość jest odtwarzana u rozmówcy. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ można komunikować się szybko jak na Gadu-Gadu praktycznie nie używając klawiatury.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Października 2011, 23:23:41 »
Bardzo ciekawa i pomysłowa funkcja. Zaraz pobiorę i przetestuję. :)

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Października 2011, 11:19:31 »
Ja tam mam GG 10.5.2.13164 i wszystko chodzi jak należy. Jeszcze mi się nie wysypało, nie miałem z nim problemów. Ale właśnie AQQ mi wyczyniało cuda na komputerze. To po części może zależeć też od środowiska, w którym pracuje.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Października 2011, 11:24:52 »
U mnie na wersji GG 10.5.2.13164 jednak często wysypuje, ale to nic poważnego. Jednym plusem GG 10.5 jest to że profil nie ulega "uszkodzeniu" co nie powoduje utraty kontaktów oraz samego profilu.

Offline niemiec

  • Wiadomości: 160
  • Główny nierob
    • Zobacz profil
    • Moje zdjęcia
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Października 2011, 12:16:08 »
W Parlingo, gdy ktoś do Ciebie pisał, gdy byłeś offline, po wejściu pojawiała się wiadomość. Sęk w tym, że nie bylo wiadomo kto, bo był tylko sam numer, a później ciągle nie było tej osoby na liście kontaktów.

Ja polecam Pidgin'a. Prosty, leciutki i obsługuje duuużo protokołów, i na każdą platformę.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Października 2011, 12:31:04 »
Panowie skoro już tak sobie dyskutujemy na temat komunikatorów, to jestem ciekaw czy ktoś z Was używa komunikatora tlen? Słyszałem co prawda o takim komunikatorze, ale nigdy go nie próbowałem. Napiszcie o nim parę słów.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Października 2011, 12:44:51 »
A ja uzywałem i używam.

Co prawda pod Windowsem miałem TlenPlus-a o to po prostu zebrane w całość tlen oraz masę wtyczek i pluginów, skórek i motywów.
Teraz w Ubuntu tez jadę na Tlenie, lecz chyba zaprzestano już prac nad nim. Nie widać dalej wersji rozwijanych bądź łatek.

Jakie są założenia twórców dot. rozwoju tego komunikatora - nie wiem. Instalowałem go tylko dla tego, iż się do niego przywiązałem.

Offline motonita2002

  • Wiadomości: 187
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Października 2011, 13:32:28 »
Panowie skoro już tak sobie dyskutujemy na temat komunikatorów, to jestem ciekaw czy ktoś z Was używa komunikatora tlen? Słyszałem co prawda o takim komunikatorze, ale nigdy go nie próbowałem. Napiszcie o nim parę słów.
Ja na WIN7 i wcześniejszych wersjach, już od kilku lat używam Tlenu. Powód? W wersji rozwojowej beta - działa dość stabilinie i nie wyświetla reklam - wspiera rozmaite protokoły (aqq, gg, xmpp, a nawet NK.talk i chat facebook'a ). Takie małe porównanie : Włączony Tlen 7 pobiera jedyne 32MB ram, a GG10 , o zgrozo prawie 145MB. @Sawi, gdybyś był zainteresowany, to TUTAJ LINK

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Października 2011, 19:36:52 »
Dzięki @motonita sprawdzę przy okazji. Obecnie korzystam z GG 10, wcześniej była 7 i nie narzekam póki co.  A można mieć dwa komunikatory, czy jeden z drugim się w jakimś stopniu gryzie i wolno mieć tylko jeden hm? Pytam, bo szkoda mi usuwać gg tylko dlatego by sprawdzić ten Tlen. Wiecie przyzwyczajenie robi swoje :). Jasne podobno należy zmieniać co jakiś czas przyzwyczajenia, ale jak coś dobrze działa to nie widzę takiej potrzeby.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Października 2011, 20:11:27 »
Włączony Tlen 7 pobiera jedyne 32MB ram, a GG10 , o zgrozo prawie 145MB.
Nie wiem czy to jest jakiś świetny wynik, bo mi menedżer zadań pokazuje, że Palringo zużywa tylko 3 MB pamięci.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Października 2011, 21:09:40 »
Sawi. Możesz mieć zainstalowane kilka. Tylko nie uruchamiaj wszystkich na raz. Np. uruchamiając GG i AQQ na raz i w obu chcąc się zalogować do serwera GG z swojego numeru, to po prostu Cie rozłączy. Możliwy też jest ban na jakiś czas po kilku próbach.

Trzeba też pamiętać że niektóre funkcje komunikatorów działają tylko wtedy gdy rozmawiamy z osoba która posiada taki sam komunikator jak my. Podejrzewam właśnie że tak jest w przypadku komunikatora i funkcji z posta SKP. AQQ też posiada takie dodatki które by działały, potrzebne jest by nasz rozmówca posiadał zainstalowaną taką wtyczkę co u nas. Np. gra w statki, Text Formatter który umożliwia nam pogrubianie tekstu, pisanie kursywą czy też kolorowanie tekstu. Jest troszkę tego. Wersje beta AQQ zaczynają mieć w sobie rozmowy audio video, więc lada moment można się spodziewać w stabilnych wersjach tych funkcji. Do zainstalowanej wersji AQQ wypada dodać wtyczki Korektor i SpellChecker które wg. mnie są praktycznie konieczne do używania, oraz niesamowicie pomocne. Dla każdego znajdzie się coś co może się przydać. Do tego instalacja banalnie prosta. Klikamy instaluj na stronie i już ładuje nam do komunikatora dodatek.

Wspomniano też o komunikatorze Miranda. Da się w nim naprawdę sporo. Jednak na początek jest to trudny do przyzwyczajenia (przynajmniej dla mnie) program. Podchodziłem do niego chyba z 10 razy w przeciągu kilku lat i jakoś nie mogłem się przyzwyczaić.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Gadu Gadu 10 - Problem
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Października 2011, 19:47:42 »
Trzeba też pamiętać że niektóre funkcje komunikatorów działają tylko wtedy gdy rozmawiamy z osoba która posiada taki sam komunikator jak my. Podejrzewam właśnie że tak jest w przypadku komunikatora i funkcji z posta SKP.
Do wczoraj myślałem, że tak jest, ale ten wątek i wypowiedź mojego przedmówcy skłoniły mnie do testów Palringo i okazało się, że wiadomości głosowe, których jestem nadawcą docierają do użytkowników Gadu-Gadu. Co prawda oni nie mogą mi odpowiedzieć głosowo a wiadomości otwierają się w oknie przeglądarki, ale to nie mój problem. :)
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.