Autor Wątek:  Wraca relacja Łódź - Łowicz  (Przeczytany 3482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skiv

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Wraca relacja Łódź - Łowicz
« dnia: 29 Września 2011, 13:20:01 »
http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1100565,wracaja-pociagi-z-lodzi-kaliskiej-do-lowicza,id,t.html#7ca54b56c4dfdd5d,1,3,5
Fajnie że w końcu coś ruszyło w tym kierunku, tylko chciałem się zapytać czy pociągi tej relacji będą podróżowały tędy http://g.co/maps/a2hua

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wraca relacja Łódź - Łowicz
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Września 2011, 14:21:14 »
Ja mam pytanie, może ktoś się orientuje. W programie jest przejazd podstawionymi autokarami po Łowiczu, oraz wycieczka do pałacu w Nieborowie i Arkadii. Chciałem spytać czy chętni na tą wycieczkę muszą uiścić normalną opłatę za bilet wstępu do pałacu we własnym zakresie? Druga sprawa, czy pociąg powrotny do Łodzi (koło godz. 16) jest również bezpłatny? Nie mogę nigdzie znaleźć szczegółowej informacji na ten temat.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Wraca relacja Łódź - Łowicz
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Września 2011, 19:00:12 »
Tomaszu, niestety przejazd gratis w jedną stronę: http://www.przewozyregionalne.pl/aktualnosci,s,0,436.html
Pozdrawiam

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wraca relacja Łódź - Łowicz
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Września 2011, 19:49:56 »
Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale artykuł z powyższego linku nie mówi jednoznacznie czy przejazd jest darmowy w jedną czy w obydwie strony. Można to również zinterpretować chyba jako przejazd pociągu specjalnego w obydwie strony, ale to tylko moja interpretacja. Artykuły w tej sprawie były różne. Podawano różne godziny powrotne. Tak jak podaje @REWIZOR, po 11tej, ale też spotkałem się z informacją o powrocie po godz. 16:   http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1100565,wracaja-pociagi-z-lodzi-kaliskiej-do-lowicza,id,t.html  .Próbowałem się dodzwonić na dworzec Kaliski, odesłano mnie do PR, tam niestety już nikt w biurze nie pracował. Pojadę w ciemno, zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: 30 Września 2011, 19:59:20 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Wraca relacja Łódź - Łowicz
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Września 2011, 20:28:14 »
Źle rozumujesz, masz jednoznacznie opisane w komunikacie Przewozów Regionalnych, godzinę odjazdu i przyjazdu pociągu specjalnego, masz podana informację, że przejazd jest bezpłatny w tym właśnie pociągu, masz podany rozkład jazdy pociągów liniowych, tutaj nie ma czego więcej nie rozumieć. W komunikacie Przewozów Regionalnych nie ma innej informacji nt. powrotnego bezpłatnego przejazdu. Z artykułu nie wynika czy przejazd powrotny o godz. 15:50 będzie bezpłatny jest jedynie informacja o kursie powrotnym. Według mnie powinni jednoznacznie napisać czy powrót będzie bezpłatny, dla chętnych na taki przejazd informacje powinny być jednoznaczne. Jak wrócisz zdasz relację czy przejazd powrotny był odpłatny.
« Ostatnia zmiana: 30 Września 2011, 20:34:27 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wraca relacja Łódź - Łowicz
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Września 2011, 20:57:41 »
Właśnie o to mi chodzi. Z Łodzi wiadomo jest przejazd gratis, tylko co dalej? Trzeba się domyślać. Ludzie sobie pojadą a z powrotem-możliwa niespodzianka. Nie to, żeby to był nie wiadomo jaki koszt, ale w przypadku np. 4-osobowej rodziny to już jakieś koszty są, jak na tak krótką wycieczkę-chyba za duże. Dziwi mnie również fakt braku wiedzy na ten temat przez obsługę informacji na dworcu, zarówno na Kaliskim jak i w Łowiczu i odsyłanie do PR, gdzie po godzinie 16tej telefonicznie już nikt nie był uchwytny. Uważam, że skoro ewentualnie PR będą żądały wykupienia biletów, to podstawowe informacje typu: cena biletu, i czy przejazd jest płatny powinny być jak najbardziej na miejscu. W tym momencie pasażerowie mogą być lekko zaskoczeni.

EDIT: Po powrocie z historycznego (po 4 latach przerwy) przejazdu na trasie Łódź Kaliska-Łowicz Główny zamieszczam krótki filmik z pobytu w Łowiczu i przejazdu kilku składów przez stację:


   Sprawa przejazdu wyglądała tak, że wszystkie kursy w tym dniu (01.10) były darmowe, składy odjeżdżały mniej wiecej co 3 godziny, bodajże do godz. 17-tej. Pierwszy przejazd o godz. 9.37 z Łodzi obslugiwała jednostka EN57-3005, kolejne-klasyczne kibelki. Na stacje przybyłem pół godziny przed odjazdem i niestety cała podróż odbywała sie w pozycji stojącej, zresztą każdorazowo skład był obładowany niemalże do granic możliwości. Powrót o godz. 15.50. Po drodze sporo ograniczeń. Niestety oporócz zymiany samego torowiska, reszta woła natychmiastowego remontu. Przystanki takie jak: Smardzew czy Glinnik są bardzo zapuszczone, a budynek dworcowy w Glinniku został ogołocony ze wszystkiego, co przedstawiało jakąś wartość. Bardzo pozytywnie natomiast przedstawia się Zgierz. Niestety z powodu gęstego zaludnienia wewnątrz składu  nie byłem w stanie zrobić zdjęć ze szlaku. Ogólnie wypad udany, widać że w kolei coś tam się dzieje.
« Ostatnia zmiana: 02 Października 2011, 12:46:02 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Wraca relacja Łódź - Łowicz
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Października 2011, 00:45:42 »
Nawiązując do tematu powrotu połączeń pasażerskich na trasę od Zgierza do Łowicza chciałbym powiedzieć co nie co o stronie technicznej rewitalizacji linii. Mianowice od Zgierza obecnie prędkość drogowa wynosi 80km/h natomiast typowa rozkładowa dla pociągu towarowego to 60km/h. Czasowo otworzono zamknięty jakiś czas temu posterunek ruchu -Glinnik. Wjazd i wyjazd odbywa się tam obecnie na sygnał zastępczy podobnie jak wyjazd ze Zgierza w tym kierunku. Trochę zawiodłem się na PLK ponieważ sądziłem, że jak już wzięli się za linię to zrąbią ją raz a porządnie. Niestety wygląda to tak, że zerwali stary tor i położyli nowy bez naprawy przepustów przez co jest gro ograniczeń z tego powodu. Dzisiaj widziałem, że w Glinniku robili tor dodatkowy oraz perony także prace gdzieniegdzie trwają i to do nawet dość późnych godzin. To co również zwróciło moją uwagę to to, że mimo wymiany nawierzchni torowej nikt nie zadbał o to aby poprawić geometrię oraz profile toru na łukach przez co jadąc 6 osiową maszyną czuć jak lokomotywa bardzo ciężko wpisuje się w łuki i "gryzie" szyny. W załączniku (jako ciekawostkę) przesyłam rozkaz pisemny "O" na odcinek od Łodzi Kaliskiej do Łowicza Głównego.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76