Autor Wątek:  Dziwny problem z monitorem.  (Przeczytany 3868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tom_21_pl

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Dziwny problem z monitorem.
« dnia: 17 Września 2011, 10:29:50 »
Wczoraj wieczorem normalnie wyłączyłem kompa i monitor (ustawiona rozdzielczość: 1280x1024) i poszedłem spać. Dzisiaj rano włączam kompa i ku mojemu zdziwieniu monitor jest ustawiony na 1024x786 i za chiny nie daję się zmienić gdyż "wyższa rozdzielczość nie jest obsługiwana przez ten monitor". Jak to naprawić?

No bym zapomniał:
Grafika: Nvidia GT 240 1GB
Monitor: niestety na obudowie nie ma żadnej nazwy albo czegoś. Dodam że to jest monitor CTR.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Dziwny problem z monitorem.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Września 2011, 10:54:12 »
Wygląda na to, że się coś ze sterownikami posypało. Przeinstaluj je ponownie i powinno być OK.
Pozdrawiam,
Winger

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Dziwny problem z monitorem.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Września 2011, 12:37:58 »
To ja też się podepnę pod temat. Połączyłem komputer z telewizorem Philipsa mającego 50 Hz. Ustawione mam w kompie parametry 60 Hz i mam problem, bo w tv. mam strasznie zamglony obraz i kolory za bardzo nasycone. Kartę w kompie mam Ati radeon 9600. Widzę że się wszyscy rwą do odpowiedzi, aż łańcuchy trzeszczą. Pytanie do Was. Czy jest potrzebny wątek w dziale inne nie kolejowe, na temat ogólnej wiedzy na temat elektroniki. Tzn. Odpowiedzi na pytania userów, względem jak, co i gdzie podłączyć do kompa i odwrotnie. Skanery nasłuchowe, radia i wymiana  częstotliwości, czyli ogólnie temat elektronika.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Dziwny problem z monitorem.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Września 2011, 21:04:32 »
Widzę że się wszyscy rwą do odpowiedzi, aż łańcuchy trzeszczą.
Ty też każdemu od razu lecisz z pomocą, nie? Nie napisałeś, czy podłączasz "bańkę" czy jakiś inny, jakim kablem etc, to czego oczekujesz? Jasnowidztwa?
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Dziwny problem z monitorem.
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Września 2011, 21:14:31 »
Ty też każdemu od razu lecisz z pomocą, nie? Nie napisałeś, czy podłączasz "bańkę" czy jakiś inny, jakim kablem etc, to czego oczekujesz? Jasnowidztwa?
Mam Philipsa kineskopowego, czyli jak to nazwałeś "bańkę" Nie wiem jak się ten kabel fachowo nazywa, podobny do starego gniazda stereo.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Dziwny problem z monitorem.
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Września 2011, 21:23:07 »
Na takim telewizorze z kompa raczej nie pociągniesz. Kiedyś próbowałem podłączania kompa pod SAMSUNGa Plano i również obraz był kiczowaty, takie numery przejdą tylko na nowszych telewizorach które mają wejście PC. Kabel o którym mówisz to najprawdopodobniej S-Video.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Dziwny problem z monitorem.
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Września 2011, 21:23:40 »
Pewnie cinch: http://www.picsound.be/images/cinch.jpg
Z doświadczenia - podpinanie komputera pod "bańkę" jest słuszne tylko do filmów/gier. Poza tymi przypadkami obraz jest beznadziejny (ikon nie odczytasz etc). Kalibrację kolorów załatwisz w ustawieniach karty graficznej (w ustawieniach zaawansowanych ati powinny być konfiguracje dla odpowiednich wyjść) względnie w samym telewizorze. Do tego kiepski kabel, zużyte złącza etc.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Dziwny problem z monitorem.
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Września 2011, 21:46:16 »
Pewnie cinch: http://www.picsound.be/images/cinch.jpg
Z doświadczenia - podpinanie komputera pod "bańkę" jest słuszne tylko do filmów/gier.
Quark-t ten kabel to nie cinch. Ma takie bolce jak w starym kablu stereo trzy bolce z jednej strony i trzy z drugiej. Wejście jest opisane S-Video, jak kolega wyżej opisał. Tylko że przed formatem kompa wszystko było ok. Mam oprogramowanie XP profesjonala i wszystkie poprawki do niego.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Dziwny problem z monitorem.
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Września 2011, 21:48:36 »
System to jedno, ja piszę o zakładkach od sterowników ATi, które pojawią Ci się we właściwościach. Tam możesz wybrać które wyjście jest jak skonfigurowane, z barwami i innymi cudami włącznie.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwny problem z monitorem.
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Września 2011, 21:50:53 »
S-Video nie ma łącznie sześciu bolców tylko cztery: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/ff/SVideoConnector.jpg
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Dziwny problem z monitorem.
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Września 2011, 23:09:23 »
Bo to interfejs typu s-video + cośtam. Pasuje normalny kabel od s-video i przejściówka, która pewnie była dołączona do karty, gdzie masz s-video 4-pinowe + sygnały na cinch. Przynajmniej z takim rozwiązaniem się spotkałem kiedyś. Zresztą jaki interfejs nie ma znaczenia, bo jak kolega podłączył kabel i ma obraz, to jest ok. A że obraz kiepski - uroki bańki (i tego, że przystosowana jest pod rozdzielczość 720x576 i to powinno wyjaśnić sprawę).
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t