Autor Wątek:  Tworzenie modelu nastawnika.  (Przeczytany 4154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Tworzenie modelu nastawnika.
« dnia: 13 Września 2011, 21:11:58 »
Na chwilę obecną w tworzeniu nowych modeli jestem zielony, nie licząc standardowych obiektów typu box czy plane. Czas to przynajmniej częściowo zmienić.
Praktycznie wszystko jest przedstawione na poniższym screenie.
Model nastawnika jak w lokomotywie EP07-1044.
Jak widać, potrzebne mi jest prostopadłe zdjęcie takiego nastawnika, co umożliwi ładne oteksturowanie go (obecnie jest tekstura zastępcza).
Co do modelu, brak jeszcze tylko strzałki wskazującej pozycję. 1062 trójkąty.

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Tworzenie modelu nastawnika.
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Września 2011, 23:33:46 »
Nikt żadnych materiałów nie podesłał, więc teksturę zrobiłem z mojego kiepskiego zdjęcia- wygląda to, jak wygląda. Ludzie, róbcie fotki wszystkiego- nie bądźcie pasożytami!

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Tworzenie modelu nastawnika.
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Września 2011, 12:51:50 »
No dobra, a w jakim celu tworzysz ten nastawnik? Brakuje go w jakimś modelu kabiny?

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Tworzenie modelu nastawnika.
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Września 2011, 13:05:06 »
@Cesky zamiast krytykować go po co to robi to lepiej pochwalić za to że podjął się nauki tworzenia. Może zaczął od niepotrzebnego nastawnika ale od czegoś jednak zacząć trzeba.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Tworzenie modelu nastawnika.
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Września 2011, 13:11:05 »
Nie nie nie, nie krytykuję go z tego powodu że modeluje - bardzo dobrze, sam ciesze się że coraz więcej osób zaczyna tworzyć. Napisałem tamtego posta ze względu na pretensjonalny ton kolegi @Szczawika w stosunku do innych użytkowników, których nazywa pasożytami. Zrozumiałbym jego oburzenie, gdyby dot. braku materiałów do jakiegoś przydatnego (wszystkim) celu. Jeśli ma zamiar uczyć się modelować chociażby nastawnik, to nie potrzebuje super jakości zdjęć na tekstury. To co robi, robi dla siebie jednocześnie chwaląc się tym na forum - i dobrze. Ale niepotrzebnie zwraca się w ten sposób do reszty społeczności.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Tworzenie modelu nastawnika.
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Września 2011, 13:29:54 »
Może chciał wstrząsnąć tymi, co tylko biorą i obiecują? Może dla mobilizacji? Nie wiem. Życzyłbym sobie i wszystkim, takiej organizacji pracy fotografów, (których mamy najwięcej, mam na myśli ilość osób vel miłośników z aparatami) jak to ma miejsce w przypadku ekipy z TRS-a. Zaznaczam od razu, nie deklaruję się po żadnej ze stron.
Pozdrawiam